Dėl pagalbinio apvaisinimo


Parašų: 24
Paramos: < 20 EUR

Pasiekus 100 parašų ir 250 EUR paramos, peticija bus priimta administravimui VŠĮ Peticijos.

  • Autorius: Miglė Gustonytė
  • Adresuota: Sveikatos ministerija
  • Parašai renkami iki: 2023-12-07
  • Kategorija: Kita

Prisidėkite prie šios peticijos:

Pasirašyti Pasidalinti Paremti

Pasiekus 100 parašų ir 250 EUR paramos, peticija bus priimta administravimui VŠĮ Peticijos, skiriant 100% paramos šios peticijos administravimui (teisinė konsultacija, viešinimas, agitacija, įforminimas, įteikimas adresatui, atsakymo paviešinimas ir kt.). Nepasiekus šios ribos, parama bus skirta bendrai VŠĮ Peticijos veiklai.

Lietuvoje daugėja nevaisingų porų, tačiau įstatymas kurio pagalba yra dalinau kompensuojama pagalbinis apvaisinimas yra peržiūrėtas gana seniai. Nors traktuojama, kad 2 IVF yra kompensuojamos, tačiau pradėjus kelią sužinai kad reikia vis tiek išleisti kelis tūkstančius vienam kartui. Lietuvoje ne visos procedūros yra kompensuojamos, pavyzdžiui Latvijoje ar Turkijoje atliekama MICRO TESE, Lietuvoje yra kompensuojama kaip paprasta TESE (Užsienyje sumokėsi apie 1500Eur, o Lietuvoje grąžins tik apie 300Eur). Net Lietuvoje paprasta TESE už šią kaina neišeina, tačiau tokios normos yra taikomos įstatymu. Yra kompensuojami tik 2 IVF bandymai, bet deja dažnai šeimai per 2 kartus nepavyksta susilaukti savo vaikų ir po to turi išleisti didžiulius pinigus, kad galėtų dar kartą bandyti.

Pasirašyti peticiją

Kiekvienas šiai peticijai paaukotas 1 EUR leidžia mums pasiekti apie 500 žmonių su peticijos žinute ir surinkti daugiau parašų. Paramą administruoja ne pelno siekianti organizacija VŠĮ "Peticijos". 100% paramos yra skiriama šios peticijos administravimui (teisinė konsultacija, viešinimas, agitacija, įforminimas, įteikimas adresatui, atsakymo paviešinimas).


      Jokios kitos informacijos nesiųsime
# Vardas Komentaras
1 Raimundas (Alytus)
2023-09-20 / 12:49
Tiems kuriems yra galimybė naturaliai pastoti tiek to gali visko ir nekompensuoti bet kai nėra galimybės ir pirmu ciklu gali sudeginti abu bandymus kompensuojamus tai kažkokia nesamonė ypač kai mokesčiai paliekami nuo algos kosminiai