Nauja “Peticijos.lt” vadovė: socialinis projektas taps realiu piliečių įrankiu spręsti bendrus valstybinius klausimus

Pilietinės iniciatyvos portalui „Peticijos.lt“ nuo šiol vadovauja Ugnė Kontarė, prie pilietinės platformos prisijungusi dar šį pavasarį. Socialinio projekto tikslas – portalą paversti veikiančiu įrankiu, įgalinančiu piliečius ne tik turėti nuomonę, bet ir svarų balsą sprendžiant jiems aktualius valstybinius klausimus.

„Visą gyvenimą aktyviai dalyvauju sprendimų priėmime ir esu įsitikinusi, kad kiekvienas iš mūsų privalo turėti teisę ne tik į žodžio ir nuomonės laisvę. Gyvename demokratiškoje šalyje, kurioje sprendimai turi būti priimami atsižvelgiant į kiekvieno piliečio poziciją. Džiaugiuosi, kad nuo šiol socialinis projektas „Peticijos.lt“ įgis tvirtus pamatus – portalas taps realiai funkcionuojančia pilietinės iniciatyvos platforma,“ – sakė naujoji portalo „Peticijos.lt“ vadovė Ugnė Kontarė.

Taip pat dirbanti su programinės įrangos verslo projektais naujoji portalo vadovė žinias pritaikys ir socialiniame projekte – peticijų platformą ruošiamasi kuo našiau optimizuoti, suteikti piliečiams patogią puslapio infrastruktūrą, o svarbiausia – integruoti teisinę bazę bei kruopštų administracinį palaikymą kiekvienai peticijai.

„Pirmasis mūsų uždavinys – šia platforma ne tik padėti viešinant peticiją pasirašantiems ir platinantiems iniciatyviems piliečiams, tačiau taip pat suteikti jiems teisinį pagrindą – žinias ir teisinę informaciją, kuria jie galės teisėtai pagrįsti savo iniciatyvas. Čia taip pat svarbus ir administracinis aspektas – procesą stengsimės optimizuoti taip, kad visos formos atitiktų administracinius reikalavimus, keliautų tiesiai pas atsakingus valdžios atstovus ir neliktų pamirštos bei neatsakytos,“ – planais dalinosi U. Kontarė.

Socialinis projektas jau sulaukė šešiaženklės paramos sumos – prie iniciatyvos kaip rėmėjas prisijungė verslininkas, investuotojas, „Nextury Technology Fund“ investicinio komiteto pirmininkas Ilja Laurs.

„Sprendimų priėmimo laisvė yra viena pagrindinių mano vertybių, ši laisvė ir teisė turėtų būti ne tik asmeninė, bet ir pilietinė. Norint būti stipria, inotyvia valstybe, privalome leisti proaktyviems piliečiams būti valstybės sprendimų priėmimo dalimi. „Peticijos.lt“ platforma yra būtent tas įrankis, kuris galėtų tapti tiltu tarp visuomenės ir valstybės valdančiųjų,“ – įžvalgomis dalinosi investuotojas, „Peticijos.lt“ rėmėjas Ilja Laurs.

Peticija – tai rašytinis arba elektroninis kreipimasis į Seimą, Vyriausybę ar savivaldybės institucijas su reikalavimais ar siūlymais keisti svarbius visuomenei, savivaldybėms ar valstybei klausimus. Deja, pateikus peticiją, iki realių veiksmų laukia ilgas kelias – Seimui adresuotą peticiją nagrinėja Seimo Peticijų komisija, kuri vėliau teikia išvadas, ar peticija atitinka reikalavimus ir bus tenkinama, ar ne. Vėliau, netgi nusprendus tenkinti peticijos reikalavimus, rengiami teisės akto projektai arba sudaromos komisijos, darbo grupės tokiam teisės akto projektui parengti.

„Peticijos.lt“ projekto komanda tikisi pakeisti peticijų vaidmenį šalyje – suteikti joms daugiau galios bei dėmesio valdžios institucijose.

„Turime teisę ir galimybę patys kurti savo ateitį Lietuvoje. Mūsų šalyje gyvena ir dirba tūkstančiai protingų ir iniciatyvių piliečių, kuriems bendradarbiaujant su valdžios institucijomis, dalinantis idėjomis ir jas įgyvendinant kartu, visi galime gyventi smagiau ir laimingiau. Tokia ir yra portalo Peticijos.lt misija,“ – sakė U. Kontarė.

Peticijos.lt – pilietinės iniciatyvos portalas, sulaukiantis daugiau kaip 1 mln. aktyvių puslapio lankytojų kasmet. Pilietinė platforma skirta skaitmenizuoti piliečių balso teisę ir tapti svarbių valstybės klausimų sprendimo dalimi.


Griežtinti bausmes už žiaurų elgesį su gyvūnais (21774)

Vet.. Adresuota: VMVT, LR Seimas

Atėjo laikas sustabdyti šį verslą Lietuvoje, kuris luošina gyvūnus, todėl...

Kad Skinderiškio dendrologiniui parkui būtų suteiktas Kęstučio Antano Kaltenio vardas (67)

Laura. Adresuota: LR Aplinkos ministerija

Kėdainių rajono savivaldybės Krakių seniūnijos seniūno Ernesto Barčo iniciatyva renkami...

Prašome-reikalaujame išvalyti Buivydiškių tvenkinį (6)

Siutilas. Adresuota: VILNIAUS MIESTO MERUI REMIGIJUI ŠIMAŠIUI

Buivydiškių tvenkiniuose, kurie priklauso Vilniaus m. savivaldybei, įvykus avarijai dėl...

Dėl atminimo Rožytei (P.Cvirkos aikštėje) (1)

Matas. Adresuota: Vilniaus miesto savivaldybė

Priėmus sprendimą nukelti P. Cvirkos paminklą, prašome vietoje jo įamžinti...