DĖL KAŠTONŲ ALĖJOS IR SENŲJŲ MEDŽIŲ IŠSAUGOJIMO ŠIAULIUOSE

1 397 PARAŠAI

Adresuota: Šiaulių miesto savivaldybės merui, tarybai ir administracijai
Kategorija:

Šiauliuose už Europos Sąjungos lėšas vykdomi dideli projektai, kurie keičia miesto vaizdą. Dauguma gyventojų nedalyvauja šių projektų viešuose svarstymuose, nes nėra pakankamai prieinamos ir suprantamos informacijos apie numatomus sprendimus. Pasipiktinimo banga sukyla tada, kai sprendimai priimti ir pradedami darbai, iškertami medžiai. Daugeliui savaime suprantama, kad seni medžiai mieste yra saugotina miestovaizdžio savasties dalis ir nesuprantama, kai jie sunaikinami.
Šiauliai turi nemažai istorinių želdinių, ypatingai centrinėje miesto dalyje. Jie susiję ne tik su istoriniais įvykiais ar asmenybėmis, bet ir su miestiečių prisiminimais. Todėl svarbu juos išsaugoti ir tinkamai prižiūrėti. Šiauliuose dėl nepakankamo ir netinkamo tvarkymo senųjų medžių būklė blogėja. Projektuojant miesto erdves stebimas polinkis senuosius medžius šalinti ir sodinti naujus, kurie sunkiai prigyja ir skursta. Brandžių medžių naikinimas prieštarauja darnaus vystymosi principams, didina oro užterštumą ir prisideda prie klimato kaitos.
Tvarkant Prisikėlimo aikštę iškirsta daug sveikų medžių. Rengiamame Kaštonų alėjos rekonstrukcijos projekte numatoma iškirsti beveik visus alėjoje augančius kaštonus ir klevus. Manome, kad tai būtų didelė žala miestui. Esamų kaštonų būklė nėra bloga, bet blogėja dėl nepakankamos ir netinkamos priežiūros. Todėl prašome:
1. Išsaugoti Kaštonų alėjos medžius.
2. Rengiant miesto erdvių tvarkymo projektus atlikti želdinių būklės ekspertizę ir išsaugoti esamus medžius.
3. Tinkamai prižiūrėti miesto medžius ir gerinti jų būklę.

# Vardas Komentaras
1 Neskelbiama
2018-11-08 / 09:59
Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
2 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
3 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
4 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
5 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
6 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
7 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
8 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
9 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
10 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
11 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
12 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
13 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
14 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
15 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
16 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
17 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
18 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
19 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
20 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
21 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
22 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
23 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
24 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
25 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
26 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
27 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
28 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
29 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
30 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas

Už privalomus skiepus NE!!!(dirbantiesiems) (4498)

Iveta. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Už privalomus skiepus dirbantiems žmonėms ne! Kodėl žmonės turi priverstinai...

Paleisti Seima (608)

Mantas. Adresuota: Lietuvos prezidentui G. Nausedai

Chaosas, kas šiuo metu darosi valstybėje ir reiktų kuo greičiau...

Dieveniškių gyventojų teisių pažeidimui - NE !!!! (376)

Dieveniškių. Adresuota: Lietuvos respublikos Vidaus reikalų ministerija

Reikalaujame atsisakyti plano apgyvendinti nelegalus-pabėgėlio statusą turinčius žmones Šalčininkų rajono...

Ne Migrantams Rūdninkuose! (224)

Agnė. Adresuota: Šalčininkų r. Baltosios Vokės sen. Rūdninkų km.

Labai prašome pasirašyti peticija, prieš migrantus, Rūdninkuose. Apsaugokime save ir...