Grąžinkite Nidos švyturio spindulius!

Neringos 55-ojo gimtadienio iškilmių išvakarėse iš miesto žmonių ir lankytojų atimtas svarbus Nidos gyvenvietės ir visos Kuršių nerijos kraštovaizdžio elementas – naktinę gyvenvietę skrodę švyturio spinduliai.
Atliekant keturių šalies švyturių žibintų modernizaciją, užgesintas charakteringus šviesos spindulius žmonėms dovanojęs Nidos švyturio senasis žibintas. Neringos gyventojų nuomoje – Nidos švyturyje įdiegus standartizuotą sistemą tiesiog buvo nueita lengviausiu ir ne visada pasiteisinančiu – pigiausiu keliu.
Nidos švyturys yra apibrėžtas kaip UNESCO saugomos Kuršių nerijos išskirtinės visuotinės vertės elementas, todėl bet kokie pokyčiai turi būti priimami itin atsakingai.
Užgesinus švyturio spindulius, šviesa atimta iš populiarios kurorto lankytinos vietos. Senasis žibintas ir jo spinduliai po švyturiu suburdavo Neringos gyventojus ir lankytojus, įvairių renginių organizatorius. Mus liūdina tai, kad Įdiegus naujovę, vakare užklydusius prie Nidos švyturio pasitinka tamsa su tam tikru laiko intervalu sublyksinčia šalta LED lempos šviesa.
Senieji Nidos švyturio spinduliai kūrė vietovės kultūrinio kraštovaizdžio gyvumą, dvasingumą, jo ypatingą atmosferą ir savitumą. Šiandien visa tai iš Nidos ir ją mylinčių žmonių – atimta.
Nepakankamai įvertintas, standartizuotas/ biuroktratizuotas sprendimas tiesiog griauna vietovės dvasią.
Juk Neringos gyventojus ir lankytojus džiuginę Nidos švyturio spinduliai gali būti ne tik svarbia Kuršių nerijos kraštovaizdžio dalimi, bet ir elementu, atkreipiančiu dėmesį į šalies jūrinės kultūros paveldą.
Turime pažymėti, kad Lietuvoje bet kokia veikla, kelianti grėsmę Kuršių nerijos išskirtinei visuotinei vertei yra draudžiama Saugomų teritorijų įstatymu, Kuršių nerijos nacionalinio parko apsaugos reglamentu ir kitais šios teritorijos planavimo dokumentais.

Išreikšdami nepritarimą Nidos švyturiui pritaikytam standartizuotam sprendimui ir įvertindami išvardintas aplinkybes, kreipiamės į Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministeriją ir Lietuvos saugios laivybos administraciją prašydami rasti galimybę grąžinti Nidos švyturio spindulius ir toliau eksploatuojant senąją įrangą, o vėliau ir randant galimybę ją rekonstruoti.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Paulius Dau... Ryžto, kantrybės ir beatodairiško noro, vardan svajonių, kurios gimė po jo šilta, magiška šviesa.
2 Indrė B.... Nesu Nidos ar Neringos gyventojas, bet atvažiavus į Nidą švyturys yra viena iš tų žavinčių vietų
3 Rasa Bal... Visą gyvenimą, mano visos vasaros buvo praleistos prie švyturio, nuo pat mažumės galvojau kad tai yra kažkas įspūdingo, negaliu patikėti kad švytūrys man nebešvies. Po manęs kad ir tvanas be kol aš bū
4 Kazimieras Miz... ..lai grizta simtametis Nidos svyturio spindulys..!!!
5 Rimtautas Rim... Gal galima sudaryti įrangos restauravimo darbų sąmatą?
6 Aidas Jur... Prašau Sus.Ministeriją rasti lėšų naujai įsukimo-švietimo įrangai sukurti. Stiklo lęšiai gerame stovyje.
7 Sigita Eic... as uz tai kad svyturys ir toliau sviestu, tegu meras savo kabinete isjunge lempa vietoj svyturio.
8 Juozas Mat... Kas malonu gyventojams ir dar tarnauja laivybai nereiketu daryti kokiu tai keitimu.
9 Bartas Mar... Kur tik robertinas prikiša rankas visur smirda ... užgesinus švyturį kuršių marios bus bala ... su tarptauniu vandens keliu ...
10 Erika Ker... Ar tikrai verta rinktis lengviausia sprendima - atimti? Tokia nuostabi Lietuva, tai nors Neringa puoselekime..
11 Erika Ker... Ar tikrai verta rinktis lengviausia sprendima - atimti? Tokia nuostabi Lietuva, tai nors Neringa puoselekime..
12 Linda Lem... Tai tikrai buvo ypatinga. Aš iš Latvijos, o vis tiek prašau gražinti
13 Valentas Kri... Švytūrio šviesa yra Nidos vienas pagrindinių veidų, todėl ji turi išlikti!
14 Asta Gru... beveik 40 metų sutemus atvažiuojant į Nidą dziaugsmas užpūsdavo pamačius
15 Gedas Bič... Nida be besisukančio spindulio, kaip maistas be druskos, kaip pilis be sargybos...Liūdna
16 Vilius Roš... Tai, kad sunku rasti detalių švyturio lempos mechanizmui nėra svari priežastis jį pakeisti.
17 Adomas Bar... Ne viskas, kas pigu ir "modernu" yra tinkama. Tikras neringiškis tokio sprendimo niekados nebūtų padaręs.
18 Denisas Nik... Laužyti iečių nereikėtų, nes visgi Lietuvos saugios laivybos administracija atsakinga už šį švyturį, tačiau bent išskirtinėmis progomis "paleisti" senąjį, švytuoklinį spindulį verta pasiūlyti
19 Mantas Auš... Negalima taip elgtis su vietovės simboliu ir tautos paveldu.