Išsaugoti Majami Driftland aikštelę

3 807 PARAŠAI

Kategorija:

Dar visai neseniai šalia Marijampolės miesto, prie pat automagistralės, privačioje teritorijoje atidarėme aikštelę, skirtą ,,drifto“ treniruotėms ir varžyboms, pavadinimu „Majami Driftland“, kuri yra aptverta ir netgi su įrengtu apšvietimu.
Nuoroda i FB ‚,Majami Driftland“
https://www.facebook.com/majamidriftland/

Čia treniruojasi sportininkai ir mes patys mokome naujus ir pradedančius žmones ekstremalaus vairavimo (drifto). Kaip žinia, tam skirtų Lietuvoje vietų turime labai mažai, tačiau turime garsių sportininkų visame pasaulyje. Mus nuo pirmos dienos surado aukšto lygio čempionai kaip Benediktas Čirba, Andrius Čibirka, Andrius Vasiliauskas, Gediminas Levickas, Aurimas Vaškelis. Profesionalai parodė norą atvažiuoti pas mus ir mokyti jaunus vairuotojus, kad tik Lietuviai ir toliau skintų pergales visame pasaulyje. Pasak sportininkų, MAJAMI DRIFTLAND aikštelėje galima padaryti itin greitą progresą, nes pagaliau sportininkai turi idealias sąlygas ,,augti ir toblulėti”!

Mes stipriai prisidedame prie saugaus vairavimo viešuosiuose keliuose vykdydami edukaciją apie saugų vairavimą viešuosiuose keliuose ir kad sportinis vairavimas yra skirtas tik tam skirtose vietose, kas šiuo metu yra viena iš opiausių problemų keliuose.. Džiaugiamės, kad į mūsų veiklą įsitraukė ir daug jaunimo. Žiemos laikotarpiu ir ne tik, jaunimas važinėjosi / treniravosi gatvėse, taip sukeldami pavojų sau ir aplinkiniams, tačiau dabar turi galimybę tai daryti ir daro mūsų saugioje aikštelėje stebimi instruktorių. Įgauti įgūdžiai suvaldyti automobilį ekstremalioje situacijoje mums padeda ir kasdieniniame vairavime.

Taip pat sulaukėme ir nemažai sportininkų iš kaimyninės Lenkijos valstybės, kurie palaiko ir domisi kada galėtų vėl atvykti treniruotis. Sulaukėme žiniasklaidos dėmesio ir norinčių prisidėti į aikštelės plėtrą, kad visi bendrai sukurtumėme vietą, kur sportininkai galėtų nemokamai montuotis padangas, laikyti saugiai savo automobilius ar tiesiog gauti geriamo vandens. Investuotojams kaip sąlygą siūlėme iš savų lėšų aikštelės visą perimetrą uždengti tentu, kad tik turėtume kuo mažiau triukšmo į aplinkines teritorijas.

Nors pati aikštelė savęs neišlaiko, negalim nuvilti tų sportininkų, kurie mus jau aplankė (o jų yra keletas šimtų iš visos Lietuvos!), todėl veiklos negalime stabdyti. Per mūsų darbo laikotarpį sulaukėme net apie kelis tūkstančius žiūrovų, kurie atvykdavo tiesiog pasižiūrėti treniruočių. Tokiu būdu visi stipriai prisidedame prie Marijampolės vardo garsinimo ir finansinės gerovės.

Taip pat esame Lietuvos automobilių sporto federacijos nariai ir įgavome preliminarią teisę sekančiais metais organizuoti keletą Lietuvos (Semi-Pro ir Street lygos) drifto čempionato etapų. Grafikas dar nėra patvirtintas, dėl visai kitos situacijos, bet esame įtraukti į preliminarų grafiką.

Nuo pirmos dienos svajojome dirbti kiekvieną savaitės dieną mokydami sportininkus ir savaitgaliais rengti atviras treniruotes. Bet vos po kelių darbo dienų sulaukėme kaimynės vizito, kuri minėjo, kad yra artimiausia gyventoja ir gyvena vos už kelių šimtų metrų, todėl ilgi pasivažinėjimai jai trukdo. Prie to paties sulaukėme ne vieno policijos vizito. Nors draudžiamos veiklos nedarome, bet įspėdavo, kad aplinkiniai gyventojai kreipiasi dėl triukšmo į policiją. Mes tikrai suprantame aplinkinius gyventojus, kad kuo mažiau juos trikdyti nutarėme dirbti tik keletą kartų per mėnesį, nuo 10:00 val. iki 18:00 val., o žiemos laikotarpiu iki 17:00 val. (pagal įstatymą galimas triukšmas Marijampolės savivaldybėje iki 19:00)

Aplinkiniai gyventojai surinko 328 parašus (kaip jie teigia), kad mūsų veikla būtų nutraukiama. Šiuo metu miesto savivaldybėje vyko jau antras posėdis (kiek mums žinoma) kaip rasti priežastį mus nubausti ir uždaryti „MAJAMI DRIFTLAND“. Deja vis neranda nieko neleistino, bet nenori pasiduoti.
Pirmame posėdyje (11.15d) dalyvavome ir mes, bet mūsų argumentai nebuvo išgirsti (kad dirbame trumpiau ir rečiau, dengsime tvoras, taip sumažindami sklindantį triukšmą). Taip pat posėdžio metu Valdas Tumelis (Administracijos direktoriaus pavaduotojas) mus įspėjo, kad suorganizuos policijos reidą prie įvažiavimo į aikštelę. Draugiškai sutarėme, kad nevykdysime veiklos keletą savaičių, neskleisime posėdžio informacijos viešojoje erdvėje ir bendrai ieškosime sprendimų.
Bet tą pačią dieną V. Tumelis savo FB paskyroje paskelbė ‚,postą‘‘:
Nuoroda:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1468570359949195&set=a.486738651465709&type=3&theater
Netūrėdamas jokių žinių apie tai kaip yra vykdoma tokia veikla, rašo, kad mes vykdome nelegalią veiklą / treniruotes ir varžybas (nebuvo surengta jokių varžybų) yra nutraukta ir dalyviai atvykę bus nubausti už chuliganišką vairavimą. Deja visa tai yra melas ir tai sukėlė didelį sporto visuomenės pasipiktinimą, dėl to praradome keletą rėmėjų, kurie žadėjo uždengti tvoras dėl triukšmo, tobulinti infrastruktūrą ir prisidėti prie varžybų rengimo.

11.26 d vykome pas Marijampolės merą į susitikimą ir pasakėme, kad veiklą vykdysime toliau, nes nieko nelegalaus nevykdome bei be abejo dirbsime trumpiau ir rečiau dėl aplinkinių gyventojų, ieškosime būdų dengti tvoras, mažinti triukšmą.

Sekmadienį 12.01 d vykdėme treniruotę. Dar jai neprasidėjus atvyko policijos pareigūnų ekipažas (tą dieną jų buvo 3) nerado nieko dėl ko bausti mus ar sportininkus. Teigė, kad tikrins visus įvažiuojančius dalyvius, fotografuos jų dokumentus, automobilius, filmuos ir jiems sakys, kad galimai baus už chuliganišką vairavimą - tą policiją ir darė, dėl ko dalyviai pradėjo bijoti važiuoti, nes galvoja, kad tie melagingi pažadai už chuliganišką vairavimą gali įvykti. Mūsų žiniomis policija negali privačioje valdoje užkirsti kelią mūsų veiklai ir bausti dalyvius. O ar atlikinėti reidą ir galimai gąsdinti dalyvius ir taip tyčiniu būdu žlugdyti mūsų veiklą mes aiškinsimės.

12.03 d savivaldybėje vyko antras susirinkimas (kiek mums žinoma) spręsti Majami driftland veiklą (mes į jį nebuvome pakviesti)
Nuorodos:
https://www.facebook.com/marijampolessavivaldybe/posts/1521538701336893
https://www.marijampole.lt/go.php/lit/Marijampoles-savivaldybe-stoja-gyventoju-pusen-sprendziama-drifto-triuksmo-problema?fbclid=IwAR3un8Pk3zVh397gaeXACBpcAGVk6uBb8GvvKbv3c9DSSQwhuqKA7mdjo7c
Kaip matote iš savivaldybės straipsnio pasirodo buvo trys susirinkimai. Šiame straipsnyje taip pat yra melagingai pateiktos informacijos, dėl šio straipsnio net nebuvo kreiptasi į mus, kad galėtume išsakyti savo nuomonę:
„Čia privačioje asfaltuotoje aikštelėje renkasi drifto (šonaslydžio) entuziastai, vyksta treniruotės ir varžybos“ – nebuvo vykdomos varžybos;
„Gyventojai bandė surasti bendrą kalbą su šio sporto entuziastais, tačiau nesulaukė noro rasti kompromisą.“ – mes visada jo ieškome, ieškojome ir visada bandėme ir bandome surasti kompromisą;
„Drifto entuziastų buvo paprašyta atsižvelgti į visai netoli gyvenančius žmones ir ieškoti priemonių triukšmui sumažinti arba galimybės veiklą vykdyti kitur. Tačiau, pasak sportininkų, galimybės veiklą vykdyti kitur nėra, o imtis triukšmą mažinančių priemonių jie šiuo metu neplanuoja.“ – Mes ieškojome ir ieškome galimybės veiklą vykdyti kitoje vietoje, tiesiog šiuo metu neradome, tiek Meras, tiek policijos pareigūnai buvo informuoti. Dėl triukšmo mažinančių priemonių mes jau jų ėmėmės ir jie buvo informuoti (sumažinome darbo laiką ir kiekius), taip pat, kaip jau rašėme, planavome uždengti tvoras, kad mažinti triukšmą (bet deja po V. Tumelio FB posto praradome šią galimybę, bet toliau ieškome finansinių išteklių tai atlikti).

Papildyta:
12 04 Seimo narys Dainius Gaižauskas įsikėlė FB ‚,postą'' pas save ant sienos:
Nuoroda: https://www.facebook.com/dainius.gaizauskas.98
Tradiciškai kartojasi, jog buvo vykdomas susirinkimas, apie kurį mes nei žinojome, nei buvome pakviesti. Eilinį kartą daug melo ir šmeižto!!! Šio seimo nario ,,poste'' teigiama, kad mes neatsižvelgiame į savivaldybės reikalavimus (oficialius pirmo posėdžio nutarimus įvykdėme, jokių kitų oficialių reikalavimų nesame gavę, o neoficialių nutraukti veiklą - labai daug, tai neįsivaizduojam kokią teisę tokiu būdu galima to reikalauti).
“Kadangi Drifto organizatoriai neatsižvelgė į savivaldybės reikalavimus ir, sakyčiau, netgi įžūliai atsisakė geranoriškai spręsti susiklosčiusią situaciją,“ (citata iš „post“)
„Visiems Drifto mėgėjams atsakau, kad savivaldybė yra pasiruošusi ieškoti kompromisinio varianto, tinkančio abiems pusėms. Kol kas pastarieji Drifto organizatoriai tai daryti atsisakė“.- (citata iš komentaro)
Kaip ir minėjome, su šiuo žmogumi net nesame bendravę, nebuvome pakviesti į susitikimą, kad išdėstyti savo poziciją, apskritai sužinojome apie jį tik iš FB ‚,postų''.
Visada teigėme visiem oficialiems asmenims iš savivaldybės, policijos (kaip matome iš foto dalyvavo ir pats V. Tumelis šiame susirinkime) teigėme ir teigiame, kad norime rasti kompromisus, norime bendradarbiauti, spręsti susidariusią situaciją!


Šiuo metu mes patiriame milžinišką spaudimą, nes visomis priemonėmis bandoma nutraukti „Majami Driftland“ veiklą (patys matote kiek institucijų yra „pajungta“ šiuo klausimu). Mums labai yra reikalinga JŪSŲ (autosporto bendruomenės ir visų kam tai rūpi) pagalba, bandant išsaugoti šią vietą bei tikimės, kad mūsų visų surinkti parašai ir palaikymas atmerks akis keliems valdininkams ir savivaldybei. Mes geranoriškai viską sprendėme ir spręsime, ieškosime kompromisų, neieškome įstatymo spragų ir mūsų žiniomis veiklą vykdome legaliai, o jeigu ir bus rasta pažeidimų (įstatymiškų ar dėl triukšmo), mes juos taisysime.

Ačiū už palaikymą! Pagarbiai Jūsų Majami Driftland!

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Neskelbiama
2020-06-24 / 11:27
vis geriau, kad pusprociai ten pasimegautu msavo masinomis, o ne gatvese
2 Neskelbiama (Šilutė)
2020-05-25 / 17:59
Lietuvoje toks sportas aplamai vos pulsuoja, o čia nori jį uždusinti
3 Karolis (Marijampolė)
2020-05-21 / 20:37
Suvalkijoje nėra kur legaliai pasitreniruoti. Nenoriu i autobusų stotelę ivažiuot :)
4 Neskelbiama (Klaipėda)
2020-04-28 / 10:10
Jei dabar pradėsite uždarinėti aikšteles, tai visi darys tai nelegaliai gatvėse taip darys ir padaugės mirčiu :)
5 Neskelbiama (Kaunas)
2020-04-25 / 18:00
Žmonėms reikia vietos išsilieti, išbandyti automobilio galimybes. Taip mažėja noras atlikinėti nelegalius manevrus gatvėse.
6 Neskelbiama (Marijampolė)
2020-04-01 / 12:13
Aš už tai kad liktų drifto aikštelė nes miesto keliuose mažiau raizytu kelius
7 Neskelbiama
2020-03-31 / 15:39
Ir taip nėra kur driftinti, nerizikuojant teisėmis, o dar nori panaikinti saugią drifto praktikos vietą.
8 Kristupas (Vilnius)
2020-02-13 / 01:05
Valdžios neveiklumas ir drifto kaip sporto ir aikštelės valdytojų ignoravimas yra absoliučiai nepriimtinas. Šmeižtas, kaltinimai ir komentarai iš valdžios pusės nepagrįsti ir neteisingi. Marijampolė valdžią -perrinkti, neįmanoma susitarti, toks pats likimas ištiko ir Marijampolės dramos teatrą. Susitarimų neieškota, tiesiog spręsta kaip patogiau valdininkams
9 Neskelbiama (Vilnius)
2020-02-12 / 20:04
Jobani valdziazmogiai... Paprasciausia yra viska uzdraust ir apsimest, jog tau rupi pilieciai... Fake and gay! Duokit zmonem dziaugtis Driftlandu. Visada atsiras zmoniu su "nedapisitu" kuriems vis kazkas negerai, kazkas trugdo, nepatinka kad tik pabumbeti.
10 Vytenis (Vilnius)
2020-01-28 / 22:17
Uždarius aikštelę, veiksmas persikels į gatves.
11 Neskelbiama (Vilnius)
2020-01-20 / 20:46
Jaunimui reikia vietos išsilieti, o valdžiagyviai viską griauną bele reformos. Triukšmauti galima iki 6 valandos vakaro, beje.
12 Marius (Vilnius)
2020-01-17 / 10:37
Kaušai nesupranta, kad dienos metu triukšmauti nėra draudžiama. Dalbajobai. Uždarot driftlandą - viskas persikelia į gatves ir pradedam rizikuot visų eismo dalyvių saugumu. Ponel?
13 Sunokęs
2020-01-07 / 22:38
Zdarof, kokios problemos? Nieks nieko neliečiam arba eisim persimest
14 Saulius
2019-12-27 / 18:24
Klysta tie, kurie laiko save mokančiais vairuoti. Norint išvengti blogiausių pasekmių, mokytis vairuoti reikia Nuolatos!!!
15 Neskelbiama (Marijampolė)
2019-12-22 / 21:27
Manau kad tai daryti geriau aikštelėje nei gatvėse.
16 Simonas (Vilnius)
2019-12-22 / 13:32
tegu nebekliedi ta "valdžia" ir toliau leidžia žmonėm tobulėt
17 Justinas (Kaunas)
2019-12-21 / 17:58
Dėl dviejų kaimynų už kilometro, nori atimti užsiėmimą, džiaugsmą ir veiklą iš šimtų ir tūkstančių .. gėda valdininkams..
18 Rokas (Kaunas)
2019-12-17 / 18:12
Visiškai netoliaruotinas savivaldybės elgesys šioje situacijoje. Linkių šiam legaliam projektui gyvuoti ilgai ilgai, o vietiniams žmonės - open mind'o. Taip, triukšmas gali užknisti ir erzinti. Taip, aikštelę reikėtų aptverti garsą įzoliuojančia tvora. Tai brangus statinys, bet našta turėtų pasidalinti ir savivaldybė, nes tai jos gyventojam reikia ramybės ir tylos, o prieš duodama leidimus aikštelės statyboms, savivaldybė turėjo atsižvelgti į tai, kas vyks toje aikštelėje ir kokie jos minusai.
19 Neskelbiama (Plungė)
2019-12-17 / 15:49
Negaliu patikėti, kad taip elgiasi savivaldybės atstovai. Gėda.
20 Neskelbiama (Mažeikiai)
2019-12-17 / 12:51
kraupu darosi kaip uzdaromos paskutines vietos suburiancios jaunima..
21 Airidas
2019-12-17 / 09:20
Visos normalios šalys turi automobiliu lenktyniu trasas, propaguoja žmones jomis naudotis, kad kuo mažiau lakūnų būtų gatvėse. Na o pas mus, lietuvoje, matomai valdininkams tai neaktualu, kadangi jiem geriau, jog žmonės lakstys gatvėse, galės juos baust, ko pasekoje į biudžetą ikris daugiau pinigų.. žmones ne tokie kvaili, kaip jum valdininkam, atrodo.. ;) Tikiuosi mes, paprastieji, nugalėsim prieš tuos žandarus!!
22 Neskelbiama (Panevėžys)
2019-12-16 / 02:07
Laikykitės ir nepasiduokit, kuo daugiau tokių vietų, tuo daugiau potencialių sportininkų
23 Aurimas (Panevėžys)
2019-12-16 / 00:34
Kas neuždrausta - tas galima. Nepasiduokit Miami
24 Paulius
2019-12-15 / 14:23
Geranoriškai tikiu, kad Majami Driftland gali surasti kompromisą su Marijampolės savivaldybe bei triukšmu nepasitenkinusiais aplinkiniais gyventojais.
25 Andrius
2019-12-15 / 11:36
Kai stato vejo malunus šalia kaimu.ir jie užia diena ir nakti,tai viskas gerai.o čia treniruojasi uždaroj teritorijoj,ne gatvej.ir leistinom valandom.tai jau didžiausias blogis.GĖDA.
26 Neskelbiama (Vilnius)
2019-12-15 / 11:15
Valdžia iš didelio rašto išėjo iš krašto. Bausti tokius valdininkėlius ir atleisti visam gyvenimui!
27 Ričardas (Kaunas)
2019-12-15 / 10:33
Tokią eikštelę mano svajonė buvo įrenkt. Laikykitės vyrai
28 Raimondas (Kaunas)
2019-12-15 / 09:25
Kazkam reikalingas plotas ir jus maisot...dabar ale triuksmas ir smirda ....tupizmui rybu nera ... Kaip ir mokymuisi...
29 Žygimantas (Anykščiai)
2019-12-14 / 20:49
Reikia daugiau tokių vietų. Mažiau drifto gatvėse, daugiau trasose!!!
30 Egidijus
2019-12-14 / 16:39
Aš už tokias vietas, mažiau gatvese gal lenktyniaus ar bandys driftint ant žiedų. Jaunesni neturintys patirties susipirke bmw ir nesugeba suvaldyt ziemos metu tures vieta bent ygyti praktikos ir kitiems nesukelti avaringu situaciju! O ir paciam smagu karts nuo karto pakvailiot eiksteleje su masina prisimint kas yra nevaldoma masina ir kaip ja valdyt.. Kaip sakoma nesvarbu kiek patirties turi profesionalai taip pat klaidas daro,. O jaunesni be patirties juolab.

Nuteisti Pavela Volodka iki gyvos galvos už 17-metės nužudymą (568)

ED. Adresuota: Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas

Pasipiktinusi visuomenė nori, kad būtų skirta reali bausmė didžiulio atgarsio visuomenėje sulaukusioje byloje, kurioje Pavelas Volodka or kiti ipjovė merginos kūna 37 kartus ir sudavė ne mažiau kaip 24 smūgius rankomis į galvą, krūtinę ir kojas. Už tai, kad itin žiauriai ir kankindamas nužudė septyniolikmetę merginą anksčiau tris kartus teistas 22 metų P. Volodka buvo nuteistas 20 metų laisvės atėmimo bausme, ją atliekant pataisos namuose. Tuo metu su juo prieš septyniolikmetę visą naktį kartu smurtavusi, nužudyti grasinusi, o galop nužudymą slėpusi 20 metų Julija Samoilenko buvo nuteista vos 1 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant 2 metams. Nubausti šį asmenį reikia iki gyvos galvos kaip ir kitus žmones prisidėjusiu prie šio kraupaus įvykio.

PRIEŠ tepalų fabriko statymą Klaipėdos raj. Mickų km. (242)

Jūratė. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Klaipėdos rajono savivaldybė

Prieštaraujama planuojamos tepalų fabriko statybos Klaipėdos raj. Mickų km.