A1 kategorijos suteikimas kartu su B kategorija

7 PARAŠAI

Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas
Kategorija:

Manau jog dar kartą reikėtų apsvarstyti galimybę suteikti A1 kategorijos teises kartu su B kategorija. Sutinku, tam reikia patirties, bet ar ši problema neįsprendžiama? Manau jog šią problemą būtų galima išspręsti greičio ribojimu. Su B kategorija suteikiama ir AM kategorija, bet daugelis iš tų AM kategorijos "motorolerių" važiuoja tikrai daug daugiau nei 45 km/h, nors tam ir nėra sukurti. Pavyzdžiui: 49cc 2-taktų motoroleris nesunkiai aplenktų ir 125cc 4-taktų motociklą, taigi norint vairuoti 125cc motociklą reikia tų pačių sugebėjimų kaip ir 49cc mopedui. Kaip ir minėjau, važiuoti daugiau nei 45 km/h greičiu motoroleriai nėra sukurti, bet internete pilna skelbimų, kuriuose parduodami "patobulinti" motoroleriai galintys pasiekti net 100 km/h greitį, taigi manau jog būtų tiek pačiam vairuotojui, tiek keleiviams ar kitiems eismo dalyviams, jei transporto priemonė važiuotu leistinu greičiu, o ne viršytų greitį. Be to, vairavimas motorolerį kelia didesnę grėsmę pačiam vairuotojui ir kitiems eismo dalyviams nei vairavimas 125cc motociklą, nes važiuojant ilgesniais atstumais su motociklu palaikysi 90 km/h greičio tempą, o vairuojant motorolerį važiuosi 45 km/h greičiu ir kiti vairuotojai bus priversti tave aplenkti, o gerai žinoma, jog dažnai eismo įvykių ir įvyksta lenkiant, dėl vairuotojų neapdairumo. Manau, jog jau laikas Lietuvai žengti žingsnį į priekį ir susilyginti šiuo klausimu su Europa, kurioje daugelyje valstybių suteikiama teisė vairuoti 125cc motociklus kartu su B kategorijos teisėmis.

Pasirašyti peticiją

Peticija gali būti panaudota politinėje ar partijų veikloje, teikiant siūlymus valstybinėms institucijoms.
# Vardas Komentaras
1 Jelisej (Kaunas)
2021-04-15 / 12:14
Manau A1 kategoriją tikrai galima duoti po 2 metų po teisių išsilaikymo. Tie du bandomieji "klevo" metai parodo ar turi įgudžių ar ne.

Dėl Aplinkos apsaugos departamento direktorės Olgos Vėbrienės grąžinimo į pareigas bei nepasitikėjimo pareiškimo ir interpeliacijos procedūros inicijavimo Aplinkos ministrui Simonui Gentvilui (122)

J.. Adresuota: Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai Lietuvos Respublikos Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei Lietuvos Respublikos Vyriausybei Lietuvos Respublikos Seimui Lietuvos žurnalistų sąjungai

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas 2021-04-09 netikėtai ir dėl abejotinos...

Nacionalinė gedulo diena gerb. Maestro Ostapenko netekčiai paminėti (6)

Ervinas. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

2021-04-14 Netekome visiems gerai pažįstamo, širdžiai artimo draugo, bičiulio, nuostabaus...