P. Gražulis renka parašus A. Genovaitės Astrauskaitės ikiteisminio tyrimo nutraukimui: ,,Tai, kas vyksta demokratinėje valstybėje – šokiruoja“

Praėjusių metų rugpjūčio 10-ąją vykęs mitingas, skirtas prieš Vyriausybės ribojimus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms, virto riaušėmis, o šios iniciatyvos kulminacija - lietuvių kalbos mokytojos A. Genovaitės Astrauskaitės uždarymu ekspertizei į Utenos psichiatrinę ligoninę – tokias sovietų valdžia buvo skyrę to meto rezistentams. Įdomu tai, kad ekspertizės rezultatų sužinoti negali net ir pati A. Astrauskaitė, vos prieš kelias dienas išleista iš ligoninės. Visuomenė suglumusi, o aktyviausieji reikalauja nutraukti priverstinio politinių valdžios oponentų uždarinėjimo į psichiatrines įstaigas praktiką.

Pasak lietuvių kalbos mokytojos A. Genovaitės Astrauskaitės, ji mananti, kad ekspertizės tikslas yra užtildyti, galbūt net priimti ekspertizėje sprendimą, paniekinantį ją kaip mąstantį, protingą žmogų, paversti psichikos ligoniu. ,,Apstulbau, kai gavau atsakymą, kad yra rekomenduojama mane siųsti į ligoninę. Psichologė atliko testą su paveiksliukais, įsivaizduojate, kur mokiausi pradinėje mokykloje sovietmečiu, pavyzdžiui, upelio, rašalinės, medžio, kuriuos pagal asociaciją, tinkamumą, paskirtį reikėjo sudėlioti. Jie pasilikę iš sovietmečio net vaizdines priemones, jomis remiantis atlieka testus“, dalinosi savo patirtimi A. Genovaitė Astrauskaitė.

Grįžus į Vilnių A. Genovaitė Astrauskaitė savo iniciatyva vienoje iš privačių klinikų atliko vaistų testą, kuris parodė, kad iš dešimties vaistų, kurie vartojami nuo psichinių ligų - nei vienas iš jų nebuvo rastas organizme. ,,Norėjau pateikti, kad visuomenė matytų - jokių psichotropinių vaistų niekada nevartojau, net gydymo įstaigoje, mano organizmas švarus. Aš esu dėkinga tiems žmonėms, kurie mane palaikė ir palaiko. Ikiteisminis tyrimas dar vyksta, jei jo nenutrauks, manau, vis tiek apginsiu teismuose savo garbę, orumą, yra žmonių, kurie tikrai liudys“, kalbėjo A. Genovaitė Astrauskaitė.

Genovaitės Astrauskaitės advokatas Kęstutis Skrebys komentuoja, kad ikiteisminis tyrimas net neturėjo būti pradėtas, kol kas neaišku, kokio rezultato galima tikėtis, ar jis bus nutrauktas. ,,Buvo leidimas Teismo, kad iki mėnesio galima atlikti ekspertizę, kai kilo sąmyšis ir įsitraukė Seimo nariai, ekspertizė buvo atlikta per kelias savaites. Parašiau prokurorui prašymą, kad leistų susipažinti su tyrimo medžiaga ir ekspertizės rezultatu, kol kas atsakymo negavau“, kalbėjo apie dabartinę situaciją K. Skrebys.

Seimo narį Petrą Gražulį šokiravo, kad A. Genovaitė Astrauskaitė uždaryta į psichiatrinę ligoninę. ,,Iš pradžių galvojau, kad tai kažkoks blefas, melas, nepatikėjau, kad taip gali būti. Bet kai gavau mokytojos Astros artimųjų ir jos advokato patvirtinimą, supratau, kad grįžta sovietmetis. Mitingai, piketai, streikai yra vienas iš demokratinės valstybės bruožų, kai žmonės gali reikšti įsitikinimus įvairiausiomis formomis, o kokią situaciją mes turime dabar, kaip pavyzdį? Todėl Peticijos.lt parengiau peticiją, prašydamas, kad Lietuvos žmonės reaguotų, kad reikalautų, kad gerbiama Astra būtų išlaisvinta, paleista iš psichiatrinės ligoninės ir kad būtų nutrauktas ikiteisminis tyrimas. Pirmas tikslas pasiektas, dabar einame antrojo link“, komentavo P. Gražulis.

Petras Gražulis, savo iniciatyva reikalauja tuoj pat nutraukti priverstinio politinių valdžios oponentų uždarinėjimo į psichiatrines įstaigas praktiką. Apsilankęs ligoninėje atkreipė dėmesį, kad čia sovietmečiu buvo kankinami žmonės, Lietuvos patriotai, kurie kovojo už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, tačiau P. Gražulio nuomone, galima sakyti, kad ir šiandien čia kalinami žmonės, kurie kovoja už Lietuvos interesus, todėl Seimo narys aktyviai ragina visuomenę palaikyti A. Genovaitę Astrauskaitę pasirašant peticiją https://bit.ly/3muwwuZ