Rokantiškių g. tvarkymas, gatvės apšvietimo bei šaligatvių įrengimas

425 PARAŠAI

Kategorija:

Mes Rokantiškių-Uosių gatvių sodų bendrijų ir šio rajono gyventojai labai prašome įrengti šaligatvi-pesčiųjų-dviratininkų taka, Rokantiškių g. apšvietimą ir pesčiųjų perėjas, kad aplinkiniai gyventojai galėtu saugiai nukakti iki viešojo transporto stotelių. Rokantiškių gatvė šiaip labai siaura,sudetingos eismo sąlgos - o dalyje jos užima pėstieji. Nesutvarkytos pakelės,kelkraštis nepritaikytas pėstiesiems-kalvotas,apžėlęs krūmais.Labai tikimės supratimo ir pagalbos. Prašome įrengti atkarpoje nuo Kalno stoteles iki Rokantiškių stoteles. Ši atkarpa neturi šaligatvių, neapšviesta, pesčiųjų perėjų, kas verčia pėsčiuosius pažeidinėti eismo taisykles, norint pereiti gatvę.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Eglė (Vilnius)
2020-02-05 / 11:53
Šaligatvis ir apšvietimas būtini! Automobilių srautas didelis. Nesaugu!
2 Neskelbiama (Vilnius)
2020-01-05 / 20:22
Kuo skubiau tieskt salygatvius. Žmonės eina važiojama dalim. Eismas didėja, nes kyla gyv.kvartalas.
3 Neskelbiama (Vilnius)
2019-08-07 / 22:48
Šaligatvis -gyvybiškai svarbus.Rajonas plečiasi,automobilių vis daugėja.
4 Ainis (Vilnius)
2019-06-12 / 23:41
Teritorija labai plečiasi, zmonių ir automobiliu vis daugiau, tad labai aktuoli problema.
5 Romas
2019-04-28 / 15:06
Būtina platinti pravažiavimą už Rokantiškių kapinių, kur kylama į kalvelę - ten vos prasilenkia automobiliai.
6 Sodo (Vilnius)
2019-04-27 / 07:40
Kas kart vaziuojat rokantiskiu gatve kyla stresas del salia einanciu zmoniu prasilenkiant masinoms. Situacija tikrai yra tragiska, nes eismas pastaraisiais metais labai padidejo, ypatingai pleciantis ir atsirandant naujiems namams ir pastoviems gyventojams
7 Aliona (Vilnius)
2019-03-27 / 07:12
Man, kaip 2 vaikų mamai, labai aktualus klausimas.
8 Lina
2019-03-25 / 22:01
Dviračių ar pėsčiųjų takas yra tiesiog gyvybiškai reikalingas! Vaikų saugumas -svarbiausia nykstančioje šalyje. Ačiū!
9 Neskelbiama (Vilnius)
2019-03-14 / 17:12
Nesaugu tiek pestiesiems, tiek automobiliu vairuotojams, tiek kitoms transporto priemonems.
10 Neskelbiama (Vilnius)
2019-03-13 / 11:18
Beveik kiekviena diena važiuoju tomis gatvėmis, sunkus pravažiavimas ypač vakarais, nei apšvietimo nei plataus kelio. O dar ir autobusai važinėja. Būtų labai gerai jei ateity Rokantiškių gatvė būtų sutvarkyta.
11 Neskelbiama
2019-03-10 / 09:14
Labai reikalingi šaligatviai, apšvietimas ir pėsčiùjù perėjos. Daug vaikù važinėja iš mokyklù, pagyvenusiù žmoniù - labai nesaugu grįžti į namus.
12 Neskelbiama
2019-03-09 / 11:21
Pritariu peticijai---čia gi miestas tai ir tegul tvarko kaip mieste kaip p.ZUOKA sutvarkė savo užupį už bendrus ar ES pinigus....Krūmai---trugdo išvažiuoti iš kelių į pagrindinį nėra perėjų---vaikai laksto kur nori .BAISU....
13 Neskelbiama (Vilnius)
2019-03-08 / 16:43
Nuo Rokantiskiu gatves link Palydovo gatves eina kelias prie SB Vilneles, kelia reikia daryti, nes pries du metus buvo zvyrkelis tuo keliu vazinejo labai mazai automobiliu, labai dziaugemes, kad patiese betona, bet padare labai siaura kelia be jokiu juostu zenklinimo. Dabar siuo keliu eismas intensyvus vasara sunku dviems masinom pravaziuotom o ziema isviso avarijos po kelis kartus dienoje.
14 Neskelbiama (Vilnius)
2019-03-08 / 15:59
Ir prašytume be kalniukų ar "miegančių policininkų"
15 Neskelbiama (Vilnius)
2019-03-08 / 15:49
Būtina platinti pravažiavimą už Rokantiškių kapinių, kur kylama į kalvelę - ten vos prasilenkia automobiliai. Taip pat ten dažnai būna slidu ir net ir važiuojant nedideliu greičiu, gali sumėtyti automobilį. Atkarpoje nuo Šilo gatvės iki kapinių būtini šaligatviai bei apšviestos perėjos, nes daugelis žmonių, išlipę iš autobuso, eina tiesiai per gatvę.
16 Neskelbiama (Vilnius)
2019-03-08 / 15:41
Reikalingas kelio tvarkimas, apšvietimas rokantiskiu gatvėje
17 Jolanta (Vilnius)
2019-03-08 / 13:14
Reikalingi šaligatviai ir apšvietimas Rokantiškių g. saugiam gyventojų vaikščiojimui ir gyvenimui.
18 Evaldas (Vilnius)
2019-03-08 / 12:56
Pradėjo kursuoti visuomeninis maršrutinis autobusas Nr.115, gatvė ypač žiemą patenka į aktyviai valomą, šonuose susidaro dideli sniego luitai, todėl labai aktualu šaligatviai, led gatvių apšvietimas, kad galėtų pagyvenę žmonės ir vaikai saugiai pasiekti namus.
19 Neskelbiama
2019-03-07 / 17:15
Susiruejimas prie kapiniu rokantiskiu gatves autobusai du neprasilenkia ner ka kalbet apie dviratininkus ir pesciuosius. Gatve laibai intensyvi daug vaziuojanciu i Naujaja Vilnia. Reikia kuo skubesnio tvarkymo.
20 Monika
2019-03-06 / 22:16
truksta apsvietimo, gatves nesaugios pestiesiems, saligatviu nera, neapsviestos net autobusu stoteles.
21 Neskelbiama (Vilnius)
2019-03-05 / 13:20
Apšvietimas,saugumas vaikams, šaligatviai būtinybė.
22 Neskelbiama
2019-03-05 / 00:10
Didejant jaunu seimu su vaikais apgyvendinimui, saugumas tampa prioritetiniu. Saligatviai, apsvietimas yra butini
23 Aleksandras (Vilnius)
2019-03-04 / 20:30
Būtinai reike kol bėdos nėra. Pas mus gi taip. Iš pradžių susižalojo žmonės tada tik pradeda galvot gal iš tikrųjų reike
24 Daiva
2019-03-04 / 19:13
Reikalingi saligatviai ir apsvietimas Rokantiskiu g. saugiam pesciuju vaiksciojimui, ypac vaikams.
25 Neskelbiama (Vilnius)
2019-03-04 / 15:19
Didejant jaunu seimu su vaikais apgyvendinimui, saugumas tampa prioritetiniu. Saligatviai, apsvietimas yra butini
26 Žana (Vilnius)
2019-03-04 / 14:46
Reikalingi šaligatviai ir apšvietimas Rokantiškių g. saugiam gyventojų vaikščiojimui ir gyvenimui. Gatvėse didžiulis eismas, daug gyventojų Rokantiškių mikrorsjone, o vaikščioti visai nesaigu!
27 Žana (Vilnius)
2019-03-04 / 14:45
Reikalingi šaligatviai ir apšvietimas Rokantiškių g. saugiam gyventojų vaikščiojimui ir gyvenimui. Gatvėse didžiulis eismas, daug gyventojų Rokantiškių mikrorsjone, o vaikščioti visai nesaigu!
28 Violeta (Vilnius)
2019-03-04 / 12:44
Didejant jaunu seimu su vaikais apgyvendinimui, saugumas tampa prioritetiniu. Saligatviai, apsvietimas yra butini.
29 Ruslan (Vilnius)
2019-03-04 / 12:35
Butini salygatvitai, pesciuju ir dviraciu takai. Rokantiskiu, Kalno ir Duburio gatves visiskai nepritaikyta pesciuju eismui.
30 Neskelbiama (Vilnius)
2019-03-04 / 11:56
Mano vaikas priverstas nuo stotelės ziemą bristi per pusnis kelkraśčiais, nes vaziuojamąja dalimi eiti nesaugu. Nėra nei šaligatvių nei apšvietimo. Vasaros metu nei kiek negeriau, nesant sakigatviui, zmonės eina keliu. Augant Naujajam Antakalniui zmonių ir maśinų daugėja. Kyla didelė rizika.

Laikas baigti karantiną (360)

Lietuvos. Adresuota: Lietuvos Respublikos Vyriausybė

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, atsižvelgdama į kintančią situaciją dėl koronaviruso, visuotinį karantino režimą turi nedelsdama atšaukti. Todėl, kad: (1) Susirgimų skaičius Lietuvoje palaipsniui mažėja, situacija taisosi, taigi pagrindo laikyti visą šalį šiame ypatingame režime nėra. (2) Visuotinius karantinus viena po kitos atšaukinėja ir kaimyninės šalys – taip siekiama kuo greičiau grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo. (3) Karantino metu Vyriausybė atvirai leidžia diskriminuoti senjorus ir vyresnio amžiaus žmones – jų laisvalaikis bei profesinė veikla yra ribojamos. (4) Vis daugiau požymių, kad teisinis visuotinio karantino režimas valdantiesiems reikalingas ne dėl objektyvių priežasčių, o dėl artėjančių rinkimų ir didesnės valdžios – taip galima greičiau priimti ne visada būtinus ir reikalingus sprendimus, galią sutelkti nedidelės žmonių grupelės rankose. (5) Kelis kartus per dieną skelbiami vis nauji nurodymai ar rekomendacijos vargina ir sekina visuomenę, augina psichologinę įtampą, rodo apklausos. Visa tai nėra suderinama su atviros visuomenės principais. Priešingai, žmonių sąmoningumą reikia skatinti. (6) Reaguoti į viruso protrūkius, jei tokie būtų, galima kitais būdais – pavyzdžiui, skelbti tikslinius karantinus konkrečioje vietovėje ir panašiai. (7) Lietuvoje ir toliau reikia vykdyti aktyvią testavimų strategiją – tai leidžia matyti realią viruso cirkuliavimo visuomenėje situaciją ir, reikalui esant, ją suvaldyti.

Dėl iškastinių mineralinių uolienų perdirbimo veiklos Pramonės g. 1, Alytuje (165)

Antanina. Adresuota: Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijai, Aplinkos apsaugos agentūrai, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, Alytaus priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, Alytaus miesto savivaldybės administracijai

Mes, Lietuvos Respublikos piliečiai, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 3 punktu bei 14 straipsnio nuostatomis, kreipiamės į Jus su prašymu pripažinti šį mūsų kreipimąsi peticija. Kreipimosi priežastys ir tikslai: 2020 m. gegužės 7 d. UAB APLINKOS VADYBA viešai paskelbė informaciją apie parengtą Iškastinių mineralinių uolienų perdirbimo veiklos, Pramonės g. 1, Alytus, poveikio aplinkai vertinimo (toliau – PAV) ataskaitą. Planuojamos ūkinės veiklos (toliau PŪV) organizatorius – Alytaus mieste registruota UAB „MS LT01“. Viešas PAV ataskaitos pristatymas nuotoliniu būdu numatytas 2020 m. birželio 8 d., 17:00 val. Bendrovė praeitų metų pabaigoje paskelbė, kad planuoja cheminės konversijos būdu gaminti tokias medžiagas, kaip magnio sulfatas, silicio hidroksidas, natrio sulfatas. Taip pat gamybos procese bus gaunamos žaliavos - milteliai, naudojami metalurgijos pramonėje ir kvarcinis smėlis. Įmonės atstovas teigia, kad neva UAB „MS LT01“ kartu su mokslininkais sukūrė visiškai unikalią technologiją, kurios pagalba bus atliekamas granito perdirbimas. Numatomas uolienos (granito) suvartojimas per metus – apie 60 000 tonų. Atgabentą iškastinę mineralinę uolieną iš Vokietijos bei kitų šalių numatoma smulkinti malūnu iki reikiamos frakcijos. Gauta skalda bus talpinama į uždaras talpas, kuriuose bus apdorojama technine sieros rūgštimi. Planuojama, kad per metus bus išgaunama beveik 200 000 tonų magnio sulfato, beveik 60 000 tonų metalų hidroksidų, 9 000 tonų natrio sulfato, beveik 20 000 tonų amorfinio silicio oksido. Gamybos procese bus naudojamos agresyvios aplinkai ir žmogaus sveikatai cheminės medžiagos: sieros rūgšties net ~82 000 tonų, iš kurių gamybinėse patalpose esančiuose rezervuaruose bus nuolat saugoma net ~1 500 tonų, natrio hidroksido – 10 000 tonų, azoto rūgšties – 36 tonos, vandenilio peroksido bus sunaudojama taip pat didžiuliai kiekiai ~ 2 000 tonų per metus. Abejų šių medžiagų pavojingumo klasės ir kategorijos pakankamai aukštos. T.y. jų galimas poveikis žmogaus sveikatai vertinamas kaip labai pavojingas. Vien tik per parą į įmonės patalpas Pramonės g. 1, Alytuje, žaliavą pristatys maždaug 15 sunkiasvorių transporto priemonių talpinančių po ~24 t šios uolienos. O kur dar sieros rūgšties (iki 15 kartų per dieną) ir kitų gamybos procesui reikalingų medžiagų atgabenimas krovininiu autotransportu. Iš viso per parą į įmonę atvažiuos net 55 sunkiasvorės transporto priemonės, kurios atvyks/išvyks nuo 7 iki 22 val.ir joms ūkinės veiklos teritorijoje net nėra numatyta stovėjimo aikštelių. Šalia planuojamos ūkinės veiklos (iki 200 m atstumu) yra keletas įmonių su beveik 1000 darbuotojų, visuomeninės paskirties pastatas - Alytaus kultūros centras, maitinimo įstaiga, gyvenamieji namai, o už keleto šimtų metrų yra net saugoma teritorija - Gulbynės ornitologinis draustinis. PAV ataskaitoje yra įvardinti net 29 stacionarūs aplinkos oro taršos šaltiniai, pateikti teršalų sklaidos ore modeliavimo rezultatai. Mes manome, jog vystant šią veiklą Alytaus miesto gyventojams bei gamtai atsiranda realus pavojus ne tik galimos avarijos atveju, bet ir gamybos procese į aplinką patenkant teršalams, dėl didelio srauto sunkiasvorių transporto priemonių keliamo triukšmo ne tik šalia PŪV, bet ir miesto šiaurinėje dalyje, apie kuriuos nedviprasmiškai kalbama PAV ataskaitoje. Planuojamos ūkinės veiklos metu susidarys pavojingosios ir nepavojingosios atliekos, kurių saugojimas ir tvarkymas kelia pagrįstų abejonių dėl veiklai naudojamų pastato I-ojo aukšto bei rūsio patalpų techninės būklės. Pažymėtina, kad PAV-e teigiama, jog rūsio patalpos bus naudojamos ne tik gamybai, bet ir pirmame aukšte avarinio išsiliejimo metu išsiliejusių skysčių surinkimui. Dalis rūsio patalpų yra po vykdančios siuvimo veiklą įmonės UAB „HALTEX“ patalpomis. Kas kelia realią riziką joje dirbantiems net 350 žmonių. Tai tik dalis priežasčių dėl ko mes kreipiamės į Jus. Reikalavimai ir siūlymai: Mes, pasirašę šią peticiją-kreipimąsi, nesutinkame, kad iškastinių mineralinių uolienų perdirbimo veikla būtų vystoma adresu Pramonės g. 1, Alytuje. Nesutinkame su 2020 m. gegužės 7 d. paskelbta UAB APLINKOS VADYBA (planuojamos ūkinės veiklos organizatorius UAB „MS LT01“) parengta poveikio aplinkai ataskaita. Prašome PAV subjektų, kurie pagal kompetenciją teiks išvadas dėl PAV ataskaitos: Aplinkos apsaugos agentūros, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Alytaus departamento, Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Alytaus miesto savivaldybės administracijos atidžiai ir atsakingai išnagrinėti minėtą ataskaitą, atsižvelgti į galimą šios veiklos keliamą pavojų alytiškių sveikatai bei neigiamą poveikį ne tik aplinkai, bet ir kitoms šalia veikiančioms verslo įmonėms. Prašome įvertinti aplinkybę, jog PAV ataskaitoje nebuvo nagrinėta Lietuvos Respublikos planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatyme numatyta galimybė dėl vietos alternatyvų planuojamai ūkinei veiklai. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo 6 straipsnio 1 dalies 3 punkte numatyta galimybe Aplinkos apsaugos agentūros prašome organizuoti konsultantų dalyvavimą PAV ataskaitai ir ateityje kartu su ja pateiktoms poveikio aplinkai vertinimo subjektų išvadoms vertinti. Pareiškėjas Antanina Snarskienė

BENDRUOMENĖS NESUTIKIMAS - DĖL SALANTŲ LOPŠELIO-DARŽELIO „RASA“ PERKĖLIMO Į SALANTŲ GIMNAZIJOS PATALPAS (156)

Vaida. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

BENDRUOMENĖS NESUTIKIMAS - DĖL SALANTŲ LOPŠELIO-DARŽELIO „RASA“ PERKĖLIMO PRIE SALANTŲ GIMNAZIJOS Miesto valdžia nusprendė, kad Kretingos rajono Salantų gimnazijoje būtų įkurtos naujos Salantų lopšelio-darželio „Rasa“ grupės, perkelta Salantų menų mokykla. Valdžios apskaičiavimu, Salantų gimnazijos patalpose galėtų įsikurti net 5-ios naujos lopšelio-darželio grupės. Tuomet pradinukai išsikeltų į pagrindinį mokyklos pastatą. Salantų gyventojai, vaikų tėvai aršiai priešinasi tokiam sprendimui. Nes manome, kad gimnazijos, muzikos mokyklos triukšmas trukdys mažyliams ugdymo ir poilsio procese. Projekte nesuderinama žaidimų aplinka lauke, taip pat fizinė, kultūrinė veikla įstaigoje. Taip pat pradinukams didelę įtaką darytų, nesaugi vyresniųjų mokinių aplinka. Juk tokio mažiaus vaikams būtina užtikrinti saugią aplinką, kad jaustųsi psichologiškai ir fiziškai saugus, nesutrikdyta jo sveikata ar normali raida. Darželį šiuo metu lanko 108 vaikai, bet darželis netalpina visų norinčių patekti vaikų. Lopšelis-darželis renovuotas, sutvarkyta darželio aplinka, įstaiga turi puikias sąlygas visapusiškam vaikų ugdymui ir darbuotojų darbui. Salantų lopšelio-darželio "Rasa" ir Salantų miestelio bendruomenės išreiškia savo poziciją jog, perkelti darželio į mokyklos patalpas nereikia, kadangi lieka labai daug neatsakytų klausimų, nepaskaičiuotos/nepamatuotos pasekmės. Manome, jog jungimas pablogins mūsų vaikų ugdymo sąlygas, todėl mes reikalaujame, kad mūsų nuomonė būtų neįgnoruojama, bei į ją atsižvelgiama.