Prieštaravimas poilsio namelių projektui „Arčiau gamtos“ prie Siesikų ežero

172 PARAŠAI

Kategorija:

Toliūnų kaimo bendruomenė ir svečiai, kurie naudojasi viešu priėjimu prie Siesikų ežero - Ukmergės rajono savivaldybei priklausančiu paplūdimiu (toliau – paplūdimys), prieštarauja naujam poilsio namelių projektui „Arčiau gamtos“, kuris planuojamas įkurti prie pat paplūdimio su 24 poilsio namais 1 ha plote. Atkreipiame dėmesį į tai, kad 1 ha plote bus daugiau namų nei visame Toliūnų kaime.
Preliminariais duomenimis planuojama nesudėtingųjų statinių statyba, kuriems nereikalingi statybą leidžiantys dokumentai, todėl nebus atliekamas projektinių pasiūlymų viešinimas, kuriame galėtų dalyvauti visuomenė.
Nuogąstaujama dėl didelio namelių skaičiaus, kadangi paplūdimys yra apie 8 a ploto. Kaimo gyventojai nerimauja, kad šiltuoju metų sezonu patys gali neturėti priėjimo prie viešo paplūdimio dėl didelio į naujus namelius atvažiavusių poilsiautojų skaičiaus. Tikėtina, kad bus keliamas triukšmas ir drumsčiama ramybė kaimo gyventojams.
Viešoji turizmo ir poilsio infrastruktūra – nuosavybės teise valstybei ar savivaldybėms priklausantys stacionarūs ar laikini statiniai ir įrenginiai, kiti objektai (turizmo trasos, pėsčiųjų (dviračių) takai, poilsio, apžvalgos ir stovėjimo aikštelės, stovyklavietės ir jų įrenginiai, paplūdimių įrenginiai, informacijos, higienos ir atliekų surinkimo, kiti renginių priežiūros, lankytojų aptarnavimo ir poilsio objektai), skirti rekreacinėms teritorijoms ir turistiniams objektams lankyti ir (ar) poilsiui organizuoti (Turizmo įstatymo 2 str. 31 dalis).
Tokiam namų skaičiui reikalingas nuotekų šalinimas, geriamo ir prausiamo vandens tiekimas, todėl gali būti daromas neigiamas poveikis aplinkai. Taip pat galima didesnė tarša, šiukšlinimas.
Prevencijos principas – užkirsti kelią aplinkos apsaugą ir gamtos išteklių naudojimą reglamentuojančių įstatymų ir kitų teisės aktų pažeidimams, siekti išvengti neigiamo poveikio aplinkai (Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymas 4 str. 1 dalis).
Savivaldybių kompetencija turizmo srityje aprašoma Turizmo įstatymo 40 str. 5 dalyje. Savivaldybė planuoja ir įgyvendina priemones, reikalingas rekreacinių teritorijų apsaugai, poilsio ir turizmo veiklai šiose teritorijose plėtoti, tvarko rekreacinių teritorijų apskaitą, tvirtina rekreacinių teritorijų naudojimo reglamentus.

Pasirašyti peticiją

Peticija gali būti panaudota politinėje ar partijų veikloje, teikiant siūlymus valstybinėms institucijoms.
# Vardas Komentaras
1 Neskelbiama
2021-01-13 / 00:31
Nepritariu statyboms, neimanomas ramus gyvenimas, kils vandens problema kaimui, jau dabar vasara truksta vandens, gamtos tarsos, kanalizacijos.... Baisus projektas aplinkiniams gyventojams
2 Neskelbiama
2020-12-30 / 19:55
Nei vieno is jusu pritarimo sitom statybom nereikia, taip, kad giliai px jusu “bendruomenes” nuomone
3 Gintaras (Vilnius)
2020-12-29 / 20:23
Nepritariu statyboms. Jos su kaimo bendruomene nebuvo derintos.
4 Neskelbiama
2020-12-29 / 09:39
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this… - Someone does a search and winds up at peticijos.lt. - They hang out for a minute to check it out. “I’m interested… but… maybe…” - And then they hit the back button and check out the other search results instead. - Bottom line – you got an eyeball, but nothing else to show for it. - There they go. This isn’t really your fault – it happens a LOT – studies show 7 out of 10 visitors to any site disappear without leaving a
5 Neskelbiama (Panevėžys)
2020-12-28 / 15:48
Pritariu peticijai, nes vietiniams gyventojams reikalingas ramus gyvenimas,o su privažiavusiai atsipalaiduoti į gamtą turistai jie patirtų didelių nepatogumų...
6 Živilė (Vilnius)
2020-12-28 / 01:07
Tokie projektai turi būti derinami su vietos bendruomene.
7 Regina (Vilnius)
2020-12-27 / 23:08
Tegu lieka vietos po saule kaimo gyventojams. Už švarią gamtą.
8 Kristina (Vilnius)
2020-12-27 / 22:38
Vietos gyventojams ir vietos svečiams svarbi vienadienio poilsio vieta
9 Arvydas (Kaunas)
2020-12-27 / 22:05
Dažnai būnu svečiuose pas draugus Toliūnuose. Tas paplūdimys vasarą būna pilnas vietinių.
10 bronius
2020-12-26 / 14:49
Vienintelis Toliūnų kaimo gyventojų ir svečių paplūdimys. Būtų liūdna prarasti vienintelį priėjimą prie vandens
11 Jovita (Vilnius)
2020-12-26 / 11:16
Ir taip atvažiavus pas tėvus vasarą sunku surasti vietos prie ežero, nes dauguma krantų yra apleisti arba užimti. Tad nesinori dar daugiau užimtumo.
12 neja
2020-12-26 / 03:32
#allwomenlivesmatter #sizedoesntmatter #beingchubbyiscute
13 Meda (Kaunas)
2020-12-25 / 23:43
Gamta tarsi antroji motina kurioje mes gyvename. Jei nebūtų gamtos nebūtų ir mūsų.
14 Justė (Kaunas)
2020-12-25 / 22:55
Prieštarauju. Ten gamta, kai gali visi kvėpuoti grynu oro, pabūti ramiai. Kam iškirsti medžius ir visą gražią gamtą suteršti turistais ir nameliais?
15 Neskelbiama (Klaipėda)
2020-12-25 / 22:44
Niekada nebuvau už projektus, kurie neatsižvelgia į gyventojų nuomonę bei poreikius. Griežtas PRIEŠ!
16 Vaida (Vilnius)
2020-12-25 / 22:26
Noriu vaikščioti aplink Siesikų ezerą, laisva, ir nevaržoma!
17 Kristina
2020-12-25 / 22:25
Palikite gamtą ramybėje...žmogus jau tiek sugriovė ,kad net verkt norisi....
18 Neskelbiama (Kaunas)
2020-12-25 / 17:21
Saugokim gamtą, tokia graži vieta. Palikim vietą švarią ir neapsatatyta.
19 Artūras (Kaunas)
2020-12-25 / 16:26
Tokie projektai privalo būti derinami su vietos bendruomene.

Dėl adekvačios paramos grožio sektoriui, nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės (751)

Inga. Adresuota: LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai

Labai prašome jūsų pasirašyti peticiją-atvirą laišką LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, kuriame reikalaujama paramos grožio sektoriui,  ypatingai nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės.   COVID-19 pandemija smarkiai paveikė visą grožio sektorių. Grožio paslaugos uždraustos ir salonai uždaryti antrą kartą nuo 2020 m. gruodžio 16 dienos.   Šiuo sudėtingu metu individualia veikla besiverčiantys žmonės gauna 257€ subsidiją. Grožio  srities specialistams individuali veikla beveik visada yra jų pagrindinė veikla, bei vienintelės asmens pajamos. Specialistai nuomojasi patalpas, kuriose dirba, o teikiama 257€ parama dažnu atveju nepadengia net patalpų nuomos ir išlaikymo kaštų.   Subsidija patalpų nuomai nebeteikiama nuo 2020 m gruodžio mėn. 1 dienos.   Susidarė nepriimtina situacija, kai grožio specialistai, šiuo karantino laikotarpiu sustabdžius veiklą, liko be pajamų pragyvenimui.   Pajamų praradimas kelia tiesioginę grėsmę gyvenimo kokybei ir kosmetologams, kirpėjams, manikiūristams, permanentinio makiažo meistrams ir visiems kitiems grožio srities specialistams. Pažymėtina, kad daugelis iš jų ir iki šios pandemijos nebuvo užtikrinti savo finansine gerove bei socialinėmis garantijomis.   Individuali veikla yra įprasta veiklos forma, kai veiklą vykdo vienas žmogus, susikurdamas sau darbo vietą, ir įprastomis veiklos sąlygomis nereikalaujanti ir negaunantis jokios paramos. Todėl esant karantino sąlygoms ir pereinamajame laikotarpyje reikalaujame lygiateisiškumo, adekvačios paramos skyrimo dekoratyvinės ir higieninės kosmetikos bei grožio srities specialistams, bent tais pačiais principais, kaip subsidijuojami pagal darbo sutartis dirbantys žmonės, šiuo sunkiu metu esantys prastovose (šiuo metu Valstybės subsidija prastovose atsidūrusiam asmeniui siekia 910,5€). Taip pat prašome atnaujinti subsidijas patalpų nuomai.   Šia peticija kreipiamės į LR Seimą, Vyriausybę, Ekonomikos ir inovacijų ministeriją ragindami imtis neatidėliotinų bendrų veiksmų, kad būtų sušvelnintos neigiamos COVID-19 krizės pasekmės grožio sektoriui, ypač individualia veikla besiverčiantiems meistrams.  

Dėl sankcijų panaikinimo sanatorijai “Belorus” Druskininkuose (431)

Sanatorijos. Adresuota: Lietuvo Respublikos seimas ir vyriausybė

VšĮ sanatorija „Belorus“ – gydymo ir reabilitacijos paslaugas vaikams ir suaugusiesiems teikianti įstaiga, veikianti nuo 1946 m. Gruodžio mėnesį mūsų įstaigai nepamatuotai buvo pritaikytos ES sankcijos, dėl to buvo įšaldytos įstaigos sąskaitos ir beveik 400 žmonių atsidūrė nežinioje. Šiuo metu LR Seime priimamos įstatymo pataisos, kurios mums neužtikrina jokio ateities garanto ar stabilumo – tik bedarbio pašalpą. Sieksime, kad ES sankcijų taikymas mūsų įstaigai būtų dar kartą peržiūrėta ir neabejojame, kad Europos Taryba yra numačiusi išimtis. Pandemijos laikotarpis ypatingai sunkus – darbuotojai yra prastovose ir kiekvieną mėnesį gaunama suma, siekianti kiek daugiau kaip 400 eurų, jiems yra vienintelis pragyvenimo šaltinis. Todėl siūlome, kad sanatorijos „Belorus“ darbuotojai gautų visas darbuotojams priklausančias garantijas ir paramą karantino bei ekstremalios situacijos laikotarpiu. Išsaugokime sanatoriją ir beveik 400 darbo vietų Druskininkų žmonėms!

Atliekų tvarkymo įmonei Kairių miestelyje NE (125)

R.Pumputienė. Adresuota: Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Aplinkos ministerija, Šiaulių rajono savivaldybė, Kairių seniūnija

Nepritariame UAB "Virginijus ir Ko" pateiktai nepavojingų atliekų tvarkymo įmonės PVSV ataskaitai, kuri parengta formaliai ir neatsakingai, pritraukiant prie leistinų higienos normų. Nepritariame nustatomos sanitarinės apsaugos zonos (SAZ) riboms, kuri sutampa su įmonės teritorijos ribomis, juntamas stiprus fizinis ir psichologinis poveikis. 100 m SAZ zonoje yra 29 gyvenamosios paskirties sklypai, iš jų 16-oje stovi gyvenamieji namai. 300 m SAZ zonoje yra 71 gyvenamosios paskirtie sklypai, iš jų 53-juose stovi gyvenamieji namai. poveikis juntamas ir toliau už nurodytų zonų ribų SAZ - gyvenamoji statyba negalima. Įmonė negirdi, MŪSŲ, žmonių nerimo ir gudrumu plečia veiklą, stato plastiko deginimo monstrą, kuris į aplinką išmes toksines medžiagas, kvapą, kels triukšmą visą parą, o "išvalytą vandenį" išleis į gamtinę aplinką. Reikalaujame stabdyti aplinką teršiančią veiklą arba įmonę iškelti toliau nuo apgyvendintos teritorijos.

Dėl Juodkrantės oficialaus nudistų paplūdimio įteisinimo (71)

Lietuvos. Adresuota: Neringos miesto savivaldybei

Neringos miesto savivaldybės prašome įteisinti Juodkrantės nudistų paplūdimį, nes: 1. Atižvelgiant į Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detalųjį planą (patvirtintą Neringos savivaldybės tarybos 2013 m. Vasario 21 d. sprendimu Nr. T1-48 „Dėl Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detaliojo plano patvirtinimo“) nudistų paplūdimys nurodomas konkrečioje vietoje (pietinėje Juodkrantės paplūdimio dalyje), 200 m. Ilgio. Atkreipiame dėmesį, kad iš viso Juodkrantė turi net 2470 m. ilgio paplūdimio zoną; 2. Vasarą Juodkrantėje nudistai poilsiauja Naglių gamtos rezervato teritorijoje, tai tęsiasi jau ne vieną dešimtmetį. Poilsiautojai įsikuria už apsauginio kopagūbrio esančiame paplūdimyje, taip šiurkščiai pažeidinėja rezervato režimą (https://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/rezervata-neringoje-uzpludo-nuogaliai-1641035/). Įteisinus Juodkrantės nudistų paplūdimį, nudistai nebesilankytų Naglių gamtos rezervato teritorijoje ir taip būtų apsaugotas rezervatas nuo poilsiautojų; 3. Norint išvengti nesusipratimų dėl saugomų teritorijų pažeidinėjimų, būtina įrengti oficialų Juodkrantės nudistų papludimį, nes žmonėms to reikia ir ne kartą buvo jau išreišktas poreikis; 4. Juodkrantės, kai kurie gyventojai ir turistai, nesant įteisinto nudistų paplūdimio ir neinantys į rezervato teritoriją, važiuoja į Nidos nudistų paplūdimį, pirmyn ir atgal, nuvažiuodami 64 km ir taip transportu teršdami Kuršių Neriją; 5. 2020 m. Neringos lankytojų apklausos rezultatais patraukliausi paplūdimiai yra Nidos nudistų paplūdimys ir Juodkrantės nudistų paplūdimys. Saugiausi paplūdimiai yra Juodkrantės nudistų paplūdimys ir Juodkrantės centrinis paplūdimys. Juodkrantės nudistų paplūdimys tapo patraukliausias ir saugiausias Neringos paplūdimys, tačiau jis nėra įteisintas; 6. Lietuvoje nudistų vis daugėja, tai įrodo ir Vilniuje 2020 m. birželio 1 d. oficialiai atidarytas Valakampių nudistų paplūdimys, kuriame vasarą ilsėjosi daugybė žmonių.