DĖL REGIONINIO KELIO 1906 ATKARPOS AUKŠTUTINIAI KANIŪKAI–BABTAI REKONSTRUKCIJOS IR DVIRAČIŲ INFRASTRUKTŪROS ĮRENGIMO


Parašų: 1 096
Paramos: 155.00 EUR


  • Autorius: Jolanta Šeškauskienė
  • Adresuota: Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijai, Lietuvos automobilių kelių direkcijai, Kauno rajono savivaldybei
  • Parašai renkami iki: 2024-04-21
  • Kategorija: Kita

Prisidėkite prie šios peticijos:

Pasirašyti Pasidalinti Paremti

Kiekvienas šiai peticijai paaukotas 1 EUR leidžia mums pasiekti apie 500 žmonių.

Paramą administruoja ne pelno siekianti organizacija VŠĮ "Peticijos". 100% paramos yra skiriama šios peticijos administravimui (teisinė konsultacija, viešinimas, agitacija, įforminimas, įteikimas adresatui, atsakymo paviešinimas ir kt.).


Regioninis kelias Nr. 1906 – tai istorinio kelio Panevėžys – Kaunas atkarpa, nutiesta per Babtų miestelį ir jungianti Stabaunyčių, Muniškius, Užliedžius, Romainius, Bivylius, Kudrėnus bei Raudondvarį. Tai kelias vaizdingame Nevėžio draustinyje, svarbus minėtų miestelių ir kaimų gyventojams susisiekimo su administraciniu centru, ugdymo ir sveikatos priežiūros įstaigomis, darbovietėmis, prekybos ir pramogų vietomis ruožas. Šis kelias labai svarbus tiek Kauno rajono, tiek Kauno mieto gyventojams, ypač dviratininkams, žvejams bei turistams.

Svarbu paminėti, kad regioninis kelias Nr. 1906 – tai atsarginis kelias A1 keliui (atkarpai Babtai – Kaunas): įvykus auto įvykiui, vasarą, savaitgaliais ar didelių spūsčių metu šiame kelyje vyksta intensyvus eismas.

Šiuo metu kelias Nr. 1906 Babtai – Aukštutiniai Kaniūkai yra kritinės būklės: asfalto danga duobėta, išvažinėtos provėžos, dėl stipriai nudilusių kelkraščių kelias vietomis susiaurėjęs. Visi minėti kelio defektai didina nelaimingų įvykių tikimybę, kelia riziką vairuotojų gyvybei ir sveikatai, bei automobilių tvariai eksploatacijai. Padidintos rizikos kelias ypač nesaugus pėstiesiems, dviratininkams bei motociklininkams. Situacija lyjant, šaltuoju periodu (sningant ir šąlant) dar suprastėja dėl menkos priežiūros.

2019 m. rugpjūčio 20 dienos gyventojų iniciatyva buvo nusiųstas prašymas Kauno rajono merui Valerijus Makūnui ir Lietuvos Automobilių Kelių Direkcijos (LAKD) direktoriui su 600 gyventojų r minėtų bendruomenių primininkų parašais dėl dviračių tako Babtai – Aukštutiniai Kaniūkai įrengimo. Taip pat buvo kreiptasi į tuometinį LR Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį.

Apmaudu, kad kelio remontas ir dviračių tako įrengimas nebuvo įtrauktas į 2019-2020 metų strateginį plėtros planą dėl švarios ir saugios aplinkos prioriteto įgyvendinimo, nors tai labai svarbu Babtų, Stabaunyčiaus, Sitkūnų, Muniškių bei Užliedžių gyventojams bei rajono svečiams. Nebuvo atsižvelgta ir į Ekonomikos ir inovacijų ministerijos 2019-2021 metų strateginius veiklos planus Turizmo infrastruktūros plėtros srityje, nors minėtas kelias yra populiarus maršrutas ne tik tarp Lietuvos, bet ir tarp užsienio turistų (dviratininkų).

LAKD buvome elektroniniu paštu pateikę klausimą, kada vyks kapitalinis kelio Aukštutiniai Kaniūkai – Babtai remontas. Šių metų gruodžio mėnesį el. paštu LAKD atsakė, kad artimiausius 4 metus kelias nebus rekonstruojamas, kad atskiri to kelio ruožai pagal LAKD parengtą rekonstruotinų ir remontuotinų rajoninių kelių ruožų prioritetinės eilės sąrašo eiliškumą yra 163-515 vietose.

Todėl dėl kritinės kelio Babtai - Aukštutiniai Kaniūkai būklės ir dviračių tako įrengimo, norint suteikti rajono gyventojams ir svečiams saugią prieigą prie gyvenamųjų ir poilsio vietų, skelbiame peticiją:

1. Reikalaujame jog kelias Babtai - Aukštutiniai Kaniūkai būtų kapitaliai rekonstruojamas, bei įrengiamas dviračių takas, dėl kritinės kelio būklės, bei dviračių infrastruktūros trūkumo aplinkinėse seniūnijose.

2. Iš valdininkų, ypatingai artėjant rinkimams, mes nebenorime girdėti tų pačių pasiteisinimo kalbų, kad kelio remontui ar dviračių tako įrengimui nėra lėšų, kad daug kelių laukia atnaujinimo ar rekonstrukcijų, nors paaiškėja, kad taisomi gerokai geresnės būklės keliai.

3. Atsakingoms institucijoms norime priminti, jog neremontuojant kelių jų danga toliau blogėja ir reikalauja daugiau investicijų remontui ir atnaujinimui.

4. Esame pasiruošę ryžtingai siekti turėti saugų privažiavimą prie poilsio vietų bei saugią ir švarią aplinką poilsiui ir sportui.

Pasirašyti peticiją

Kiekvienas šiai peticijai paaukotas 1 EUR leidžia mums pasiekti apie 500 žmonių su peticijos žinute ir surinkti daugiau parašų. Paramą administruoja ne pelno siekianti organizacija VŠĮ "Peticijos". 100% paramos yra skiriama šios peticijos administravimui (teisinė konsultacija, viešinimas, agitacija, įforminimas, įteikimas adresatui, atsakymo paviešinimas).


      Jokios kitos informacijos nesiųsime
# Vardas Komentaras
1 Nerijus (Kėdainiai)
2024-01-31 / 23:04
Labai gražus kelias, juo mėgstu važiuoti pas mama į Romainius. Bet jis tapo nebesaugus!
2 Jurgita (Kaunas)
2024-01-31 / 21:51
Nei kelio nei dviračių tako, impitencija trunkanti 40 metu
3 Asta (Kaunas)
2024-01-27 / 10:31
Tai turizmui, tvariam susisiekimui ir laisvalaikiui labai reikalingas kelias - saugiam automobilių ir dviračių eismui
4 Giedrius (Kaunas)
2024-01-26 / 14:04
Dažnai tenka važiuoti šiuo keliu tiek automobiliu, tiek dviračiu. Yra labai nesaugu.
5 Ernestas
2024-01-26 / 10:44
Kelias tikra tragedija o dviračių takas būtų puikumėlis nes kraštovaizdis puikus
6 Danguole
2024-01-25 / 21:30
Tvarkyti kuo skubiau kelią, nei automobiliui prasilenkt.Dviratininkui l.nesaugu važiuot.
7 Irena (Kaunas)
2024-01-25 / 13:27
Labai aktualus kelias, tačiau būklė ir saugumas katastrofinio lygio.
8 Vaidas
2024-01-24 / 21:51
Kelias avarinė būklės, reikia kapitalinio remonto.
9 Nijolė
2024-01-24 / 21:18
Tenka važiuoti tuo keliu tiesiog baisu sutiktikus iš priekio mašinas apsilenkti
10 Darius
2024-01-24 / 13:01
Gražiu kraštovaizdžiu sunku grožėtis, kai važiuoji prastos kokybės keliu. Pats kelias siauras, pilnas duobių. Sunku apsilenkti, neužvažiavus ant kelkraščio. Dangos kokybė kelkraštyje taip pat nepatenkinama. Tikrai reikalingas kelio atkarpos remontas.
11 Edita
2024-01-24 / 09:24
Kelias avarinės būklės,sutvarkius ne tik nuimtų automobilių srauto apkrovimą nuo aplinkinių mikrorajonų bei Klaipėdos link,bet patvarkius aplinką,atsivertų lb.gražūs vaizdai Nevėžio upės link.
12 Deimantė
2024-01-24 / 08:24
Avarinės būklės kelias, kurį reikia kuo greičiau keisti ir platinti, kol neatsitiko nelaimių.
13 Žydrūnė (Kaunas)
2024-01-24 / 08:08
Kelias itin blogos būklės, kuriuo nesaugu važiuoti automobiliu, nekalbant apie dviračius ar pėsčiuosius. Juo labiau, jog labai išaugęs eismo intensyvumas, jis vis labiau tampa pagrindine aplinkinių gyventojų susisiekimo dalimi.
14 Agnė (Kaunas)
2024-01-23 / 22:52
Būtina tvarkyti, šiltuoju sezonu baisu važiuoti, apie žiemą net nekalbu.
15 Paulius
2024-01-23 / 21:20
Kelio remonto tikrai labai reikia, dėl dviračių tako drysčiau abejoti, nes normaliam keliui vietos neliks...
16 Jurgita
2024-01-23 / 21:17
Kelias itin kritinės būklės, gal net pavojingas eksploatuoti, ypač žiemos metu, nes neprižiūrimas kelininkų, prasilenkti dviems auto itin problematiška. Tai vienas iš 2 kelių patekti į Romainių kaimelę ar Šalčių/Volterio gausiai apgyvendintas gatves.
17 Augustė (Kaunas)
2024-01-23 / 14:22
Važiuojam kiekvieną dieną, žiemą vasarą kelio būklė tragiška.
18 Laimonas (Kaunas)
2024-01-23 / 13:54
Kelias dabartinėje būklėje mirtinai pavojingas nes neprasilenkia 2 automobiliai. Tragiškos būklės asfaltas. Kelias labai vaizdinga vietove, į nevėžio kraštovaizdzio draustinį, ambicingai sutvarkius , su poilsinėmis stotelemis, pavinguruavus kur iseina prie nevezio ipes, irengus puikius dvirtakius, sitas kelias turi potencialo tapti graziausiu lietuvoje.
19 Agnė (Kaunas)
2024-01-23 / 13:46
Gyvenu Romainiuose. Tai man aktualu dėl srauto pasiskirstymo. Tuo keliu būna važiuojame ir mes.
20 Lina
2024-01-23 / 13:42
Gyvenu Babtuose. Jei Kaune būna kamščiai, tai vienintelis kelias grįžti greičiau namo. Būtų labai puiku, jei kelias tikrai taptų geresnės būklės.
21 Ramunas (Kaunas)
2024-01-23 / 13:18
Šio ruožo rekonstrukcija nuimtų dalį apkrovimo nuo Romainių, Šilainių mikrorajonų, Vakarinio aplinkelio ir Islandijos plento susilirtimo mazgo, sumažėtų avaringumas nuo Megis link nusukimo į Giraitę, sumažintų kamščius ties Mega Klaipėdos kryptim, yoač vasarą.
22 Vaida (Kaunas)
2024-01-23 / 12:38
Keliui būtinas kapitalinis remontas, praplatinant kelią ir įrengiant tvorele atitvertą dviračių taką !!!
23 Jurgita
2024-01-23 / 12:34
Puiki idėja dėl dviračių ir pėsčiųjų. Papildomas susisiekimas su miestu kurių labai trūksta. Šis kelias jau tapo pavojingas. Prasilenkti tuoj bus neįmanoma, kentės arba veidrodėlis arba ratas.
24 Ingrida (Kaunas)
2024-01-23 / 11:44
Gyvenam Babtuose, kelias baisus ir jau nebevažinėjam, nors logistiškai patogus. Ypač didelė kelio apkrova, jei autostradoje kamštis ar remonto darbai
25 Rūta (Kaunas)
2024-01-23 / 10:58
Kelias aktualus ne tik rajono gyventojams. Dažnai šiuo keliu naudojasi ir Kauno raj. policijos pareigūnai. Taip pat šis kelias sumažina automagistralės kamščius vasaros metu.
26 Ieva
2024-01-23 / 10:56
Jei būtų geros būklės kelias, nukrautų nemažą srautą nuo kitų išvažiavimų iš Romainių, Užliedžių
27 Gintare (Kaunas)
2024-01-23 / 10:47
Labai aktualus kelias, tačiau būklė ir saugumas katastrofinio lygio.
28 Justinas (Kaunas)
2024-01-23 / 10:42
Kelias labai prastos būklės, bet iš logistikos pusės labai patogus.
29 Rugilė (Kaunas)
2024-01-23 / 10:17
Babtų kelias yra kritinės būklės jau daug metų. Tikimės pokyčių!
30 Erika (Kaunas)
2024-01-23 / 10:08
Važiuojam kiekvieną dieną šiuo keliu, prasilenkti sunku nes šalikelėje duobės. Rekonstrukcija reikalinga jau seniai