Dėl nepilnamečiams vaikams mokamų alimentų panaikinimo

0 PARAŠAI

Kategorija:

Manau, kad šeimos institucija Lietuvoje šiuo metu yra naikinama. Lietuvoje šiuo metu išsiskiria kas antra pora, 20-30 procentų šeimų gyvendamos poroje yra nelaimingos arba gyvena atskirtai nesiryždamos nutraukti santuokos arba laukdamos kol vaikai suaugs.
Vienas iš faktorių, kuris griauna Lietuvos šeimas, tai alimentų mokamų vaikams politika. Dėl šios politikos kenčia ne tik patys piliečiai, bet valdininkai (teismai, antstoliai ir t.t.), o svarbiausia kenčia vaikai.
Tikiu, kad mūsų piliečiai bus protingi ir supratingi, o taip pat patys sugebės susitarti dėl nepilnamečių vaikų išlaikymo.

Kodėl būtina panaikinti nepilnamečiams vaikams mokamus alimentus?
1. Alimentų mokėjimo praktika didina skyrybų skaičių, o taip pat pažeidžiama vaikų teisė į pilną šeimą.
2. Barbariška praktika dėl alimentų neigiamai veikia demografinę situaciją Lietuvoje ir psichologinę būseną šeimoje.
3. Valstybė nesugeba kontroliuoti asmenų, kurie nemoka alimentų. Šiuo metu alimentų nemoka 84 tūkstančiai asmenų ir šis skaičius nemažėja. Į Vaikų išlaikymo fondą per 8 metus kreiptasi dėl daugiau negu 50 tūkstančių vaikų.
4. Išsiskyręs vyras arba išsiskyrusi moteris, kurie gauna alimentus pagal teismo nuosprendį dažnai neleidžia matytis tėvui ar motinai su vaiku. O išsireikalauti matytis su vaiku per teismą yra pakankamai sudėtinga.
Atsisakius alimentų bus naudinga:

1. Skyrybų skaičius valstybėje sumažės.
2. Valstybės nesikišimas į šeimyninius santykius pagerins demografinę situaciją, nes pilnose šeimose gimsta daugiau vaikų.
3. Bus sumažinta darbo valstybės institucijoms, kuris sprendžia šiuos klausimus, kurios turėtų būti sprendžiamos šeimos viduje. Tarnautojai galės užsiiminėti svarbesniais socialiniais reikalais. Alimentų nemokėjimas dekriminalizuos straipsnį dėl jų nemokėjimo.
4. Išsiskyrusiai šeimai reikės taikiai spręsti problemas ir negalima bus manipuliuoti vaikais. Todėl vaikų teisės bus labiau apsaugotos.

Pasirašyti peticiją

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!