Atliekų rūšiavimo žymėjimų atvaizdavimas ant įvairių pakuočių

1 PARAŠAI

Kategorija:

Šiuo metu dažnas iš mūsų susiduria su atliekomis, kurių tinkamas surūšiavimas priverčia mus susimąstyti „Ar tikrai šią atlieką galima dėti į vieną, ar kitą atliekų rūšiavimo konteinerį?“. Pasitaiko atliekų, kurios niekaip nepažymėtos, arba pasižymi klaidinančiomis savybėmis - pavyzdžiui po vakuumuotais mėsos gaminiais esanti neaiškios kilmės medžiagėlė „kempinė“, arba cigarečių pakelyje esantis metalizuotas popierius, taip pat metaliniai aerozoliniai flakonėliai, buteliai nuo aliejaus ir t.t. – o tokių smulkmenų tikrai ne mažai. Kartais susimąstau, ar nebūtu visiems patogiau, jeigu visi gamintojai, bei prekybininkai, būtu įpareigoti pažymėti savo produkciją (ar prekes) atitinkamais atliekų tvarkymo žymėjimais?
Žymėjimo koncepcija, mano manymu nėra itin svarbi, svarbiausia kad šie žymenis būtų aiškus ir suprantami. Tai galėtu būti spalvinis atitinkamo konteinerio žymuo (tarkime jeigu plastikas – tai geltonas kvadratas, ar kitoks simbolis, jei popierius tai mėlynas, ir t.t.). Kitu atvejais, tai galėtu būti pateikiama tekstiniu pavidalu tarkime etiketėje, aprašant pakuotės elementus „Atliekų klasifikavimas: Kamštelis – plastiko, butelis – stiklo“. Manau, jog tokie pakeitimai, prekybininkų bei įvairios produkcijos gamintojams, nesukeltu kažkokių ypatingų sunkumų bei didelių papildomų išlaidų. Prie to pačio norėčiau pridurti, jog nesu matęs nei vienos šalies, kurioje būtu tokia idėja realizuota – o tai įmanoma šiek tiek priartintu Lietuvą prie ES keliamų reikalavimų.
Mes, žemiau pasirašę šią peticiją, prašome Lietuvos Respublikos Vyriausybės pradėti svarstymus dėl įstatymų papildymo, ar pakeitimų, apimančius atliekų klasifikavimo ant pakuočių žymėjimo įvedimo, įpareigojančius visus gamintojus bei prekybininkus imtis atitinkamų veiksmų, įvertinant aukščiau aprašytus siūlymus bei pastabas.

Pasirašyti peticiją

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!