DĖL MAŽEIKIŲ GELEŽINKELIO PAGRINDINĖS PĖSČIŲJŲ PERĖJOS ATSTATYMO

1 049 PARAŠAI

Kategorija:

2018-08-31 Mažeikių mieste buvo atidarytas vienas moderniausių šalyje geležinkelio tiltų. Gyventojai tikėjosi, kad šis tiltas padės taupyti jų laiką bei išvengti skaudžių nelaimių. Praėjo daugiau kaip metai ir per šį laikotarpį mažeikiškiai tiltu labiau nusivylė, nei džiaugėsi. Geležinkelio tilto šiuolaikiški modernūs liftai nuolat genda (kartais per dieną net po kelis kartus), o artimiausia perėja per geležinkelį yra už maždaug 1 kilometro ir ši perėja yra strategiškai nepatogioje vietoje, norint greitai pasiekti Mažeikių miesto senamiesčio ar mikrorajono centrus. Liftai būna nesutvarkomi net po kelias savaites, nes už jų remontą ir priežiūrą yra atsakingas generalinis rangovas-bendrovė „Hidrostatybos projektai“, kurie, kaip pastebėta, neskuba šalinti nuolat atsiradusių gedimų.
Dažniausiai šiuos didžiulius nepatogumus patiria žmonės, turintys judėjimo negalia, šeimos su vaikiškais vežimėliais, pagyvenę žmonės bei dviratininkai.
Miesto gyventojai ne karto jau skundėsi rajono merui Antanui Teniui dėl nuolat gendančio lifto, tačiau kaip buvo rašoma vietinėje spaudoje (http://www.budas.lt/regionu-naujienos/budas-zemaiciu/22683-neveikiantis-liftas-sukele-gyventoju-pasipiktinima), meras „tik atsiduso ir teigė, jog apie šią problemą galvojama, vienas iš svarstomų variantų – pavežėjimas: „Konkrečių sprendimų nepriėmėme, tačiau esu sakęs, jei kam yra ypatingai didelių problemų, tikrai padėsime: skambinkite ir išskirtinais atvejais skirsime transportą“,-sakė meras.(cit. iš 2018-01-21 vietinio laikraščio „Būdas žemaičių" straipsnio dėl neveikiančio lifto).
Kyla daug abejonių dėl užsiminto pavežėjimo, kuo meras laiko „ypatingai didele problema“. Neįgaliesiems, mamoms su vaikiškais vežimėliais yra tikrai didelė problema pakilti ir nusileisti didžiuliais ir stačiais geležinkelio tilto laiptais. Tad kyla klausymas: ar skambinti merui kiekvienai mamai, kuri negali patekti iš mikrorajono ar senamiesčio su mažu kūdikiu vežimėlyje?
Miesto gyventojai pasipiktinę, jog nėra jokio atsarginio varianto pereiti geležinkelį, neveikiant liftams. Anksčiau buvo pastatyta perėja, kuri buvo patogi visiems. Tačiau pastačius liftą, perėja buvo išardyta, nes kaip buvo rašoma 2018-01-21 vietiniame laikraštyje „Būdas žemaičių": „Kaip atsarginį variantą palikti senąjį praėjimą, pasak mero, nebuvo galima, nes to neleido AB „Lietuvos geležinkeliai“: „Ten buvo tarnybinis praėjimas, dėl ko ir buvo liepiama kuo greičiau pastatyti šitą tiltą per geležinkelį. Tai buvo numatyta ir projekte – pastačius tiltą, kelias turi būti nuardytas.“ Tada turėjo būti pagalvota apie kitą atsarginį variantą, nes dabar yra pažeidžiamos žmonių teisės persikelti į norimą miesto pusę.
Šia peticija norime atkreipti dėmesį, kad, pagaliau, būtų imtasi konkrečių veiksmų dėl geležinkelio perėjos atstatymo. Ji yra būtina kaip atsarginis variantas sugedus liftams.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Gvidas (Mažeikiai)
2018-12-30 / 16:51
Nu pasidaret valdzia pinigu per sita statyba. Uzteko? O dabar griaunat lauk . Ir greitai .
2 Neskelbiama
2018-11-28 / 12:55
kaip man su neigaliu vyru vezimelyje persikelt per gelezinkeli,norint pasiekt gydymo istaiga,tai ne realus dalykas
3 Ineta
2018-11-25 / 21:36
Labai nuvylė jog neveijia liftas juolab vežimėlius su kudikiais reikia nešti laiptais stačiais , su dviračiais ir invalido vežimėliais nu apsurdas
4 Rūta (Mažeikiai)
2018-10-14 / 02:31
Paskutinis gedimas truko turbūt mėnesį... Ne visi turi automobilius ar gali važinėti kasdien taxi, dviratis - problema, reikia turėti kur jį laikyti... O ant tilto trūksta suolelio atsipūsti ir šiukšliadėžės.
5 Emilija
2018-10-06 / 20:29
Žinant tai, kad liftas didźiąją laiko dalį net neveikia, ką daryti neįgaliesiems, moterims su vežimėliais ar tiesiog žmonėm važiuojantiems su dviračiais?
6 Ralys
2018-10-02 / 14:55
Atstatykit perėją, reikalinga ji mums, mirtingiesiems
7 Gintarė (Mažeikiai)
2018-09-30 / 20:37
Tikrai sunku, kai turi mažą kūdikį ir norint pakliūti į Mažeikių senamiestį, tenka vežimą nešti laiptais, tai ne tik nesaugu, bet ir nepatogu, jei yra liftas, tai manau jis turi veikti.
8 Auris (Mažeikiai)
2018-09-30 / 18:07
Gaila mamų su vežimėliais,pagyvenusiu zmoniu!nesamoniu muziejus!
9 Timona
2018-09-30 / 16:25
Senyvos amziaus zmonems, tikrai yra didelis atstumas apvaziuoti aplink! Dvirati kelti irgi ne visi gali! Nejaugi Jus rimtai toki tilta statydami turejote tik Viena apejimo alternatyva??? Kur specialistai, darbuotojai ir valdzia ziuri?
10 Neskelbiama (Mažeikiai)
2018-09-30 / 14:31
Kažkokia nesamonė tas tiltas... Kiekvieną mielą rytą turiu lipti laiptais,nes neveikia liftai... Tai kam tada tas tiltas irengtas su liftais?
11 Džeinora (Mažeikiai)
2018-09-29 / 20:14
Neveikiantis liftas-visiškas absurdas.....o ne saugumas norint pereiti geležinkelį.
12 Danute (Mažeikiai)
2018-09-29 / 15:41
Bereikalo istaskyti pinigai nepasiteisinusiam liftui geda
13 Neskelbiama
2018-09-29 / 09:33
Zmogus turi teise pereiti i kita miesto puse per gelezinkeli, net jei liftai sugede...
14 viktorija (Mažeikiai)
2018-09-29 / 06:27
sveiki teisybe liftas daznai neveikia reikia pastoviai vezima nusinesti i apacia o jie nera lengvi
15 Vida (Mažeikiai)
2018-09-28 / 22:04
Nevisiems yra sveikatos ir ne visi esam vairuojantys automobilius, susivienikim del seneliu, del negalia turinciu zmoniu, o ka kalbet apie vaikus skubancius i mokykla rytais.... Teveliai ar mamytes prakaituojantys stumiantys vaiku - kudikio vezimelius is senamiescio i mikrarajona ir atvirksciai.... Darykim kaska kad butu paprasciau ir geriau, bukim zmogiski ir turekim ta zmogiskaji faktoriu!!! Paejekit kas nesupranta bent 2sav.kai sunku lipt tais begaliais laiptais, ir kai neveikia liftas...
16 Neskelbiama
2018-09-28 / 16:51
Būtina alternatyva, atsakingú kontrolės užtikrinimas
17 Neskelbiama (Mažeikiai)
2018-09-28 / 15:07
Visiška nesamone praeiti negalima o liftai neveikia tai kaip su vezimais uzlipti laiptais ar dviraciais?
18 Jurgita
2018-09-28 / 14:37
Noriu perejos kuria normaluai galima eiti,o ne tokios kuri yra .Liftai pastoviai neveikia.
19 Neskelbiama (Mažeikiai)
2018-09-26 / 22:20
Juk Mažeikiuose ne tik jauni ir sveiki žmonės gyvena... Liftas neveikia ir kaip su neįgaliojo vežimėliu patekt į senamiestį...
20 Neskelbiama (Mažeikiai)
2018-09-26 / 22:20
Juk Mažeikiuose ne tik jauni ir sveiki žmonės gyvena... Liftas neveikia ir kaip su neįgaliojo vežimėliu patekt į senamiestį...
21 Neskelbiama (Mažeikiai)
2018-09-26 / 22:20
Juk Mažeikiuose ne tik jauni ir sveiki žmonės gyvena... Liftas neveikia ir kaip su neįgaliojo vežimėliu patekt į senamiestį...
22 Neskelbiama (Mažeikiai)
2018-09-26 / 22:20
Juk Mažeikiuose ne tik jauni ir sveiki žmonės gyvena... Liftas neveikia ir kaip su neįgaliojo vežimėliu patekt į senamiestį...
23 Neskelbiama (Mažeikiai)
2018-09-26 / 22:20
Juk Mažeikiuose ne tik jauni ir sveiki žmonės gyvena... Liftas neveikia ir kaip su neįgaliojo vežimėliu patekt į senamiestį...
24 Neskelbiama (Mažeikiai)
2018-09-26 / 22:20
Juk Mažeikiuose ne tik jauni ir sveiki žmonės gyvena... Liftas neveikia ir kaip su neįgaliojo vežimėliu patekt į senamiestį...
25 Simona (Mažeikiai)
2018-09-26 / 21:06
Būtinai kažką daryti. Aš už automatinius vartus, kurie užsidaro, kai traukinys atvažiuoja
26 Vaida (Mažeikiai)
2018-09-26 / 20:08
Vaiksciojau per ta gelezinkeli visa laika kol lankiau mokykla... nebuvo perejos. Apgailetina! Musu vaikai jau vaiksto- apsaugokime juos, prasau!
27 Irena
2018-09-26 / 19:36
Būtina kažka daryti, nes liftas pastoviai neveikia. Turi būti išeitis!
28 Diana
2018-09-26 / 19:07
Aš už geležinkelio pėsčiųjų perėjos atstatymo, nes ji labai reikalinga miesto gyventojams.
29 Danius (Mažeikiai)
2018-09-26 / 18:52
sutinku kad butu atstatyta pereja per gelezinkeli nes man tai aktualu sedziu vezimuke o liftai daznai neveikia
30 Raimonda (Mažeikiai)
2018-09-26 / 18:42
Dėl Mažeikių Geležinkelio pagrindinės pėsčiųjų perėjos atstatymo.

Dėl adekvačios paramos grožio sektoriui, nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės (1021)

Inga. Adresuota: LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai

Labai prašome jūsų pasirašyti peticiją-atvirą laišką LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, kuriame reikalaujama paramos grožio sektoriui,  ypatingai nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės.   COVID-19 pandemija smarkiai paveikė visą grožio sektorių. Grožio paslaugos uždraustos ir salonai uždaryti antrą kartą nuo 2020 m. gruodžio 16 dienos.   Šiuo sudėtingu metu individualia veikla besiverčiantys žmonės gauna 257€ subsidiją. Grožio  srities specialistams individuali veikla beveik visada yra jų pagrindinė veikla, bei vienintelės asmens pajamos. Specialistai nuomojasi patalpas, kuriose dirba, o teikiama 257€ parama dažnu atveju nepadengia net patalpų nuomos ir išlaikymo kaštų.   Subsidija patalpų nuomai nebeteikiama nuo 2020 m gruodžio mėn. 1 dienos.   Susidarė nepriimtina situacija, kai grožio specialistai, šiuo karantino laikotarpiu sustabdžius veiklą, liko be pajamų pragyvenimui.   Pajamų praradimas kelia tiesioginę grėsmę gyvenimo kokybei ir kosmetologams, kirpėjams, manikiūristams, permanentinio makiažo meistrams ir visiems kitiems grožio srities specialistams. Pažymėtina, kad daugelis iš jų ir iki šios pandemijos nebuvo užtikrinti savo finansine gerove bei socialinėmis garantijomis.   Individuali veikla yra įprasta veiklos forma, kai veiklą vykdo vienas žmogus, susikurdamas sau darbo vietą, ir įprastomis veiklos sąlygomis nereikalaujanti ir negaunantis jokios paramos. Todėl esant karantino sąlygoms ir pereinamajame laikotarpyje reikalaujame lygiateisiškumo, adekvačios paramos skyrimo dekoratyvinės ir higieninės kosmetikos bei grožio srities specialistams, bent tais pačiais principais, kaip subsidijuojami pagal darbo sutartis dirbantys žmonės, šiuo sunkiu metu esantys prastovose (šiuo metu Valstybės subsidija prastovose atsidūrusiam asmeniui siekia 910,5€). Taip pat prašome atnaujinti subsidijas patalpų nuomai.   Šia peticija kreipiamės į LR Seimą, Vyriausybę, Ekonomikos ir inovacijų ministeriją ragindami imtis neatidėliotinų bendrų veiksmų, kad būtų sušvelnintos neigiamos COVID-19 krizės pasekmės grožio sektoriui, ypač individualia veikla besiverčiantiems meistrams.  

Dėl sankcijų panaikinimo sanatorijai “Belorus” Druskininkuose (439)

Sanatorijos. Adresuota: Lietuvo Respublikos seimas ir vyriausybė

VšĮ sanatorija „Belorus“ – gydymo ir reabilitacijos paslaugas vaikams ir suaugusiesiems teikianti įstaiga, veikianti nuo 1946 m. Gruodžio mėnesį mūsų įstaigai nepamatuotai buvo pritaikytos ES sankcijos, dėl to buvo įšaldytos įstaigos sąskaitos ir beveik 400 žmonių atsidūrė nežinioje. Šiuo metu LR Seime priimamos įstatymo pataisos, kurios mums neužtikrina jokio ateities garanto ar stabilumo – tik bedarbio pašalpą. Sieksime, kad ES sankcijų taikymas mūsų įstaigai būtų dar kartą peržiūrėta ir neabejojame, kad Europos Taryba yra numačiusi išimtis. Pandemijos laikotarpis ypatingai sunkus – darbuotojai yra prastovose ir kiekvieną mėnesį gaunama suma, siekianti kiek daugiau kaip 400 eurų, jiems yra vienintelis pragyvenimo šaltinis. Todėl siūlome, kad sanatorijos „Belorus“ darbuotojai gautų visas darbuotojams priklausančias garantijas ir paramą karantino bei ekstremalios situacijos laikotarpiu. Išsaugokime sanatoriją ir beveik 400 darbo vietų Druskininkų žmonėms!

Atliekų tvarkymo įmonei Kairių miestelyje NE (126)

R.Pumputienė. Adresuota: Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Aplinkos ministerija, Šiaulių rajono savivaldybė, Kairių seniūnija

Nepritariame UAB "Virginijus ir Ko" pateiktai nepavojingų atliekų tvarkymo įmonės PVSV ataskaitai, kuri parengta formaliai ir neatsakingai, pritraukiant prie leistinų higienos normų. Nepritariame nustatomos sanitarinės apsaugos zonos (SAZ) riboms, kuri sutampa su įmonės teritorijos ribomis, juntamas stiprus fizinis ir psichologinis poveikis. 100 m SAZ zonoje yra 29 gyvenamosios paskirties sklypai, iš jų 16-oje stovi gyvenamieji namai. 300 m SAZ zonoje yra 71 gyvenamosios paskirtie sklypai, iš jų 53-juose stovi gyvenamieji namai. poveikis juntamas ir toliau už nurodytų zonų ribų SAZ - gyvenamoji statyba negalima. Įmonė negirdi, MŪSŲ, žmonių nerimo ir gudrumu plečia veiklą, stato plastiko deginimo monstrą, kuris į aplinką išmes toksines medžiagas, kvapą, kels triukšmą visą parą, o "išvalytą vandenį" išleis į gamtinę aplinką. Reikalaujame stabdyti aplinką teršiančią veiklą arba įmonę iškelti toliau nuo apgyvendintos teritorijos.

Dėl Juodkrantės oficialaus nudistų paplūdimio įteisinimo (72)

Lietuvos. Adresuota: Neringos miesto savivaldybei

Neringos miesto savivaldybės prašome įteisinti Juodkrantės nudistų paplūdimį, nes: 1. Atižvelgiant į Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detalųjį planą (patvirtintą Neringos savivaldybės tarybos 2013 m. Vasario 21 d. sprendimu Nr. T1-48 „Dėl Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detaliojo plano patvirtinimo“) nudistų paplūdimys nurodomas konkrečioje vietoje (pietinėje Juodkrantės paplūdimio dalyje), 200 m. Ilgio. Atkreipiame dėmesį, kad iš viso Juodkrantė turi net 2470 m. ilgio paplūdimio zoną; 2. Vasarą Juodkrantėje nudistai poilsiauja Naglių gamtos rezervato teritorijoje, tai tęsiasi jau ne vieną dešimtmetį. Poilsiautojai įsikuria už apsauginio kopagūbrio esančiame paplūdimyje, taip šiurkščiai pažeidinėja rezervato režimą (https://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/rezervata-neringoje-uzpludo-nuogaliai-1641035/). Įteisinus Juodkrantės nudistų paplūdimį, nudistai nebesilankytų Naglių gamtos rezervato teritorijoje ir taip būtų apsaugotas rezervatas nuo poilsiautojų; 3. Norint išvengti nesusipratimų dėl saugomų teritorijų pažeidinėjimų, būtina įrengti oficialų Juodkrantės nudistų papludimį, nes žmonėms to reikia ir ne kartą buvo jau išreišktas poreikis; 4. Juodkrantės, kai kurie gyventojai ir turistai, nesant įteisinto nudistų paplūdimio ir neinantys į rezervato teritoriją, važiuoja į Nidos nudistų paplūdimį, pirmyn ir atgal, nuvažiuodami 64 km ir taip transportu teršdami Kuršių Neriją; 5. 2020 m. Neringos lankytojų apklausos rezultatais patraukliausi paplūdimiai yra Nidos nudistų paplūdimys ir Juodkrantės nudistų paplūdimys. Saugiausi paplūdimiai yra Juodkrantės nudistų paplūdimys ir Juodkrantės centrinis paplūdimys. Juodkrantės nudistų paplūdimys tapo patraukliausias ir saugiausias Neringos paplūdimys, tačiau jis nėra įteisintas; 6. Lietuvoje nudistų vis daugėja, tai įrodo ir Vilniuje 2020 m. birželio 1 d. oficialiai atidarytas Valakampių nudistų paplūdimys, kuriame vasarą ilsėjosi daugybė žmonių.