Švediška COVID19 pandemijos valdymo strategija

82 PARAŠAI

Kategorija:

Peticija už Švedijoje taikomos COVID19 pandemijos valdymo strategijos įvedimą Lietuvoje.

Švediškos COVID19 pandemijos valdymo strategijos punktai:
* Karantino nebuvimas
* Veido kaukė nerekomenduotina
* Rekomendacijos dirbti iš namų
* Rekomendacijos laikytis saugaus atstumo
* Rekomendacijos mažinti nebūtinų kelionių skaičių.

Remdamasi šiais punktais, Švedija šiai 2020-10-21 turi 1206 susirgimus. Švedijos populiacija 10,23 milijono. Tai yra 3 kartus daugiau nei Lietuvoje. Statistiškai atsižvelgiant į populiacijos skirtumą, susirgimų kiekis yra lygus dabartiniam susirgimų kiekiui Lietuvoje.

Šaltiniai:
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/apa.15582
https://covid19.who.int/region/euro/country/se

Argumentai ir priežastys:
1) Emocinė visuomenės būklė. Karantinas, nuolatiniai straipsniai apie pandemiją, draudimai, gąsdinimai baudomis, susirgusių žmonių patirtis susirgus COVID19, smukdo visuomenės emocinę būklę.

Šaltiniai:
https://china-cee.eu/2020/05/06/lithuania-social-briefing-the-coronavirus-stirs-up-the-negative-emotions-in-the-society-under-quarantine/
https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/kita-karantino-puse-naujausias-tyrimas-rodo-kardinalius-lietuviu-savijautos-pokycius.d?id=83977807

2) Nestabilumas ekonomikoje.
Kiekvieną savaitę besikeičiant reikalavimas, tiek žmogui, tiek verslo subjektams sunku prognozuoti ir įvertinti finansines galimybes bei trumpalaikius lūkesčius. Švediškas modelis leistų lengviau gaivinti ir kelti ekonomiką.
Šaltiniai:
https://www.lb.lt/lt/naujienos/apklausa-dabar-pagrindine-rizika-lietuvos-finansu-sistemai-covid-19-pandemijos-neigiamos-pasekmes

3) Neskaidrūs viešieji pirkimai.
Greitųjų testų pirkimo skandalas bei vakcinos, kurios dar nėra, užsakymo pateikimas.
Šaltiniai:
https://www.lrt.lt/naujienos/lrt-tyrimai/5/1217763/lrt-tyrimas-greitieji-testai-uz-6-milijonus-uz-skandalingo-pirkimo-smezuoja-skvernelio-komanda
https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/vakcina-nuo-koronaviruso-kada-ji-pasieks-lietuva

4) Be pagrindo nutraukiamos planinės medicinos procedūros.
Dėl COVID19 susirgimų ribojama kitomis ligomis sergančių žmonių teisės.
Šaltiniai:
https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/veryga-daugejant-hospitalizuotu-covid-19-pacientu-bus-ribojamos-planines-paslaugos.d?id=85563435

5) Nepasvertos skolinimosi galimybės.
Skolinimasis padėjo Lietuvai atsigauti po pandemijos supurtymo, tačiau skolintos sumos yra neproporcingai didelės ir 2021 metais planuojama skolintis 5,141 mlrd. eurų ir skola sieks 50% Lietuvos BVP. Valstybė neteikia jokios statistikos, kur ir kaip tiksliai šie pinigai buvo ir bus panaudoti.

https://kreditai.info/straipsniai/333-jei-ne-6-milijardu-euru-paskola-lietuva-butu-bankrutavusi
https://kreditai.info/straipsniai/1369-lietuvos-skola-kitais-metais-sieks-50-proc-bvp

6) Konstitucijos ir kitų įstatymų pažeidimai.
Konstitucijos 53 straipsnis. Šio straipsnio pažeidimas - susijęs su 4) argumentu, piliečiui yra apribojamos galimybės susirgus gydytis.
Šaltiniai: https://www.lrs.lt/home/Konstitucija/Konstitucija.htm

Pandeminės ir epideminės situacijos įvedimas. Pagrindinis epidemijos rodiklis 100 atvejų 10 tūkst gyventojų. COVID19 nepasiekęs tokios statistinės reikšmės.
Šaltiniai:
https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/f6ffbdd1aa0311e9aab6d8dd69c6da66

Pasirašyti peticiją

Peticija gali būti panaudota politinėje ar partijų veikloje, teikiant siūlymus valstybinėms institucijoms.
# Vardas Komentaras
1 Rasa (Kaunas)
2020-12-02 / 22:55
Švedija yra puikus pavyzdys.Kaukes nereikalingos. draudimai nepadeda
2 Neskelbiama (Jurbarkas)
2020-11-09 / 19:14
Švedija yra puikus pavyzdys, kad valdžia turėtų pasitikėti savo žmonėmis. Tuomet ir patys žmonės tikės valdžia. Nebūtina viską drausti, galima tiesiog rekomenduoti ką nors daryti.
3 Laura (Mažeikiai)
2020-11-08 / 20:31
Tik švediška, pritariu 100prc, o dar gerau Australija ten nulis plandemijos visi gyvena normalu gyvenimą
4 Rita
2020-11-08 / 08:46
Tik švediška, pritariu 100prc, o dar gerau Australija ten nulis plandemijos visi gyvena normalu gyvenimą
5 Tom (Elektrėnai)
2020-11-05 / 11:26
Tegul vergai ir netradicines orientacijos is seimo nesuioja
6 Egidijus (Panevėžys)
2020-11-03 / 08:05
Nerealu nera tokio masto pandemijos kad visa medicina ir viskas stovi vietoje nieks nedirba tik už švedijos modeli
7 Nijolė
2020-10-31 / 10:19
Prieš mokslo, verslo žlugdymą, žmonių zombinimą, kieno valią vykdo mūsų valdžia?
8 Nida
2020-10-29 / 13:45
Kaukes nera tokios efektyvios, skaočous vistiek auga. O per suvaržymus, ekonomika prasteja
9 Tomas
2020-10-29 / 13:21
Kaukių tikrai nereiktų ten, kur arti nėra žmonių. Absurdas tai.
10 Vytautas
2020-10-29 / 07:29
Koks COVID-19 testo rezultato patikimumas? Kodėl kaukės privalomos ne visiems?(Jei sportuoji nereikia) Kodėl augant kaukių pardavimams ir dėvėjimui kartu auga susirgusiųjų skaičius?
11 Diana (Klaipėda)
2020-10-28 / 20:51
Sutinku su švedų patirtimi- gyvenimo nenugalės tie, kurie to nori...
12 Neskelbiama (Kaunas)
2020-10-27 / 21:32
sutinku, ypač nukenčia švietimo sistema, verslai, kultūra, o sveikatos sistemoj bardakas! Neįmanoma užsiregistruoti pas gydytoją!
13 Giedre (Kaunas)
2020-10-27 / 19:44
Apleisti kitomis sunkiomis ligomis sergantys žmonės, vieniši senukai, kuriuos apleidžia juos "saugantys" vaikai ir anūkai, sužlugdytas smulkusis ir vidutinis verslas, baimė ir izoliacija - kur kas baisiau už virusą. Protingai saugokimės patys, bet nestumkime į pražūtį valstybės ir žmonių.

Karių, atliekančių privalomąją karinę tarnybą, paleidimas namo savaitgaliais ir švenčių dienomis. (807)

B.. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kariai, atliekantys privalomąją karinę tarnybą, dėl karantino Lietuvoje nėra išleidžiami net savaitgaliais namo, ir taip jau ketvirtas mėnuo. Kariams jau darosi psichologiškai sunku be namų ir artimųjų. Peticijos tikslas iškovoti, kad kariai savaitgaliais ir šventinėmis dienomis būtų išleisti namo.

Jurbarko smurtautojui - REALIĄ LAISVĖS ATĖMIMO BAUSMĘ! (137)

Centro. Adresuota: Generalinė prokuratūra | Lietuvos Respublikos prokuratūra

Jurbarko prievartautojas negavo realios laisvės atėmimo bausmės, padarius tokį sunkų nusikaltimą prieš merginą. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus už mažesnius nusižengimus žmogui gręsia realus laisvės atėmimas. Sulaikius M.I., jam buvo nustatytas 1,12 promilės girtumas. Tai taip pat sunkinanti aplinkybė. Atsiprašyti taip pat neatsiprašė asmeniškai, tai padarė per savo advokatą ir tai pasak tėvų neatrodė įtikinamai. Raginame Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros kreiptis į Aukščiausią Teismą dėl teisingo nuosprendžio skiriant realią laisvės atėmimo bausmę.

Dėl apšviestų šaligatvių įrengimo Nemėžyje (24)

Indrė. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybė

Mes Nemėžio rajono gyventojai, labai prašome įrengti apšviestą šaligatvi- pesčiųjų- dviratininkų taką Nemėžyje (Baltarusių g - Sirokomlės g) ir pesčiųjų perėjas, kad aplinkiniai gyventojai galėtu saugiai keliauti iki viešojo transporto stotelių, o vaikai iki mokyklos. Nesutvarkyti kelkraščiai verčia pėsčiuosius pažeidinėti eismo taisykles, bei apsunkina eismą vairuotojams. Vaikai - keliaujantys į mokyklą dviračiais, paspirtukais ir pėsčiomis - turi eiti šalikele.

Vilniaus Naujamiesčio rajono žalios zonos išsaugojimas (29)

Tatjana. Adresuota: A.Vivulskio g., Vilnius

Prašome panaikinti šiuo metu patvirtintą 506-osios bendrijos projektą sumažinti kiemą, kuriuo dalijasi namų Muitinės g. 34, A. Vivulskio g. 31 ir 35, Savanorių pr. 6A gyventojai. 506-osios bendrijos nariai didelį kiemą nori sumažinti beveik trečdaliu – medžiais, krūmais apaugusią jaukią kiemo vietą paversti privačia automobilių stovėjimo aikštele. Nepaisant to, kad bendrijos sprendimas yra legalus, mes, bendro kiemo kaimynai, manome, kad jis yra prieštaraujantis mūsų sveikatai ir gerovei. Šis kiemas pritraukia daugybę įvairių žmonių. Šiltuoju metų sezonu ant suoliukų pilna bendraujančių senjorų, vasaros stovyklų vaikų, mažylius prižiūrinčių tėvų, žaidyvietėje ir ant žolės nuolat dūksta vaikai, paaugliai žaidžia futbolą, kiemas atviras, gyvas, bendraujantis, jungiantis. Mūsų kvartalo senjorai ir neįgalieji praleidžia nemažai laiko šiame kieme, nes neturi galimybės nueiti iki Vingio parko. Aplinkinių kiemų aikštelės uždaros, rakinamos, betonuotos, todėl čia suplūsta daugybė naujamiestiečių. Vis daugiau Europos miestų mažina automobilių kiekį, kuria žalias erdves gyventojams, didina parkų, žaidyviečių plotus. Norint pagerinti daugiabučių gyventojų fizinę ir psichinę sveikatą, kiemuose įrengiamos sporto aikštelės, suoliukai, sodinami krūmai ir augalai. Džiaugdamiesi jūsų moderniu projektu ,,Mažiau ratų-daugiau batų!“, tikimės palaikymo ir prašome apsaugoti mūsų kiemo žalią erdvę – neleisti jos dalies paversti automobilių stovėjimo aikštele.