Dėl viešojo transporto Vilnius (AS) – Šveicarai (maršruto Nr. 217) atnaujinimo

60 PARAŠAI

Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybės administracija, UAB „Tadra“
Kategorija:

Nuo 2020 04 01d. Vilniaus rajono, Rudaminos seniūnijos Daubėnų, Šveicarų kaimai ir Rūkainių seniūnijos Tiltelių, Juodiškių kaimai liko be susisiekimo su arčiausiai esančia Rudaminos gyvenviete ir Vilniaus miestu. 2020-03-23 nuimti autobusų reisai maršrutu Nr. 217 „Vilnius (AS) – Šveicarai“ darbo dienomis 14.40 val. iš Vilniaus į Šveicarus ir darbo dienomis 06.15 val., 15.25 val. iš Šveicarų į Vilnių. O nuo 2020-04-01 nuimti visi viešojo transporto autobusų reisai „Vilnius (AS) – Šveicarai“ (Nr. 217), nors kiekvienais metais, sodininkų sezono metu, t.y. nuo balandžio 1 d. paleidžiami papildomi autobusų reisai išeiginių ir švenčių dienomis (po 2 reisus – iš ryto ir vakare).
Šiuo metu žmonės, gyvenantys Daubėnų, Šveicarų, Tiltelių, Juodiškių kaimuose ir soduose, negali nuvykti į darbą, parduotuves, paštą, vaistinę ir kitas įstaigas. Be abejo karantino metu sumažėjo keleivių srautas, bet yra tų, kuriems būtina pasiekti miestą ar Rudaminą. Neprieštaraujame, kad Vilniaus rajono savivaldybės administracija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ 3.1.6. punktu: „ribojamas keliaujančiųjų tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais intensyvumas“, imasi priemonių koronaviruso pandemijai pristabdyti/sustabdyti. Bet šiame punkte pažymima, kad maršrutai ribojami, o ne visiškai atšaukiami visi viešojo transporto maršrutai.
Prasidėjus sodininkų sezonui (jau balandžio 18 d. pajungiamas vasaris vanduo), tas srautas savaitgaliais suaktyvės.
Dėl paskelbto karantino, vykti į Rudaminą ar iš jos su pakeleivinga mašina yra draudžiama. Belieka tik pėsčiomis vykti į minėtą gyvenvietę, o tai sudaro iki 11 km. į vieną pusę, kuriuos ne visi, ypač pagyvenę žmonės, gali įveikti.
Vilniaus rajono savivaldybės administracija nuo 2020-04-20 žada atstatyti maršruto Nr. 217 aptarnavimą - autobusas maršrutu Nr. 217 darbo dienomis 06.30 val., 17.45 val. vyks iš Vilniaus į Šveicarus ir 07.15 val., 18.30 val. iš Šveicarų į Vilnių.
Mes, žemiau pasirašantys, reikalaujame, kad nuo šio savaitgalio (t.y. nuo balandžio 18 d.) būtų atstatytas maršruto Nr. 217 aptarnavimas darbo, išeiginių ir švenčių dienomis, kad sodininkai ir nuolatiniai gyventojai, besinaudojantys viešuoju transportu, galėtų atvykti ir išvykti iš Daubėnų, Šveicarų, Tiltelių bei Juodiškių kaimų.

# Vardas Komentaras
1 Neskelbiama (Vilnius)
2020-04-16 / 11:37
Pats karantino metu važinėju automobiliu, man viešasis transportas nereikalingas. O kaip keliones organizuoti tiems, kurie automobilio neturi, išeitis pėstute iki Rudaminos ir atgal eiti (viso apie 20 km). Nežinau, kaip vairuotojai kiti daro, bet aš pakeleivių karantino metu neimu, tai yra draudžiama.

Už Dumsių kopos išsaugojimą (260)

N.Žvilienė. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas, Krašto apsaugos ministerija

Mes, žemiau pasirašiusieji, NESUTINKAME su karinio poligono ir karinio mokymo...

Dėl Aplinkos apsaugos departamento direktorės Olgos Vėbrienės grąžinimo į pareigas bei nepasitikėjimo pareiškimo ir interpeliacijos procedūros inicijavimo Aplinkos ministrui Simonui Gentvilui (108)

J.. Adresuota: Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai Lietuvos Respublikos Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei Lietuvos Respublikos Vyriausybei Lietuvos Respublikos Seimui Lietuvos žurnalistų sąjungai

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas 2021-04-09 netikėtai ir dėl abejotinos...

Elektrėnų gyventojai prieš vandenlenčių parko pašalinimą (113)

Vincentas. Adresuota: Vilniaus apygardos teismas

Šią peticiją pasirašo žmonės, kurie nesutinka dėl Prokuratūros kreipimosi į...

Dėl VšĮ sanatorija „Belorus“ taikomų sankcijų panaikinimo (80)

Belorus. Adresuota: LR Prezidentas, LR Vyriausybė LR Seimo frakcijos

Mes, žemiau pasirašiusieji, prašome kuo skubiau: - imtis veiksmų dėl...