Dėl Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriaus nušalinimo iš pareigų

919 PARAŠAI

Kategorija:

2018 m. balandžio 5 d. Dokumentikos Namų kūrybinė grupė kalbino Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos viceministrą Algirdą Šešelgį. Interviu metu viceministro kabinete buvo ir Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius prof. Saulius Čaplinskas. Po interviu prof. S. Čaplinskas vartojo netinkamus ir diskriminuojančius žodžius apibūdinti nuo narkotinių medžiagų priklausomus asmenis, homoseksualius asmenis, išreiškė neigiamą požiūrį į nuo narkotinių medžiagų priklausomus asmenis ir ŽIV infekuotus asmenis, taip pat paklausė apie privatų Dokumentikos Namų autorės gyvenimą („Ieva, kokia poza paskutinį kartą buvot pasiekus orgazmą jūs?“).
Asmuo, turintis neigiamas nuostatas apie šias stigmatizuojamas socialines grupes, negali tinkamai eiti pareigų, kurių tikslas padėti būtent šioms socialinėms grupėms. Pabrėžiame, kad prof. S. Čaplinskas ULAC (anksčiau Lietuvos AIDS centras) vadovauja jau 29 metus.
Dėl to reikalaujame, kad prof. S. Čaplinskas būtų nušalintas nuo einamų Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriaus pareigų.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 alvydas mil... daug metu dirbau zemo slenkscio kabinete Klaipedoje,zinau visas kombinacijas .....baisu kai vadovas tokio centro atvirai niekina zmones
2 Raimondas ... tai lb ziauru girdet is vadovo uzimancio toki posta.
3 Vita Stu... siaubingai atrodo kai zmogus vadovaujantis tokiam centrui taip kalba
4 Martynas Paš... Po tokių pareiškimų, valstybės tarnautojas turėtų pats atsistatydinti.
5 Gediminas Pau... Tegul eina laidotuvių firmai vadovauti, jeigu savo klientų nekenčia
6 Rasa Bag... ziuru kitu atzvilgiu nezinai kas tau gali ryt nutikti
7 L.Rutkauskas ... Kompetencijos reikalaujantį darbą turėtų dirbti kompetetingas žmogus, o ne stiklo vatos prirūkęs bebras
8 A. Urb... Taip vadinamas "profesorius" savo viešuosiusose pasisakymuose Lietuvą vadina :sifilitikų kraštu. Klaiku, kai medikai stigmatizuoja venerinėmis ligomis sergančius asmenius. SOVIETINIS mentalitetas.:
9 Audronė Mol... S.Čaplinskas turi būti nušalintas nuo ULAC vadovo pareigų.
10 Paulius Yla... Nemanau, kad išankstinę nuomonę turintis ir nekorektiškai ją reiškiantis asmuo gali eiti šias pareigas.