UŽ PILNAVERTĮ IŠ LIETUVOS IŠVYKUSIŲ VAIKŲ GIMTOSIOS KALBOS UGDYMĄ

Mes, Vilniaus Ozo gimnazijos 1-12 klasių nuotolinio lituanistinio ugdymo mokinių tėvai, kurių vaikai gimnazijoje nuotoliniu būdu mokosi lietuvių kalbos, Lietuvos istorijos, Lietuvos geografijos, etnokultūros, nesuprantame ir nepateisiname valstybės politikos, kuri neužtikrina tinkamo ir pilnaverčio gimtosios kalbos ugdymo. Primygtinai prašome vaikams suteikti pilnavertį mokymą: skirti reguliarų, nuoseklų mokytojų mokymą pamokomis pagal konkrečios klasės bendrojo ugdymo planą, o ne savarankišką mokymą – konsultacijas, kurioms dabar skiriama tik 40 procentų numatytų visų mokomojo dalyko valandų.
Mes ir mūsų vaikai esame lietuviai, Lietuvos piliečiai. Nors dėl įvairių priežasčių kurį laiką negalime gyventi Lietuvoje, mes nepalikome vaikų likimo valiai, jie išvyko su mumis - diplomatais, kitų sričių profesionalais - gyventi į užsienį. Dėl šių priežasčių mūsų vaikai neprarado teisės pilnavertiškai mokytis savo gimtosios kalbos ir gimtąja kalba, išlaikyti savo šaknis ir lietuvybę. Mokantis savarankiškai (konsultacijomis) dėl mokymui skirto laiko stokos vaikai gali tik susipažinti su lietuvių kalba, o ne įsisavinti tam tikros klasės lietuvių kalbos kursą. Turėtų būti skinama 100 procentų numatytų visų mokomojo dalyko valandų (pamokų), kad mokytojai su vaikais galėtų nuolat bendrauti, suteikti atgalinį ryšį raštu ir žodžiu (skype). Valstybė, panaudodama šiuolaikines technolologijas, turi visas sąlygas, kad galėtų užtikrinti pilnavertį lietuvių kalbos mokymosi tęstinumą, o į Lietuvą grįžę vaikai galėtų ramiai integruotis ir be lietuvių kalbos spragų tęsti lietuvių kalbos mokymąsi bendrojo ugdymo mokyklose.

# Vardas Komentaras
1 Albertas
Lietuviai turi likti lietuviais saugodami savo kalbą.
2 Rūta
Ypatngai susitikimo su mokytoju reikia mažiesiems - dirbant su mama, tėčiu, močiute greitai dingsta motyvacija.
3 Vaidas
skirti 100% val. lietuvių k. mokymui(-si) nuotoliniu būdu
4 Raimonda
Malonu kad atsirado zmoniu ginanciu musu vaiku teises. Palaikau visu 100%
5 Sigitas
Mes norime issaugoti galimybe musu vaikams sugrizti i Lietuva.
6 Irean
Gerbiu ir palaikau tėvelių, siekiančių, kad jų vaikai išlaikytų lietuvybę ir lietuvių kalbą, iniciatyvą
7 Agne
Ruosiames grizti i Lietuva,lietuviu kalba musu vaikams reikalinga,kad jaustusi pilnaverciais savo salyje.
8 Ingrida
As uz.juk mes esame Lietuviai ir Turim siekti kad musu vaikai nepamirstu musu gimtosios kalbos ,be jos mes niekas !!!!
9 Jūratė
100 procentų sutinku, kad vaikams reikalingas pilnavertis gimtosios kalbos ugdymas, kurio negalima pasiekti besimokant nuotoliniu būdu.
10 Zydrunas
as uz tai,kad butu skiriama daugiau demesio isvykusiu vaiku ugdymui
11 Laima
As dvieju vaiku mama ir manau, kad mano vaikai turi pilna teisia mokintis Lietuviu kalbos nuotoliniu budu.
12 G.Kusliene
Uzsienio lietuviams vaikams turi buti numatyta lengevsne mokymosi programa, nes vaikams tikrai per sudetinga mokytis tokiu paciu intensyvumu kaip ir Lietuvoje gyvenantiems.
13 Janina
Noriu, kad dukra turetu galimybe gerai ismokti lietuviu kalba

Nuteisti Pavela Volodka iki gyvos galvos už 17-metės nužudymą (569)

ED. Adresuota: Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas

Pasipiktinusi visuomenė nori, kad būtų skirta reali bausmė didžiulio atgarsio visuomenėje sulaukusioje byloje, kurioje Pavelas Volodka or kiti ipjovė merginos kūna 37 kartus ir sudavė ne mažiau kaip 24 smūgius rankomis į galvą, krūtinę ir kojas. Už tai, kad itin žiauriai ir kankindamas nužudė septyniolikmetę merginą anksčiau tris kartus teistas 22 metų P. Volodka buvo nuteistas 20 metų laisvės atėmimo bausme, ją atliekant pataisos namuose. Tuo metu su juo prieš septyniolikmetę visą naktį kartu smurtavusi, nužudyti grasinusi, o galop nužudymą slėpusi 20 metų Julija Samoilenko buvo nuteista vos 1 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant 2 metams. Nubausti šį asmenį reikia iki gyvos galvos kaip ir kitus žmones prisidėjusiu prie šio kraupaus įvykio.

PRIEŠ tepalų fabriko statymą Klaipėdos raj. Mickų km. (245)

Jūratė. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Klaipėdos rajono savivaldybė

Prieštaraujama planuojamos tepalų fabriko statybos Klaipėdos raj. Mickų km.