DĖL KAŠTONŲ ALĖJOS IR SENŲJŲ MEDŽIŲ IŠSAUGOJIMO ŠIAULIUOSE

Šiauliuose už Europos Sąjungos lėšas vykdomi dideli projektai, kurie keičia miesto vaizdą. Dauguma gyventojų nedalyvauja šių projektų viešuose svarstymuose, nes nėra pakankamai prieinamos ir suprantamos informacijos apie numatomus sprendimus. Pasipiktinimo banga sukyla tada, kai sprendimai priimti ir pradedami darbai, iškertami medžiai. Daugeliui savaime suprantama, kad seni medžiai mieste yra saugotina miestovaizdžio savasties dalis ir nesuprantama, kai jie sunaikinami.
Šiauliai turi nemažai istorinių želdinių, ypatingai centrinėje miesto dalyje. Jie susiję ne tik su istoriniais įvykiais ar asmenybėmis, bet ir su miestiečių prisiminimais. Todėl svarbu juos išsaugoti ir tinkamai prižiūrėti. Šiauliuose dėl nepakankamo ir netinkamo tvarkymo senųjų medžių būklė blogėja. Projektuojant miesto erdves stebimas polinkis senuosius medžius šalinti ir sodinti naujus, kurie sunkiai prigyja ir skursta. Brandžių medžių naikinimas prieštarauja darnaus vystymosi principams, didina oro užterštumą ir prisideda prie klimato kaitos.
Tvarkant Prisikėlimo aikštę iškirsta daug sveikų medžių. Rengiamame Kaštonų alėjos rekonstrukcijos projekte numatoma iškirsti beveik visus alėjoje augančius kaštonus ir klevus. Manome, kad tai būtų didelė žala miestui. Esamų kaštonų būklė nėra bloga, bet blogėja dėl nepakankamos ir netinkamos priežiūros. Todėl prašome:
1. Išsaugoti Kaštonų alėjos medžius.
2. Rengiant miesto erdvių tvarkymo projektus atlikti želdinių būklės ekspertizę ir išsaugoti esamus medžius.
3. Tinkamai prižiūrėti miesto medžius ir gerinti jų būklę.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Gvidas M... pritariu medžių išsaugojimui gyvenvietėse! Siūlau svarstyti ir savivaldybės Želdynų apsaugos/priežiūros komisijoje (tokia turi būti!), sav. Tarybos Aplinkos ir Urbanistikos komitetuose, kviesti nešališkus specialistus 2018-11-08 / 09:59
2 Galina B... Iš tikrųjų būtų įdomu sužinoti,kas nusprendžia medžių likimą. Nes dažnai tenka suabejoti,kad sprendimas yra pagrįstas. Kaip pavyzdys daugybės geros būklės medžių sunaikinimas Lieporių parke .
3 Gerda L... Issaugokim siuos medzius, tai dalis musu istorijos,vaikystes
4 Simona G... Kiek galima miestuose kirst medziu?? Atrodo pliki miestai be medziu, jokio grozio, gaila medziu!
5 E. Z... saugokime medžius, juk be jų mūsų oras užterštas labai.
6 Jolanta G... Nustokit niokoti miestą! Brandūs sveiki medžiai - didelė vertybė!
7 Irena B... Žemė gyva planeta, gerbkime ir saugokime ją. Tai ne tik žmonių planeta !!!!
8 Grazina S... Kadangi Kastonu aleja yra mano gyvenimo dalis,tai noriu,kad ji liktu.
9 Robertas B... Reikia, kad visi miestai, gyvenvietės, kaimeliai palaikytų vienas kitą. Kitaip jie viską iškirs, išpjaus...
10 Jolanta ... už miesto plaučių išsaugojimą, bei žmonių emocijų ramybę bei prisiminimus
11 Nerijus B... Naikinti gamta gali tik padaras kuris nesupranta ka daro todel prasau sustokite ir pradekime ja myleti. Aciu
12 Giedrius K... Už rekonstrukciją išsaugant sveikus ir grėsmės nekeliančius medžius.
13 Raimonda U... Tai yra miesto vienas iš simbolių, kuris turi gyvuoti tol, kol pati gamta panorės kitaip. Autanazija Loetuvoje neįteisinta, todėl nenaikinkime istorinių medžių prieš jų ir daugumos žmonių valią
14 Valdonė M... Mokiausi V vidurinėje, mielos vietos, nepritariu medžių egzekucijai
15 Birutė A... Būtina išsaugoti praeitį ateinančioms kartoms,!
16 Loreta J... Genocidas prieš mūsų visų žaliąjį turtą turi būt sustabdytas!
17 Inga S... Prašau nekirsti šių medžių. Tai žiaurus veiksmas mums visiems Šiauliečiams
18 Vidmantas K... Nekirskit Kaštonų alėjos,ten rami vieta ir patinka paukščiams.Reikia išsaugoti.Ir taip mažai ramių vietų Šiauliuose.Profesorius minėjo,kad raudonžiedžiai gali ten neprigyti.Ir kaštonai nesupuvę.
19 Karina K... DĖL KAŠTONŲ ALĖJOS IR SENŲJŲ MEDŽIŲ IŠSAUGOJIMO ŠIAULIUOSE
20 Laura R... Už išsaugojimą. Medžiai gyva istorija mums žmonėms.
21 Daiva R... Seni didelį medžiai mieste būtini triukšmo ir dulkių mažinimui. Medžiai malonus pavėsis, neleidžiantis įkaisti gatvėms.
22 Lina B... Seni medziai yra patys vertingiausi ir juos palikti yra butina. Juos iskirsti yra n u s i k a l t i m a s
23 Sandra B... Medis - vertybė. Vertybes reikia saugoti, o jų atsisakyti tik esant neišvengiamybei.
24 Karolina B... Tie medžiai, kuriuos neva atsodina į iškirstųjų vietas, yra nykštukinės nususę veislės, jie niekada nebus panašūs į normalius medžius. Pasidomėkite, kokie atsodinamų medžių aukščiai.
25 Benas D... Lietuva garsėjo savo didžiais miškais. Su šiais projektais Lietuvos miestai pavirs stiklinių, pilkų pastatų džiunglėmis, o miškai - niekingomis stepėmis.
26 Arūnas B... Karo vienetiniams Šiaulių kaštonams paskelbimas tėra dar vienas "mirties kultūros", iš tikrųjų ir galiausiai nukreiptos prieš žmogaus asmens unikalumą, veidų.
27 Birutė B... nekirsti, nebent medis pavojingai riogso, bet tokių nemačiau
28 Antanas A... Būtinai saugoti, bet reikia peržiūrėti. Ligotus irpavojingus šalinti.
29 Kristina ... As uz tai ,kad neiskirstu kastonu alejoje medziu ,
30 Danutė S... Lėšas planuotas naujų medžių atsodinimui, skirkite esamų išsaugojimui, gydymui...

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!