Dėl teisės laisvai pasirinkti advokatą EŽTT

Europos Žmogaus Teisių Teismas
Lietuvos advokatūra
Šiuo metu Lietuvos piliečiams, kurie nori ieškoti savo teisių Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT), suvaržyta teisė laisvai pasirinkti advokatą. Mat jei norimas advokatas yra profesorius Stanislovas Tomas – toks pasirinkimas neįmanomas: EŽTT teisėjo Egidijaus Kūrio ir Lietuvos valstybės atstovės EŽTT Karolinos Bubnytės-Širmenės pastangomis, šiam teisininkui iki gyvos galvos uždrausta  atstovauti Lietuvos piliečius EŽTT.Tuo tarpu elgesio etikos normos – susitarimo reikalas. Susitarimo, kurio  tiek subjektai, tiek ribos gali keistis.  Pavyzdys: dar prieš 70 metų negrui Jungtinėse Amerikos Valstijose pasirodyti viešajame transporte ne "negrams" skirtose vietose buvo "raudona linija" ir įžeidus veiksmas, nukreiptas prieš baltosios rasės JAV gyventojus, nekalbant jau apie negrus - advokatus. O šiandien "raudona linija" yra juodaodžius vadinti "negrais" ir Lietuvoje mes daryti tą galime tik todėl, kad buvo teisinis ginčas šia tema, o jei norime būti korektiškais "su perspektyva", visgi geriau naudoti žodį "juodaodis", nors Lietuvoje dar galima šios rasės atstovus vadinti ir "negrais". Ir jeigu ateityje elgesio etikos normos pasikeistų – negalima advokatui profesoriui Stanislovui Tomui uždrausti atstovauti pareiškėjus EŽTT iki gyvos galvos. Juolab, kad uždraudžiant šiam teisininkui ginti Lietuvos piliečius tiek gerb. Egidijus Kūris, tiek gerb. Karolina Bubnytė – Širmenė supainiojo interesus, savo asmeninius interesus iškeldami virš visuomenės ir tokiu būdu atėmė iš Lietuvos piliečių teisę laisvai pasirinkti savo advokatą EŽTT. Prašome:
Leisti advokatui profesoriui Stanislovui Tomui atstovauti Kazimierą Juraitį byloje prieš Lietuvą, nes šis teisininkas yra itin aukštos kvalifikacijos ir analogiškoje byloje atstovaus pareiškėją Jungtinių Tautų Organizacijoje.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Vaidas
2020-04-03 / 23:59
Aš už,kad Stanislovas Tomas atstovautų Kazimierą Juraitį biloje prieš Lietuvą
2 Audra
2020-03-18 / 21:22
Reikia šį klaną , kartu su Šedbaru nubausti, nes supajniojęs privačius ir viešus interesus pelnosi iš žmonių. Šedbaro stumiami įstatymų pataisymai negins paprastų žmonių. Beje, šis ponas mus idijotais laiko....
3 Audra
2020-03-01 / 22:50
Kūris savo jau atidirbo, o tokios Bubnytės daro gėdą pačios sau. Kad mūsų parlamentarai aplamai niekam tikę,pinigus mėgsta gauti už ačių, bet Lietuvai neatstovauja.
4 Neskelbiama
2020-02-21 / 23:00
Reikalauju pasirinkimo teises! renkuosi advokata Stanislova Toma!