NE antrųjų grupinių gyvenimo namų statybai Žiežmariuose

132 PARAŠAI

Kategorija:

Strėvininkų socialinės globos namai numato steigti 3 grupinio gyvenimo namus.
Pirmieji grupinio gyvenimo namai jau statomi Žiežmariuose Lauko g.
Antrieji grupinio gyvenimo namai planuojami statyti taip pat Žiežmariuose Žaslių gatvėje.
Atsižvelgiant į pertvarkos tikslą ir norint užtikrinti kokybišką integraciją, Žiežmarių miestelyje turi būti ne daugiau nei vieni grupinio gyvenimo namai.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Jūratė
2020-07-13 / 12:07
Nepritariu antrųjų grupinio gyvenimo namų statybai Žiežmariuose.
2 Birutė (Žiežmariai)
2020-07-11 / 23:56
Žiežmariams užteks ir vienų namų. Šalia darželio - didesnės nesąmonės sugavot neįmanoma. Apie ką mąsto mūsų valdžia?
3 Vidas (Žiežmariai)
2020-07-11 / 21:42
Pinigų švaistymas. Priemonė nesprendžia deklaruojamų tikslų, otik didina socialinę atskirtį ir segregaciją neįgaliųjų tarpe.
4 Neskelbiama
2020-07-11 / 11:58
Tikrai triju tokios paskirties namų yra per daug tokiam mazam miesteliui.
5 Gražvile
2020-07-11 / 10:16
Nesutinku. Nereikia vaikams matyti ir bijoti kitokiu žmonių uždarytų. Kam toke mažame miestelyje tiek daug tokios paskirties namų reikia? Juk galima už miestelio ribų arba kažkur atokiau kur niera šitiek vaikų vienoje vietoje.
6 Giedrė
2020-07-11 / 10:15
Sutinku su vienais grupinio gyvenimo namais mūsų muestelyje.
7 Toma (Žiežmariai)
2020-07-11 / 10:03
Tikrai, triju namu Ziezmariuose, protine negale turintiems zomonems, yra per daug...
8 Neskelbiama (Žiežmariai)
2020-07-11 / 08:13
Nepritariu statyboms Žiežmariuose! Planuojama net trys tokie pastatai.... Nejaugi tik vienas miestas yra Lietuvoje? Nejaugi nėra kitų miestų ir miestelių?!
9 Živilė (Žiežmariai)
2020-07-10 / 23:06
NE antrųjų grupinių namų statybai Žiežmariuose
10 Mykolas
2020-07-10 / 08:39
Turi Žiežmariai ir savų žmonių su visokiom negaliom,tai tegul rajonas dalinasi ir namus stato kitur...
11 Jurgita (Žiežmariai)
2020-07-10 / 07:25
Nenorim dėl šalia vykstančios darželinukų ir mokyklos vykstančios veiklos, taip pat manau tokie namai turėtų būti šalia miestelio arba už miestelio,o ne miesto centre prie vaikų veiklų.
12 Neskelbiama
2020-07-10 / 01:56
Valdininkams norint pasipelnyti iš erdvaus sklypo, žmonių gyvenamosios vietos Strėvininkuose, vyks ne integracija, o jų išmėtymas po tris skirtingas vietas Žiežmariuose. Į kelių arų dydžio sklypus. Be erdvės, laisvės ir teisės išreikšti savo nuomonę.
13 Giedrius
2020-07-09 / 22:41
Ne antriems grupinio gyvenimo namams Žiežmariuose
14 Ieva (Žiežmariai)
2020-07-09 / 22:00
Čia jau ne integracija, o perkėlimas iš Strėvininkų į Žiežmarius.
15 Edvinas
2020-07-09 / 21:34
Manau, kad tai tik valdininkų noras pasipelnyti iš statybų verslo, be to tokie namai turi būti statomi gavus gyventojų sutikimą.
16 Neskelbiama
2020-07-09 / 19:54
Ar visam rajone tik Žiežmariai nusipelnė tokios "garbės"? Ar Strėvininkai pritrūko žemės sklypų ar jau numatyti kitoms paskirtims? Gal valdininkai šalia savo sklypų norėtų poros tokių namukų?
17 Jolita (Žiežmariai)
2020-07-09 / 19:49
NE antrųjų grupinių gyvenimo namų statybai Žiežmariuose.
18 Neskelbiama
2020-07-09 / 19:41
Integruokime juos į visą rajoną, o ne tik į Žiežmarius.
19 Neskelbiama (Žiežmariai)
2020-07-09 / 19:31
Manau, kad reiktų Strėvininkų globos namų savinikams paieškoti variantų kur įrenti tuos namus vietoje t.y. Strėvininkuose. Juk yra didelis buvusios mokyklos pastatas. Stovi, trūni prie kelio. Manau gautųsi neblogi butai žmonėms.
20 Gyventojas
2020-07-09 / 18:57
Vienų namų tokiam miesteliui- pakanka. Rajone yra daugiau miestelių, kaimų, tai galima statyti kitur, taip gyventojai bus labiau aprūpinti kokybiška paslauga. Ir nesitelks tiek daug vienoje vietoje.

Dėl adekvačios paramos grožio sektoriui, nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės (1561)

Inga. Adresuota: LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai

Labai prašome jūsų pasirašyti peticiją-atvirą laišką LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, kuriame reikalaujama paramos grožio sektoriui,  ypatingai nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės.   COVID-19 pandemija smarkiai paveikė visą grožio sektorių. Grožio paslaugos uždraustos ir salonai uždaryti antrą kartą nuo 2020 m. gruodžio 16 dienos.   Šiuo sudėtingu metu individualia veikla besiverčiantys žmonės gauna 257€ subsidiją. Grožio  srities specialistams individuali veikla beveik visada yra jų pagrindinė veikla, bei vienintelės asmens pajamos. Specialistai nuomojasi patalpas, kuriose dirba, o teikiama 257€ parama dažnu atveju nepadengia net patalpų nuomos ir išlaikymo kaštų.   Subsidija patalpų nuomai nebeteikiama nuo 2020 m gruodžio mėn. 1 dienos.   Susidarė nepriimtina situacija, kai grožio specialistai, šiuo karantino laikotarpiu sustabdžius veiklą, liko be pajamų pragyvenimui.   Pajamų praradimas kelia tiesioginę grėsmę gyvenimo kokybei ir kosmetologams, kirpėjams, manikiūristams, permanentinio makiažo meistrams ir visiems kitiems grožio srities specialistams. Pažymėtina, kad daugelis iš jų ir iki šios pandemijos nebuvo užtikrinti savo finansine gerove bei socialinėmis garantijomis.   Individuali veikla yra įprasta veiklos forma, kai veiklą vykdo vienas žmogus, susikurdamas sau darbo vietą, ir įprastomis veiklos sąlygomis nereikalaujanti ir negaunantis jokios paramos. Todėl esant karantino sąlygoms ir pereinamajame laikotarpyje reikalaujame lygiateisiškumo, adekvačios paramos skyrimo dekoratyvinės ir higieninės kosmetikos bei grožio srities specialistams, bent tais pačiais principais, kaip subsidijuojami pagal darbo sutartis dirbantys žmonės, šiuo sunkiu metu esantys prastovose (šiuo metu Valstybės subsidija prastovose atsidūrusiam asmeniui siekia 910,5€). Taip pat prašome atnaujinti subsidijas patalpų nuomai.   Šia peticija kreipiamės į LR Seimą, Vyriausybę, Ekonomikos ir inovacijų ministeriją ragindami imtis neatidėliotinų bendrų veiksmų, kad būtų sušvelnintos neigiamos COVID-19 krizės pasekmės grožio sektoriui, ypač individualia veikla besiverčiantiems meistrams.  

Už teisę būti GAMTOJE! (1635)

Linas. Adresuota: LR Seimui, Vyriausybei, Vidaus reikalų ministerijai

LAISVĘ JUDĖJIMUI Į GAMTĄ TARP SAVIVALDYBIŲ! Šia peticija kreipiamės į LR Seimą, Vyriausybę, Vidaus reikalų ministeriją, ragindami imtis veiksmų dėl Lietuvos gyventojų psichinės bei fizinės sveikatos ir prašome sušvelninti judėjimo tarp atskirų savivaldybių apribojimą, kad gyventojai turėtų daugiau galimybių leisti laisvalaikį, sportuoti ir žvejoti gamtoje. Psichologai, psichiatrai perspėja, kad jau beveik metus besitęsianti pandemija gali palikti ryškių pėdsakų visuomenės psichinėje sveikatoje. Europos trauminio streso tyrimų asociacijos tyrimas, kuriuo siekta išsiaiškinti, kaip Covid-19 pandemija paveikė žmonių psichologinę savijautą per pirmąjį karantiną, parodė, kad pandemija padarė stiprų neigiamą poveikį Lietuvos žmonių emocinei sveikatai: 51 % žmonių patyrė stipresnį nerimą, 38 % – liūdesį, 29 % jautėsi vidutiniškai ar labai vieniši. Taip pat tyrimo rezultatai parodė, kad net 46 % apklaustųjų psichinė savijauta buvo prasta. Lapkričio 27 d. vykusioje 5-ojoje tarptautinėje savižudybės intervencijos metodų konferencijoje akcentuotas augantis nerimo lygis, depresyvios mintys, kylanti savižudybių kreivė. Priverstinis užsidarymas namuose lėmė ir išaugusį smurto artimoje aplinkoje atvejų skaičių – daugėjo smurto tiek prieš vaikus, tiek prieš moteris. Daugybė mokslinių tyrimų rodo, kad buvimas gamtoje, sportas, fizinis aktyvumas teigiamai veikia kraujotaką, kuri aprūpina visą organizmą didesniu deguonies ir kitų maisto medžiagų kiekiu, buvimas lauke stiprina imuninę sistemą, padeda sumažinti su depresija susijusias nuotaikas, nes sportuojant, aktyviai leidžiant laiką gamtoje gerėja seratonino apytaka, todėl mažėja nerimo lygis. Todėl, siekiant sumažinti neigiamą psichologinį ir fizinį karantino apribojimų efektą, prašome kuo greičiau sušvelninti judėjimo tarp atskirų savivaldybių apribojimą, kad gyventojai turėtų daugiau galimybių leisti laisvalaikį, sportuoti parkuose, pažintiniuose takuose ir žvejoti prie vandens telkinių, kurie yra nutolę nuo savivaldybės, kurioje jie gyvena.

Dėl sankcijų panaikinimo sanatorijai “Belorus” Druskininkuose (446)

Sanatorijos. Adresuota: Lietuvo Respublikos seimas ir vyriausybė

VšĮ sanatorija „Belorus“ – gydymo ir reabilitacijos paslaugas vaikams ir suaugusiesiems teikianti įstaiga, veikianti nuo 1946 m. Gruodžio mėnesį mūsų įstaigai nepamatuotai buvo pritaikytos ES sankcijos, dėl to buvo įšaldytos įstaigos sąskaitos ir beveik 400 žmonių atsidūrė nežinioje. Šiuo metu LR Seime priimamos įstatymo pataisos, kurios mums neužtikrina jokio ateities garanto ar stabilumo – tik bedarbio pašalpą. Sieksime, kad ES sankcijų taikymas mūsų įstaigai būtų dar kartą peržiūrėta ir neabejojame, kad Europos Taryba yra numačiusi išimtis. Pandemijos laikotarpis ypatingai sunkus – darbuotojai yra prastovose ir kiekvieną mėnesį gaunama suma, siekianti kiek daugiau kaip 400 eurų, jiems yra vienintelis pragyvenimo šaltinis. Todėl siūlome, kad sanatorijos „Belorus“ darbuotojai gautų visas darbuotojams priklausančias garantijas ir paramą karantino bei ekstremalios situacijos laikotarpiu. Išsaugokime sanatoriją ir beveik 400 darbo vietų Druskininkų žmonėms!

Atliekų tvarkymo įmonei Kairių miestelyje NE (127)

R.Pumputienė. Adresuota: Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Aplinkos ministerija, Šiaulių rajono savivaldybė, Kairių seniūnija

Nepritariame UAB "Virginijus ir Ko" pateiktai nepavojingų atliekų tvarkymo įmonės PVSV ataskaitai, kuri parengta formaliai ir neatsakingai, pritraukiant prie leistinų higienos normų. Nepritariame nustatomos sanitarinės apsaugos zonos (SAZ) riboms, kuri sutampa su įmonės teritorijos ribomis, juntamas stiprus fizinis ir psichologinis poveikis. 100 m SAZ zonoje yra 29 gyvenamosios paskirties sklypai, iš jų 16-oje stovi gyvenamieji namai. 300 m SAZ zonoje yra 71 gyvenamosios paskirtie sklypai, iš jų 53-juose stovi gyvenamieji namai. poveikis juntamas ir toliau už nurodytų zonų ribų SAZ - gyvenamoji statyba negalima. Įmonė negirdi, MŪSŲ, žmonių nerimo ir gudrumu plečia veiklą, stato plastiko deginimo monstrą, kuris į aplinką išmes toksines medžiagas, kvapą, kels triukšmą visą parą, o "išvalytą vandenį" išleis į gamtinę aplinką. Reikalaujame stabdyti aplinką teršiančią veiklą arba įmonę iškelti toliau nuo apgyvendintos teritorijos.