Už morališkai teisingą elgesį su nelaisvėje laikomais laukiniais gyvūnais Lietuvoje.


Parašų: 5


  • Autorius: Inga A.
  • Adresuota: Lietuvos Respublikos Aplinkos Apsaugos Ministerija
  • Kategorija: Aplinkosauga

Mes, Lietuvos piliečiai ir mokesčių mokėtojai nesutinkame, kad už Valstybei sumokėtus mūsų uždirbtus pinigus būtų išlaikomos tokios įstaigos kaip Lietuvos Zoologijos sodas ir Klaipėdos Jūrų muziejus kol jos neatlieka savo gamtosauginių, akademinių ir visuomenės švietimo funkcijų. Mes reikalaujame, kad šių įstaigų veiklos nuostatai būtų kritiškai persvarstyti, atnaujinti įtraukiant reikalavimus atitinkamai specialistų kvalifikacijai darbui su laukiniais gyvūnais, nuolatiniam kvalifikacijų kėlimui įstaigų globotinių gerovei užtikrinti. Mes rekalaujame, kad būtų uždrausta jose dauginti laukinių gyvūnų rūšis, kurios nėra Lietuvos vietinės natūralios ekosistemos dalis, jei jų išlikimui nėra kilęs pavojus. Reikalaujame, kad egzotiniai gyvūnai šiose įstaigose būtų globojami tik juos konfiskavus iš neteisėtų jų globotojų, suteikiant laikiną prieglobstį, su planais juos perkelti į įstaigas, kurios tinkamai juos reintegruos į laukinį gyvenimą ar bent užtikrins gyvenimą su kitais tos pačios rūšies individais jei Lietuvos įstaigos šių sąlygų suteikti neturi galimybės. Reikalaujame, kad būtų užtikrinta, jog tarp įstaigų globotinių nebus vykdoma kraujomaiša, jog jie nebus dresuojami disciplinuojant smurtu ar kitokiu žiauriu elgesiu.
Ypatingai reikalaujame, kad būtų nutraukta įstaigų veikla, kuri gali būti laikoma gyvūnų išnaudojimu pramoginiais tikslais t.y. laukinių gyvūnų pramoginiai pasirodymai publikai. Gyvūnų ekspozicija turi vykti tik edukaciniais tikslais bei tik užtikrinant komfortabilią laukinių gyvūnų aplinką. Reikalaujame, kad įstaigos vykdytų mokslinę veiklą ir kasmet paskelbtų bent kelias mokslines publikacijas. Tik tokiu atveju mes, mokesčių mokėtojai, žinotume, kad mūsų pinigai išleidžiami kilniems tikslams pasiekti.

Lietuvos Respublikos piliečiai pasirašę šią peticiją


Peticija gali būti panaudota politinėje ar partijų veikloje, teikiant siūlymus valstybinėms institucijoms.


Notice: Undefined variable: show_conf_1 in /var/www/u582891656/peticijos.lt/public_html/pages/petition.php on line 810

Notice: Undefined variable: email_verified in /var/www/u582891656/peticijos.lt/public_html/pages/petition.php on line 816