PRIEŠ darželio branginimą ne Kauno gyventojams

459 PARAŠAI

Kategorija:

Kauno miesto taryba priėmė sprendimą branginti darželius už tuos vaikus, kurių tėvai nėra deklaravę gyvenamosios vietos Kaune. (Skaityti daugiau: https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/nuspresta-ne-kauno-gyventojams-brangs-darzeliai-935035)

Tačiau šiuo sprendimu yra pažeidžiamos prioritetinės vaiko teisės ir įvedamos diskriminacinės atrankos nuostatos. Taip pats šis sprendimas iškelia didelį moralinį klausimą, ar Kauno miesto valdžiai tikrai rūpi vaikai ir jų gerovė, nes šiuo sprendimu bus labiausiai traumuojami vaikai (darželio keitimo atveju). Visiems yra aišku, kad šie žaidimai yra Kauno miesto ir Kauno rajono strateginiai nesutarimai, ir kartu yra gaila, kad yra žiūrima TIK asmeninių, o ne visuomenės interesų. Ikimokyklinio auklėjimo organizavimas turėtų būti patikėtas Švietimo Ministerijai, o ne Savivaldybėms.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Živilė R... Absoliuti diskriminacija. Toks įstatymas turėjo būti priimtas nebent su pratęstu įsigaliojimo terminu. Ir prieš jį išsprendus labai opią problemą - vaiko registravimo į darželius sistemą. Šiuo metu nebuvo nei laiko pasiruošti tokiam įstatymui, nei suteiktų galimybių. Kaunas 2020-01-20 / 22:34
2 Dovile k... Visiškai nesutinku su šiuo sprendimu. Svarbiausia juk vaiko interesai. Kas per absurdas mokėti už darželio ugdymą puse kainos jai tik vienas iš tėvų registruotas Kauno mieste. Svarbiausia vaikas ir jo deklaruita vieta kur Kaunas 2020-01-20 / 21:00
3 Laura K... Nesutinku, kad valdininku norai kersija per vaiku gerove. Kaunas 2020-01-20 / 20:21
4 Neskelbiamas asmuo Nesutinku su tokiu Kauno miesto tarybos sprendimu, kuris diskriminuoja vaikus Kaunas 2020-01-20 / 14:39
5 Evilija ... Absurdas! Valdžios nesutarimai! O kenčia mūsu vaikai! Kur logika, vaikas į rajono darželius nepatenka, vietu nėra! Viena auginu sūneli, kuris lanko Kauno miesto darželi, dirbu Kaune. Kur tuomet dėti vaika kai mama dirba? Man nesuvokiama, kas čia vyksta! Garliava 2020-01-19 / 18:29
6 Neskelbiamas asmuo Absurdas, tegul rajonai tada aprupina darželiais, dabar vaikas nuo gimimo užrašomas ir per du metus toli gražu eilės neprieina - tai kur darbo valandomis tą vaiką palikt?? Kaunas 2020-01-16 / 21:02
7 Arturas S... Visiska nesamone vaikams darzeliai turi but nemokami visoi Lietuvoi. Kaunas 2020-01-15 / 22:19
8 Greta J... Nesutinku su tokiu Kauno miesto tarybos sprendimu, kuris diskriminuoja vaikus. Kaunas 2020-01-15 / 19:32
9 Jurgita Š... Visų vaikai lygus ar tai rajono ar miesto, kodėl yra žaidžiami žaidimai jautriausiose vietose t.y mūsų vaikų sąskaita. Kaunas 2020-01-15 / 12:49
10 Neskelbiamas asmuo Pries. Tegul daro mokesciu reforma. Mokescius pagal darboviete jei netinka kitaip Kaunas 2020-01-15 / 11:52
11 Jurgita S... Nebranginti darželių, vien dėl to, kad rajonas nori likti rajonu, o ne miestu! Kaunas 2020-01-15 / 10:34
12 Neskelbiamas asmuo Su vyru issiskyrus 4metai. Nenumanau nei kur jis randasi nei ka daro, o deklaruotas Druskininkuose. Uz tokia busima darzelio kaina galiu su vaikais pragyvent visa menesi,o dabar teks skaiciuoti centus kad vaikus ismaitinti,o ka kalbeti apie komunalinius mokescius?? Ačiū "Gerbiamas" Kauno mere!!!! Sekanciai kadencijai manau nebebūsit issrinktas...Kaunas tvarkosi Kaunas 2020-01-15 / 09:54
13 Kristina Š... Nesutinku su tokiu Kauno miesto tarybos sprendimu, kuris diskriminuoja vaikus. Kaunas 2020-01-15 / 09:41
14 Neskelbiamas asmuo Darzelio rajone nagavome,todel pradejome lankyti Kauno mieste. Viskas tapo patogu vaziuojant i darba,todel i rajono po metu laiko netraumuojant vaiko,einam kur pradėjome. Kaunas 2020-01-15 / 09:20
15 Neskelbiamas asmuo Su vaiku deklaruoti Kauno mieste, vyras raj. Abieju darbas Kauno mieste... Kaunas 2020-01-15 / 02:25
16 Julija K... Gyvenam Kauno rajone,bet dirbam Kaune,viskas pakeliui.Dėl pabrangusio mokėsčio teks tapti bedarbiu,nes atlyginimas per mažas. Kaunas 2020-01-12 / 11:02
17 Virginija B... Gyvenu Kaune viena su vaiku. Vaiko tėtis su mumis negyvena kartu. Ir dėl to už vaika turiu mokėti nemaža suma... Kaunas 2020-01-10 / 09:30
18 Laura Z... Nesąžininga. As su vaiku is kauno turim moket brangiau uz tėtį kuris net negyvena kartu. Kaunas 2020-01-10 / 08:32
19 Daiva V... Pries brangima ir vaiku diskriminavima. Savivaldybes tarpusavi turetu mokescius dalintis 2020-01-09 / 21:20
20 Neskelbiamas asmuo Nesutinku su vaikais esu registruota Kaune, taip pat ir gyvenam Kaune. Tik vyras deklaruotas Kauno rj. Tai kur čia teisybe Kaunas 2020-01-09 / 20:14
21 Neskelbiamas asmuo Stop diskriminacijai! Lietuva ir taip yra maza, nepriesinkite gyventoju. 2020-01-09 / 19:15
22 Neskelbiamas asmuo Šio mokesčio įvedimas supriešina žmones ir tai jau savaime yra blogis. 2020-01-09 / 19:15
23 Egle B... Emigrantų šeimos, rajono vaikai, išsiskyrusios šeimos. Neteisingas mokestis. Kaunas 2020-01-08 / 16:45
24 Viktorija K... Šis mokestis palies ne tik rajone deklaravusius gyvenamąja vietą bet ir jaunas šeimas atvykusias iš kitų miestų dirbt, mokytis kaune. Nesutinku su šia diskriminacija. Kaunas 2020-01-07 / 12:43
25 Audra T... Esu su vaikais registruota Kaune, cia dirbu tiek aš tiek vyras, bet aš esu registruota ne Kauno mieste, nesutinkam su šia diskriminacija Kaunas 2020-01-06 / 23:26
26 Lina S... Prašau panaikinti mokestį rajonuose deklaravusių gyventojų vaikams už darželį 2020-01-03 / 13:16
27 Neskelbiamas asmuo Esu su vaikais registruota Kaune, cia dirbu tiek aš tiek vyras, bet jis registruotas ne Kauno mieste, nesutinkam su šia diskriminacija. Kaunas 2020-01-02 / 22:51
28 Andrejus G... Pries darzelio branginima!!!stop vaiku diskriminavimui Kaunas 2020-01-02 / 19:57
29 EDITA G... STOP VAIKU DISKRIMINAVIMUI!VISI VAIKAI YRA LIETUVOS VAIKAI IR TURI VIENODAS TEISES. 2020-01-02 / 19:55
30 Deimantė P... Pries darzelio branginima ne Kauno miesto gyventojams. Kaunas 2019-12-30 / 19:25

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!