DĖL DANTŲ PROTEZAVIMUI SKIRIAMŲ LĖŠŲ IŠ LIGONIŲ KASŲ PADIDINIMO


Parašų: 48
Paramos: < 20 EUR

Pasiekus 100 parašų ir 250 EUR paramos, peticija bus priimta administravimui VŠĮ Peticijos.

  • Autorius: Nijolė Orentaitė
  • Adresuota: Lietuvos Respublikos Vyriausybei
  • Parašai renkami iki: 2024-01-11
  • Kategorija: Kita

Prisidėkite prie šios peticijos:

Pasirašyti Pasidalinti Paremti

Pasiekus 100 parašų ir 250 EUR paramos, peticija bus priimta administravimui VŠĮ Peticijos, skiriant 100% paramos šios peticijos administravimui (teisinė konsultacija, viešinimas, agitacija, įforminimas, įteikimas adresatui, atsakymo paviešinimas ir kt.). Nepasiekus šios ribos, parama bus skirta bendrai VŠĮ Peticijos veiklai.

Lietuvos Žmogaus teisių gynimo asociacija 2023-04-01 pateikė reikalavimą Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos komiteto pirmininkui V.Matului,kitiems Seimo nariams, dėl dantų protezavimui skirtų lėšų padidinimo,tačiau atsakymo negavome.
Dantų protezavimo paslaugos teikiamos, kaip ir kitos svekatos draudumo fondo (PSDF) lėšomis apmokamos gydymo paslaugos.Tai reiškia,kad pacientai pirmiausia turi kreiptis pas gydytoją odontologą gydymo įstaigoje,kurioje yra prisirašę,arba kitoje įstaigoje,turinčia sutartį su Valstybine ligonių kasa dėl ondotologijos paslaugų apmokėjimo.
Gydytojas nustato dantų protezavimo pagrįstumą,išrašo siuntimą ir tada galima kreiptis į pasirinktą gydymo įstaigą,kuri turi sutartį su Valstybine ligonių kasa.Šiuo metu teisę PSDF lėšomis apmokamo dantų protezavimo paslaugas turi apdraustieji,sulaukę senatvės pensijos,nedarbingi ar iš dalies nedarbingi ,vaikai bei žandikaulio onkologinėmis ligomis sergantys piliečiai.
2023-01-01 m.Valstybinės ligonių kasos, aukščiau nurodytiems asmenims, dantų protezavimui skiria 670,39 eurų,tačiau ši suma neatitinka šių dienų realijų.Peticijos pagrindu reikalaujame, skirti iš PDSF ne mažiau 1000 (vieną tūkstantį ) eurų,kadangi odontologijos paslaugos pabrango,dėl elektros,šilumos,darbo užmokesčio gydytojams,bei medžiagų kainų padidėjimo.

Lietuvos Žmogaus teisių gynimo asociacija
Pirmininko pavaduotoja Nijolė Orentaitė

Pasirašyti peticiją

Kiekvienas šiai peticijai paaukotas 1 EUR leidžia mums pasiekti apie 500 žmonių su peticijos žinute ir surinkti daugiau parašų. Paramą administruoja ne pelno siekianti organizacija VŠĮ "Peticijos". 100% paramos yra skiriama šios peticijos administravimui (teisinė konsultacija, viešinimas, agitacija, įforminimas, įteikimas adresatui, atsakymo paviešinimas).


      Jokios kitos informacijos nesiųsime
# Vardas Komentaras
1 Joana (Kaunas)
2023-10-18 / 18:23
Pritariu. Būtina padidinti dantų protezavimui skirtas lėšas iš LIGONIŲ KASŲ.
2 Algirdas (Kaunas)
2023-10-16 / 20:30
Su peticijoje išreikštas pasiūlymais sutinku ir palaikau.
3 Rita (Kaunas)
2023-10-15 / 19:14
Su peticijoje išreikštas pasiūlymais sutinku ir palaikau.