Išsaugoti Majami Driftland aikštelę

3 772 PARAŠAI

Kategorija:

Dar visai neseniai šalia Marijampolės miesto, prie pat automagistralės, privačioje teritorijoje atidarėme aikštelę, skirtą ,,drifto“ treniruotėms ir varžyboms, pavadinimu „Majami Driftland“, kuri yra aptverta ir netgi su įrengtu apšvietimu.
Nuoroda i FB ‚,Majami Driftland“
https://www.facebook.com/majamidriftland/

Čia treniruojasi sportininkai ir mes patys mokome naujus ir pradedančius žmones ekstremalaus vairavimo (drifto). Kaip žinia, tam skirtų Lietuvoje vietų turime labai mažai, tačiau turime garsių sportininkų visame pasaulyje. Mus nuo pirmos dienos surado aukšto lygio čempionai kaip Benediktas Čirba, Andrius Čibirka, Andrius Vasiliauskas, Gediminas Levickas, Aurimas Vaškelis. Profesionalai parodė norą atvažiuoti pas mus ir mokyti jaunus vairuotojus, kad tik Lietuviai ir toliau skintų pergales visame pasaulyje. Pasak sportininkų, MAJAMI DRIFTLAND aikštelėje galima padaryti itin greitą progresą, nes pagaliau sportininkai turi idealias sąlygas ,,augti ir toblulėti”!

Mes stipriai prisidedame prie saugaus vairavimo viešuosiuose keliuose vykdydami edukaciją apie saugų vairavimą viešuosiuose keliuose ir kad sportinis vairavimas yra skirtas tik tam skirtose vietose, kas šiuo metu yra viena iš opiausių problemų keliuose.. Džiaugiamės, kad į mūsų veiklą įsitraukė ir daug jaunimo. Žiemos laikotarpiu ir ne tik, jaunimas važinėjosi / treniravosi gatvėse, taip sukeldami pavojų sau ir aplinkiniams, tačiau dabar turi galimybę tai daryti ir daro mūsų saugioje aikštelėje stebimi instruktorių. Įgauti įgūdžiai suvaldyti automobilį ekstremalioje situacijoje mums padeda ir kasdieniniame vairavime.

Taip pat sulaukėme ir nemažai sportininkų iš kaimyninės Lenkijos valstybės, kurie palaiko ir domisi kada galėtų vėl atvykti treniruotis. Sulaukėme žiniasklaidos dėmesio ir norinčių prisidėti į aikštelės plėtrą, kad visi bendrai sukurtumėme vietą, kur sportininkai galėtų nemokamai montuotis padangas, laikyti saugiai savo automobilius ar tiesiog gauti geriamo vandens. Investuotojams kaip sąlygą siūlėme iš savų lėšų aikštelės visą perimetrą uždengti tentu, kad tik turėtume kuo mažiau triukšmo į aplinkines teritorijas.

Nors pati aikštelė savęs neišlaiko, negalim nuvilti tų sportininkų, kurie mus jau aplankė (o jų yra keletas šimtų iš visos Lietuvos!), todėl veiklos negalime stabdyti. Per mūsų darbo laikotarpį sulaukėme net apie kelis tūkstančius žiūrovų, kurie atvykdavo tiesiog pasižiūrėti treniruočių. Tokiu būdu visi stipriai prisidedame prie Marijampolės vardo garsinimo ir finansinės gerovės.

Taip pat esame Lietuvos automobilių sporto federacijos nariai ir įgavome preliminarią teisę sekančiais metais organizuoti keletą Lietuvos (Semi-Pro ir Street lygos) drifto čempionato etapų. Grafikas dar nėra patvirtintas, dėl visai kitos situacijos, bet esame įtraukti į preliminarų grafiką.

Nuo pirmos dienos svajojome dirbti kiekvieną savaitės dieną mokydami sportininkus ir savaitgaliais rengti atviras treniruotes. Bet vos po kelių darbo dienų sulaukėme kaimynės vizito, kuri minėjo, kad yra artimiausia gyventoja ir gyvena vos už kelių šimtų metrų, todėl ilgi pasivažinėjimai jai trukdo. Prie to paties sulaukėme ne vieno policijos vizito. Nors draudžiamos veiklos nedarome, bet įspėdavo, kad aplinkiniai gyventojai kreipiasi dėl triukšmo į policiją. Mes tikrai suprantame aplinkinius gyventojus, kad kuo mažiau juos trikdyti nutarėme dirbti tik keletą kartų per mėnesį, nuo 10:00 val. iki 18:00 val., o žiemos laikotarpiu iki 17:00 val. (pagal įstatymą galimas triukšmas Marijampolės savivaldybėje iki 19:00)

Aplinkiniai gyventojai surinko 328 parašus (kaip jie teigia), kad mūsų veikla būtų nutraukiama. Šiuo metu miesto savivaldybėje vyko jau antras posėdis (kiek mums žinoma) kaip rasti priežastį mus nubausti ir uždaryti „MAJAMI DRIFTLAND“. Deja vis neranda nieko neleistino, bet nenori pasiduoti.
Pirmame posėdyje (11.15d) dalyvavome ir mes, bet mūsų argumentai nebuvo išgirsti (kad dirbame trumpiau ir rečiau, dengsime tvoras, taip sumažindami sklindantį triukšmą). Taip pat posėdžio metu Valdas Tumelis (Administracijos direktoriaus pavaduotojas) mus įspėjo, kad suorganizuos policijos reidą prie įvažiavimo į aikštelę. Draugiškai sutarėme, kad nevykdysime veiklos keletą savaičių, neskleisime posėdžio informacijos viešojoje erdvėje ir bendrai ieškosime sprendimų.
Bet tą pačią dieną V. Tumelis savo FB paskyroje paskelbė ‚,postą‘‘:
Nuoroda:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1468570359949195&set=a.486738651465709&type=3&theater
Netūrėdamas jokių žinių apie tai kaip yra vykdoma tokia veikla, rašo, kad mes vykdome nelegalią veiklą / treniruotes ir varžybas (nebuvo surengta jokių varžybų) yra nutraukta ir dalyviai atvykę bus nubausti už chuliganišką vairavimą. Deja visa tai yra melas ir tai sukėlė didelį sporto visuomenės pasipiktinimą, dėl to praradome keletą rėmėjų, kurie žadėjo uždengti tvoras dėl triukšmo, tobulinti infrastruktūrą ir prisidėti prie varžybų rengimo.

11.26 d vykome pas Marijampolės merą į susitikimą ir pasakėme, kad veiklą vykdysime toliau, nes nieko nelegalaus nevykdome bei be abejo dirbsime trumpiau ir rečiau dėl aplinkinių gyventojų, ieškosime būdų dengti tvoras, mažinti triukšmą.

Sekmadienį 12.01 d vykdėme treniruotę. Dar jai neprasidėjus atvyko policijos pareigūnų ekipažas (tą dieną jų buvo 3) nerado nieko dėl ko bausti mus ar sportininkus. Teigė, kad tikrins visus įvažiuojančius dalyvius, fotografuos jų dokumentus, automobilius, filmuos ir jiems sakys, kad galimai baus už chuliganišką vairavimą - tą policiją ir darė, dėl ko dalyviai pradėjo bijoti važiuoti, nes galvoja, kad tie melagingi pažadai už chuliganišką vairavimą gali įvykti. Mūsų žiniomis policija negali privačioje valdoje užkirsti kelią mūsų veiklai ir bausti dalyvius. O ar atlikinėti reidą ir galimai gąsdinti dalyvius ir taip tyčiniu būdu žlugdyti mūsų veiklą mes aiškinsimės.

12.03 d savivaldybėje vyko antras susirinkimas (kiek mums žinoma) spręsti Majami driftland veiklą (mes į jį nebuvome pakviesti)
Nuorodos:
https://www.facebook.com/marijampolessavivaldybe/posts/1521538701336893
https://www.marijampole.lt/go.php/lit/Marijampoles-savivaldybe-stoja-gyventoju-pusen-sprendziama-drifto-triuksmo-problema?fbclid=IwAR3un8Pk3zVh397gaeXACBpcAGVk6uBb8GvvKbv3c9DSSQwhuqKA7mdjo7c
Kaip matote iš savivaldybės straipsnio pasirodo buvo trys susirinkimai. Šiame straipsnyje taip pat yra melagingai pateiktos informacijos, dėl šio straipsnio net nebuvo kreiptasi į mus, kad galėtume išsakyti savo nuomonę:
„Čia privačioje asfaltuotoje aikštelėje renkasi drifto (šonaslydžio) entuziastai, vyksta treniruotės ir varžybos“ – nebuvo vykdomos varžybos;
„Gyventojai bandė surasti bendrą kalbą su šio sporto entuziastais, tačiau nesulaukė noro rasti kompromisą.“ – mes visada jo ieškome, ieškojome ir visada bandėme ir bandome surasti kompromisą;
„Drifto entuziastų buvo paprašyta atsižvelgti į visai netoli gyvenančius žmones ir ieškoti priemonių triukšmui sumažinti arba galimybės veiklą vykdyti kitur. Tačiau, pasak sportininkų, galimybės veiklą vykdyti kitur nėra, o imtis triukšmą mažinančių priemonių jie šiuo metu neplanuoja.“ – Mes ieškojome ir ieškome galimybės veiklą vykdyti kitoje vietoje, tiesiog šiuo metu neradome, tiek Meras, tiek policijos pareigūnai buvo informuoti. Dėl triukšmo mažinančių priemonių mes jau jų ėmėmės ir jie buvo informuoti (sumažinome darbo laiką ir kiekius), taip pat, kaip jau rašėme, planavome uždengti tvoras, kad mažinti triukšmą (bet deja po V. Tumelio FB posto praradome šią galimybę, bet toliau ieškome finansinių išteklių tai atlikti).

Papildyta:
12 04 Seimo narys Dainius Gaižauskas įsikėlė FB ‚,postą'' pas save ant sienos:
Nuoroda: https://www.facebook.com/dainius.gaizauskas.98
Tradiciškai kartojasi, jog buvo vykdomas susirinkimas, apie kurį mes nei žinojome, nei buvome pakviesti. Eilinį kartą daug melo ir šmeižto!!! Šio seimo nario ,,poste'' teigiama, kad mes neatsižvelgiame į savivaldybės reikalavimus (oficialius pirmo posėdžio nutarimus įvykdėme, jokių kitų oficialių reikalavimų nesame gavę, o neoficialių nutraukti veiklą - labai daug, tai neįsivaizduojam kokią teisę tokiu būdu galima to reikalauti).
“Kadangi Drifto organizatoriai neatsižvelgė į savivaldybės reikalavimus ir, sakyčiau, netgi įžūliai atsisakė geranoriškai spręsti susiklosčiusią situaciją,“ (citata iš „post“)
„Visiems Drifto mėgėjams atsakau, kad savivaldybė yra pasiruošusi ieškoti kompromisinio varianto, tinkančio abiems pusėms. Kol kas pastarieji Drifto organizatoriai tai daryti atsisakė“.- (citata iš komentaro)
Kaip ir minėjome, su šiuo žmogumi net nesame bendravę, nebuvome pakviesti į susitikimą, kad išdėstyti savo poziciją, apskritai sužinojome apie jį tik iš FB ‚,postų''.
Visada teigėme visiem oficialiems asmenims iš savivaldybės, policijos (kaip matome iš foto dalyvavo ir pats V. Tumelis šiame susirinkime) teigėme ir teigiame, kad norime rasti kompromisus, norime bendradarbiauti, spręsti susidariusią situaciją!


Šiuo metu mes patiriame milžinišką spaudimą, nes visomis priemonėmis bandoma nutraukti „Majami Driftland“ veiklą (patys matote kiek institucijų yra „pajungta“ šiuo klausimu). Mums labai yra reikalinga JŪSŲ (autosporto bendruomenės ir visų kam tai rūpi) pagalba, bandant išsaugoti šią vietą bei tikimės, kad mūsų visų surinkti parašai ir palaikymas atmerks akis keliems valdininkams ir savivaldybei. Mes geranoriškai viską sprendėme ir spręsime, ieškosime kompromisų, neieškome įstatymo spragų ir mūsų žiniomis veiklą vykdome legaliai, o jeigu ir bus rasta pažeidimų (įstatymiškų ar dėl triukšmo), mes juos taisysime.

Ačiū už palaikymą! Pagarbiai Jūsų Majami Driftland!

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Neskelbiamas asmuo Jaunimui reikia vietos išsilieti, o valdžiagyviai viską griauną bele reformos. Triukšmauti galima iki 6 valandos vakaro, beje. Vilnius 2020-01-20 / 20:46
2 Marius S... Kaušai nesupranta, kad dienos metu triukšmauti nėra draudžiama. Dalbajobai. Uždarot driftlandą - viskas persikelia į gatves ir pradedam rizikuot visų eismo dalyvių saugumu. Ponel? Vilnius 2020-01-17 / 10:37
3 Sunokęs B... Zdarof, kokios problemos? Nieks nieko neliečiam arba eisim persimest 2020-01-07 / 22:38
4 Saulius S... Klysta tie, kurie laiko save mokančiais vairuoti. Norint išvengti blogiausių pasekmių, mokytis vairuoti reikia Nuolatos!!! 2019-12-27 / 18:24
5 Neskelbiamas asmuo Manau kad tai daryti geriau aikštelėje nei gatvėse. Marijampolė 2019-12-22 / 21:27
6 Simonas P... tegu nebekliedi ta "valdžia" ir toliau leidžia žmonėm tobulėt Vilnius 2019-12-22 / 13:32
7 Justinas J... Dėl dviejų kaimynų už kilometro, nori atimti užsiėmimą, džiaugsmą ir veiklą iš šimtų ir tūkstančių .. gėda valdininkams.. Kaunas 2019-12-21 / 17:58
8 Rokas V... Visiškai netoliaruotinas savivaldybės elgesys šioje situacijoje. Linkių šiam legaliam projektui gyvuoti ilgai ilgai, o vietiniams žmonės - open mind'o. Taip, triukšmas gali užknisti ir erzinti. Taip, aikštelę reikėtų aptverti garsą įzoliuojančia tvora. Tai brangus statinys, bet našta turėtų pasidalinti ir savivaldybė, nes tai jos gyventojam reikia ramybės ir tylos, o prieš duodama leidimus aikštelės statyboms, savivaldybė turėjo atsižvelgti į tai, kas vyks toje aikštelėje ir kokie jos minusai. Kaunas 2019-12-17 / 18:12
9 Neskelbiamas asmuo Negaliu patikėti, kad taip elgiasi savivaldybės atstovai. Gėda. Plungė 2019-12-17 / 15:49
10 Neskelbiamas asmuo kraupu darosi kaip uzdaromos paskutines vietos suburiancios jaunima.. Mažeikiai 2019-12-17 / 12:51
11 Airidas J... Visos normalios šalys turi automobiliu lenktyniu trasas, propaguoja žmones jomis naudotis, kad kuo mažiau lakūnų būtų gatvėse. Na o pas mus, lietuvoje, matomai valdininkams tai neaktualu, kadangi jiem geriau, jog žmonės lakstys gatvėse, galės juos baust, ko pasekoje į biudžetą ikris daugiau pinigų.. žmones ne tokie kvaili, kaip jum valdininkam, atrodo.. ;) Tikiuosi mes, paprastieji, nugalėsim prieš tuos žandarus!! 2019-12-17 / 09:20
12 Neskelbiamas asmuo Laikykitės ir nepasiduokit, kuo daugiau tokių vietų, tuo daugiau potencialių sportininkų Panevėžys 2019-12-16 / 02:07
13 Aurimas M... Kas neuždrausta - tas galima. Nepasiduokit Miami Panevėžys 2019-12-16 / 00:34
14 Paulius Ž... Geranoriškai tikiu, kad Majami Driftland gali surasti kompromisą su Marijampolės savivaldybe bei triukšmu nepasitenkinusiais aplinkiniais gyventojais. 2019-12-15 / 14:23
15 Andrius K... Kai stato vejo malunus šalia kaimu.ir jie užia diena ir nakti,tai viskas gerai.o čia treniruojasi uždaroj teritorijoj,ne gatvej.ir leistinom valandom.tai jau didžiausias blogis.GĖDA. 2019-12-15 / 11:36
16 Neskelbiamas asmuo Valdžia iš didelio rašto išėjo iš krašto. Bausti tokius valdininkėlius ir atleisti visam gyvenimui! Vilnius 2019-12-15 / 11:15
17 Ričardas K... Tokią eikštelę mano svajonė buvo įrenkt. Laikykitės vyrai Kaunas 2019-12-15 / 10:33
18 Raimondas T... Kazkam reikalingas plotas ir jus maisot...dabar ale triuksmas ir smirda ....tupizmui rybu nera ... Kaip ir mokymuisi... Kaunas 2019-12-15 / 09:25
19 Žygimantas Š... Reikia daugiau tokių vietų. Mažiau drifto gatvėse, daugiau trasose!!! Anykščiai 2019-12-14 / 20:49
20 Egidijus M... Aš už tokias vietas, mažiau gatvese gal lenktyniaus ar bandys driftint ant žiedų. Jaunesni neturintys patirties susipirke bmw ir nesugeba suvaldyt ziemos metu tures vieta bent ygyti praktikos ir kitiems nesukelti avaringu situaciju! O ir paciam smagu karts nuo karto pakvailiot eiksteleje su masina prisimint kas yra nevaldoma masina ir kaip ja valdyt.. Kaip sakoma nesvarbu kiek patirties turi profesionalai taip pat klaidas daro,. O jaunesni be patirties juolab. 2019-12-14 / 16:39
21 Roman A... Driftland aikstele - tai didelis zingsnis i prieki autosporto vystyme. Is tokiu aiksteliu ir susidaro autosporto (drifto) vystymas. Butent aiksteles, kuriose zmones gali saugiai ir legaliai treneruotis, skatina zmones dalyvauti ir uzsimti autosportu. Taip pat kuo daugiau tokiu aiksteliu, tuo maziau "lenktyninku" gatvese, ir lygiai tiap pat atvirksciau. Driftland aikstele turi likt!!! Vilnius 2019-12-14 / 15:49
22 Neskelbiamas asmuo Ir taip mūms trūksta vietų šiam sportui, ši vieta jau parodė, kad yra puiki ne vien lietuvos jaunimui, bei profesionalams, bet ir kaimyninių šalių. Reikia ieškoti kompromiso, o ne nutraukti veiklą kuri yra legali. Kaunas 2019-12-14 / 15:49
23 Neskelbiamas asmuo kuo daugiau tokių aikštelių - tuo mažiau noro išsidirbinėt gatvėse, todėl tokių aikštelių draudimas panašus arba į egoistišką norą kišti savo nuomonę, nors ji ir nėra pagrįsta arba tiesiog tam tikri dėdės turi panašių verslo planų, kur šito projekto veikla kištų tam koją Kaunas 2019-12-14 / 15:01
24 Giedrius S... Kodėl lietuviams taip gaila duoti žmonėms pasidžiaugti 2019-12-14 / 14:45
25 Neskelbiamas asmuo Nori kad zmones saugiau vairuotu gatvese ,kad nelakstytu o kur isilieti ir patobulinti savo igudzius , beveik nera ,as uz majami driftland,ir kuo daugiau tokiu vietu lietuvoje Kaunas 2019-12-14 / 12:24
26 Tėjus L... Lietuvoje ir taip nėra kur mokintis sportinių įgudžiu 2019-12-14 / 12:22
27 Arnoldas V... Paprasčiausia yra naikinti ir drausti,- o tai prastas pavyzdys jaunajai kartai, kuris skatina apsrudišką agresiją. 2019-12-14 / 12:06
28 Neskelbiamas asmuo Nepasiduodam, jeigu reikės visi atvažiuosim ir galės visų žmonių dokumentus tikrinti, bausti tikrai neturi už ką. 2019-12-14 / 12:06
29 Neskelbiamas asmuo Nepasiduokite! Gana tiems dėdėms su dideliais pilvais prie lovio kriuksėti ir visiems nurodynėti - kas ką turi daryti. Vilnius 2019-12-14 / 10:42
30 Gedeminas S... Taip varganą mūsų drifto sportą reikia palaikyti ir visi turi turėti vietą kur išsikrauti legaliai, o ne pasąmoningai suveikus norui gatvėje "užmesti" galą vidury miesto trenktis į stotelę. Manau, su aikštele bus daug saugiau visiems ir išvysime naujų talentų Lietuvos drifte. Kaunas 2019-12-14 / 09:07

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!