Viešai kreipėsi į D. Grybauskaitę: prašo stoti į kovą dėl prezidento posto

Straipsnio autorius: delfi.lt

Nuotrauka: © ELTA / Andrius Ufartas

Kadenciją baigusios prezidentės Dalios Grybauskaitės viešai prašoma dalyvauti 2024 metų prezidento rinkimuose.


Tinklaraštininkas Ričardas Savukynas sukūrė internetinę peticiją, kuria kreipiamasi į D. Grybauskaitę ir prašoma jos dalyvauti artėjančiuose prezidento rinkimuose.

„Gerbiama Prezidente Dalia Grybauskaite, mes, žemiau pasirašiusieji, kreipiamės į Jus. Lietuva gyvena sunkų ir pavojingą laiką, tokį laiką, kai reikia didelio susitelkimo, didelės valios, griežtumo ir ryžto. Tokio laiko, kuris atitinka būtent jūsų gebėjimą vadovauti šaliai.

Nenorime tuščiažodžiauti. Norime veiksmų ir rezultatų. To, ką Jūs geriausiai mokate. Todėl kreipiamės į Jus ir prašome grįžti į politiką, eiti į rinkimus ir laimėti. Mes tikime Jumis. Jūsų reikia mūsų valstybei. Mums reikia Jūsų. Jūs esate mūsų Prezidentė“, – dėstoma peticijos tekste.

Skelbiama, kad šiuo metu peticiją yra pasirašę daugiau kaip 4 tūkst. žmonių, surinkta 725 Eur paramos.

Parašus planuojama rinkti iki rugsėjo 24 dienos.

Dar šių metų liepą D. Grybauskaitės konsultantė Goda Bacenskienė Delfi patikino, jog kadenciją baigusi prezidentė neketina siekti šių pareigų dar kartą.

D. Grybauskaitė praėjusių metų liepą skelbė, kad po antrosios kadencijos pasitraukė iš aktyvios politikos.

„Dėl ateinančių Prezidento rinkimų 2024 m. diskusijos įsibėgėja. Tai pasikartosiu dar kartą, kad po antros kadencijos pabaigos pasitraukiau iš aktyvios politikos. Viešoje erdvėje išliksiu ir retkarčiais pasisakysiu įvairiais aktualiais klausimais. Teisės į nuomonės turėjimą man niekas negali uždrausti. Visiems palaikytojams dėkoju už supratimą. O visiems nemylėtojams – nusiraminkite ir nekrūpčiokite“, – feisbuke dėstė prezidentė.

Kandidatavimas keltų klausimų

Apie tai, ar D. Grybauskaitė galėtų dalyvauti rinkimuose ir laimėti, anksčiau pasvarstė VU TSPMI docentas Mažvydas Jastramskis.

Pasak jo, D. Grybauskaitės dalyvavimas prezidento rinkimuose užduotų klausimų konstitucinės teisės specialistams. Konstitucijoje nurodyta, kad „Tas pats asmuo Respublikos Prezidentu gali būti renkamas ne daugiau kaip du kartus iš eilės“.

„Atrodytų, kad raktiniai žodžiai yra „iš eilės“ ir debatams erdvės nėra“, – pažymėjo politologas.

Kita vertus, sakinį Konstitucijoje galima suprasti ir kitaip – esą perrinkimas po pertraukos (kurią ir padarė D. Grybauskaitė) būtų galimas.

Praėjusiais metais rašytame komentare Delfi M. Jastramskis taip pat svarstė, jog ir šansai laimėti prezidento rinkimus D. Grybauskaitei būtų neblogi. 

Viešąjį kreipimąsi pasirašyti/paremti galite čia.