Dėl namo L. Giros G. 115, Vilniuje, statybų


Parašų: 368
Paramos: 90.00 EUR

Pasiekus 100 parašų ir 250 EUR paramos, peticija bus priimta administravimui VŠĮ Peticijos.

  • Autorius: Andrius Kučiauskas
  • Adresuota: Vilniaus miesto savivaldybė
  • Parašai renkami iki: 2022-12-16
  • Kategorija: Kita

Prisidėkite prie šios peticijos:

Pasirašyti Pasidalinti Paremti

Pasiekus 100 parašų ir 250 EUR paramos, peticija bus priimta administravimui VŠĮ Peticijos, skiriant 100% paramos šios peticijos administravimui (teisinė konsultacija, viešinimas, agitacija, įforminimas, įteikimas adresatui, atsakymo paviešinimas ir kt.). Nepasiekus šios ribos, parama bus skirta bendrai VŠĮ Peticijos veiklai.

Vilniuje, Fabijoniškėse, adresu L. Giros g. 115, įmonės UAB BONAVA, yra planuojamas statyti naujas daugiabučių kompleksas.
Po projekto viešojo pristatymo kuris vyko nuotoliniu būdu 2022-11-07. Šalia esančių namų bendruomenės vardu prašome neišduoti statybos leidimo, sustabdyti numatomas statybas ir palikti sklypą viešam gyventojų naudojimui.
Prašome neišduoti statybos leidimo dėl šių pagrindinių priežasčių:
1. Numatoma statybos vieta jau yra laisvalaikiu aktyviai naudojama gyventojų (pvz. šunų vedžiojimo aikštelė, pėsčiųjų takas, vaikų čiuožinėjimas nuo kalniuko žiemos metu). Papildomų namų statyba šioje vietoje yra visiškai neadekvati dėl eilinio bandymo pastatyti namus bet kuriame kiek laisvesniame žemės plote ir sunaikina žalią bei laisvalaikio plotą taip neigiamai veikdama vietinių gyventojų nuotaikas.
2. Šunų aikštelės panaikinimas. Gyventojai naudojasi patogia ir aptverta šunų vedžiojimo aikštele link kurios reikia užlipti tuo pačiu statyojo pavadintu „nesaugiu“ kalneliu. Šunų vedžiojimo aikštelė yra aktyviai naudojama vietos bendruomenės ir yra viena iš bendruomenės socializacijos vietų. Viešojo susirinkimo metu nebuvo numatyta jokių planų atkurti šunų vedžiojimo aikštelę. Tuo labiau, kad tik šiais metais šunų vedžiojimo aikštelėje buvo įrengtas apšvietimas.
• Viešojo susirinkimo metu buvo teigiama, kad „kalniukas“ ant kuriuo yra aikštelė yra „nesaugus“, nors niekas iš gyventojų nesiskundė dėl nesaugumo. Žiemos metu, kai dėl oro sąlygų yra labai slidu, laiptai galėtų palengvinti užlipimą.
3. Automobilių stovėjimo vietų trūkumas. Daugiabučiuose numatyta 101 butas ir apie 75 automobilių stovėjimo vietų požeminėje aikštelėje. Viešojo susirinkimo metu buvo minėta, kad tai apskaičiuota pagal STR reikalavimus taikant 0,75 automobilių stovėjimo vietos koeficientą vienam butui. Tačiau, norime pabrėžti:
• Dažnas butas tikrai turės minimaliai po du automobilius. Pertekliniai automobiliai bus statomi jau esančių daugiabučių kiemuose, taip pat statomi ant žolės.
• Vystytųjų argumentas, kad galbūt ne visi turės automobilius ir tie kas neturi naudosis viešuoju transportu nėra svarus. Įrengiant įvažiavimą į planuojamą statyti pastatą, bus „sumažintas“ automobilių stovėjimo vietų skaičius, nes būtent toje vietoje gyventojai stato automobilius kelkraštyje. Viešuoju transportu naudotis yra ganėtinai patogu jei yra dirbama centre ar miesto ribose. Įvairios besistatančios bendrovės statomos ten, kur viešasis transportas privažiuoja, bet ganėtinai retu grafiku, tokiais atvejais gyventojams, ypač tiems kas turi vaikų, patogiau naudotis asmeniniais automobiliais. Taigi, statybos atveju, galima teigti, kad bus aštrus automobilių stovėjimo vietų trūkumas.
• Rytinės spūstys. Jau dabar, kiekvieną rytą, sankryžoje prie planuojamo statyti namo vyksta rytinės spūstys, ypač šalutiniame kelyje. Naujų daugiabučių statyba tik dar labiau padidintų spūstis dėl papildomo automobilių kiekio ir dėl naujos pėsčiųjų perėjos įrengimo. Bei, kalbant apie viešąjį transportą, planuojamas statyti namas būtų statomas prie pat autobusų žiedo, kas galėtų ne tik padidinti spūstis, bet ir sukelti viešojo transporto vėlavimus.
Dėl visų aukščiau išvardytų priežasčių, prašome neišduoti statybos leidimo šiam objektui.

Pasirašyti peticiją

Kiekvienas šiai peticijai paaukotas 1 EUR leidžia mums pasiekti apie 500 žmonių su peticijos žinute ir surinkti daugiau parašų. Paramą administruoja ne pelno siekianti organizacija VŠĮ "Peticijos". 100% paramos yra skiriama šios peticijos administravimui (teisinė konsultacija, viešinimas, agitacija, įforminimas, įteikimas adresatui, atsakymo paviešinimas).


      Jokios kitos informacijos nesiųsime
# Vardas Komentaras
1 Renata
2022-11-29 / 07:49
Negadinkit zaliosios zonos, del daugiabuciu kuriu cia ir taip apstu.
2 Jūratė
2022-11-29 / 07:01
Pilnai sutinku. Visiškas miško niokojimo. Gėda. Kam sodinti medžius džiunančius rajone, o senuosius medžius kirsti miškuose. Kur ugdysis naujo namo vaikai? Mokyklos ir darželiai perpildyti aplinkui. Pa pulti į darželį neįmanoma! Kur parkuosis mašinos naujo namo gyventojų, nes aplink viskas užstatą, net pra važiuoti neimanoma!
3 Julija
2022-11-28 / 20:12
Prieštarauju miško kirtimui, daugiabučių statymui, bendruomenės pamėgtos erdvės bjaurojimui! Trys namai sugrūsti vienas prie kito atrodo klaikiai! O kur bus įėjimas į parką ir į takelį, nuo kurio žiemą čiuožinėja vaikai? Nustokit gadinti Vilnių!
4 Kęstutis (Vilnius)
2022-11-28 / 08:19
Prieštarauju daugiabučių statybai ir žalios erdvės niokojimui.
5 Dainius (Vilnius)
2022-11-27 / 21:49
esu prieš miško kirtimą ir daugiabučių statybas, reikia palikti miško erdvę viešajam naudojimui.
6 Ana (Vilnius)
2022-11-27 / 21:20
Nesutinku su naujo kvartalo statyba miško sąskaita. Parkavimo vietų ir taip trūksta, o dar prisidės ir naujų butų savininkų automobiliai.
7 Renata (Vilnius)
2022-11-27 / 13:49
Nesutinku, kad šioje vietoje būtų vykdomos statybos, prašau neišduoti statybos leidimo planuojamam objektui L. Giros g. 115
8 Teresa (Vilnius)
2022-11-26 / 09:52
Pries statybas nauju namu, palikite miška, gyvunams aikstele. Vis mažai visko. Kur tik gabalėlis žemės tai iš kart užstatyti. Siaubas!!!
9 Justyna (Vilnius)
2022-11-26 / 02:28
Tai yra miškas nors ir privatus, iškirsti negalima
10 Justina
2022-11-25 / 19:57
Naikinamas miškas, siaubingas projektas. Jeigu gyventojai nunusipirks parkingo kur mašinas statys???
11 Artūras (Vilnius)
2022-11-25 / 19:03
dalį miško iškirs, piko metu sankryža jau dabar užgrūsta, šunų aikštelės nebeliks, automobilių parkavimo problema dar padidės
12 Gintaras (Vilnius)
2022-11-24 / 11:48
esu prieš miško kirtimą ir daugiabučių statybas, reikia palikti miško erdvę viešajam naudojimui.
13 Jurgita
2022-11-22 / 21:33
STOOOOOP miesto tankinimui žaliųjų erdvių ir vilniečių sveikatos sąskaita. Tokia ekosistema sugeria nnnnnn laipsniu daugiau CO2 nei nešienautos vasarą Vilniaus pievos !!!
14 Zygimantas (Vilnius)
2022-11-21 / 23:05
As ten luna vedzioju pagailekit jos ji ir taip serga depresija vaistus kasdien turiu serti kas butu jei savo parkelio netektu
15 Paulina
2022-11-21 / 17:48
Atliekamas žaliųjų erdvių trūkumo problemos didinimas.
16 Vida (Vilnius)
2022-11-21 / 16:15
NELEISTI STATYBŲ, NEKIRSTI MIŠKO, NENAIKINTI GAMTOS
17 Julija
2022-11-21 / 13:07
Ši vieta yra intensyviai naudojama aplinkinių namų gyventojų, surengiamos rajono bendruomienės šventės. Pastačius daugiau namų būtų žymiai pabloginta esamų gyventojų aplinka, pablogėtų iki šiol nesutvarkytas parkavimo klausymas.
18 Ala (Vilnius)
2022-11-21 / 12:30
Prieš, nes reikalingas kalniukas vaikams, reikalinga aikštelė šunims!
19 Martynas (Vilnius)
2022-11-21 / 10:43
Prašau neišduoti statybos leidimo planuojamam objektui L. GIROS G. 115
20 Jan (Vilnius)
2022-11-21 / 08:19
Nesutinku su statybomis. Kad butu naikinomas miškas !
21 Dalius
2022-11-20 / 16:28
Esu prieš bet kokį medžių kirtimą Visorių miške!
22 Dzintra (Vilnius)
2022-11-20 / 12:15
Dar labiau pablogins ir taip perpildyto Fabijoniškių rajono gyventojų padėtį.
23 Darius (Vilnius)
2022-11-20 / 08:53
Nesutinkame, kad šioje vietoje būtų vykdomos statybos
24 Raimundas (Vilnius)
2022-11-20 / 02:04
Nesutinku su statybomis. Prieš miško kirtimą ir darkymą!
25 Ilona (Vilnius)
2022-11-19 / 22:44
Nesutinku su statybomis. Baigia visą mišką iškirsti. Nedarykite iš Fabijonoškių Perkūnkiemio!
26 Rūta (Vilnius)
2022-11-19 / 22:36
Aš esu prieš medžių kirtimą ir naujų namų statymą
27 Daiva (Vilnius)
2022-11-19 / 21:17
Esame prieš statybas! Esame prieš miško kirtimą! Miško ir taip visai nebeliko!
28 Giedrė (Vilnius)
2022-11-19 / 21:05
Būtų tiesiog nusikalstama sunaikinti dar vieną gražų žalią plotą mieste. Gaila miško medžių ir didžiulio gražaus ąžuolo augančio prie šunų aikštelės.
29 Tatjana (Vilnius)
2022-11-19 / 18:22
Nesutinku su naujo daugiabučių komplekso statybomis L. GIROS G. 115, Vilniuje.
30 Meilutė (Vilnius)
2022-11-19 / 09:23
Absurdiškas ,košmariškas sprendimas ten statyti.