Dėl kompleksinės pagalbos Stanislovui suteikimo.


Parašų: 2
Paramos: < 20 EUR

Pasiekus 100 parašų ir 250 EUR paramos, peticija bus priimta administravimui VŠĮ Peticijos.

  • Autorius: MICHAIL ANDRIJANOV
  • Adresuota: Klaipėdos miesto Meras
  • Kategorija: Kita

PETICIJA
Dėl kompleksinės pagalbos Stanislovui suteikimo.

Klaipėdoje, Sulupės g. 11a, jau daugelį metų gyvena sunkiai vaikštantis, beveik aklas ir sunkiai aplinkoje besiorientuojantis Stanislovas. Ilgą laiką be jokios priežiūros ir pagalbos gyvenęs senolis negalėdamas tinkamai savimi pasirūpinti visiškai apleido savo bendrabučio kambarį. Prieš keletą metų jame buvo kilęs gaisras ir nuo to momento Stanislovas taip ir liko gyventi tarp aprūkusių sienų ir apdegusių baldų. Palaipsniui bute kaupėsi kalnai šiukšlių, neturėdamas veikiančio san. mazgo senolis nesiprausė o gamtinius reikalus atlikdavo kur papuola – į kibirą, puodą, stiklainius. Netrukus bute atsirado daugybė parazitų – blakių, blusų, tarakonų, žiurkių. Su siaubu situacija stebėję kaimynai ne kartą kreipėsi į įvairiausias valdžios institucijas prašydami pagalbos, tačiau sulaukdavo tik formalių atsakymų. Užsisukusi biurokratinė mašina dosniai žerdavo oficialius raštus, nukreipdavo iš vieno skyriaus į kitą, tačiau imtis realių vis kažkas sutrukdydavo.
Šių metų balandį į šią problemą atkreipė dėmesį uostamiestyje įsikūręs Veik fondas. Jo vadovas kartu su grupe savanorių organizavo Stanislovo buto tvarkymą. Per kelias dienas intensyvaus darbo buvo išvežti 2 pilni statybiniai atliekų konteineriai, pats Stanislovas nupraustas, aprengtas švariais rūbais, pamaitintas. Organizuota patalpų ir visos laiptinės dezinfekcija. Šis įvykis buvo paviešintas visos Lietuvos mastu per įvairias žiniasklaidos priemones. Tačiau tai tik trumpalaikė pagalba. Butas nors ir buvo išvalytas nuo šiukšlių ir tapo švaresnis, tačiau ir toliau yra katastrofinės būklės: po gaisro aprūkusiomis sienomis, be baldų, elektros, vandens, tualeto. Be tolimesnės priežiūros ir nuolatinės pagalbos situacija ir vėl greitai grįš į pradinę padėtį. Deja, fondo savanoriai neturi nei finansinių nei, kas svarbiausia, teisinių galimybių suteikti Stanislovui visas jam reikiamas paslaugas. Situacijos paviešinimas ir bandymas atkreipti įvairiausių atsakingų institucijų dėmesį kol kas neduoda rezultatų. Valdžios atstovai kratosi atsakomybės ir bando peradresuoti sprendimų priėmimą vis kitoms instancijoms.
Prašau visų neabejingų Stanislovo bei daugelio kitų panašaus likimo žmonių gyvenimams pasirašyti šią peticiją ir dar kartą atkreipti atsakingų Klaipėdos miesto įstaigų, Klaipėdos miesto savivaldybės, Klaipėdos miesto mero dėmesį į šį konkretų atvejį.
Prašome imtis šių būtinų veiksmu:
• Organizuoti Stanislovo sveikatos būklės patikrinimą, neįgalumo lygio nustatymą
• Paskirti globą ar socialinį darbuotoją
• Suteikti teisinę pagalba išsiaiškinant ir panaikinant visus galimus įsiskolinimus (pvz. už komunalines paslaugas)
• Padėti surasti gimines (sesę), kuri galimai galėtų įforminti Stanislovo globą
• Išsiaiškinti Stanislovo santaupų ir pensijos gavimo ir naudojimo klausimus (pats senolis tvirtina, kad jos net negauna)
• Aiškiai informuoti visuomenę į kokią instituciją jie visgi turėtų kreiptis Stanislovo ir panašiais atvejais