Jeigu jums nereikia mūsų, tai mums nereikia jūsų.

218 PARAŠAI

Kategorija:

Pastarųjų dienų įvykiai Alytuje parodė, kad ištikus didelei nelaimei, savivaldybės paliekamos su ja tvarkytis vienos. Iš centrinės valdžios pagalbos arba jokios arba ji minimali. Ministrai ar kiti politikai atvažiuoja tik gražiai pakalbėti, prieš žiniasklaidą pasirodyti, gaisrininkus patrukdyti, o paskui išvažiuoja ir pamiršta ką žadėjo. Tiesiog ciniškas ministrės Tamašunienės požiūris ir komentarai išsakyti 2019.10.21 laidoje "Info diena", kai visa atsakomybė už avarijos likvidavimą bandoma permesti ant Alytaus mero ir ekstremalių situacijų komisijos. Žodžiai, kad Alytaus meras pradeda padrikai dirbti, kalbėjimas apie kažkokias instrukcijas ar popierizmą, sutartis ir pan., peržengia visas cinizmo ribas. Kadangi, nėra jokių šansų, kad šios "profesionalų" vyriausybės "profesionali" vidaus reikalų ministrė prisiims atsakomybę už savo žodžius bei veiksmus (o tiksliau - nieko neveikimą) ir atsistatydins, todėl mes, alytiškiai ir kiti dzūkai, reikalaujame visiškos autonomijos nuo centrinės Lietuvos valdžios. Ši nelaimė parodė, kad mes, alytiškiai, turime puikų merą, kuris tikrai puikiai sugebėjo suvaldyti situaciją, taip pat kad mes, dzūkai, ištikus nelaimei galime susitelkti ir būti kaip vienas kumštis, todėl mes galime tvarkytis patys ir jokia centrinė Lietuvos valdžia mums nereikalinga. Todėl garsiai skelbiame: JEIGU JUMS NEREIKIA MŪSŲ, TAI MUMS NEREIKIA JŪSŲ!!!

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Audrone (Alytus)
2019-10-25 / 20:34
Kažin ar rinkdami Prezidentą` mes iš jo to tikėjomės.Reprezentuoti šalį reikia, bet ae tada kai įvyko šitokia katastrofa.O ir gryžus į Vilnių posėdis yra šaukiams tik po savaitės, kada gaisras , tęsęsis 10 parų jau užgesintas.Prezidente, kur jūsų pažadai ir sąžinė.
2 Stasė (Kaunas)
2019-10-25 / 16:20
Graži ponia, gal bus paskelbtas grožio konkursas, ten tikraii tiks.
3 Asta (Alytus)
2019-10-24 / 12:42
Tokia ministrė negali dirbt už leist vietą kas tikrai gerai išmano sy darbą
4 Neskelbiama (Vilnius)
2019-10-23 / 21:11
Reikia veikti o nekalbėti, o ministrė kaip kalba taip ir dirba, flegma vienžo
5 Oksana (Vilnius)
2019-10-23 / 13:52
Palaijau dzūkų sprendimą. Centrinei valdžiai laikas rimtai susimąstyti.
6 Neskelbiama (Šiauliai)
2019-10-23 / 13:50
Gėda ir klausytis tokių "ministrų", geriau iš vis jokių
7 Darius
2019-10-23 / 12:08
Mums bereikia saldžios kuri mumis nesirūpina tuolabiau, kai jos nesirinkome patys!
8 Lina (Alytus)
2019-10-23 / 07:48
Mums nereikia ciniškų, abejingų, nekompetentingų, meluojančių ir kitų nuopelnus prisiimančių ministrų.
9 Alytus (Alytus)
2019-10-23 / 06:43
Kompetencijos trūkumas, šias pareigas einantis žmogus turi būti visų pirma atsakingas ir aukštos moralės..o kaip yra ?
10 Rytis
2019-10-23 / 00:03
Zmones skursta, valdzia lobsta. Nereikia mums tanku. Vietoj ju gerinkite zmoniu gyvenimo kokybe. Soc. apsaugai, svietimui, skirkite lesu geresnems darbo salygoms ugnegiasiams, medikams, policija. Pirma apsiliuobkite viduje o po to pirkaliokite tankus is lektuvus. Nes zmones valstybes pamatai.
11 Vilius
2019-10-22 / 21:11
Kai zaide "kara",del Astravo elektrines,ministre,bei kiti valstybes zmones gyresi,kad labai gerai susitvarke su tariamais katostrofos padariniais...kai Alytu istikro tikra beda,tada jus Alytiskiai patys tvarkykites,cia ne valdzios reikalas.Tai kam mes ,po velniu,renkam valdzia??? ,kad prie mikrofono pakalbetu.Mums reikalingi valdzioje tokie zmones,kad bent kokioje iskilusioje situacijoje reaguotu zaibiskai,o visokiais biurokratiniais sprendimais ir susniu popieriu....tokiai Ministrei ne vieta
12 Neskelbiama (Alytus)
2019-10-22 / 18:40
Koki jusu veiksmai, toks ir musu atsaskas. Jeigu pas ja nera supratingumo, tai bent mes mastantys sitoje vietoje kedeje ji nereikalinga.
13 Jokūbas (Alytus)
2019-10-22 / 18:20
Gėda!! Pasirašau, už šią peticiją! Ši nelaimė tik parodė, kaip valdžia rūpinasi ir esa pasiruošus tokiomis nelaimėmis. Prezidentas Japonijoje, ministrė skleidžia melą žmonėm. Laikas prabilti ir nustot bijoti šių purvinų žmonių, kurie sėdi savo šiltose kėdėse! Palaikau mūsų miesto merą Cesiulį, kuris kovoja kartu su gaisrininkas su šia nelaime. Įdomu per kiek laiko būtų viskas užgesinta, jei nelaimė būtų įvykus Seimo pastatui? Nemanau, kad peticijos padės, laikas imtis Tautos žodžio laisvės!
14 Loreta
2019-10-22 / 17:13
Tokis zmogus negali dirbti tokio darbo kuriame visiskai nesigaudo kas vyksta realiame gyvenime,realiose situacijose!!!!
15 Elvyra (Alytus)
2019-10-22 / 16:20
Visiškas abejingumas, tiesiog liūdna, kad toki žmonės dirba.
16 Neskelbiama
2019-10-22 / 15:51
Svarbiausi didžiuotis super mandra nauja karine technika, kada Alytus skęsta dūmuose. Geda ir baisu. Naujasis Prezindentas taip pat parodė savo požiūrį į šalį.
17 Darius (Alytus)
2019-10-22 / 15:06
Jaij jums mūsų nereik tai kam jūs tada mums reikalingi veltaedžius tik išlaiko už nesąmoningas mokesčius
18 Reda
2019-10-22 / 14:18
Šis ypatingas atvejis parodė visiską mūsų aukščiausios valdžios neigalumą, visiską abejingumą ir nemokėjimą dirbti. Džiugu, kad po tiek nepriklausomybės metų Alytaus miestas turi Tikrą MERĄ, kuris savo darbais įrodė, kad dirba miestui ir jo labui. Kuo didžiausia pagarba. Miestelenai palaiko, didžiuojasi ir dėkoja merui N. Cesiuliui,na o ministrė.... Nėra ką kalbėti...
19 Neskelbiama
2019-10-22 / 13:53
Miesto ir rajono žmones paliko visai vienus tokioje nelaimėje, tai dabar mums irgi nereikia Vilniaus ponų.
20 Nijolė
2019-10-22 / 13:25
Varykit laukais, korumpuoti, neįgalūs besmegeniai!!!
21 Romas (Alytus)
2019-10-22 / 13:22
Nesako tiesos vien meluoja.jei meras viska daro o valdzia kita tik sneka
22 Jolanta
2019-10-22 / 12:59
Labai gaila ir pikta, kad Alytaus problema visai nerūpi vyriausybės nariams. Juk svarbiau Pranckiečio nuvertimas ar savo lovio padėtie pagerinimas nei Lietuvos ekologinė problema. Gėda visai vyriausybei|!
23 Neskelbiama
2019-10-22 / 12:51
vista protingesne nei sita blondine atlaisvink kede pati o ne sedek ir ora gadink ir taip jau prisiuostem
24 Neskelbiama (Alytus)
2019-10-22 / 12:47
Visus ministrus lauk!!!Kam jie reikalingi, jeigu nesugebėjo padėti Alytuj ir Alytaus miesto, bei rajono žmonėms tokioje katastrofoje! Gėda!

Dėl adekvačios paramos grožio sektoriui, nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės (1483)

Inga. Adresuota: LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai

Labai prašome jūsų pasirašyti peticiją-atvirą laišką LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, kuriame reikalaujama paramos grožio sektoriui,  ypatingai nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės.   COVID-19 pandemija smarkiai paveikė visą grožio sektorių. Grožio paslaugos uždraustos ir salonai uždaryti antrą kartą nuo 2020 m. gruodžio 16 dienos.   Šiuo sudėtingu metu individualia veikla besiverčiantys žmonės gauna 257€ subsidiją. Grožio  srities specialistams individuali veikla beveik visada yra jų pagrindinė veikla, bei vienintelės asmens pajamos. Specialistai nuomojasi patalpas, kuriose dirba, o teikiama 257€ parama dažnu atveju nepadengia net patalpų nuomos ir išlaikymo kaštų.   Subsidija patalpų nuomai nebeteikiama nuo 2020 m gruodžio mėn. 1 dienos.   Susidarė nepriimtina situacija, kai grožio specialistai, šiuo karantino laikotarpiu sustabdžius veiklą, liko be pajamų pragyvenimui.   Pajamų praradimas kelia tiesioginę grėsmę gyvenimo kokybei ir kosmetologams, kirpėjams, manikiūristams, permanentinio makiažo meistrams ir visiems kitiems grožio srities specialistams. Pažymėtina, kad daugelis iš jų ir iki šios pandemijos nebuvo užtikrinti savo finansine gerove bei socialinėmis garantijomis.   Individuali veikla yra įprasta veiklos forma, kai veiklą vykdo vienas žmogus, susikurdamas sau darbo vietą, ir įprastomis veiklos sąlygomis nereikalaujanti ir negaunantis jokios paramos. Todėl esant karantino sąlygoms ir pereinamajame laikotarpyje reikalaujame lygiateisiškumo, adekvačios paramos skyrimo dekoratyvinės ir higieninės kosmetikos bei grožio srities specialistams, bent tais pačiais principais, kaip subsidijuojami pagal darbo sutartis dirbantys žmonės, šiuo sunkiu metu esantys prastovose (šiuo metu Valstybės subsidija prastovose atsidūrusiam asmeniui siekia 910,5€). Taip pat prašome atnaujinti subsidijas patalpų nuomai.   Šia peticija kreipiamės į LR Seimą, Vyriausybę, Ekonomikos ir inovacijų ministeriją ragindami imtis neatidėliotinų bendrų veiksmų, kad būtų sušvelnintos neigiamos COVID-19 krizės pasekmės grožio sektoriui, ypač individualia veikla besiverčiantiems meistrams.  

Dėl sankcijų panaikinimo sanatorijai “Belorus” Druskininkuose (445)

Sanatorijos. Adresuota: Lietuvo Respublikos seimas ir vyriausybė

VšĮ sanatorija „Belorus“ – gydymo ir reabilitacijos paslaugas vaikams ir suaugusiesiems teikianti įstaiga, veikianti nuo 1946 m. Gruodžio mėnesį mūsų įstaigai nepamatuotai buvo pritaikytos ES sankcijos, dėl to buvo įšaldytos įstaigos sąskaitos ir beveik 400 žmonių atsidūrė nežinioje. Šiuo metu LR Seime priimamos įstatymo pataisos, kurios mums neužtikrina jokio ateities garanto ar stabilumo – tik bedarbio pašalpą. Sieksime, kad ES sankcijų taikymas mūsų įstaigai būtų dar kartą peržiūrėta ir neabejojame, kad Europos Taryba yra numačiusi išimtis. Pandemijos laikotarpis ypatingai sunkus – darbuotojai yra prastovose ir kiekvieną mėnesį gaunama suma, siekianti kiek daugiau kaip 400 eurų, jiems yra vienintelis pragyvenimo šaltinis. Todėl siūlome, kad sanatorijos „Belorus“ darbuotojai gautų visas darbuotojams priklausančias garantijas ir paramą karantino bei ekstremalios situacijos laikotarpiu. Išsaugokime sanatoriją ir beveik 400 darbo vietų Druskininkų žmonėms!

Atliekų tvarkymo įmonei Kairių miestelyje NE (127)

R.Pumputienė. Adresuota: Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Aplinkos ministerija, Šiaulių rajono savivaldybė, Kairių seniūnija

Nepritariame UAB "Virginijus ir Ko" pateiktai nepavojingų atliekų tvarkymo įmonės PVSV ataskaitai, kuri parengta formaliai ir neatsakingai, pritraukiant prie leistinų higienos normų. Nepritariame nustatomos sanitarinės apsaugos zonos (SAZ) riboms, kuri sutampa su įmonės teritorijos ribomis, juntamas stiprus fizinis ir psichologinis poveikis. 100 m SAZ zonoje yra 29 gyvenamosios paskirties sklypai, iš jų 16-oje stovi gyvenamieji namai. 300 m SAZ zonoje yra 71 gyvenamosios paskirtie sklypai, iš jų 53-juose stovi gyvenamieji namai. poveikis juntamas ir toliau už nurodytų zonų ribų SAZ - gyvenamoji statyba negalima. Įmonė negirdi, MŪSŲ, žmonių nerimo ir gudrumu plečia veiklą, stato plastiko deginimo monstrą, kuris į aplinką išmes toksines medžiagas, kvapą, kels triukšmą visą parą, o "išvalytą vandenį" išleis į gamtinę aplinką. Reikalaujame stabdyti aplinką teršiančią veiklą arba įmonę iškelti toliau nuo apgyvendintos teritorijos.

Dėl Juodkrantės oficialaus nudistų paplūdimio įteisinimo (72)

Lietuvos. Adresuota: Neringos miesto savivaldybei

Neringos miesto savivaldybės prašome įteisinti Juodkrantės nudistų paplūdimį, nes: 1. Atižvelgiant į Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detalųjį planą (patvirtintą Neringos savivaldybės tarybos 2013 m. Vasario 21 d. sprendimu Nr. T1-48 „Dėl Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detaliojo plano patvirtinimo“) nudistų paplūdimys nurodomas konkrečioje vietoje (pietinėje Juodkrantės paplūdimio dalyje), 200 m. Ilgio. Atkreipiame dėmesį, kad iš viso Juodkrantė turi net 2470 m. ilgio paplūdimio zoną; 2. Vasarą Juodkrantėje nudistai poilsiauja Naglių gamtos rezervato teritorijoje, tai tęsiasi jau ne vieną dešimtmetį. Poilsiautojai įsikuria už apsauginio kopagūbrio esančiame paplūdimyje, taip šiurkščiai pažeidinėja rezervato režimą (https://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/rezervata-neringoje-uzpludo-nuogaliai-1641035/). Įteisinus Juodkrantės nudistų paplūdimį, nudistai nebesilankytų Naglių gamtos rezervato teritorijoje ir taip būtų apsaugotas rezervatas nuo poilsiautojų; 3. Norint išvengti nesusipratimų dėl saugomų teritorijų pažeidinėjimų, būtina įrengti oficialų Juodkrantės nudistų papludimį, nes žmonėms to reikia ir ne kartą buvo jau išreišktas poreikis; 4. Juodkrantės, kai kurie gyventojai ir turistai, nesant įteisinto nudistų paplūdimio ir neinantys į rezervato teritoriją, važiuoja į Nidos nudistų paplūdimį, pirmyn ir atgal, nuvažiuodami 64 km ir taip transportu teršdami Kuršių Neriją; 5. 2020 m. Neringos lankytojų apklausos rezultatais patraukliausi paplūdimiai yra Nidos nudistų paplūdimys ir Juodkrantės nudistų paplūdimys. Saugiausi paplūdimiai yra Juodkrantės nudistų paplūdimys ir Juodkrantės centrinis paplūdimys. Juodkrantės nudistų paplūdimys tapo patraukliausias ir saugiausias Neringos paplūdimys, tačiau jis nėra įteisintas; 6. Lietuvoje nudistų vis daugėja, tai įrodo ir Vilniuje 2020 m. birželio 1 d. oficialiai atidarytas Valakampių nudistų paplūdimys, kuriame vasarą ilsėjosi daugybė žmonių.