Lietuvos valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos bazinio dydžio atstatymo

2 465 PARAŠAI

Kategorija:

Ekonominė krizė Lietuvoje baigėsi, bet ne visiems. Jau beveik 10 metų valstybės tarnautojai ir biudžetinio sektoriaus darbuotojai negali atgauti valdžios atimto darbo užmokesčio – bazinio dydžio.
Lietuvos Respublikos valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinis dydis iki 2009 metų siekė 142 eurus, o 2009 m. buvo sumažintas iki 130,5 eurų. 2017 metais bazinis dydis buvo dalinai atstatytas tik 2,00 EUR ir šiuo metu siekia 132,5 eurus.
Pastoviai kylanti minimali mėnesinė alga, sulygina kvalifikuoto ir nekvalifikuoto darbo vertę, dėl to valstybės tarnautojų ir biudžetinio sektoriaus darbuotojų realiosios pajamos nuolat mažėja.
Manome, kad viešojo valdymo prioritetu turėtų būti laikomi žmogiškieji ištekliai ir jų gerovė. Todėl, siekiant socialinio teisingumo principų įgyvendinimo, reikalaujame:
atstatyti Lietuvos valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinį 142 EUR dydį, kuris būtų taikomas nuo 2019 metų sausio 1d.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 irma J... Valstybės tarnautojai pamiršti, visada kalbama tik apie MMA didinimą bet apie kvalifikuotų specialistų DU užmiršta. Tauragė 2018-09-18 / 15:36
2 Donatas K... Norint gero valstybės valdymo, reikalingas ir adekvatus užmokestis
3 Dana M... Nustokit skurdinti.reikalavimai milžiniški.o atlygis-varganas.ar tam baigėm universitetus.ksd skačiuotume centus.
4 Vidas L... Oriam pragyvenimui atstatyti nebepakanka, reikia didinti.
5 Birutė G... Iki ekonominės krizės buvę atlyginimai jau seniai visiems yra atkurti išskyrus valstybės tarnautojus. Ypač kenčia eiliniai valstybės tarnautojai, kurie neseniai pradėję dirbti liks minimali alga.
6 Rita D... Prašau atstatyti 142€ pareiginės algos bazinį dydį.
7 J.Spaičienė ... Tai nors kiek padėtų sulaikyti protų nutekėjimą į verslą.
8 Agnė P... Atlyginimai turi kilt, kaip iš tokios juokingos algos.
9 Ingrida P... Būtina ne tik atstatyti buvusį dydį, bet ir dar pakelti
10 Renata V... Gėda, ne tik atstatyti reikia, bet ir padidinti. Kainos padidėjo per 10 metų ne vieną kartą, o algas norite grąžinti į prieš 10 metų buvusį lygį.
11 Arvydas R... Reikia ne tik atstatyti, bet ir didinti, nes po euro įvedimo viskas labai pabrango ...
12 Antonina G... Bazinis dydis turėtų būti ne tik atstatomas, bet ir didinamas.
13 R.Petkevičienė ... pritariu, tačiau artimiausiu metu būtina reikalauti, kad būtų atstatyta DU skaičiavimo tvarka taikant pareigybinį koeficientą ne nuo "bazinio dydžio", o nuo MMA, kaip buvo priimta Valst. tarnybos įst.
14 Pranas V... Būtina atstatyti atlyginimus, o tik tada juos didinti.
15 Mariuis S... Iki 2009 m. MMA dydžio (800 Lt) ir bazinio atlyginimo dydžio (490 Lt) santykis buvo 61,25%. Todėl bazinis dydis turėtų būti 245 Eur (400 Eur x 61,25%).
16 Nida K... salies vidutinis darbo uzmokestis didesnis uz vyr. specialisto atlyginima
17 Jūra J... panašu, kad valdžia siekia, jogvalstybės tarnyboj nedirbtų protingi, mąstantys ir jauni žmonės
18 Jolanta G... Taip toliau kentėti nebegalime, kai darbo užmokestis - beveik minimalus.
19 Ona G... Siūlau didinti iki 160 Eur, nes jau 10 metų nedidino, o prekių kainos auga kaip ant mielių
20 Vida V... Seniai reikėjo jau kelti valstybės tarnautojų atlyginimus..
21 Viktorija F... Bazinis dydis turėtų būti ne tik atstatytas iki 142 eu, bet ir pakeltas, kaip kad kyla minimali alga!!!
22 Tomas G... Manau, turėtų būti taikomas jau nuo 2018 liepos 1 d.
23 Irena B... atstatyti Lietuvos valstybės valstybės tarnautojų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinį 142 EUR dydį,
24 VILMA V... Esu teismų sistemos valstybės tarnautoja, tačiau mano darbo užmokestis vienas mažiausių tarp visų teisinės sistemos valstybės tarnautojų, todėl prilyginamas minimaliam atlyginimui. Atsakomybė didelė,
25 Tomas R... Privalu atstatyti. Sumazinta buvo argumentuojant krize, ji jau seniai baigesi!!!!!!!
26 Inga Š... pritariu nes 2007 m sumažinta alga taip ir nepasiekė prieš tai buvusios
27 Gintautas T... Gėda prasitarti, kad tarnauju tėviškėlei..., o ne Tėvynei...
28 Vilma M... Peticija pritariu. Visiems atlyginimai didėja, tik valstybės tarnautojus valdžios nesikeis damos pamiršta, juk nenori būti nepopuliarūs.
29 Aurimas B... Mokedami tokius apgailetinus atlyginimus, artimiausiu metu galesit i darba priimineti ukrainiecius.
30 Gražina V... Taip būtų visiem atstatytos sumažintos algos, o ne tik tiems, kurių buvo aukštos kategorijos ir klasės (jie juk atstatė bazinį koef. ir klasių dydį

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!