DĖL POKYČIŲ ĮGYVENDINANT PACIENTŲ TEISĘ Į ŽALOS SVEIKATAI ATLYGINIMĄ

1 018 PARAŠAI

Kategorija:

DĖL POKYČIŲ ĮGYVENDINANT PACIENTŲ TEISĘ Į ŽALOS SVEIKATAI ATLYGINIMĄ
Medicinos darbuotojų dieną Lietuvos gydytojų sąjunga, Lietuvos jaunųjų gydytojų asociacija kartu su Seimo nariais gydytojais ir Lietuvos pacientų organizacijų atstovų taryba, nori atkreipti visuomenės ir kitų politikų dėmesį į būtinus pokyčius, įgyvendinant pacientų teisę į žalos sveikatai atlyginimą.
Apie žalos pacientų sveikatai atlyginimo sistemos ydas gydytojų bendruomenė kalba jau penkioliktus metus! Daugiau nei dešimtmetį vykdytas neefektyvus pacientų teisės į žalos sveikatai atlyginimą mechanizmas jau padarė didelę žalą: pacientai netiki, kad įvykus nepageidaujamam įvykiui medicinoje įmanoma gauti sąžiningą kompensaciją ir ši baimė didina baudžiamųjų tyrimų prieš medikus skaičių; iš vidaus griauna gydymo sėkmės pagrindus, supriešina medikus su pacientais, augina nepasitikėjimą visa sveikatos sistema ir valstybe.
Pacientui, siekiančiam gauti kompensaciją, tenka investuoti į metų metus trunkantį bylinėjimąsi, gydytojai neturi galimybių analizuoti nesėkmių, dalytis patirtimi, šalinti sistemos trūkumus – taip griaunamas pasitikėjimas gydytojo-paciento santykiais. Be to, galiojantis „Ieškinio modelis“ finansiškai nuostolingas ir neefektyvus – kasmet iš sveikatos sistemos civilinės atsakomybės draudimui iškeliauja per 2 mln. eurų (per 15 metų gydymo įstaigos ir gydytojai sumokėjo beveik 30 mln. eurų už draudimą), tačiau pacientai gauna vos 5 proc. šios sumos.
Lietuvos piliečių sveikata – didžiausia valstybės vertybė, todėl pacientų teisė į žalos sveikatai atlyginimą, t. y. efektyvų Žalos atlyginimo be kaltės modelį – mūsų visų teisė. Pažangios valstybės piliečiams žala sveikatai privalo būti kompensuojama greitai ir be papildomų investicijų į šios teisės įgyvendinimą, o medikams sudarytos sąlygos be baimės ir įtampos pripažinti retas, bet medicinoje neišvengiamas nesėkmes, dalytis patirtimi su kolegomis, užkertant kelią nepageidaujamų įvykių pasikartojimui, kurti šių atvejų registrus, tobulinti gydymo procesus ir gerinti paslaugų kokybę visuomenei.
Kreipiamės į visus politikus ir LR Seimą, sakydami, kad Medicinos darbuotojų dienos proga didžiausia dovana Lietuvos gydytojams ir pacientams – ilgai laukti pokyčiai Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatyme – Žalos atlyginimo be kaltės modelio įgyvendinimas mūsų sveikatos sistemoje.

Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas prof. Liutauras Labanauskas
Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė Vida Augustinienė
Lietuvos jaunųjų gydytojų asociacijos prezidentas Martynas Gedminas
LR Seimo narys gydytojas prof. Aurelijus Veryga
LR Seimo narė gydytoja Asta Kubilienė
LR Seimo narė gydytoja Irena Degutienė
LR Seimo narys gydytojas Darius Kaminskas
LR Seimo narys gydytojas Raimundas Martinėlis
LR Seimo narė gydytoja Laimutė Matkevičienė
LR Seimo narys gydytojas Antanas Vinkus

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Rita (Marijampolė)
2020-03-10 / 11:47
Būtinai, man reikėjo daryt magnetinyrezonanca druskinkuose, turejau medicininė metaliuka tametaliuka turejau usiimti po 46m turejau išsiimti, luzo ranka, ant operacijos stalo, ydejo kita metala padare ta magnetimy rezonanco ir niekas ten nenutiko, tik dabar varkstu su luzuse ranka dėl operatorės registratorė ką prizo isimti medecininy viniuka ir ačiū. 60m esu ir dar kaireranke tai abiejų rankų neturiu, kas turi žalą atlyginti, druskinku degnostika, daktarai ne prie ko. Kati druskinkai
2 Neskelbiama (Panevėžys)
2019-10-23 / 15:53
Visi turime nesti atsakomybe uz savo darbu.sveikata brangiausias turtas.
3 Audra (Kaunas)
2019-03-27 / 07:34
Pritariu pati esu nukentėjusi, per gimdymą.Akušerės gydytoją,jos aplaidumu.Netenkina manęs esama situacija medicinos įstaigose ir tikiuosi, kad ši iniciatyva pajudins ledus.
4 Nijole
Pritariu pati esu nukentejusi, taciau neturiu sveikatos teisybes ieskot.
5 Vytautas
Seniai laikas priimti tokį kultūringose šalyse praktikoje plačiai naudojamą
6 Šarūnas
Netenkina manęs esama situacija medicinos įstaigose ir tikiuosi, kad ši iniciatyva pajudins ledus .Tik kažką darant kažkas gali pasikeisti.
7 Rita
Butinai turi buti atlyginta, daugiausia stomatologijoj daroma klaidu
8 G.Jovaišienė
Nemanau, kad klaidos atsiraranda iš nemokėjimo dirbti.
9 V.Jančiauskiene
noriu,kad medikai visus gydytų sąžiningai nežiūrint kiek žmogui metų,ir nežiūrėtų,kiek duosi
10 Bronislava-Vanda
Pritariu p modelioacientu zalos atlyginimo be kaltes
11 Virginijus
Principui pritariu, nors kol kas neaišku kokiu būdu tai bus įgyvendinama.
12 Vaidotas
Šio modelio įteisinimas būtinas, kad pacientai gautų kompensacijas už patirtą žalą ir pradėti funkcionuoti normalus komplikacijų ir nepageidaujamų įvykių registras LT
13 Virginija
Būtinas dokumentas, kurį reikėjo jau seniai patvirtinti - užtenka tyčiotis iš gydytojo.
14 Mindaugas
Tik tokiu būdu galima mažinti priešpriešą tarp medikų ir pacientų bei taupyti visų laiką ir lėšas
15 Nadišauskienė
Tai būtinybė, siekiant paslaugų kokybės, saugumo ir sistemos skaidrumo
16 Gintaras
Kažkaip čia keistai atrodo- 7 Seimo nariai patys iš savęs reikalauja balsuoti už reikalingą įstatymą, kurio projektas jau senokai guli ant jų stalo.
17 Ilona
Gal pagaliau 27-aisiais Lietuvos nepriklausomybės metais prasidės esminės permainos medicinos srityje...
18 Aldona
Esu susidūrusi, manau, kad dabartinis įstatymas diskriminuoja LT mediciną.