Dėl Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriaus nušalinimo iš pareigų

919 PARAŠAI

Kategorija:

2018 m. balandžio 5 d. Dokumentikos Namų kūrybinė grupė kalbino Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos viceministrą Algirdą Šešelgį. Interviu metu viceministro kabinete buvo ir Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius prof. Saulius Čaplinskas. Po interviu prof. S. Čaplinskas vartojo netinkamus ir diskriminuojančius žodžius apibūdinti nuo narkotinių medžiagų priklausomus asmenis, homoseksualius asmenis, išreiškė neigiamą požiūrį į nuo narkotinių medžiagų priklausomus asmenis ir ŽIV infekuotus asmenis, taip pat paklausė apie privatų Dokumentikos Namų autorės gyvenimą („Ieva, kokia poza paskutinį kartą buvot pasiekus orgazmą jūs?“).
Asmuo, turintis neigiamas nuostatas apie šias stigmatizuojamas socialines grupes, negali tinkamai eiti pareigų, kurių tikslas padėti būtent šioms socialinėms grupėms. Pabrėžiame, kad prof. S. Čaplinskas ULAC (anksčiau Lietuvos AIDS centras) vadovauja jau 29 metus.
Dėl to reikalaujame, kad prof. S. Čaplinskas būtų nušalintas nuo einamų Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriaus pareigų.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 alvydas m... daug metu dirbau zemo slenkscio kabinete Klaipedoje,zinau visas kombinacijas .....baisu kai vadovas tokio centro atvirai niekina zmones
2 Raimondas ... tai lb ziauru girdet is vadovo uzimancio toki posta.
3 Vita S... siaubingai atrodo kai zmogus vadovaujantis tokiam centrui taip kalba
4 Martynas P... Po tokių pareiškimų, valstybės tarnautojas turėtų pats atsistatydinti.
5 Gediminas P... Tegul eina laidotuvių firmai vadovauti, jeigu savo klientų nekenčia
6 Rasa B... ziuru kitu atzvilgiu nezinai kas tau gali ryt nutikti
7 L.Rutkauskas ... Kompetencijos reikalaujantį darbą turėtų dirbti kompetetingas žmogus, o ne stiklo vatos prirūkęs bebras
8 A. U... Taip vadinamas "profesorius" savo viešuosiusose pasisakymuose Lietuvą vadina :sifilitikų kraštu. Klaiku, kai medikai stigmatizuoja venerinėmis ligomis sergančius asmenius. SOVIETINIS mentalitetas.:
9 Audronė M... S.Čaplinskas turi būti nušalintas nuo ULAC vadovo pareigų.
10 Paulius Y... Nemanau, kad išankstinę nuomonę turintis ir nekorektiškai ją reiškiantis asmuo gali eiti šias pareigas.
11 Artiomas J... Tai baisu!kaip toks sapiens gali uzimt tokias pareigas
12 A. K... Gėdinga ir sunkiai suvokiama, kad tokio mąstymo žmonės užima tokias jautrias ir svarbias pozicijas. Toks poziuris primena sovietmečio laikus ir, manau, kad tokie žmogus nebegali daugiau užimti tokių.
13 Marija M... Tai tas pats kaip veterinaras pasakytų,kad nekenčia gyvūnų ir jie turi išmirti.
14 Šarūnas K... Svarbi sąlyga, kad po nušalinimo jis nebūtų įdarbintas kitose pareigose, kuriose toks S. Čiaplinsko supratimas irgi nebūtų tinkamas.
15 Rolandas K... Be komentaru,as apie Ji senai girdejau,kad Jis musu atzvilgiu,labai jau priesiskai nusiteikes,tik matomai turi gera uznugari,tai ir sedi siltoj vietoj.
16 Grazina ... To jau per daug... Tiesiog sunku patiketi, kad tai realybe
17 Genovaitė S... Toks elgesys yra smerktinas. Išprusęs,o juo labiau centro direktorius daktaras -gėda mūsų visuomenei. Jokios pagarbos nei moteriškai giminei nei sergantiems.
18 Dovile L... Tai siaubingai skamba is zmogaus lupu 29 metus dirbancio sioj srity
19 G. Č... Taip besielgiantys žmonės apskritai neturėtų būti vadovais. Tuo labiau, centre, skirtame jautrioms visuomenei temoms
20 Jevgenijus p... Mest isdarbo tokius nes kiek vienas zmogis turi reguoti normaliai i tokes problemas o ne taip kaip jis reaguoja...
21 Aušra M... toks elgesys yra akivaizdus priekabiavimas ir moralinis smurtas
22 Saulius B... Matau ULAC vadovą, kuris niekina sergančiuosius.
23 A. P... Tokiam neprofesionalumui nėra vietos valstybiniame apatate
24 Irmantas K... Ieva, didžiuojuosi tavim ir tuo ką darai! Tik tokie žmonės kaip tu gali priversti keistis mūsų suakmenėjusias institucijas, kurios tik deklaruoja, bet nė velnio nedaro s
25 Naglis P... Iš valstybės pinigų išlaikomas įstaigos vadovas neturi teisės taip elgtis!
26 Andrius K... Vadovai turi keistis - nepakeičiamų nėra. 29 metai - net ir patiems geriausiems vadovams yra per daug.
27 Ieva f... Zmogus pradirbes sitiek metu butent su sia liga ir pirmasis ja pradejes dometis lietuvoje leidzia sau sitaip kalbeti tai kokios pasaliniu zmoniu emociju mes galime sulaukti.cia jau virsune viskam
28 Vygantas G... Absurdas kad toks zmogus vadovauja tokiai organizacijai
29 Ruta M... Asmuo su tokiomis paziuromis negali vadovauti Centrui.
30 A.Poškutė ... Pritariu, kad šis žmogus su tokiu požiūriu negali dirbti tokio darbo. Ir kol tokie žmonės užims auštas pareigas, tol stagnuosime. Pati nesergu, esu hetero, bet turiu draugų, kurių gerovė man svarbi.

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!