Dėl žurnalo „Liaudies kultūra“ išlikimo

0 PARAŠAI

Kategorija:

„Liaudies kultūros“ žurnalas leidžiamas jau 21 metai. Įsteigtas 1988 m., dar sovietmečiu, šviesiosios visuomenės pastangomis, žurnalas suvaidino didžiulį vaidmenį gaivinant nacionalinę savimonę ir padarė reikšmingą įtaką Atgimimo sąjūdžiui. Steigėjas ir leidėjas – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos liaudies kultūros centras. Apimtis – 10 sp. l., periodiškumas – 6 nr. per metus, kas du mėnesiai.. Elektroniniai žurnalo variantai skelbiami LLKC svetainėje www.llkc.lt; žurnalas jau tapo pasaulinės žinijos dalimi: jo publikacijos skelbiamos Lietuvos mokslinėje elektroninėje bibliotekoje www.elibrary.lt, tarptautinėje duomenų bazėje EBSCO publishing: Humanities International Complete; Humanities International index; Literary Reference Center (el. adresas: www.epnet.com) Svarų indėlį „Liaudies kultūros“ publikacijos sudaro Lietuvoje sukurtoje ir toliau plėtojamoje tarptautinėje mokslinėje duomenų bazėje LITUANISTIKA.
„Liaudies kultūra“ – prestižinis etnologijos ir tradicinės bei šiuolaikinės kultūros žurnalas, pasižymintis itin plačiu akiračiu ir gebėjimu lanksčiai derinti etnologinius tradicinės kultūros tyrinėjimus su šiuolaikinės etninės kultūros raidos analize, į nagrinėjamų temų lauką darniai suvesti tiek senovės baltų palikimo tyrimus, tiek sovietmečio ir šių dienų liaudiškos kultūros realijas, tiek pasaulinio garso teoretikų publikacijas.
„Liaudies kultūra“ yra tapusi tarpžinybiniu leidiniu, suburiančiu akademinę visuomenę – mokslininkus ir studentiją, kultūros ir švietimo darbuotojus bei plačiąją visuomenę, besidominčią savosios tautos kultūros ištakomis ir siekiančią geriau išmanyti esminio žmogaus gyvenimo būdo – kultūros – esmę ir raišką. Iš mokslinių lituanistikos leidinių „Liaudies kultūros“ žurnalas išsiskiria triskart didesniu tiražu ir, kaip minėta, orientavimusi į platesnę auditoriją nemenkinant publikacijų išsamumo ir patikimumo.
Turint omeny pastaraisiais metais Lietuvoje besiformuojančią negatyvią tendenciją skeptiškai vertinti nacionalinę įvairaus pobūdžio kultūros ir mokslo raišką, bet koks žingsnis atgal, įsivaizduojamai „laikinas“, tampa negrąžinamu nuostoliu Lietuvos kultūrai ir jos žmonėms. Žurnalas palaiko tą Lietuvos kultūros raidos kryptį, kuri numato Lietuvos kultūros savitą raidą globalizacijos sąlygomis, interpretuoja ir aktualizuoja kultūros paveldą, kuris yra įdomus pasaulinei bendrijai, tad galima jo netektis būtų dar vienas skaudus smūgis Lietuvos kultūrai.
Kiek žinome, 2010 metams Lietuvos liaudies kultūros centro veiklai nenumatyta jokių lėšų, vadinasi, „Liaudies kultūros“ žurnalo leidybai – tai pat. Turėdami tai omeny, vis dėlto manome, kad dėl ekonominės krizės sąlygojamų finansinių sunkumų prarasti „Liaudies kultūros“ žurnalą, jį uždaryti, o ilgametę redakciją, kuri ir sukūrė žurnalą tokį, kokį mes dabar labai vertiname, išformuoti, reikštų jo negrąžinamą praradimą visiems laikams, be iliuzijų kada nors jį vėl „atkurti“.
Remdamiesi aukščiau išdėstytais argumentais, prašome padėti surasti būdų, kaip paremti „Liaudies kultūros“ žurnalo leidimą 2010 metais ir taip išsaugoti vieną iš šiuo metu labai gyvybingų Lietuvos žmonių kultūros raiškų – jų „Liaudies kultūros“ žurnalą. Juolab kad jo leidimo kaštai per metus palyginti su kitų leidinių leidyba nėra dideli: 57,000 Lt. Siekdama išsaugoti žurnalą, redakcija ieško įvairių būdų, kaip sumažinti jo leidimo išlaidas. Tikėdamasi, kad gausus autorių būrys supras itin sudėtingą dabartinę visų mūsų situaciją, redakcija kreipsis į juos prašydama sutikimo publikuoti savo straipsnius be autorinio atlyginimo, bandys parengti žurnalo numerius mažesnio kolektyvo jėgomis. Mūsų supratimu, „Liaudies kultūros“ žurnalą šiuo sunkmečiu išsaugoti būtina kaip unikalų, Lietuvos kultūros istorijoje precedento neturėjusį leidinį.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Rasa N... kodel visada einama lengviausiu keliu?visada paprasciau kazko atsisakyti, tik kas uz mus delioja pagal svarbumo laptukus?...zinoma, uz issaugojima
2 Loreta L... Būtinai išsaugoti - šis žurnalas buvo didelė parama mokytojaujant
3 h.t. ... sutinku be autor. atlyginimo(ir taip jis buvo simbolinis, man nepadengdavo str. rengimo išlaidų).Sutinku ir primokėti, kad tik būtų paskelbti mano jau parengti darbai - šį žurnalą gerbiu
4 LINAS J... lengviausia nusižudyti patiems-kam kitiems palikti ta varga ištrinti bet koki supratimą apie lietuvišką savimonę ir tautos atmintį?
5 E. M... „Liaudies kultūros“ žurnalą šiuo sunkmečiu išsaugoti būtina kaip unikalų, Lietuvos kultūros istorijoje precedento neturėjusį leidinį
6 Rūta R... Aš prieš nevaldomą kultūros naikinimą. Palaikau intelektualius, kūrybingus leidėjus.
7 Gabrielė J... Negalima uždrausti tokio svarbaus žurnalo Lietuvai.
8 Elena T... Sunaikinkim liaudies kultūrą, pavirsikim eurosajūzo masinės gamybos figurėlėm.... -_-
9 Vidmantas L... zurnalas padeda mums issaugoti etnini savituma, o tuo paciu ir buti idomems kitoms tautoms
10 Jonas L... Liaudies kultūra,kaip ir vaikai skriausti draudžiama
11 Saulius L... Tokia suma lengvai galima atimti is Prezidentūros, arba Seimo biudžeto. Arba nuo Valdovų rūmų.
12 janina r... ,,Liaudies kultūros "žurnalą išsaugoti būtina
13 SAULIUS P... tik žurnalo pavadinima būtina keisti į TAUTOS KULTŪRA, nes liaudies asocijuojasi su runkelias, zbrodu, kairiukias, imperijos šalininkaisĄĄĄ
14 Silvija B... „Liaudies kulturos“ zurnalas - Lietuvos kulturos saugotojas
15 V. S... Liūdna būtų netekti šio leidinio, nes nors ir neretai teigiama, kad kultūrinių leidinių mažoje Lietuvėlėje lyg ir perdaug, tačiau būtent tokios, į vieną kurią sritį susifokusavusios, period. - trūksta
16 Tadas T... Neįkainojamas žurnales, tai ne tie vienadieniai pletkų žurnalai pilkajai masei
17 Genovaitė J... Maniau, kad tai geriausias apie liaudies kultūrą rašantis žurnalas.
18 Rimantas S... Genialiausias pasiūlymas - užsiprenumeruoti. Kaina metams - tik 42 Lt su keliais ct. Juk jei koks tukstantis mūsiškių užsiprenumeruotų, jiems jau užtektų spaustuvei! Kviečiu visus.
19 Darius R... Valdžia persisunkė kosmopolitais - parsidaveliais marinančiais tautos sąvastį, iš kvailumo ir bailumo.
20 Asta N... Liaudies kultūra reikalinga Lietuvai. aišku, išstumiant normalous leidinius paliekami visokie popsiniai,, prie ko tai nuves?...
21 tik k... jei kiekvienas užsiprenumeruotų LK, problemų neliktų (metams 50 lt nėra daug)
22 K. N... panaikinkim 14 ministeriją - seimanarių padėjėjus, nes jie nepadeda rinkėjams bendrauti su išrinktaisiais
23 Irena R... Kultūros žurnalų niekada nėra per daug. Net ir iš dešimties vieno žurnalo praradimas - didelė skriauda tautai.
24 Liutvinskiene ... sio zurnalo leidyba butina islaikyti , ,jis tur i islikti
25 S.Ančienė ... na žinote ką... jei jau yra šiuo metu ministerijose pinigų pirkti naujoms mašinoms (čia audito išvados), tai manyčiau, kad 57 tūks. Lt tikrai valdžia privalo surasti lietuvių savimonei palaikyti...
26 Paule-Evelina S... labai reikalingas, juk tai mūsų praeitis, istorija :)
27 Jonas P... Gal pigiau leisti žurnalą tik el.formoje? Pvz., JAV žurnalo "Lituanus" popieriniai leidiniai buvo transformuoti į e.formą. Tai atliko Kauno technologijos universito Vaizdų apdorojimo ir multimedia lab
28 Gražina T... Neišmanau teisinių dalykų, bet gal organizacijos ar pavieniai asmenys gali suteikti finansinę paramą , pvz., 5700 Lietuvos gyventojai po 10 litų. Atrodo, nesunku.
29 Aurimas N... Leidinį reikia išsaugoti kaip vertingą dalyką Lietuvių kultūros puoselėjimui...
30 Nauris V... pats esu etnologas todel butinai pasairasau pries sio leidinio nutraukima

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!