„Peticijos.lt“ komanda susitiko su latvių portalo „ManaBalss.lv“ kūrėjais – gerasis kaimyninės Latvijos pavyzdys leis daug ko pasimokyti

Praeitą savaitę „Peticijos.lt“ komanda virtualiame susitikime kalbėjosi su tą pačią misiją vykdančio latviško portalo „ManaBalss.lv“ kūrėjais. Susitikimo metu diskusijų centre buvo bendri abiejų projektų tikslai – įgarsinti piliečių balsą viešajame diskurse bei sustiprinti ir modernizuoti viešosios diskusijos įrankius.

„Džiaugiamės pradėję bendradarbiauti su kaimynais latviais – jų vystoma platforma „ManaBalss.lv“ ne tik panaši į mūsiškę „Peticijos.lt“. Latviai jau spėjo pažengti ir pritaikyti dirbtinį intelektą optimizuodami internetinio puslapio veikimą, taip pat pritaikyti papildomus IT įrankius skaitmenizuojant šalies demokratiją. Tikrai turime ko iš jų pasimokyti,“ – sakė „Peticijos.lt“ vadovė Ugnė Kontarė.

Latvijos portalas „ManaBalss.lv“ įkurtas 2011 metais. Jo tikslas nuo pat pradžios buvo suteikti puikioms piliečių idėjoms prieigą prie sprendimų priėmėjų – įtraukti visuomenę ir Latvijos Seimą į bendrą valstybės gerovės kūrimo dialogą.

Nevalstybinė organizacija Latvijoje sukūrusi jau tris skaitmeninius visuomenės įtraukimo į valstybės valdymą įrankius: pilietinių iniciatyvų portalą „ManaBalss.lv“, virtualų bendrų sprendimų priėmimo įrankį „Lemejs.lv“ ir skaitmeninę piliečių įsitraukimo aktualiais klausimais platformą „Parvaipret.lv“, kurioje kiekvieną savaitę visi norintys gali pateikti savo nuomonę klausimais, dėl kurių tuo metu balsuoja ir valdantieji Seimo atstovai. Tokiu būdu matoma, ką svarbiomis temomis mano ne tik valdžia, bet ir valstybės piliečiai.

2020-aisiais organizacija „ManaBalss (MyVoice)” buvo apdovanota Europos piliečio apdovanojimu už nuopelnus siekiant plėtoti glaudesnį piliečių ir valdžios atstovų bendradarbiavimą bei ES vertybių – žmogaus orumo, lygybės, solidarumo, teisingumo, pilietinės teisės ir laisvės – įgyvendinimą.

Organizacija „ManaBalss (MyVoice)” valstybės bei visuomenės dialogo klausimais jau konsultuoja tokias šalis kaip Ukraina ir Šiaurės Makedonija.