Dėl pasiūlymo fotografų darbo sąlygoms karantino metu


Parašų: 360


  • Autorius: Tomas Brazinskas, UAB „Brazzistudio“
  • Adresuota: LR Seimui, LR Vyriausybei, LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijai
  • Parašai renkami iki: 2022-01-26
  • Kategorija: Ekonomika ir verslas

Prisidėkite prie šios peticijos:

Pasirašyti Pasidalinti

KREIPIMASIS

Dėl pasiūlymo fotografų darbo sąlygoms karantino metu
2021-01-26, Vilnius

Lietuvos fotografų bendruomenė kreipiasi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, Lietuvos Respublikos Seimą ir Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministeriją prašydama atkreipti dėmesį į šiuo metu esamą fotografavimo paslaugų trukmę, numatytą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarime Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ (toliau – Nutarimas Nr. 1226), 2.2.3 papunktyje.

Nutarime nurodoma, jog: „gali būti teikiamos tos fotografavimo ir filmavimo paslaugos, kurių metu kontaktas tarp paslaugos teikėjo ir paslaugos gavėjo yra trumpesnis nei 15 minučių.“ Lietuvos fotografų bendruomenė pabrėžia, jog pagal dabartinį nutarimą mūsų bendruomenė neturi galimybių vykdyti savo darbo, todėl prašo adekvačiai prailginti fotografavimo paslaugų teikimo laiką.

Mūsų, kaip ir visos visuomenės, tikslas – prisidėti prie COVID-19 viruso plitimo stabdymo, tuo pat metu siekiant, kad fotografai, kurių veikla šiuo metu apribota, galėtų bent minimaliai dirbti, laikantis visų privalomų saugomo rekomendacijų.

Pasiūlymai fotografų darbo sąlygoms:
- Fotografų darbas organizuojamas ne didesnėms nei 3-5 žmonių grupėms, į fotosesijas neįleidžiami pašaliniai asmenys;
- Fotografuoti leidžiama ir lauke, ir uždarose patalpose;
- Užtikrinamas 10 kv. m. plotas vienam žmogui;
- Išlaikomas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp fotosesijose dalyvaujančių asmenų;
- Dirbti gali tik sveiki asmenys, kuriems nepasireiškė ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, kitų užkrečiamųjų ligų požymiai (karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.);
- Žmonės, kuriems privaloma izoliacija, tuo laikotarpiu projektuose dalyvauti negali;
- Visi fotosesijos dalyviai turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (tokios apsaugos priemonės gali būti nenaudojamos tik tuo atveju, jeigu žmogus negali jų dėvėti dėl darbo specifikos, pvz.: yra fotografuojamas);
- Užtikrinama, kad darbo aplinkoje būtų žmonių rankų higienai ir dezinfekcijai būtinos priemonės, taip pat užtikrinta, kad laikytųsi kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

Didžioji dalis fotografų bendruomenės, taip pat vizažistai, stilistai, modeliai, yra savarankiškai dirbantys asmenys, jų pajamos šiuo metu ženkliai sumažėjusios, o valstybės parama nėra pakankama. Prailginta darbo trukmė leistų toliau vystytis smulkiajam verslui, būtų kiek įmanoma sumažinti ekonominiai padariniai, apsisaugota nuo potencialiai nelegaliai veikiančių tokių paslaugų teikėjų, o saugumo rekomendacijų laikymasis užtikrintų saugų darbą.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Neskelbiama
2021-02-01 / 21:09
Fotografai galėtų dirbti laikantis visų saugumo reikalavimų!
2 Neskelbiama (Kaunas)
2021-01-29 / 20:08
Turint 160 kv m studiją ir mokant didžiulią nuomą už ją nedirbant ir negaunant pajamų - yra nepakeliamai sudėtinga situacija - kaip išgyventi, už ką įvykdyti įsipareigojimus. Turint tokią erdvę yra tikrai realu dirbti bekontaktiniu būdu.
3 Tomas (Klaipėda)
2021-01-29 / 13:00
Paramos visai negaunu, nes dirbu pagal darbo sutartį, kur atlygynimas 15 eurų didesnis už minimumą..., bet už fotostudijos nuomą ir komunalinius visvien turiu mokėti, tad daugiau nei pusė tos algos iš kito darbo sumokama už fotostudiją. Kiek lieka (t.y. nelieka) susimokėt kitus pragyvenimo mokesčius, neįskaitant būtinas pragyvenimui prekes, paskaičiuoti nesunku :)
4 Rūta
2021-01-27 / 15:23
Tikrai niekaip nesusiveda, kokius saugumo reikalavimus pažeistume dirbdami lauke per atstumą.
5 Egidijus
2021-01-27 / 07:21
Siuo metu sudarytos visos salygos klesteti didiesiems prekybos tinklams, kai tuo tarpu visi saviveiklininkai ir mazieji verslai turi verstis is 200€ Pasalpos... puiku Lietuvele! O gal visiems meno atstovams reiketu pradeti pardavineti maisto produktus per fotosesijas?
6 Dovilė (Klaipėda)
2021-01-27 / 00:15
Nežlugdykit mažūjų verslų !!! Ir mes tyrime teisę, dirbti, saugiai, užtikrintai ir su mažesnę rizika, nei didieji verslai.
7 Redas
2021-01-26 / 22:26
Jei sprendimus priimate vadovaudamiesi tik skaičiais, tai prašau pateikti duomenis, kiek atvejų yra siejama su fotografijos veiklą vykdančias žmonėmis ir jų klientais.
8 Roma (Kaunas)
2021-01-26 / 18:31
Prašom patiems kelis mėnesius pabandyt pagyvent už 257€.
9 Simona (Šiauliai)
2021-01-26 / 18:26
Dabartinė situacija - visiškas mažo verslo žlugdymas.
10 Giedrė (Kaunas)
2021-01-26 / 17:16
Nematau reikalo žlugdyti mažus verlus Kuomet didieji dirba kaip dirbę. Sandėliuose 100 žmonių. Neišlaikomas dviejų metrų atstumas kuomet fotografai jį išlaiko dar daugiau.
11 Justina (Vilnius)
2021-01-26 / 17:15
“Didžioji dalis fotografų bendruomenės, taip pat vizažistai, stilistai, modeliai, yra savarankiškai dirbantys asmenys, jų pajamos šiuo metu ženkliai sumažėjusios, o valstybės parama nėra pakankama. Prailginta darbo trukmė leistų toliau vystytis smulkiajam verslui, būtų kiek įmanoma sumažinti ekonominiai padariniai, apsisaugota nuo potencialiai nelegaliai veikiančių tokių paslaugų teikėjų, o saugumo rekomendacijų laikymasis užtikrintų saugų darbą.”
12 auksinė
2021-01-26 / 16:07
Peticijos teikiamos pasirašant parašu (internetu - elektroniniu), o ne užpildant kelis langelius puslapyje, skirtame rinkti "klikams" ir Jūsų asmeniniams duomenims https://epilietis.lrv.lt/lt/dalyvauk-priimant-ir-keiciant-sprendimus/pateik-peticija-2/kaip-pateikti-peticija
13 Karolina (Šiauliai)
2021-01-26 / 16:06
Už laisvą kūrybą ir paslaugas iki 15min. Kodėl vieniems jos leidžiamos, o kitiems ne?