Už "Kiaušinio" skulptūros išsaugojimą.

218 PARAŠAI

Kategorija:

Jau kelioliką metų Pylimo, Šv. Stepono ir Raugyklos gatvių sankryžoje stovinti skulptūra "Kiaušinis" tapo vienu labiausiai atpažįstamų kvartalo simbolių. Kiekvieną dieną jis fotografuojamas dešimčių ir šimtų miesto svečių, yra populiari susitikimų vietą ir, kas svarbiausia - puikia dera prie gretimais stovinčio 43 numeriu pažymėto eklektikos stiliaus namo Nr. 43. Mes, kvartalo gyventojai ir kiti suinteresuoti Vilniaus viešosiomis erdvėmis piliečiai, prieštaraujame Vilniaus Savivaldybės sudarytos komisijos nutarimui finansuoti projekto, įvardinto, kaip "patobulinti kiaušinio skulptūrą į mechanizuotą akustinį ir besitransformuojantį į judesio, garso ir šviesos gaivalą." vykdymą. Norime, jog visų pamėgta skulptūra liktų savo vietoje ir prašome nujajam objektui paieškoti kitos, dar neturinčios savito paminklo vietos.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Diana S... Kiaušinis tinka tai vietai ir yra kvartalo simbolis
2 Lina L... Kiaušinis turi vieną įdomesnių vilnietiškų istorijų. Gimęs Užupyje, persikraustęs į Stepono skverą - visur buvo pamėgtas žmonių ir saugotas.
3 Judita Š... Nereikia “tobulinti” to, kas jau tapo miesto savastimi.
4 Inga T... Teisingas reikalavimas. Naujiems projektams - naujos erdvės.
5 Judita Š... Nereikia “tobulinti” to, kas jau tapo miesto savastimi.
6 Daumantas B... Šis paminklas labai puošia skverą ir, nemanau, kad kažkokia instaliacija ten tiks labiau. Statykite Naujininkuose - ten paminklų trūksta
7 Gabija K... Nenoriu,kad griautu kiausini, jis šv. Stepono gatves jaukus ir paprastas akcentas, siuolaikines pop instaliacijos tik gadina miesto charakteri. Jau sotu pop kulturos, palikim tikro autentiskumo.
8 Virginija J... Kiaušinis juk gyvybės simbolis - turi būti išsaugotas
9 Arturas Z... Tai unikali skulptūra ir Užupio respublikos dovana, turi išlikti, nes tapo šio rajono simboliu.
10 Agnieška K... Pritariu peticijos tekstui. Vilniuje yra kitų erdvių, kurios tik ir lauktų įdomesnių objektų.
11 Agnė S... Pritariu peticijoje dėl 'Kiaušinio' skulptūros išsaugojimo išsakytoms mintims
12 Tomas B... Atrodo kad yra neteisingas pinigu paskirstymas. Atsižvelgiant į sąmatos vaizdas susidaro kad pinigai skiriami prasilenkia su realybe ir dalis jų bus panaudota savanaudiškiems tiksms
13 Modestas S... Transformuoti kiaušinį į gaivalą prie konteinerių, ta prasme ?
14 O. M... Reikia kad kiausinis liktu savo vietoi. Priestaraujame ir mes Pylimo 43 namuo gyventoja
15 Rūta K... Prašau palikti šią skulptūrą. Ji labai graži.
16 edvard a... geriau pinigus skirti aikstes, saligatviu atnaujinimui, apsvietimo pakeitimui, siuksliu konteineriu sutvarkymui
17 Daiva V... Kiausinis nėra savivaldybės nuosavybė -- jį sukūrė Užupio bendruomenė kaip garsiojo Užupio Angelo prototipą ir pardavė nekilnojamojo turto vystytojams kaip paskatą Naujamiesčio bendruomenei.

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!