Dėl galimybės karantino metu pradinukams mokytis namuose

Atsižvelgiant į žemiau nurodytą teisinį reguliavimą ir susiklosčiusią situaciją tėvams karantino metu privalo būti užtikrinama galimybė rinktis kokiu būdu: kontaktiniu ar nuotoliniu bus vykdomas jų vaikų ugdymas. Atitinkamai tėvams, galintiems užtikrinti vaikų ugdymą nuotoliniu būdu, ugdymo įstaigos turi teikti visokeriopą pagalbą tam, kad vaikų ugdymo kokybė nenukentėtų.

Remiantis tuo, kad išdėstyta, prašome:

- įpareigoti mokyklų administracijas nurodyti konkrečius mokymosi būdus, kuriuos gali užtikrinti 1-4 klasių mokiniams, ir apklausti mokinių tėvus, kuriuo būdu nori, kad būtų vykdomas jų vaikų ugdymas karantino metu;

- tėvams, kurių vaikai ugdomi pagal priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas užtikrinti galimybę pateikiant prašymą raštu rinktis kokiu būdu (kontaktiniu ar nuotoliniu) bus vykdomas jų vaikų ugdymas;

- įpareigoti ugdymo įstaigas užtikrinti nuotolinį ugdymą to pageidaujantiems asmenims, teikiant visokeriopą pagalbą, būtiną užtikrinti kokybišką ugdymą.

Dėl koronaviruso plitimo LR Vyriausybei nuo 2020 m. lapkričio 7 d. paskelbus karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje yra taikomi ribojimai, inter alia susiję su ugdymo proceso vykdymu.

Vilniaus miesto savivaldybės internetiniame puslapyje yra nurodoma, kad vaikams, ugdomiems pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas yra palikta ir alternatyvi galimybė: jei tėvai išreiškia norą patys karantino metu ugdyti vaiką – jie tai taip pat gali daryti, informavę savo klasės auklėtoją. Kai kurie mokytojai jau dabar savo iniciatyva tokiems vaikams skiria papildomo laiko ir patikrina, kaip vaikui sekasi mokytis namuose, skiria užduotis nuotoliniu būdu ir patikrina rezultatus (https://vilnius.lt/lt/2020/11/06/ugdymas-vilniuje-karantino-metu-ka-svarbu-zinoti/).

Pažymėtina, kad LR CK 3.165 straipsnio 1 dalyje įtvirtinta, kad tėvai privalo rūpintis savo vaikų sveikata; atlikdami savo pareigas turi pirmumo teisę prieš kitus asmenis. Atitinkamai Švietimo įstatymo 47 straipsnio 2 dalies 2 punkte įtvirtinta, kad tėvai privalo sudaryti vaikui sveikas ir saugias gyvenimo sąlygas. To paties straipsnio 1 dalies 8 punktas nustato, kad tėvai turi teisę reikalauti, kad vaikui būtų teikiamas geros kokybės ugdymas. Remiantis Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 4 straipsniu, tėvai, kiti vaiko atstovai pagal įstatymą, valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos privalo vadovautis geriausių vaiko interesų prioriteto principu, t. y. priimant sprendimus ar imantis bet kokių veiksmų, susijusių su vaiku garantuoti vaiko teisės į sveikatą ir mokslą užtikrinimą. Atsakomybę už valstybės ar savivaldybės institucijų veiksmus, kurie tiesiogiai daro įtaką asmenų teisėms, laisvėms ir interesams numato teisės aktai.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Neskelbiama (Panevėžys)
2020-11-24 / 17:17
Norime pasirinkimo laisvės apsaugokime ir mažuosius
2 Neskelbiama (Klaipėda)
2020-11-12 / 16:15
Noriu, kad visi vaikai ir toliau mokytųsi nuotoliniu būdu
3 Jolanta
2020-11-09 / 22:10
Leisti pasirinkti kokiu būdu vaikas mokysis karantino metu
4 Neskelbiama
2020-11-09 / 20:57
Laisvas kvėpavimas - tai gyvenimas. Kaukės yra vaikų žalojimas, o ne apsauga!  
5 Neskelbiama (Vilnius)
2020-11-09 / 15:32
duokite pasirinkimo laisve kaip ugdyti vaika. Jau geriau mokysiu ji namie nei kad butu klaseje su kauke po 10 valandu per diena.
6 Erika (Kaunas)
2020-11-08 / 23:07
Leiskite, kad butu misrus mokslas, kas turi galimybe mokintis is namu ir nepraso ismoku, tegul ir mokinasi nuotoliniu budu!!!
7 Raimonda (Klaipėda)
2020-11-08 / 22:54
Mes norime mokytis nuotoliniu būdu, nerizikuojant vaiko sveikata! 4 klase.
8 Neskelbiama (Marijampolė)
2020-11-08 / 21:30
Aš tik už nuotolinį mokslą. Neteisinga kad vaikai yra skirstomi. Virusas nesirenka vaikų amžiaus.
9 Lina (Kaunas)
2020-11-08 / 17:44
Noriu kad vaikai ir toliau mokytųsi nuotoliniu būdu
10 MINDAUGAS
2020-11-08 / 16:22
as sutinku su nuotoliniu būdu visiems ir prafinukams ir dičkems kodel turi buti išskirtinumas

Karių, atliekančių privalomąją karinę tarnybą, paleidimas namo savaitgaliais ir švenčių dienomis. (891)

B.. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kariai, atliekantys privalomąją karinę tarnybą, dėl karantino Lietuvoje nėra išleidžiami net savaitgaliais namo, ir taip jau ketvirtas mėnuo. Kariams jau darosi psichologiškai sunku be namų ir artimųjų. Peticijos tikslas iškovoti, kad kariai savaitgaliais ir šventinėmis dienomis būtų išleisti namo.

Jurbarko smurtautojui - REALIĄ LAISVĖS ATĖMIMO BAUSMĘ! (138)

Centro. Adresuota: Generalinė prokuratūra | Lietuvos Respublikos prokuratūra

Jurbarko prievartautojas negavo realios laisvės atėmimo bausmės, padarius tokį sunkų nusikaltimą prieš merginą. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus už mažesnius nusižengimus žmogui gręsia realus laisvės atėmimas. Sulaikius M.I., jam buvo nustatytas 1,12 promilės girtumas. Tai taip pat sunkinanti aplinkybė. Atsiprašyti taip pat neatsiprašė asmeniškai, tai padarė per savo advokatą ir tai pasak tėvų neatrodė įtikinamai. Raginame Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros kreiptis į Aukščiausią Teismą dėl teisingo nuosprendžio skiriant realią laisvės atėmimo bausmę.

Dėl apšviestų šaligatvių įrengimo Nemėžyje (24)

Indrė. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybė

Mes Nemėžio rajono gyventojai, labai prašome įrengti apšviestą šaligatvi- pesčiųjų- dviratininkų taką Nemėžyje (Baltarusių g - Sirokomlės g) ir pesčiųjų perėjas, kad aplinkiniai gyventojai galėtu saugiai keliauti iki viešojo transporto stotelių, o vaikai iki mokyklos. Nesutvarkyti kelkraščiai verčia pėsčiuosius pažeidinėti eismo taisykles, bei apsunkina eismą vairuotojams. Vaikai - keliaujantys į mokyklą dviračiais, paspirtukais ir pėsčiomis - turi eiti šalikele.

Vilniaus Naujamiesčio rajono žalios zonos išsaugojimas (29)

Tatjana. Adresuota: A.Vivulskio g., Vilnius

Prašome panaikinti šiuo metu patvirtintą 506-osios bendrijos projektą sumažinti kiemą, kuriuo dalijasi namų Muitinės g. 34, A. Vivulskio g. 31 ir 35, Savanorių pr. 6A gyventojai. 506-osios bendrijos nariai didelį kiemą nori sumažinti beveik trečdaliu – medžiais, krūmais apaugusią jaukią kiemo vietą paversti privačia automobilių stovėjimo aikštele. Nepaisant to, kad bendrijos sprendimas yra legalus, mes, bendro kiemo kaimynai, manome, kad jis yra prieštaraujantis mūsų sveikatai ir gerovei. Šis kiemas pritraukia daugybę įvairių žmonių. Šiltuoju metų sezonu ant suoliukų pilna bendraujančių senjorų, vasaros stovyklų vaikų, mažylius prižiūrinčių tėvų, žaidyvietėje ir ant žolės nuolat dūksta vaikai, paaugliai žaidžia futbolą, kiemas atviras, gyvas, bendraujantis, jungiantis. Mūsų kvartalo senjorai ir neįgalieji praleidžia nemažai laiko šiame kieme, nes neturi galimybės nueiti iki Vingio parko. Aplinkinių kiemų aikštelės uždaros, rakinamos, betonuotos, todėl čia suplūsta daugybė naujamiestiečių. Vis daugiau Europos miestų mažina automobilių kiekį, kuria žalias erdves gyventojams, didina parkų, žaidyviečių plotus. Norint pagerinti daugiabučių gyventojų fizinę ir psichinę sveikatą, kiemuose įrengiamos sporto aikštelės, suoliukai, sodinami krūmai ir augalai. Džiaugdamiesi jūsų moderniu projektu ,,Mažiau ratų-daugiau batų!“, tikimės palaikymo ir prašome apsaugoti mūsų kiemo žalią erdvę – neleisti jos dalies paversti automobilių stovėjimo aikštele.