Organų donorystės modelio keitimas Lietuvoje

Pakeiskime organų donorystės modelį Lietuvoje.
Vietoje šiuo metu galiojančio modelio siūlome daugelyje Europos šalių galiojantį numanomo sutikimo modelį. Numanomas sutikimo modelis - kai žmogus laikomas pritariančiu organų donorystei, jei raštu nėra pareiškęs kitaip. Toks modelis būtų atvirkštinis šiuo metu galiojančiam donorystės modeliui. Galimybė išreikšti savo nepritarimą paaukoti organus ir (ar) audinius po mirties išliktų.
Apie galimybę paaukoti savo organus ir (ar) audinius po mirties dažnas nė nepagalvojame, kol nesusiduriame su tuo patys. Visi skubame, bėgame, norime suspėti padaryti visus darbus, o klausimams, kurie šiai dienai nėra aktualūs, laiko nebelieka. O tuo tarpu dar vienos galimybės gyventi laukia kažkieno vaikas, sesuo, brolis, tėtis, mama, vyras, žmona. Šie žmonės yra tarp mūsų ir jiems laikas bėga negailestingai greitai.
Padėkime tiems, kuriems šiandien reikia mūsų visų, dovanokime jiems dar vieną galimybę, naują gyvenimą - pritarkime kitokiam donorystės modeliui. Būkime pokyčiu!
Ačiū už Jūsų balsą.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Simona (Vilnius)
2020-02-01 / 19:58
jei tik laukimas lieka tiem kas laukia donoro, tada visai prastai jau...
2 Violeta (Širvintos)
2020-01-31 / 13:30
Nieko nėra nuostabiau kaip padėti kitam žmogui. O dar ir asmeniniai sentimentai - pratęsti savo gyvenimą šioje žemėje bent mažytėje savęs dalelytėje.
3 Edvinas
2020-01-30 / 10:56
Na už dovanotus organus, manau, valstybė turėtų padengti bent dalį donoro laidotuvių išlaidų.
4 Ignas (Vilnius)
2020-01-30 / 01:31
Didžiausia dovana sergančiam, neleiskime išmesti organų kurie gali išgelbėti.
5 Darius (Ukmergė)
2020-01-28 / 08:10
Toks modelis juk taip pat būtų nepriverstinis, kaip mano daugelis skeptikų, nes dovanoti organus galima būtų atsisakyti bet kada, o gydytojams būtų lengvesnė pokalbio pradžia su mirštančiojo donoro artimaisiais.
6 Rimvydas
2020-01-27 / 17:14
Sveiki, aš transplantuotas prieš trylika metų. Gerai žinau ką reiškia laukimas. pasikalbėkit šeimose apie donorystę, juk tai nieko nekainuoja. O numirus išgelbėt septynias gyvybes tai Dydvyriškumas.

Nuteisti Pavela Volodka iki gyvos galvos už 17-metės nužudymą (573)

ED. Adresuota: Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas

Pasipiktinusi visuomenė nori, kad būtų skirta reali bausmė didžiulio atgarsio visuomenėje sulaukusioje byloje, kurioje Pavelas Volodka or kiti ipjovė merginos kūna 37 kartus ir sudavė ne mažiau kaip 24 smūgius rankomis į galvą, krūtinę ir kojas. Už tai, kad itin žiauriai ir kankindamas nužudė septyniolikmetę merginą anksčiau tris kartus teistas 22 metų P. Volodka buvo nuteistas 20 metų laisvės atėmimo bausme, ją atliekant pataisos namuose. Tuo metu su juo prieš septyniolikmetę visą naktį kartu smurtavusi, nužudyti grasinusi, o galop nužudymą slėpusi 20 metų Julija Samoilenko buvo nuteista vos 1 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant 2 metams. Nubausti šį asmenį reikia iki gyvos galvos kaip ir kitus žmones prisidėjusiu prie šio kraupaus įvykio.