Nealkoholinis alus, vynas ir kt. gėrimai NE vaikams!


Parašų: 35
Paramos: < 20 EUR

Pasiekus 100 parašų ir 250 EUR paramos, peticija bus priimta administravimui VŠĮ Peticijos.

  • Autorius: Reda Šiukščiuvienė
  • Adresuota: LR Seimas, LR Vyriausybė, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas
  • Parašai renkami iki: 2024-06-01
  • Kategorija: Kita

Prisidėkite prie šios peticijos:

Pasirašyti Pasidalinti Paremti

Pasiekus 100 parašų ir 250 EUR paramos, peticija bus priimta administravimui VŠĮ Peticijos, skiriant 100% paramos šios peticijos administravimui (teisinė konsultacija, viešinimas, agitacija, įforminimas, įteikimas adresatui, atsakymo paviešinimas ir kt.). Nepasiekus šios ribos, parama bus skirta bendrai VŠĮ Peticijos veiklai.

Vaikų socialinės normos, susijusios su alkoholio vartojimu, vis dar formuojasi. Nealkoholiniai, t. y. dealkoholizuoti gėrimai, tokie kaip alus, vynas, sidras, degtinė ir kt. yra traktuojami kaip alternatyva alkoholiui. Alkoholio kontrolės įstatymas NEREGLAMENTUOJA tokių gėrimų, nes jie nėra alkoholiniai !!!

Šie gėrimai savo skoniu ar išvaizda primenantys alkoholinius, nepastebimai gali pratinti prie alkoholio, didinti šių gėrimų socialinį priimtinumą bei populiarinti alkoholinių gėrimų prekės ženklus tarp vaikų.

Kitų šalių patirtis rodo, kad svarbų vaidmenį vaidina reklama, kuri nealkoholinius gėrimus, ypač nealkoholinį alų su skoniais, pristato kaip kasdienai skirtą gėrimą.

Todėl ne tik valstybė įstatymais turi saugoti vaikus, bet ir tėvai turi aiškiai nubrėžti ribas, kad nealkoholiniai gėrimai NĖRA SKIRTI VAIKAMS !!!

Pasirašyti peticiją

Kiekvienas šiai peticijai paaukotas 1 EUR leidžia mums pasiekti apie 500 žmonių su peticijos žinute ir surinkti daugiau parašų. Paramą administruoja ne pelno siekianti organizacija VŠĮ "Peticijos". 100% paramos yra skiriama šios peticijos administravimui (teisinė konsultacija, viešinimas, agitacija, įforminimas, įteikimas adresatui, atsakymo paviešinimas).


      Jokios kitos informacijos nesiųsime