Alytaus Vidzgirio pagrindinės mokyklos išlikimui ir ateičiai - TAIP!

658 PARAŠAI

Kategorija:

Alytaus Vidzgirio pagrindinės mokyklos išlikimui ir ateičiai - TAIP!

Alytaus Vidzgirio pagrindinės mokyklos bendruomenė yra sunerimusi dėl savo mokyklos likimo. Vadovaujantis svarstymui teikiamu Alytaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo tobulinimo 2016–2020 m. bendrojo plano projektu, nuo 2019 m. rugsėjo 1-osios inicijuojamas Vidzgirio pagrindinės mokyklos likvidavimas.
Mūsų bendruomenei ši planuojamo projekto nuostata yra nesuprantama, nepamatuota, nesprendžianti mokyklų tinklo pertvarkos iš esmės.
Numatomo plano pakeitimas buvo priimtas paskubomis, su niekuo nepasitarus ir neišdiskutavus su švietimo ir mokyklos bendruomenėmis, nežinant kai kuriems miesto tarybos ar komitetų nariams.


Vidzgirio mikrorajono gyventojų susisiekimas su mokykla. Vidzgirio pagrindinė mokykla yra įsikūrusi mokiniams patogioje vietoje – mikrorajono centre. Likvidavus mokyklą, iš bendruomenės bus atimta galimybė rinktis arčiausiai esančią ugdymo įstaigą, kurią vaikai gali pasiekti savarankiškai, tėvai bus priversti vežti vaikus į toliau esančias ugdymo įstaigas, tikimybė vaikams savarankiškai pasiekti mokyklą sumažės.

Mokyklos infrastruktūra. Alytaus Vidzgirio pagrindinės mokyklos pastatas renovuotas, mokykla turi atnaujintą, standartus atitinkantį sporto aikštyną (stadioną), kabinetai ir kitos erdvės atitinka mokinių ugdymosi poreikius, įstaiga nuolat atnaujina IKT bazę, įkūrė ir pritaikė erdves mokinių poilsiui ir laisvalaikiui. Nuolat tobulina ir atnaujina ugdymosi aplinką. Mokykla yra atvira bendruomenei ir jos veikloms, renginiams.

Mokinių skaičius mokykloje. Mokykloje sukomplektuota 12 klasių, priešmokyklinio ugdymo grupė, veikia 2 pailgintos darbo dienos grupės. Mokinių skaičius mokykloje mažėja, tai turime pripažinti, tačiau tai nulėmė per daugelį metų miesto valdančiųjų priimti sprendimai, mokyklų tinklo pertvarka ir reorganizavimas vyksta nuo 2005 metų. Tuomet mokykla pradėjo kovoti su jos reorganizavimo, uždarymo grėsmėmis, su tuo susijusiais gandais, todėl kai kurie tėvai nesiryžta rinktis mokyklos dėl nuolatinės įtampos. Ją toliau kelia laikinumo ir nepastovumo jausmas, baimė, kad vaikams reikės pakeisti ugdymo įstaigą, mokytoją. Į susidariusią situaciją labai skaudžiai reaguoja mokiniai, jų tėvai – visa mokyklos bendruomenė, susidūrusi su nežinomybe dėl mokyklos likimo.

Mes, žemiau pasirašiusieji, prašome, kad būtų stabdomas neišdiskutuotas, jokiais konkrečiais argumentais nepagrįstas sprendimo projektas.
Norime, kad būtų laikomasi anksčiau patvirtinto plano, kuriame buvo numatoma mokyklos reorganizavimo į progimnaziją galimybė, bet ne likvidavimas.

Daugelis bendruomenės narių esame baigę šią mokyklą ir pagarbiai vertiname Vidzgirio pagrindinės mokyklos įtaką asmeniniam gyvenimui bei karjerai. Norime užtikrinti savo vaikams ir vaikaičiams galimybę pasinaudoti LR Konstitucijos ir Švietimo įstatymo teise mokytis pagal gyvenamąją vietą tėvų pasirinktoje mokykloje, nepatiriant nuolatinio streso dėl numatomo jos uždarymo.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Nijolė Ben... Šioje mokykloje mokosi mano keturi anūkai. Ar man vaikus reiks išsivežti į kaimą, kur visai mokyklų nėra???!!! Mokykla negali būti uždaryta! Mokykla turi dirbti ir toliau mokyti bei ugdyti vaikus!
2 Paulina Mar... Negalima uzdaryti vienos is geriausiu mokyklos mieste
3 Edmundas Lim... Kur mes ritames viska uzdarineja,kiek mes tylesim juk valdzia esame mes,o netie sedintys seime.Juk jiems alga mes mokam,o ne jie mums.
4 VINCAS JAK... mokyklos pedagogaiirsocialiniai darbuotojai puikiai kovoja su patyčiomis,prima sunkiai auklėjamus vaikus ir juos puikiai integruoja į mokinių kolektyvą
5 Gediminas Ker... Negalima uždaryti, nes po to gailėsitės už padarytas klaidas. Reikia saugoti mažesnę mokyklos bendruomenę, nes ji greitai gali augti ir parodyti puikius rezultatus. Laikas juda į priekį. Išsaugokime
6 Agnė Iva... mokykla ir mokytojai nuostabus . vaikas laimingas joje besimokindamas
7 Aldutė Mar... Švietimo įstaigas reikia plėsti,o ne uždarinėti.Prie ko mes einame????
8 Aura Mik... patys graziausi prisiminimai is sios mokyklos laiku, geri ir issilavine pedagogai
9 Edita Gud... Zinoma, kad neuzdaryti. Juk mokyklose klasese perpildyta mokiniu, vietu klasese nera. Tai iskelus visos mokyklos vaikus i kitas mokyklas, klases dar labiau bus perpildytos
10 Jolita Jur... Kažkam šios mokyklos pastato prireikė. Gėda vaikų sąskaita tai daryti
11 Laima Liu... Nes tam rajone gyvenantiems vaikams butu nepatogu eiti i kita mokykla
12 Danute Zuk... Neuzdaryti reikia,o islaikyti puosnia grazia mokykla
13 Diana Bui... Mokykla turi likti, nes renovuota, dirba puikūs pedagogai.
14 Vida Bie... Dėl Alytaus Vidzgirio pagrindinės mokyklos išlikimui ir ateičiai - TAIP!
15 Marius Kan... Alytaus Vidzgirio pagrindinės mokyklos išlikimui ir ateičiai - TAIP!
16 Rita Sie... Aš esu III laidos abiturientė, mokyklą baigusi 1982 m., tai pirmoji mokykla Vidzgirio mikrorajone su savo jau nemaža istorija .Negi turime sunaikinti, kas per kelis dešimtmečius mokykloje buvo gero?!
17 Grita Tar... Ši mokykla arčiausiai namų (5 km), Likiškėlių pagrindinė 7 km, tiek pat iki Senamiesčio pradinės mokyklos, nes pirmoko sūnaus ūgis 1,50, ketvirtokas bus 1,65. Ar tokio ūgio vaikas turi lankuti daržel
18 E. Mat... Savivaldybę tegul uždaro, visvien ten protingų žmonių nėra, vien idiotai.
19 A.JACIUNSKIENĖ ... Mokiniai turi mokytis mokyklose, o ne darželių patalpose,šią mokyklą būtina išsaugoti
20 Jūratė Jak... Neneotime, kad m8s7 vaikas patirt7 stres1 d4l u=daromos mokyklos. Mokyklos veiklos metodais ir mokytoju darbu esame labai patenkinti
21 Mantas Vai... Negalima is vaiku atimti ju mokyklos ir ju draugu. Jie priprate prie mokyklos ir vaiku o dabar visus ismetysite i bet kurias mokyklas ir atimsite is ju draugus bei dziaugsma.
22 Scholastika Kav... Miesto gyventojai ir jų vaikai tai ne žaisliukai-figūrėlės, kurias galima stumdyti kaip kam patinka, visai nekreipiant dėmesio į jų gyvenimą.
23 Irena Bus... Gal galima butu perkelti į šią mokykla mokinukus is perpildytu darželių
24 Ingrida Dar... Pritariu šiems peticijos punktams,aš esu baigusi šią mokyklą
25 Asta Kve... As esu pries Vidzgirio pagrindines mokyklos uzdaryma
26 Povilas Kve... Kam uzdaryti pagrindine galima gi sujunkti pradinia mokikla
27 J.Bračiulis ... Neuždaryti šios mokyklos nes yra patu šauniausia! Pats ja pabaigiau ir man daug labai davė šita mokykla.
28 Jolanta Čės... Gal jau gana uždarinėt mokyklas.tuoj nebus kur vaikams mokintis išvis.
29 Neringa Puo... Raskit lešų išsaugoti mokykla, neisvykit likusiu iś Alytaus
30 Gitana Vai... Kad, neuždarytų Alytaus Vidzgirio pagrindinės mokyklos