Grąžinkite Nidos švyturio spindulius!

556 PARAŠAI

Adresuota: Lietyvos Respublikos Susisiekimo ministerija, Lietuvos Saugios laivybos administracija
Kategorija:

Neringos 55-ojo gimtadienio iškilmių išvakarėse iš miesto žmonių ir lankytojų atimtas svarbus Nidos gyvenvietės ir visos Kuršių nerijos kraštovaizdžio elementas – naktinę gyvenvietę skrodę švyturio spinduliai.
Atliekant keturių šalies švyturių žibintų modernizaciją, užgesintas charakteringus šviesos spindulius žmonėms dovanojęs Nidos švyturio senasis žibintas. Neringos gyventojų nuomoje – Nidos švyturyje įdiegus standartizuotą sistemą tiesiog buvo nueita lengviausiu ir ne visada pasiteisinančiu – pigiausiu keliu.
Nidos švyturys yra apibrėžtas kaip UNESCO saugomos Kuršių nerijos išskirtinės visuotinės vertės elementas, todėl bet kokie pokyčiai turi būti priimami itin atsakingai.
Užgesinus švyturio spindulius, šviesa atimta iš populiarios kurorto lankytinos vietos. Senasis žibintas ir jo spinduliai po švyturiu suburdavo Neringos gyventojus ir lankytojus, įvairių renginių organizatorius. Mus liūdina tai, kad Įdiegus naujovę, vakare užklydusius prie Nidos švyturio pasitinka tamsa su tam tikru laiko intervalu sublyksinčia šalta LED lempos šviesa.
Senieji Nidos švyturio spinduliai kūrė vietovės kultūrinio kraštovaizdžio gyvumą, dvasingumą, jo ypatingą atmosferą ir savitumą. Šiandien visa tai iš Nidos ir ją mylinčių žmonių – atimta.
Nepakankamai įvertintas, standartizuotas/ biuroktratizuotas sprendimas tiesiog griauna vietovės dvasią.
Juk Neringos gyventojus ir lankytojus džiuginę Nidos švyturio spinduliai gali būti ne tik svarbia Kuršių nerijos kraštovaizdžio dalimi, bet ir elementu, atkreipiančiu dėmesį į šalies jūrinės kultūros paveldą.
Turime pažymėti, kad Lietuvoje bet kokia veikla, kelianti grėsmę Kuršių nerijos išskirtinei visuotinei vertei yra draudžiama Saugomų teritorijų įstatymu, Kuršių nerijos nacionalinio parko apsaugos reglamentu ir kitais šios teritorijos planavimo dokumentais.

Išreikšdami nepritarimą Nidos švyturiui pritaikytam standartizuotam sprendimui ir įvertindami išvardintas aplinkybes, kreipiamės į Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministeriją ir Lietuvos saugios laivybos administraciją prašydami rasti galimybę grąžinti Nidos švyturio spindulius ir toliau eksploatuojant senąją įrangą, o vėliau ir randant galimybę ją rekonstruoti.

# Vardas Komentaras
1 Neskelbiama
2020-07-30 / 21:32
Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
2 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
3 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
4 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
5 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
6 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
7 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
8 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
9 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
10 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
11 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
12 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
13 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
14 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
15 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
16 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
17 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
18 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
19 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas
20 Neskelbiama Šis įrašas yra nebeaktualus, todėl neberodomas

Už privalomus skiepus NE!!!(dirbantiesiems) (3644)

Iveta. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Už privalomus skiepus dirbantiems žmonėms ne! Kodėl žmonės turi priverstinai...

Paleisti Seima (549)

Mantas. Adresuota: Lietuvos prezidentui G. Nausedai

Chaosas, kas šiuo metu darosi valstybėje ir reiktų kuo greičiau...

Dieveniškių gyventojų teisių pažeidimui - NE !!!! (374)

Dieveniškių. Adresuota: Lietuvos respublikos Vidaus reikalų ministerija

Reikalaujame atsisakyti plano apgyvendinti nelegalus-pabėgėlio statusą turinčius žmones Šalčininkų rajono...

Ne Migrantams Rūdninkuose! (221)

Agnė. Adresuota: Šalčininkų r. Baltosios Vokės sen. Rūdninkų km.

Labai prašome pasirašyti peticija, prieš migrantus, Rūdninkuose. Apsaugokime save ir...