Dėl viešojo transporto Vilnius (AS) – Šveicarai (maršruto Nr. 217) atnaujinimo

60 PARAŠAI

Kategorija:

Nuo 2020 04 01d. Vilniaus rajono, Rudaminos seniūnijos Daubėnų, Šveicarų kaimai ir Rūkainių seniūnijos Tiltelių, Juodiškių kaimai liko be susisiekimo su arčiausiai esančia Rudaminos gyvenviete ir Vilniaus miestu. 2020-03-23 nuimti autobusų reisai maršrutu Nr. 217 „Vilnius (AS) – Šveicarai“ darbo dienomis 14.40 val. iš Vilniaus į Šveicarus ir darbo dienomis 06.15 val., 15.25 val. iš Šveicarų į Vilnių. O nuo 2020-04-01 nuimti visi viešojo transporto autobusų reisai „Vilnius (AS) – Šveicarai“ (Nr. 217), nors kiekvienais metais, sodininkų sezono metu, t.y. nuo balandžio 1 d. paleidžiami papildomi autobusų reisai išeiginių ir švenčių dienomis (po 2 reisus – iš ryto ir vakare).
Šiuo metu žmonės, gyvenantys Daubėnų, Šveicarų, Tiltelių, Juodiškių kaimuose ir soduose, negali nuvykti į darbą, parduotuves, paštą, vaistinę ir kitas įstaigas. Be abejo karantino metu sumažėjo keleivių srautas, bet yra tų, kuriems būtina pasiekti miestą ar Rudaminą. Neprieštaraujame, kad Vilniaus rajono savivaldybės administracija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ 3.1.6. punktu: „ribojamas keliaujančiųjų tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais intensyvumas“, imasi priemonių koronaviruso pandemijai pristabdyti/sustabdyti. Bet šiame punkte pažymima, kad maršrutai ribojami, o ne visiškai atšaukiami visi viešojo transporto maršrutai.
Prasidėjus sodininkų sezonui (jau balandžio 18 d. pajungiamas vasaris vanduo), tas srautas savaitgaliais suaktyvės.
Dėl paskelbto karantino, vykti į Rudaminą ar iš jos su pakeleivinga mašina yra draudžiama. Belieka tik pėsčiomis vykti į minėtą gyvenvietę, o tai sudaro iki 11 km. į vieną pusę, kuriuos ne visi, ypač pagyvenę žmonės, gali įveikti.
Vilniaus rajono savivaldybės administracija nuo 2020-04-20 žada atstatyti maršruto Nr. 217 aptarnavimą - autobusas maršrutu Nr. 217 darbo dienomis 06.30 val., 17.45 val. vyks iš Vilniaus į Šveicarus ir 07.15 val., 18.30 val. iš Šveicarų į Vilnių.
Mes, žemiau pasirašantys, reikalaujame, kad nuo šio savaitgalio (t.y. nuo balandžio 18 d.) būtų atstatytas maršruto Nr. 217 aptarnavimas darbo, išeiginių ir švenčių dienomis, kad sodininkai ir nuolatiniai gyventojai, besinaudojantys viešuoju transportu, galėtų atvykti ir išvykti iš Daubėnų, Šveicarų, Tiltelių bei Juodiškių kaimų.

# Vardas Komentaras
1 Neskelbiama (Vilnius)
2020-04-16 / 11:37
Pats karantino metu važinėju automobiliu, man viešasis transportas nereikalingas. O kaip keliones organizuoti tiems, kurie automobilio neturi, išeitis pėstute iki Rudaminos ir atgal eiti (viso apie 20 km). Nežinau, kaip vairuotojai kiti daro, bet aš pakeleivių karantino metu neimu, tai yra draudžiama.

UŽDARYTI Kauno MBA (228)

Arūnas. Adresuota: Aplinkos Ministrui

Kauno MBA įmonė nuolat skleidžia smarvę Ramučiuose, Palemone, Kauno m. Dainavos rajone. Įmonė išrūšiuoja tik 1% atliekų, o niekam nereikalingos išrūšiuotos atliekos mėnesiais sandėliuoajamos įmonės teritorijoje, paverčiant teritoją sąvartynu mieste. Įmonėje sumontuotas biologinis įrenginys neatitinka aplinkosauginių tikslų - rūšiuoti atliekas, neteršti ir tausoti gamtą. Sumontuoti biologinių atliekų įrenginio filtrai nepaėgūs filtruoti. Iš biologinio atliekų rūšiavimo įrenginio sklindati smarvė galimai kenskimga aplikai ir čia gyvenantiems žmonėms kelia sveikatos sutrikimų - šleiktulį, vėmimą, galvos skausmą ir panašiai. Šios įnonės išlaikymas kiekvienais metais kainuoja 9 mln. eurų iš mūsų visų kišenių. Gruodžio 31d. baigiasi 5 metų ES lėšų įsisavinimo laikotarpis, tad MES, GYVENTOJAI, REIKALAUJAME visiškai stabdyti KAUNO MBA veiklą, kaip kenksmingą žmogui ir gamtai, kaip su nepasiteisinusia technologija ir ekonomiškai nenaudingą visuomenei objektą.

Reikalaujame atsistatydinti Raseinių rajono Mera Andrių Bautronį (53)

Erikas. Adresuota: Lietuvos Respublikos Prezidentas, Lietuvos Respublikos Seimas

Meras privalo atsistatydinti ,nes nesusitvarko su jam pavestomis kaip vadovo funkcijomis. Raseinių rajonas grimsta į depresija ir nežinomybe.Nepriimti laiku ir vietoje sprendimai galintys įtakoti nesuvaržytus žmonių gyvenimus.Meras Andrius Bautronis galutinai prarado žmonių pasitikėjimą.

Reikalavimas leisti Šeimoms išsiskyrus, likti draugais (10)

R.Zienius. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas , Lietuvos Aukščiausiasis Teismas , Lietuvos Respublikos apeliacinis teismas , Lietuvos Respublikos apygardos teismas

Mes čia, pasirašę žmonės, reikalaujame, kad sutuoktiniams skyrybų metu: Atsižvelgti į tai kiek tėvas, ar mama skyrė finansų vaikų išlaikymui ne skyrybų metu, bet santuokos metu, priskiriant vaikų gyvenamąją vietą, palikti galimybę vaikais rūpintis abiem tėvams, taip, kaip daugumoje vakarų Europos valstybėse. Atsižvelgti į tai, kiek laisvo laiko gali su vaikais praleisti dirbdamas tėvas, ar mama. Atsižvelgti į tai, jai vaikai mokinasi, gyvena kitame mieste, abu tėvai turi vienodas galimybes jais rūpintis, padėti jiems. Užgyventą turtą dalinti nustatant kas, kiek santuokos metu prisidėjo prie to. Šeima turi būti vertybė, šeimoje turi būti atsakomybė. Įstatymai turi būti kuriami, kad abudu sutuoktiniai išsiskyrę turėtų praradimų, bet ne taip, kad plečiamas barakudų verslas. Tik abudu tėvai gali suteikti pilnavertį vaikų ugdymą. Vaikai turi įgimtus pomėgius abiejų tėvų. Pvz: vaikams patinka žirgai, bet turi domėtis choru, nes mamai nepatinka žirgai, bet patinka menas. Vaikai turi išlikti gyvenimo tikslu, hobiu, o ne pasipelnymo šaltiniu. Kas Įstatymų daroma atvirkščiai.

Šauksmas dėl Gojaus girios išgelbėjimo (1)

VšĮ. Adresuota: Lietuvos Respublikos Prezidentas

Šalia Elektrėnų ošia vertinga ir mitologinė Gojaus giria. Didesnė šio girios dalis priklauso Lietuvos Respublikai ir įvardijama kaip „Gojaus miškas“, kita girios dalis privatinė nuosavybė. Gojaus girioje yra 3 pilkapynai, įtraukti į kultūros vertybių registrą. Šalia Gojaus girios buvo Perkūnkiemio kaimas, kurio vietoje sovietiniais laikais pastatė Elektrėnų šiluminę elektrinę, - kita kaimo dalis buvo užpilta Elektrėnų marių vandeniu. Gana simboliška, kad žaibais besisvaidančio Perkūno vardo kaimo vietoje buvo pastatyta elektrinė. Profesorius archeologas Vykintas Vaitkevičius mano, kad Perkūnkiemis ir Gojaus giria prieš šimtmečius galėjo sudaryti vientisą baltų kulto erdvę, kurioje tikėtina buvo ir šventykla, ir šventa Gojaus giria... Gojaus gira, vietinių žmonių įsitikinimu, Lietuvos kultūrai svarbių pagoniškų ritualų vieta. Ir štai, 2020 m. liepos pabaigoje paskelbta, kad „Į kultūros vertybių registrą įtrauktas Gojaus miškas, esantis šalia Elektrėnų miesto, bus kertamas. Valstybinė miškų urėdija, vykdydama ūkinę veiklą, nusprendė, kad 8,6 ha miško ploto, kuris šiandien saugo 3 kultūriškai svarbius pilkapynus, bus iškirsta.“. Tenka pastebėti, kad Valstybinė miškų urėdija jau vykdo Gojaus miške paruošiamuosius darbus to miško plynam iškirtimui. Panašu, kad miškas jau netrukus bus pradėtas kirsti nepaliekant nei vieno brandaus medžio... Valstybinių miškų urėdijos atstovai teigia, kad „Gojaus miškas – tai ūkinis objektas, kurio mediena skirta pramonei.“... Dalį Gojaus girios nuosavybės teise valdantis Algimantas mano, kad „miškininkams svarbu iškirsti brandų mišką, jį parduoti, o paveldosauga jiems esą nerūpi“. Kiekvienas pajautą gamtai ir gamtos jėgoms turintis asmuo gali įsitikinti, kad Gojaus giria tikrai ypatinga vieta, - joje vaikštant ir rymojant tarsi sustoja laikas, jame esant randasi šviesesnės mintys, atsiranda vidinė rimtis ir pusiausvyra. Tai viena iš Lietuvos jėgos vietų. Naikinant jėgos vietas, naikinama ir pati Lietuvos valstybė. Gojaus miškas gana brandus, - jame gausu šimto ir daugiau metų amžiau medžių. Taigi kieno paliepimu ir sprendimu nespręsta plynai iškirsti šventą Gojaus mišką? Tikėtina, kad tas sprendimas patvirtintas valdant žaliesiems valstiečiams, - Valstiečių ir žaliųjų sąjungai. Akivaizdu, kad tokiu sprendimu paminama ir gamtosauga, ir paveldosauga, ir valstybės saugumas. Todėl kviečiame visus mylinčius gamtą, Lietuvą ir apskritai žmogiškumą susitelkti dėl Gojaus girios išsaugojimo. Tai šauksmas dėl jūsų dėmesio bendromis pastangomis apginti šią Lietuvos jėgos vietą nuo sunaikinimo. Kokie galimi Gojaus girios išsaugojimo sprendimai? Vienas iš galimų sprendimų tai pakeisti Gojaus miško grupę iš IV, - ūkinis miškas, - į II grupę, - specialios paskirties, rekreacinis miškas. Taip pat Gojaus giria galėtų būti įtraukta į Elektrėnų miesto sudėtį kaip miško parkas. Išsaugokime Gojaus girią, - išgelbėkime ją nuo sunaikinimo! VšĮ „Taurus Siekis“