Laisvės suvaržymui NE

91 PARAŠAI

Adresuota: Seimas
Kategorija:

Sveiki, tautiečiai, kviečiu pasirašyti peticiją. Pirmiausiai pasakysiu, kad niekas nesiginčija, kad virusas yra ir prieš jo pasekmes reikia kovoti.

Bet dabar daroma viskas atbulomis rankomis. Uždraudžia kirpėjų veiklą, bet leidžia odontologams, uždraus keliauti tarp miestų, tačiau be problemų bus galima keliauti į bet kurią pasaulio šalį. Neleidžia prekiauti mažoms parduotuvėms, tačiau didieji prekybos centrai lūžta nuo lankytojų.

Užtenka prisiminti ir draudimą be kaukės pasirodyti lauke, kai buvo įrodyta, kad gryname ore yra itin nedaug galimybių pasigauti virusą.

Naujausi vadinamieji apribojimai išvis skirti lygiems ir lygesniems. Leidžia išvažiuoti bet kur, svarbu tik turėk pinigų. O Lietuvoje bėdžiai bus užrakinti savo lūšnose ir butuose.

Todėl siūlau pasirašyti peticiją ir taip atlaisvinti nereikalingus bei perteklinius apribojimus. Konkrečiai: kaukes lauke, keliauti tarp Lietuvos miestų, leisti dirbti mažiems prekybininkams.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Ieva (Kėdainiai)
2020-12-21 / 12:30
Su draugu gyvenam skirtingose savivaldybėse. Gana nesąmonių!
2 Andrius (Šilutė)
2020-12-21 / 00:41
Pilnai sutinku lai apriboja laisve tiems kurie bijo užsikrėsti ir yra pažeidžiami ir jiems sudaro saugias sąlygas besislepiant nuo šio rimtesnio gripo vadinamo corona
3 Neskelbiama (Pagėgiai)
2020-12-19 / 18:29
Valdžios darbas - saugoti Lietuvą, Lietuvos piliečius ir juos ginti. O ne viską naikinti.
4 Justinas
2020-12-18 / 21:33
Sutinku su peticijoje išsakyta pozicija tik neišskirčiau atskirų grupių, o kalbėčiau už laisvę visiems nesergantiems. Aš pasitikiu žmonių sąmoningumu, o ne pseudomokslininkais, kurie varomi piniginiu kuru
5 Neskelbiama
2020-12-18 / 17:20
Gana varžyti žmonių teises. Visa ta covid-19 situacija jau yra per daug perspausta todėl žmonės nebetiki. Žmogus turi turėti laisva pasirinkima ir seimo sprendimai negali įtakoti žmogaus pasirinkimų. Kaip galima drausti būti su šeima per šventes. Nustokit pagaliau šį žaidima, nes viskas daroma tik dėl pinigų, o žmonės kenčia visus ribojimus tam tik kad seime sėdintys nori kuo daugiau užsidirbti iš šios padėties
6 Natalija (Plungė)
2020-12-18 / 12:22
Gripas ir tiek, kada gripo metu buvo tokios nesąmonės?
7 Vera
2020-12-17 / 19:06
Sakau, ne Mes ne marionetės, Mes Žmones, kas per įstatymai riboti žmonių judėjimą.
8 Raimundas
2020-12-16 / 17:43
nera darbo, nera pinigu.... o bankui to neuztenka, turesi atiduoti veltui savo turta...
9 irena (Panevėžys)
2020-12-16 / 16:11
pertekliniai neišdiskutuoti suvaržymai kelia pasipiktinimą,bei asmenybes degradaciją
10 Nojus (Vilnius)
2020-12-16 / 14:40
Pasirašau šią peticiją, žmogus yra individas ir gamtos būtybė, kuri turi nuolat judėti, keisti lokaciją ir emigruoti iš vietos į vietą. Tokios teisinės sistemos vykdymas, kai yra suvaržoma laisvė yra žmogiškasis nualinimas ir pasipriešinimas jo prigimtiniams instinktams.
11 Neskelbiama
2020-12-15 / 19:04
Žmogus turi turėti laisva pasirinkima, tai kad uždaromas judėjimas tarp savivaldybių žmogu priverčia pasijusti,kaip uždaroma narve ir negalinti rinktis laisvai. Valdžia neturėtų varžyti žmogaus teisių. Kelionės į užsienį leidžiamos,o tarp miestu ne,tai kur teisybė?
12 Neskelbiama (Zarasai)
2020-12-15 / 16:58
Draudimai pertekliniai,o jei įvedame apribojimus jie turėtų būti vienodi visiems (nepriklausomai nuo turtinės padėties ir gyvenamosios vietos, )

Dėl adekvačios paramos grožio sektoriui, nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės (751)

Inga. Adresuota: LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai

Labai prašome jūsų pasirašyti peticiją-atvirą laišką LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, kuriame reikalaujama paramos grožio sektoriui,  ypatingai nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės.   COVID-19 pandemija smarkiai paveikė visą grožio sektorių. Grožio paslaugos uždraustos ir salonai uždaryti antrą kartą nuo 2020 m. gruodžio 16 dienos.   Šiuo sudėtingu metu individualia veikla besiverčiantys žmonės gauna 257€ subsidiją. Grožio  srities specialistams individuali veikla beveik visada yra jų pagrindinė veikla, bei vienintelės asmens pajamos. Specialistai nuomojasi patalpas, kuriose dirba, o teikiama 257€ parama dažnu atveju nepadengia net patalpų nuomos ir išlaikymo kaštų.   Subsidija patalpų nuomai nebeteikiama nuo 2020 m gruodžio mėn. 1 dienos.   Susidarė nepriimtina situacija, kai grožio specialistai, šiuo karantino laikotarpiu sustabdžius veiklą, liko be pajamų pragyvenimui.   Pajamų praradimas kelia tiesioginę grėsmę gyvenimo kokybei ir kosmetologams, kirpėjams, manikiūristams, permanentinio makiažo meistrams ir visiems kitiems grožio srities specialistams. Pažymėtina, kad daugelis iš jų ir iki šios pandemijos nebuvo užtikrinti savo finansine gerove bei socialinėmis garantijomis.   Individuali veikla yra įprasta veiklos forma, kai veiklą vykdo vienas žmogus, susikurdamas sau darbo vietą, ir įprastomis veiklos sąlygomis nereikalaujanti ir negaunantis jokios paramos. Todėl esant karantino sąlygoms ir pereinamajame laikotarpyje reikalaujame lygiateisiškumo, adekvačios paramos skyrimo dekoratyvinės ir higieninės kosmetikos bei grožio srities specialistams, bent tais pačiais principais, kaip subsidijuojami pagal darbo sutartis dirbantys žmonės, šiuo sunkiu metu esantys prastovose (šiuo metu Valstybės subsidija prastovose atsidūrusiam asmeniui siekia 910,5€). Taip pat prašome atnaujinti subsidijas patalpų nuomai.   Šia peticija kreipiamės į LR Seimą, Vyriausybę, Ekonomikos ir inovacijų ministeriją ragindami imtis neatidėliotinų bendrų veiksmų, kad būtų sušvelnintos neigiamos COVID-19 krizės pasekmės grožio sektoriui, ypač individualia veikla besiverčiantiems meistrams.  

Dėl sankcijų panaikinimo sanatorijai “Belorus” Druskininkuose (431)

Sanatorijos. Adresuota: Lietuvo Respublikos seimas ir vyriausybė

VšĮ sanatorija „Belorus“ – gydymo ir reabilitacijos paslaugas vaikams ir suaugusiesiems teikianti įstaiga, veikianti nuo 1946 m. Gruodžio mėnesį mūsų įstaigai nepamatuotai buvo pritaikytos ES sankcijos, dėl to buvo įšaldytos įstaigos sąskaitos ir beveik 400 žmonių atsidūrė nežinioje. Šiuo metu LR Seime priimamos įstatymo pataisos, kurios mums neužtikrina jokio ateities garanto ar stabilumo – tik bedarbio pašalpą. Sieksime, kad ES sankcijų taikymas mūsų įstaigai būtų dar kartą peržiūrėta ir neabejojame, kad Europos Taryba yra numačiusi išimtis. Pandemijos laikotarpis ypatingai sunkus – darbuotojai yra prastovose ir kiekvieną mėnesį gaunama suma, siekianti kiek daugiau kaip 400 eurų, jiems yra vienintelis pragyvenimo šaltinis. Todėl siūlome, kad sanatorijos „Belorus“ darbuotojai gautų visas darbuotojams priklausančias garantijas ir paramą karantino bei ekstremalios situacijos laikotarpiu. Išsaugokime sanatoriją ir beveik 400 darbo vietų Druskininkų žmonėms!

Atliekų tvarkymo įmonei Kairių miestelyje NE (125)

R.Pumputienė. Adresuota: Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Aplinkos ministerija, Šiaulių rajono savivaldybė, Kairių seniūnija

Nepritariame UAB "Virginijus ir Ko" pateiktai nepavojingų atliekų tvarkymo įmonės PVSV ataskaitai, kuri parengta formaliai ir neatsakingai, pritraukiant prie leistinų higienos normų. Nepritariame nustatomos sanitarinės apsaugos zonos (SAZ) riboms, kuri sutampa su įmonės teritorijos ribomis, juntamas stiprus fizinis ir psichologinis poveikis. 100 m SAZ zonoje yra 29 gyvenamosios paskirties sklypai, iš jų 16-oje stovi gyvenamieji namai. 300 m SAZ zonoje yra 71 gyvenamosios paskirtie sklypai, iš jų 53-juose stovi gyvenamieji namai. poveikis juntamas ir toliau už nurodytų zonų ribų SAZ - gyvenamoji statyba negalima. Įmonė negirdi, MŪSŲ, žmonių nerimo ir gudrumu plečia veiklą, stato plastiko deginimo monstrą, kuris į aplinką išmes toksines medžiagas, kvapą, kels triukšmą visą parą, o "išvalytą vandenį" išleis į gamtinę aplinką. Reikalaujame stabdyti aplinką teršiančią veiklą arba įmonę iškelti toliau nuo apgyvendintos teritorijos.

Dėl Juodkrantės oficialaus nudistų paplūdimio įteisinimo (71)

Lietuvos. Adresuota: Neringos miesto savivaldybei

Neringos miesto savivaldybės prašome įteisinti Juodkrantės nudistų paplūdimį, nes: 1. Atižvelgiant į Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detalųjį planą (patvirtintą Neringos savivaldybės tarybos 2013 m. Vasario 21 d. sprendimu Nr. T1-48 „Dėl Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detaliojo plano patvirtinimo“) nudistų paplūdimys nurodomas konkrečioje vietoje (pietinėje Juodkrantės paplūdimio dalyje), 200 m. Ilgio. Atkreipiame dėmesį, kad iš viso Juodkrantė turi net 2470 m. ilgio paplūdimio zoną; 2. Vasarą Juodkrantėje nudistai poilsiauja Naglių gamtos rezervato teritorijoje, tai tęsiasi jau ne vieną dešimtmetį. Poilsiautojai įsikuria už apsauginio kopagūbrio esančiame paplūdimyje, taip šiurkščiai pažeidinėja rezervato režimą (https://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/rezervata-neringoje-uzpludo-nuogaliai-1641035/). Įteisinus Juodkrantės nudistų paplūdimį, nudistai nebesilankytų Naglių gamtos rezervato teritorijoje ir taip būtų apsaugotas rezervatas nuo poilsiautojų; 3. Norint išvengti nesusipratimų dėl saugomų teritorijų pažeidinėjimų, būtina įrengti oficialų Juodkrantės nudistų papludimį, nes žmonėms to reikia ir ne kartą buvo jau išreišktas poreikis; 4. Juodkrantės, kai kurie gyventojai ir turistai, nesant įteisinto nudistų paplūdimio ir neinantys į rezervato teritoriją, važiuoja į Nidos nudistų paplūdimį, pirmyn ir atgal, nuvažiuodami 64 km ir taip transportu teršdami Kuršių Neriją; 5. 2020 m. Neringos lankytojų apklausos rezultatais patraukliausi paplūdimiai yra Nidos nudistų paplūdimys ir Juodkrantės nudistų paplūdimys. Saugiausi paplūdimiai yra Juodkrantės nudistų paplūdimys ir Juodkrantės centrinis paplūdimys. Juodkrantės nudistų paplūdimys tapo patraukliausias ir saugiausias Neringos paplūdimys, tačiau jis nėra įteisintas; 6. Lietuvoje nudistų vis daugėja, tai įrodo ir Vilniuje 2020 m. birželio 1 d. oficialiai atidarytas Valakampių nudistų paplūdimys, kuriame vasarą ilsėjosi daugybė žmonių.