Dėl Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriaus nušalinimo iš pareigų

919 PARAŠAI

Kategorija:

2018 m. balandžio 5 d. Dokumentikos Namų kūrybinė grupė kalbino Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos viceministrą Algirdą Šešelgį. Interviu metu viceministro kabinete buvo ir Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius prof. Saulius Čaplinskas. Po interviu prof. S. Čaplinskas vartojo netinkamus ir diskriminuojančius žodžius apibūdinti nuo narkotinių medžiagų priklausomus asmenis, homoseksualius asmenis, išreiškė neigiamą požiūrį į nuo narkotinių medžiagų priklausomus asmenis ir ŽIV infekuotus asmenis, taip pat paklausė apie privatų Dokumentikos Namų autorės gyvenimą („Ieva, kokia poza paskutinį kartą buvot pasiekus orgazmą jūs?“).
Asmuo, turintis neigiamas nuostatas apie šias stigmatizuojamas socialines grupes, negali tinkamai eiti pareigų, kurių tikslas padėti būtent šioms socialinėms grupėms. Pabrėžiame, kad prof. S. Čaplinskas ULAC (anksčiau Lietuvos AIDS centras) vadovauja jau 29 metus.
Dėl to reikalaujame, kad prof. S. Čaplinskas būtų nušalintas nuo einamų Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriaus pareigų.

# Vardas Komentaras
1 alvydas
daug metu dirbau zemo slenkscio kabinete Klaipedoje,zinau visas kombinacijas .....baisu kai vadovas tokio centro atvirai niekina zmones
2 Raimondas
tai lb ziauru girdet is vadovo uzimancio toki posta.
3 Vita
siaubingai atrodo kai zmogus vadovaujantis tokiam centrui taip kalba
4 Martynas
Po tokių pareiškimų, valstybės tarnautojas turėtų pats atsistatydinti.
5 Gediminas
Tegul eina laidotuvių firmai vadovauti, jeigu savo klientų nekenčia
6 Rasa
ziuru kitu atzvilgiu nezinai kas tau gali ryt nutikti
7 L.Rutkauskas
Kompetencijos reikalaujantį darbą turėtų dirbti kompetetingas žmogus, o ne stiklo vatos prirūkęs bebras
8 A.
Taip vadinamas "profesorius" savo viešuosiusose pasisakymuose Lietuvą vadina :sifilitikų kraštu. Klaiku, kai medikai stigmatizuoja venerinėmis ligomis sergančius asmenius. SOVIETINIS mentalitetas.:
9 Audronė
S.Čaplinskas turi būti nušalintas nuo ULAC vadovo pareigų.
10 Paulius
Nemanau, kad išankstinę nuomonę turintis ir nekorektiškai ją reiškiantis asmuo gali eiti šias pareigas.
11 Artiomas
Tai baisu!kaip toks sapiens gali uzimt tokias pareigas
12 A.
Gėdinga ir sunkiai suvokiama, kad tokio mąstymo žmonės užima tokias jautrias ir svarbias pozicijas. Toks poziuris primena sovietmečio laikus ir, manau, kad tokie žmogus nebegali daugiau užimti tokių.
13 Marija
Tai tas pats kaip veterinaras pasakytų,kad nekenčia gyvūnų ir jie turi išmirti.
14 Šarūnas
Svarbi sąlyga, kad po nušalinimo jis nebūtų įdarbintas kitose pareigose, kuriose toks S. Čiaplinsko supratimas irgi nebūtų tinkamas.
15 Rolandas
Be komentaru,as apie Ji senai girdejau,kad Jis musu atzvilgiu,labai jau priesiskai nusiteikes,tik matomai turi gera uznugari,tai ir sedi siltoj vietoj.
16 Grazina
To jau per daug... Tiesiog sunku patiketi, kad tai realybe
17 Genovaitė
Toks elgesys yra smerktinas. Išprusęs,o juo labiau centro direktorius daktaras -gėda mūsų visuomenei. Jokios pagarbos nei moteriškai giminei nei sergantiems.
18 Dovile
Tai siaubingai skamba is zmogaus lupu 29 metus dirbancio sioj srity
19 G.
Taip besielgiantys žmonės apskritai neturėtų būti vadovais. Tuo labiau, centre, skirtame jautrioms visuomenei temoms
20 Jevgenijus
Mest isdarbo tokius nes kiek vienas zmogis turi reguoti normaliai i tokes problemas o ne taip kaip jis reaguoja...
21 Aušra
toks elgesys yra akivaizdus priekabiavimas ir moralinis smurtas
22 Saulius
Matau ULAC vadovą, kuris niekina sergančiuosius.
23 A.
Tokiam neprofesionalumui nėra vietos valstybiniame apatate
24 Irmantas
Ieva, didžiuojuosi tavim ir tuo ką darai! Tik tokie žmonės kaip tu gali priversti keistis mūsų suakmenėjusias institucijas, kurios tik deklaruoja, bet nė velnio nedaro s
25 Naglis
Iš valstybės pinigų išlaikomas įstaigos vadovas neturi teisės taip elgtis!
26 Andrius
Vadovai turi keistis - nepakeičiamų nėra. 29 metai - net ir patiems geriausiems vadovams yra per daug.
27 Ieva
Zmogus pradirbes sitiek metu butent su sia liga ir pirmasis ja pradejes dometis lietuvoje leidzia sau sitaip kalbeti tai kokios pasaliniu zmoniu emociju mes galime sulaukti.cia jau virsune viskam
28 Vygantas
Absurdas kad toks zmogus vadovauja tokiai organizacijai
29 Ruta
Asmuo su tokiomis paziuromis negali vadovauti Centrui.
30 A.Poškutė
Pritariu, kad šis žmogus su tokiu požiūriu negali dirbti tokio darbo. Ir kol tokie žmonės užims auštas pareigas, tol stagnuosime. Pati nesergu, esu hetero, bet turiu draugų, kurių gerovė man svarbi.

Nuteisti Pavela Volodka iki gyvos galvos už 17-metės nužudymą (572)

ED. Adresuota: Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas

Pasipiktinusi visuomenė nori, kad būtų skirta reali bausmė didžiulio atgarsio visuomenėje sulaukusioje byloje, kurioje Pavelas Volodka or kiti ipjovė merginos kūna 37 kartus ir sudavė ne mažiau kaip 24 smūgius rankomis į galvą, krūtinę ir kojas. Už tai, kad itin žiauriai ir kankindamas nužudė septyniolikmetę merginą anksčiau tris kartus teistas 22 metų P. Volodka buvo nuteistas 20 metų laisvės atėmimo bausme, ją atliekant pataisos namuose. Tuo metu su juo prieš septyniolikmetę visą naktį kartu smurtavusi, nužudyti grasinusi, o galop nužudymą slėpusi 20 metų Julija Samoilenko buvo nuteista vos 1 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant 2 metams. Nubausti šį asmenį reikia iki gyvos galvos kaip ir kitus žmones prisidėjusiu prie šio kraupaus įvykio.