Saugaus Eismo Aikštelių Iniciatyva kuri yra projekto dalis "Dviračiais į Mokyklą”


Parašų: 45
Paramos: 20.00 EUR

Pasiekus 100 parašų ir 250 EUR paramos, peticija bus priimta administravimui VŠĮ Peticijos.

  • Autorius: Artūras Česnelis
  • Adresuota: Dviračių kultūra VšĮ
  • Parašai renkami iki: 2024-07-30
  • Kategorija: Kita

Prisidėkite prie šios peticijos:

Pasirašyti Pasidalinti Paremti

Pasiekus 100 parašų ir 250 EUR paramos, peticija bus priimta administravimui VŠĮ Peticijos, skiriant 100% paramos šios peticijos administravimui (teisinė konsultacija, viešinimas, agitacija, įforminimas, įteikimas adresatui, atsakymo paviešinimas ir kt.). Nepasiekus šios ribos, parama bus skirta bendrai VŠĮ Peticijos veiklai.

Saugus eismas ir sveika aplinka yra svarbūs aspektai kiekvienos bendruomenės gyvenime. Šiame straipsnyje norime pristatyti jums naują bendruomenės projektą, kuris siekia spręsti šiuos iššūkius. Projektas, vadovaujamas organizacijos VšĮ Dviračių kultūra, Asociacija Draugystės bendruomė bei Olandijos, Švedijos, Danijos partneriais, siekia skatinti saugų eismą, fizinį aktyvumą ir socialinę integraciją visiems Klaipėdos miesto gyventojams bei bendruomenių nariams, ypač vaikams nuo 2 iki 10 metų.

Saugaus kelio į mokyklą projekto dalis:

Šiandien labiau nei bet kada anksčiau reikia sudaryti galimybes visiems vaikams, įskaitant neįgaliuosius, saugiai vykti į mokyklą dviračiais, leisti laisvalaikį, ar vasaros atostogas. Daugelyje bendruomenių susiduriama su transporto spūstimis aplink mokyklas ir aplinką teršiančiomis motorinių transporto priemonių išmetamomis dujomis. Tuo pat metu vaikai apskritai mažiau fiziškai aktyvūs, o tai prisideda prie vaikų nutukimo paplitimo. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad šios problemos yra atskiros, tačiau saugaus kelio į mokyklą programa gali padėti spręsti visas šias problemas pagal suderintą veiksmų planą.

SKĮM (Saugaus kelio į mokyklą) programą, kurios tikslas – skatinti vaikus eiti į mokyklą pėsčiomis ar važiuoti dviračiu. Programa siekia ne tik skatinti fizinį aktyvumą, bet ir gerinti saugumo sąlygas bei mažinti automobilių kiekį keliuose. Mokyklos puikiai tinka skatinti šiuos įpročius ir padėti pašalinti kliūtis, kurios gali trukdyti aktyviam gyvenimo būdui, pvz., pavojingas eismas.

Programos gali būti pritaikytos įvairioms bendruomenėms ir mokykloms, bet visur dominuoja vienas svarbus aspektas – saugumas. Tam gali būti taikomi skirtingi metodai, nuo šaligatvių kūrimo iki perėjų paryškinimo ar net vaikų vaikščiojimo klubų įkūrimo. Tačiau nepriklausomai nuo pasirinkto kelio, pagrindinis dalykas visada lieka tas pats – saugumas.


Priežastys kodėl vengiama vaikus leisti į mokyklą dviračiu ar pėsčiomis:

Atstumas:
Dėl mokyklų sujungimo pailgėjo kelionė iš namų į mokyklą, o ilgesnės kelionės sutampa su tuo, kad mažai vaikų eina pėsčiomis ar važiuoja dviračiais. Didindamas atstumą tarp namų ir mokyklos, mokyklų sujungimas gali neskatinti fiziškai aktyvaus keliavimo į mokyklą, tuo pačiu skatindamas didesnį automobilių naudojimą ir taršą.

Su eismu susijęs pavojus:
Bendruomenėse didėjant motorinių transporto priemonių eismo intensyvumui, sumažėjo galimybės vaikščioti pėsčiomis ir važiuoti dviračiu. Daug kur nėra šaligatvių, o ten, kur jie yra, juos gali reikėti prižiūrėti arba jie gali būti užtverti.

Oro sąlygos:
Nors oras nepasikeitė nuo tada, kai prieš kelias kartas daug vaikų ėjo pėsčiomis arba važinėjo dviračiais, nepalankios oro sąlygos buvo trečia dažniausiai tėvų nurodoma priežastis, dėl kurios jie neleido vaikams eiti į mokyklą pėsčiomis.

Nusikalstamumo pavojus:
Kartais vaikai savo kaimynystėje susiduria su gaujų ar kitos neteisėtos veiklos keliamais pavojais. Šias problemas taip pat sprendžia bendruomenės grupės, norinčios, kad pasivaikščiojimo sąlygos būtų saugios.

Kitos problemos su kuriomis susiduriame:

Sveikatos vystymasis:
Nors nutukimo ir nepakankamo fizinio aktyvumo poveikis fizinei sveikatai tampa vis geriau suprantamas, mažiau žinoma apie tai, kokį poveikį vaikų vystymuisi daro tai, kad mažėja vaikščiojimo pėsčiomis ir važinėjimo dviračiu atvejų. Suaugusieji, kuriems labiausiai rūpi vaikų sveikata ir saugumas, dažnai pamiršta, kad ėjimas į mokyklą pėsčiomis ir važiavimas į ją dviračiu gali būti pirmoji vaiko galimybė įgyti šiek tiek savarankiškumo.

Aplinkosauginė sveikata:
Mažesnis ėjimas pėsčiomis ir važiavimas dviračiu bei didesnis automobilių eismas gali neigiamai paveikti oro kokybę. Kelionė į mokyklą gali sudaryti nuo 10 iki 14 proc. eismo intensyvumo keliuose tuo metu, kai mokiniai važiuoja į mokyklą, o nacionaliniu mastu keleivinės transporto priemonės transporto sektoriuje išmeta daugiausia šiltnamio efektą sukeliančių dujų.

Aikštelė skirta saugaus eismo pamokoms:

Viena iš mūsų projektų iniciatyvų yra sukurti specialią aikštelę, skirtą skatinti saugų eismą, kurioje vaikai galės išmokti ir praktikuoti būtinus eismo saugos įgūdžius. Ši aikštelė bus puiki vieta, kur vaikai galės mokytis saugiai važinėti dviračiais ir paspirtukais bei susipažinti su eismo taisyklėmis. Tai suteiks jiems praktinę patirtį ir pasitikėjimą savo eismo įgūdžiais, taip pat ugdys saugaus eismo įpročius ir sumažins eismo įvykių riziką mūsų bendruomenėje ir mieste.

Skatinama aktyvi integracija: Projektas sieks aktyviai integruoti saugaus eismo žaidimų aikštelę į visus Klaipėdos miesto darželius ir pradines klases. Tai užtikrins, kad kiekvienas vaikas turės galimybę pasinaudoti aikštele ir atnaujinti savo žinias apie eismo saugą bent kartą per metus. Toks plačiai aprėptas ir nuolatinis šios programos prieinamumas padės sukurti stiprią kultūrą, kurioje saugus eismas yra prioritetinis dalykas.

Bendruomeninė parama: Norime, kad aikštelė taptų ne tik vaikų, bet ir jų tėvų bendruomeninio gyvenimo dalimi. Visi tėvai su vaikais turės galimybę nemokamai naudotis aikštele, leisdami jiems kartu mokytis ir praktikuoti eismo saugos įgūdžius. Be to, rengsime specialius renginius ir mokymus, kurie pritrauks ir suvienys bendruomenės narius, siekiančius padidinti eismo saugos sąmoningumą. Bendras dalyvavimas ir parama padės sustiprinti mūsų bendruomenės įsipareigojimą užtikrinti saugų eismą.

Tęstinumas ir ilgalaikis poveikis: Projektas yra skirtas ne tik trumpalaikiam efektui, bet ir ilgalaikiam poveikiui. Per ateinančius 16 metų sieksime, kad visi vaikai, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos, praėję privalomąją saugaus eismo praktinę ir teorinę uždotį. Taip užtikrinsime, kad kiekvienas vaikas įgys būtinus įgūdžius ir žinias, kurios padės jiems tapti saugiais eismo dalyviais ne tik vaikystėje, bet ir ateityje. Nuolatinis šios programos tobulinimas leis mums pasiekti ilgalaikį ir tvarų poveikį eismo saugos kultūrai mūsų bendruomenėje ir mieste.

Išvada:

Projektas „Saugus eismas ir sveika bendruomenė” yra iniciatyva, kurios tikslas yra padaryti mokyklų ir aplinkos veikimą saugesnį, sveikesnį ir draugiškesnį visiems Klaipėdos miesto bendruomenės nariams. Saugaus eismo žaidimų aikštelė, neformalaus švietimo mokykla, laisvalaikio zona ir sveikatinimo kelionės yra tik kelios projekto dalys, kurios prisidės prie Klaipėdos bendruomenių plėtros ir gerovės. Mums svarbu skatinti vaikų ir bendruomenių saugumą, fizinį aktyvumą ir socialinę integraciją, todėl kviečiame visus Klaipėdos miesto gyventojus ir bendruomenių narius prisijungti prie šio projekto ir kartu padaryti geresne bei saugesnę vieta gyventi.

Pasirašyti peticiją

Kiekvienas šiai peticijai paaukotas 1 EUR leidžia mums pasiekti apie 500 žmonių su peticijos žinute ir surinkti daugiau parašų. Paramą administruoja ne pelno siekianti organizacija VŠĮ "Peticijos". 100% paramos yra skiriama šios peticijos administravimui (teisinė konsultacija, viešinimas, agitacija, įforminimas, įteikimas adresatui, atsakymo paviešinimas).


      Jokios kitos informacijos nesiųsime
# Vardas Komentaras
1 Marius (Klaipėda)
2024-05-03 / 16:11
Labai geras projektaa vaikams. Pats esu seniūnaitis ir su šiuo projektu dirbsiu.