LINČUI IR TEISĖJŲ ŠANTAŽAVIMUI – NE!


Parašų: 0


  • Autorius: Irena Klimašauskaitė
  • Adresuota: Lietuvos Respublikos Seimas, Prezidentė, Generalinė prokuratūra, Teisėjų taryba
  • Kategorija: Kita

Lietuvos Respublikos Konstitucijoje aiškiai pasakyta:

„109 straipsnis
Teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo tik teismai.
Teisėjas ir teismai, vykdydami teisingumą, yra nepriklausomi.
Teisėjai, nagrinėdami bylas, klauso tik įstatymo.“

“114 straipsnis
Valstybinės valdžios ir valdymo institucijų, Seimo narių ir kitų pareigūnų, politinių partijų, politinių ir visuomeninių organizacijų ar piliečių kišimasis į teisėjo ar teismo veiklą draudžiamas ir užtraukia įstatymo numatytą atsakomybę.“

Reikalaujame, kad šitų Konstitucijos nuostatų būtų griežtai laikomasi.
Jei kažkam nepatinka konkretus teismo sprendimas – jis turi teisę teikti apeliaciją aukštesnio lygmens teismui. Jei kažkokiai visuomenės grupei gaila to nepatenkinto sprendimu – tegu suranda arba savo lėšomis pasamdo jam advokatą, kad nepatenkintasis galėtų teisėtu būdu apgint savo interesus, o ne reikalauja atleisti nepatikusį teisėją, darydami spaudimą teismams.

Jei kažkam atrodo, kad konkretus teisėjas atliko nusikalstamą veiką – tegu kreipiasi į teisėsaugos institucijas su atitinkamos veikos įrodymais, bet to teisėjo sprendimus vis tiek gali vertint tik aukštesnio lygmens teismas, jei pateikta apeliacija.

Jei kažkam nepatinka kažkoks įstatymas arba atrodo, kad įstatymo trūksta, reikia teikti pasiūlymus Seimui, kad šis reikiamus įstatymus ar jų pataisas priimtų, o ne daryti spaudimą teismams, reikalaujant nesilaikyt galiojančių įstatymų.

Be to, Konstitucijos 31 straipsnyje sakoma:

„Asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.“

Jei žmogus nenuteistas, jam negali būti taikomos sankcijos ir bausmės, įskaitant ir tokią bausmę, kaip to asmens vaiko atėmimas ar neatidavimas. Jei kažkam atrodo, kad atidavus vaiką jo nenuteistam ir niekuo nekaltinamam tėvui tam vaikui kyla kažkokia grėsmė, tai visuomenininkai ir visi privatūs asmenys turi daugybę būdų pasirūpinti vaiko gerove ir nenusižengdami minėtiems Konstitucijos straipsniams. Pavyzdžiui, jei netenkina valstybės teikiama parama motinoms su vaikais ar kontrolė, visuomeninės organizacijos ir atskiri piliečiai gali savo lėšomis ir iniciatyva pasirūpinti ir motinų profesiniu išsilavinimu, ir įdarbinimu, ir būstu, ir psichologine bei pedagogine pagalba ir motinoms, ir vaikams, taip pat reikiama tėvų elgesio kontrole. Priimkit pas save gyventi, duokit tinkamą darbą, pamokykit dirbti, mokėkit tinkamą atlyginimą, užtikrinkit visą kitą reikiamą paramą, prižiūrėkit, kaip atitinkami asmenys savo vaikus augina, jei jaučiat nepasitikėjimą, o ne linčiuokit neskundžiamom teismo nutartim išteisintus žmones.

Taigi, reikalaujame:

1)stabdyti linčą bei savivalę ir linčiuotojus bei savivaliautojus nubausti įstatymo nustatyta tvarka;

2)užtikrinti, kad būtų laikomasi įstatymų ir vykdomi teismų sprendimai;

3)bausti darančius spaudimą teismui, kaip numatyta pagal Konstitucijos 114 straipsnį;

4)užtikrinti, kad nepatenkinti teismų sprendimais savo interesus gintų įstatymų nustatyta tvarka ir kitokia tvarka reiškiamas nepasitenkinimas nebūtų toleruojamas;

5)užtikrinti, kad galimos teisėjų nusikalstamos veikos būtų skundžiamos ir tiriamos įstatymų nustatyta tvarka ir kad kitokia tvarka siekiamas tikslas kažkurį teisėją nubausti nebūtų toleruojamas;

6)užtikrinti, kad būtų priimti visi įstatymai, pagal kuriuos būtų galima priimti tinkamus teismo sprendimus, ir kad nebūtų toleruojamas spaudimas teismams reikalaujant nesilaikyti esamų įstatymų, nes kažkas nepatenkintas pagal juos priimtu sprendimu.

# Vardas Komentaras
1 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
2 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
3 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
4 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
5 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
6 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
7 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
8 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
9 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
10 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
11 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
12 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
13 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
14 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas