Peticija prieš TV3 komentatorių Nerijų Kesminą


Parašų: 12


  • Autorius: Eugenijus Žmuida
  • Adresuota: TV 3 vadovybei
  • Parašai renkami iki: 2022-03-07
  • Kategorija: Sportas

Prisidėkite prie šios peticijos:

Pasirašyti Pasidalinti

Džiaugiamės, kad TV3 televizija vis daugiau dėmesio skiria futbolui, įdomiausiai ir populiariausiai sporto šakai – galime stebėti geriausius pasaulio klubus ir rinktines. Futbolo lygis nuolat kyla, tobulėja ir žaidimo taisyklės, visa tai skirta žiūrovui – kad dar subtiliau mėgautųsi futbolo „poezija“. Svarbi futbolo, ypač transliacijų pateikimo dalis yra jo komentavimas. Jis gali ir turi padėti dar geriau mėgautis rungtynių subtilybėmis. Tačiau yra ne visada taip – komentatorius gali ir sugadinti futbolo šventę, ilgai laukto futbolo vakaro malonumą. Tikras apmaudo jausmas apima ne vieną sirgalių, vos išgirdus Nerijaus Kesmino balsą. Tai komentatorius, ilgus dešimtmečius komentuojantis futbolą, dažnai pasirenkantis geriausias rungtynes ir savo šablonišku komentaru, nė per plauką nepatobulėjusiu per tuos dešimtmečius, savo užtikrintu balsu dėstantis vis tas pačias „iki skausmo“ žinomas futbolo „tiesas“ tiesiog į neviltį varo klausytojus. Jis nemato žaidimo, nejaučia rungtynių pulso, nekalbant apie kažkokią „poeziją“. Jis visą laiką komentuoja statistiką: turnyrinę lentelę, smūgių skaičių, kamuolio kontrolę (jis tai „patikslina“ daugmaž 15–20 kartų per rungtynes), užsiima spėlionėmis – kartais jau nuo 10 min. ima svarstyti, kaip atrodys lentelė, jei rungtynės taip pasibaigs; ką išleis pakeitimui, kiek minučių pridės ir t. t. ir pan. Statistikos apskritai nereikia komentuoti, nes, viena, ją futbolo sirgaliai ir taip gerai žino; antra, ją nuolat primena operatoriai, rodydami lenteles. Bet Kesminui tai nė motais – jis, kaip žmogus, kuriam futbolo rungtynės neįdomios, arba įdomios tik tiek, kiek keičia statistiką, praleidžia rungtynes „pasislėpęs“ už tų statistinių duomenų, dažnai nepastebėdamas įdomiausių momentų. TV3 sporto kanalai turi puikių komentatorių, kuriems šia proga norisi padėkoti aistruolių vardu. Tai Paulius Jakelis, Maksimas Voroninas, Žydrūnas Grudzinskas, Rytis Vyšniauskas (pastarojo komentarai bene patys taikliausi ir įdomiausi). Galbūt dar kuris nepaminėtas, bet visi jie visa galva aukščiau už Nerijų Kesminą, kurį galbūt buvo galima „kentėti“ pirmaisiais metais, tačiau dabar jo komentavimas yra futbolo suvokimo suprimityvinimas, Lietuvos futbolo sirgalių žeminimas, todėl tikimės, kad TV3 vadovybė mus supras ir atsižvelgs į čia išsakytą nuomonę ir pageidavimą daugiau nebesiklausyti įkyrėjusių postringavimų, galbūt suras Nerijui Kesminui labiau jo gabumus ir interesus atitinkantį darbą.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Vilmantas
2021-08-21 / 15:56
Žiūriu premier lygą. Moku už tai pinigėlius. Sutinku su visais kad kesmino tiesiog neįmanoma klausytis. Padrikos mintys,ištisas mykimas,nesugebėjimas suregzti sakinio. Tenka ieškotis sky ar kitų kanalų kad ziūrėti futbolą. Labai norėtusi kad mokamuose kanaluose komentuotų ne kesminas
2 Martynas
2021-04-19 / 20:21
Nu jei dabar mačas baigtųsi tai tada lentelėje.... Asilas, neįmanoma per jį normaliai futbolo pažiūrėti.
3 Marijus (Vilnius)
2021-03-13 / 18:33
Sutinku su jau parašytu tekstu visiškai. Dar pridurčiau, kad labai nerišlūs Nerijaus sakiniai. Pradeda sakinį viena mintim, pauzė, tęsia visai kitas mintis. Kančia klausyti. Sorry, bet yra geresnių komentatorių.