UŽ PILNAVERTĮ IŠ LIETUVOS IŠVYKUSIŲ VAIKŲ GIMTOSIOS KALBOS UGDYMĄ

Mes, Vilniaus Ozo gimnazijos 1-12 klasių nuotolinio lituanistinio ugdymo mokinių tėvai, kurių vaikai gimnazijoje nuotoliniu būdu mokosi lietuvių kalbos, Lietuvos istorijos, Lietuvos geografijos, etnokultūros, nesuprantame ir nepateisiname valstybės politikos, kuri neužtikrina tinkamo ir pilnaverčio gimtosios kalbos ugdymo. Primygtinai prašome vaikams suteikti pilnavertį mokymą: skirti reguliarų, nuoseklų mokytojų mokymą pamokomis pagal konkrečios klasės bendrojo ugdymo planą, o ne savarankišką mokymą – konsultacijas, kurioms dabar skiriama tik 40 procentų numatytų visų mokomojo dalyko valandų.
Mes ir mūsų vaikai esame lietuviai, Lietuvos piliečiai. Nors dėl įvairių priežasčių kurį laiką negalime gyventi Lietuvoje, mes nepalikome vaikų likimo valiai, jie išvyko su mumis - diplomatais, kitų sričių profesionalais - gyventi į užsienį. Dėl šių priežasčių mūsų vaikai neprarado teisės pilnavertiškai mokytis savo gimtosios kalbos ir gimtąja kalba, išlaikyti savo šaknis ir lietuvybę. Mokantis savarankiškai (konsultacijomis) dėl mokymui skirto laiko stokos vaikai gali tik susipažinti su lietuvių kalba, o ne įsisavinti tam tikros klasės lietuvių kalbos kursą. Turėtų būti skinama 100 procentų numatytų visų mokomojo dalyko valandų (pamokų), kad mokytojai su vaikais galėtų nuolat bendrauti, suteikti atgalinį ryšį raštu ir žodžiu (skype). Valstybė, panaudodama šiuolaikines technolologijas, turi visas sąlygas, kad galėtų užtikrinti pilnavertį lietuvių kalbos mokymosi tęstinumą, o į Lietuvą grįžę vaikai galėtų ramiai integruotis ir be lietuvių kalbos spragų tęsti lietuvių kalbos mokymąsi bendrojo ugdymo mokyklose.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Albertas Kel... Lietuviai turi likti lietuviais saugodami savo kalbą.
2 Rūta Bos... Ypatngai susitikimo su mokytoju reikia mažiesiems - dirbant su mama, tėčiu, močiute greitai dingsta motyvacija.
3 Vaidas Mat... skirti 100% val. lietuvių k. mokymui(-si) nuotoliniu būdu
4 Raimonda Gec... Malonu kad atsirado zmoniu ginanciu musu vaiku teises. Palaikau visu 100%
5 Sigitas Dub... Mes norime issaugoti galimybe musu vaikams sugrizti i Lietuva.
6 Irean Pot... Gerbiu ir palaikau tėvelių, siekiančių, kad jų vaikai išlaikytų lietuvybę ir lietuvių kalbą, iniciatyvą
7 Agne Sta... Ruosiames grizti i Lietuva,lietuviu kalba musu vaikams reikalinga,kad jaustusi pilnaverciais savo salyje.
8 Ingrida Sir... As uz.juk mes esame Lietuviai ir Turim siekti kad musu vaikai nepamirstu musu gimtosios kalbos ,be jos mes niekas !!!!
9 Jūratė Mat... 100 procentų sutinku, kad vaikams reikalingas pilnavertis gimtosios kalbos ugdymas, kurio negalima pasiekti besimokant nuotoliniu būdu.
10 Zydrunas Sab... as uz tai,kad butu skiriama daugiau demesio isvykusiu vaiku ugdymui