Dėl Aplinkos apsaugos departamento direktorės Olgos Vėbrienės grąžinimo į pareigas bei nepasitikėjimo pareiškimo ir interpeliacijos procedūros inicijavimo Aplinkos ministrui Simonui Gentvilui


Parašų: 1 304


  • Autorius: J. Jablonskienė
  • Adresuota: Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai Lietuvos Respublikos Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei Lietuvos Respublikos Vyriausybei Lietuvos Respublikos Seimui Lietuvos žurnalistų sąjungai
  • Parašai renkami iki: 2022-04-12
  • Kategorija: Aplinkosauga

Prisidėkite prie šios peticijos:

Pasirašyti PasidalintiAplinkos ministras Simonas Gentvilas 2021-04-09 netikėtai ir dėl abejotinos priežasties atleido Aplinkos apsaugos departamento direktorę Olgą Vėbrienę, kuriai Generalinė prokuratūra yra suteikusi pranešėjos statusą, iš direktorės pareigų.
Mes, žemiau pasirašiusieji, atstovaujantys suinteresuotą visuomenę ir aktyviai dalyvaujantys bei veikiantys aplinkos apsaugos srityje Lietuvoje nepriklausomų visuomeninių organizacijų, bendruomenių atstovai, nariai ir nepriklausomi visuomenininkai, kategoriškai nesutinkame, prieštaraujame ir smerkiame šį Aplinkos ministro Simono Gentvilo abejotiną ir aplinkosaugai žalingą sprendimą. Aplinkos ministro Simono Gentvilo spaudimas Olgai Vėbrienei prasidėjo tik gavus ministro įgaliojimus, dėl to jai buvo suteiktas ir pranešėjos statusas pagal Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymą, tačiau nepaisant suteikto statuso Ministro elgesys ir komunikacija nesikeitė, nuolat ieškant priežasčių konfliktui dėl Olgos Vėbrienės sąžiningo ir principingo pareigų vykdymo.
Olga Vėbrienė girdi, įsiklauso ir atsiliepia į visuomenės balsą, jautriai ir atidžiai reaguoja į pranešimus apie aplinkos apsaugos pažeidimus, nedelsdama juos stabdo, pradeda tyrimus ir gina viešąjį interesą. Tokios pareigūnės laukėme metų metus – ji yra viltis daugeliui Lietuvos bendruomenių, į kurių pagalbos šauksmus dėl ilgamečių aplinkosaugos pažeidimų niekas iki šiol nereagavo – tik dėl jos principingumo ir pasišventimo aplinkos apsaugai sustabdyti įsisenėję ir naujai įvykę svarbūs aplinkosauginiai pažeidimai ir pradėti jų tyrimai, kuriuos iki šiol ignoravo regioniniai departamento skyriai – dėl to ji įgijo besąlyginę pagarbą visuomenės bei sąžiningo verslo tarpe.
Olga Vėbrienė yra principinga, sąžininga pareigūnė, pasišventusi aplinkos apsaugai ir jos kontrolei, nesitaikstanti su korupcija, neatstovaujanti nei politinių, nei verslo interesų, atkakliai ginanti viešąjį interesą ir turinti didelį visuomenės palaikymą. Departamento vadovė per savo trumpą darbo laiką padarė neabejotiną proveržį Lietuvos aplinkosaugoje – įgyvendintos antikorupcinės priemonės, atsiradusi išorės komunikacija su visuomene, svarbiausių įvykių sklaida Facebook platformoje, konsultacijų teikimas, todėl ji yra viltis visuomenei, kad aplinkos apsauga ir jos kontrolė Lietuvoje pagaliau turi tvirtą stuburą.
Tokių pareigūnų, o ypač vadovų kontroliuojančiose institucijose, labai reikia Lietuvai – tik su jais mes galime siekti principingų į valstybės gerovę nukreiptų tikslų, kuomet kompetentingai dirbantys pareigūnai nebus keičiami, kas kartą pasikeitus ministrams ir dėl jų užgaidų.

Atkreipiame dėmesį, jog aplinkos ministro Simono Gentvilo sprendimas atleisti O.Vėbrienę iš pareigų yra ne kas kitas kaip - politinis susidorojimas su nuo politikos pokyčių nepriklausomu valstybės pareigūnu. Vertiname tai kaip gėdingą, asmeninį S.Gentvilo konflikto su O.Vėbriene, sprendimo būdą. Mes esame įsitikinę, jog Aplinkos apsaugos departamento direktorė Olga Vėbrienė turi reikiamą patirtį ir gebėjimus eiti šias pareigas ir pats ministras nusiskundimų dėl darbo kokybės O.Vėbrienei nėra pateikęs.

Taip pat pažymime, jog aplinkos ministerija yra pasitikėjimą praradusi institucija, kurioje taikomi dvigubi standartai. Vienas iš pavyzdžių, kuomet Valstybinės miškų urėdijos (taip pat pavaldžios aplinkos ministerijai institucijos) vadovu buvo paskirtas Valdas Kaubrė, neturintis reikalingos trijų metų vadovaujamosios patirties.

Aplinkos apsaugos direktorės Olgos Vėbrienės nušalinimas nuo pareigų šiuo metu padarytų DAUG DIDESNĘ ŽALĄ aplinkos apsaugos sistemai, kuri dabar susiduria su didžiulėmis reformomis ir kylančiu darbo krūviu, nei galimą žalą dėl O.Vėbrienės vadovaujamosios patirties trūkumo, ar kitų ministro minimų argumentų. Šiuo metu AAD vyksta nepaprastai svarbios pertvarkos, pradėti sudėtingi teisminiai procesai dėl aplinkosauginių pažeidimų, todėl principingo ir sąžiningo vadovo dalyvavimas yra tiesiog privalomas.

Prašome imtis veiksmų, kad nepakantūs korupcijai, netoleruojantys pažeidimų, savo pareigų vykdymui pasišventę pareigūnai liktų savo tarnyboje ir dirbtų Lietuvos labui - tokių kompetentingų vadovų turime nedaug, privalome juos saugoti, ginti, palaikyti ir skatinti. O aplinkos ministerijoje nebebūtų taikomi dvigubi standartai, o aplinkos ministerija veiktų aplinkos ir bendruomenių - o ne slaptų korupcinių interesų arba asmeninių konfliktų sprendimo labui.

Suinteresuotos visuomenės ir visuomeninių organizacijų vardu, griežtai smerkdami Aplinkos ministro Simono Gentvilo neteisėtą, neetišką elgesį, prašome inicijuoti Aplinkos apsaugos departamento direktorės Olgos Vėbrienės grąžinimo į pareigas, Aplinkos ministro Simono Gentvilo 2021-04-09 įsakymo pripažinimo netekusiu galios procedūras bei kuo skubiau inicijuoti nepasitikėjimą ir interpeliaciją Aplinkos ministrui Simonui Gentvilui dėl galimai neetiško ir aplinkai darančio žalą elgesio.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Artūras
2021-04-27 / 15:35
Už tradicinia šeima!! Santuoka tik tarp vyro ir moters. Aš prieš stambulo konvencija !!
2 Martynas (Vilnius)
2021-04-20 / 11:20
Manau Olgos Vėbrienės indėlis į aplinkosaugą yra gana didelis, ir mano nuomone jei siekiai išsaugoti naturialiąją gamtą kertasi su liberaliuoju miško valdymo modeliu, tai čia įžvelgiu ir tam tikras politinės/ideologinės aplinkybes
3 Dalia
2021-04-18 / 20:25
ŠALIN LIBTARDŲ PARSIDAVĖLĮ S.GENTVILĄ, menkystą ir aferistą - bei visą LIBERASTŲ KLANĄ, kurie VYKDO SAVO VALSTYBĖS GENOCIDĄ!!! INTERPERLIACIJĄ TAM ES GLOBALISTŲ PAKALIKUI!!!
4 Neringa
2021-04-17 / 23:39
Gyvas miskas duoda gyvybe mums, mylekime miskus ir zeme, mylekime zmones ir visa, kas gyva!
5 Gintaras
2021-04-17 / 20:02
Butinai grazinti,nes atleista neteisetai,del ministro S.Gentvilo interesu....
6 Nerijus (Kaunas)
2021-04-17 / 13:35
Už teisingą, klestinčią Lietuvą !!! Šalin savanaudišką, kvailą valdžios saviveiklą. Šalin korumpuotą, susitepusią valdžią !
7 Giedrė
2021-04-17 / 13:29
Parsidavęs, nevertas pagarbos korupcionierius šalina sąžiningus pavaldinius, stabdančius mūsų visų turto grobstymą ir aplinkos taršą. Interpeliaciją S.Gentvilui! Grąžinti į pareigas O.Vėbrienę.
8 Vytenis (Vilnius)
2021-04-17 / 08:19
Palaikau, šią moterį, kuri kovoja su gamtos teršėjais ir matyt tikrai korumpuotu ministru Gentvilu, kuriam turbūt yra neparanku savo komandoje turėti žmogų, kuris trukdo imti kyšius ir lobti Lietuvos gamtos niokiojimo sąskaita!
9 Erikas (Vilnius)
2021-04-16 / 22:08
Gražinti departamento vadovę, inicijuoti apkaltą genvtilui už lietuvos miškų naikinimą
10 Neskelbiama (Vilnius)
2021-04-16 / 12:55
Yra kraupu, kaip tokioje pozicijoje būdamas elgiasi žmogus (Gentvilas). Ant tos pačios žemės visi gyvenam, o ir po žeme atsidursim visi, visų pasaulio pinigų į karstą nenusineši, žmogau, o po savęs palikti geresnį pasaulį didesnis turtas...Labai tikiuosi, kad atsipeikėsi nuo šito blogo sapno. O. Vėberiene, tikiuos atgausit savo postą ir toliau darysit tikrai teisingus darbus!
11 Neskelbiama (Kaunas)
2021-04-16 / 06:43
Už Vēbriebės grąžinimą. Valdžia privalo atstovauti piliečiú ir valstybės interesus. Lauk Gentvilą!
12 Valdemaras (Šiauliai)
2021-04-15 / 23:39
Tik tokie specialistai ir turi dirbti šalyje ginant nuostabiausia šalies turtą-nuostabiaja gamta,o ne velniai-pinigu vergai/parsidaveliai,ko nepasakysi apie patį ministrą!
13 Antanas
2021-04-15 / 23:31
Aplinkos ministro Simono Gentvilo spaudimas Olgai Vėbrienei prasidėjo tik gavus ministro įgaliojimus, dėl to jai buvo suteiktas ir pranešėjos statusas pagal Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymą, tačiau nepaisant suteikto statuso Ministro elgesys ir komunikacija nesikeitė, nuolat ieškant priežasčių konfliktui dėl Olgos Vėbrienės sąžiningo ir principingo pareigų vykdymo. Olga Vėbrienė girdi, įsiklauso ir atsiliepia į visuomenės balsą, ..."
14 Ramūnas (Šiauliai)
2021-04-15 / 20:44
Reikalaujame grąžinti O. Vėberienę į pareigas ministras neteisus
15 nijole (Marijampolė)
2021-04-15 / 19:29
Reikalaujam grąžinti O. Vėberienę į jos buvusias pareigas!!!
16 Neskelbiama (Panevėžys)
2021-04-15 / 15:33
Aplinkos apsaugos direktorės Olgos Vėbrienės nušalinimas nuo pareigų šiuo metu padarytų DAUG DIDESNĘ ŽALĄ aplinkos apsaugos sistemai
17 Petras (Vilnius)
2021-04-15 / 15:23
mldc Vebrienė, bet gaila kad čia tik trumpam skandalas, bet taip ir baiksis..
18 Vytautas (Vilnius)
2021-04-15 / 14:58
Gaila jog leidžiama taip vienašališkai veikti. Gentvilai truputį paieškok sprendimų, kompromisų. Visiškai ne politinis sprendimas, baimės greičiausiai paveiktas emocinis sprendimas.
19 Mindaugas (Kaunas)
2021-04-15 / 12:45
Mano akimis Vėberienė žmogus nepripažįstantis autoritetų, "nusistovėjusių" tvarkų - jos darbas koncentruotas į aplinkos apsaugą, o ne įvairių įnteresų grupių tenkinimą.
20 Dangerutė (Vilnius)
2021-04-15 / 12:07
Reikalaujam grąžinti O. Vėberienę į jos buvusias pareigas!!!
21 Kristijonas (Vilnius)
2021-04-15 / 11:24
Grąžinkit Olgą Vėbrienę į AAD direktorės pareigas!
22 Virginija (Vilnius)
2021-04-15 / 11:17
Gal jau laikas baigti tyčiotis iš žmonių, kurie sąžiningai dirba paskirtą darbą? Grąžinkit Olgą Vėbrienę į darbą!
23 Janina
2021-04-15 / 09:25
Jei sąžiningus darbuotojus atleidžiame, tai kur link keliauja Lietuva?
24 Ričardas (Pasvalys)
2021-04-15 / 07:35
Mest *** ta Gentvila. Cia is snukio(veido) matosi, kad ir subine savo su tevu parduotu uz kapeika
25 Birutė (Vilnius)
2021-04-14 / 23:26
Jau gana aukštųjų valdininkų savivalės, lai atsako pagal įstatymus.
26 Edgaras
2021-04-14 / 23:02
Nesutinku su ministro sprendimu atleisti Olgą iš pareigų.
27 Vytautas (Vilnius)
2021-04-14 / 22:26
Pilnai palaikau peticijos reikalavimus ir reikalauju grąžinti Vėbrienę į pareigas
28 Neskelbiama
2021-04-14 / 21:41
Kiek galima tyciotis su tuo gentvilu ? Ismeskit ji is darbo
29 Arturas (Kaunas)
2021-04-14 / 21:29
Tokiu kaip Gentvilas isvis neturetu dirbti tokio darbo, pagal pareigas jo darbo irankis turi buti eiline gatves sluota ir ja atitinkancios pareigos (kiemsargis).
30 Ingrida
2021-04-14 / 19:32
Gentvilą patraukti atsakomybėm už įgaliojimų viršijimą

Peticija gali būti panaudota politinėje ar partijų veikloje, teikiant siūlymus valstybinėms institucijoms.