Prašymas rengti šių metų valstybinius brandos egzaminus

DVYLIKTOKO KREIPIMASIS Į LR ŠMS MINISTRĄ IR KITUS ABITURIENTUS

Pasaulyje prasidėjus COVID-19 pandemijai ir Lietuvoje uždarius visas švietimo įstaigas, atsirado siūlymas atšaukti šių metų valstybinius brandos egzaminus ir vietoje jų kaip stojimo rodikliu remtis metiniais vidurkiais. Remdamasis daugybės abiturientų nuomone ir elementariais sąžinės principais, visiškai nepritariu šiai pozicijai dėl daygybės priežasčių.

Visų pirma nepaslaptis, kad turime didelę švietimo kokybės atskirtį tarp skirtingų gimnazijų. Ir ši atskirtis puikiai atsispindi VBE rezultatuose, pagal kuriuos kiekvienais metais sudaromi mokyklų reitingai. Silpnesnėse, dažniausiai regionų, gimnazijose gauti tą patį balą yra lengviau nei, pavyzdžiui, geriausia laikomame Vilniaus licėjuje.

Brandos atestatas yra rodiklis, labai stipriai lemiantis tolesnę žmogaus karjerą ir jis turi būti objektyvus, nešališkas, visiems vienodas. Būtent egzaminas yra vienintelė priemonė patikrinti dalyko žinias ir mes jiems ilgai ruošėmės. Pažymiai gaunami ne tik už jas, bet ir už projektus, namų darbus ar net gražias akis.

Nepamirškime, kad mokytojų vertinimas irgi gali būti ne vienodas. Šis skirtumas atsiranda tiek dėl skirtingos metodikos, užduočių skirtumų, tiek nuo subjektyvių veiksnių. Skiriasi duodamos užduotys, jų sunkumas, ar net rūšys, kaip jau buvo minėta.

Nuotolinis mokymas nėra tinkamas argumentas atšaukti egzaminus. Mes didžiąją programos dalį jau esame išėję ir šiuo metu kartojame praeitas temas. Todėl egzaminams galima pasiruošti iš dalies savarankiškai, naudojant tiek literatūrą, tiek skaitmenines ar ryšio su mokytojais priemones. Naudodami nuotolinį mokymą, šį tikslą galime pasiekti.

Galų gale yra nemažai mokinių, kurie ruošiasi laikyti tam tikro dalyko VBE, nors jo mokykloje net nesimoko, taigi nėra įvertinamas. Egzaminas būtų vienintelė priemonė tai padaryti.

Tačiau tai ne tik metodinis, bet ir vertybinis klausimas. Metinių pažymių lyginimas egzaminams yra nesąžiningas, nes juk konkurencijos principu mus, dvyliktokus, priims Lietuvos ir užsienio aukštosios mokyklos. Toks sprendimas pažeistų elementarios logikos principus.

PRAŠOME LR ŠVIETIMO MOKSLO IR SPORTO MINISTERIJOS RENGTI ŠIŲ METŲ VALSTYBINIUS BRANDOS EGZAMINIUS, JUOS NUKELIANT PAGAL SVEIKATOS MINISTERIJOS REIKALAVIMUS.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Neskelbiama
2020-05-27 / 15:22
Nepritariu, kad esant tokiom sąlygom mokiniai turėtų laikyt VBE. Beto nuotolinis mokymas nebuvo toks pat efektyvus, kaip mokantis gyvai su mokytoju!!!
2 Povilas (Kaunas)
2020-04-10 / 18:08
Visiškai sutinku su autoriaus nuomone, jog didelės Lietuvoje egzistuojančios nelygybės tarp mokyklų problemą galima išspręsti rengiant valstybinės brandos egzaminus. Taip pat manau, jog valstybinių brandos egzaminų atšaukimas būtų itin žalingas eksternams.
3 Neskelbiama
2020-04-09 / 13:16
Būtų visiška nesamonė atšaukti VBE nes metiniai pažymiu balas būtų daug mažesnis negu laikant egzaminus ir būtų sunku su metinių pažymių patekti į aukštesnes mokyklas
4 Neskelbiama
2020-04-08 / 20:02
Atšaukti VBE būtų absoliučiai nelogiška, nes mokinių žinios skirtingose Lietuvos mokyklose vertinamos labai nevienodai. Atšaukus VBE ir nebelikus konkurencijos vos ne visi norintys galėtų įstoti į prestižiškiausias profesijas. Taip pat būtų per daug galios suteikta mokytojams, nuo kurių rašomų pažymių priklausytų mokinio ateitis. O tie, kurie skundžiasi, kad didelis stresas dėl egzaminų, tai įstojus į universitetą dar ne tiek to streso bus.
5 arūnas
2020-03-31 / 21:44
Visų pirmą yra sunku ir taip prisitaikyti prie naujos mokymosi sistemos, o artėjantys egzaminai dar labiau kelią stresą ir baimę, antroji priežastis, dėlko yra sunku pasiruošti aukšto lygio patikrinimams yra mokytojai, kurie neišmano kompiuterio galimybių ir nesugeba pilnavertiškai išmokyti dalykų nuotolinių būdu
6 Dominyka
2020-03-30 / 00:05
Pritariu, jog VBE turi būti laikomi (nukeliami, o ne atšaukiami).
7 Inga
2020-03-29 / 23:49
Tik už tai, kad VBE būtų laikomi. Nesąžininga būtų atšaukti dėl tų, kurie rimtai mokėsi, o ne stengėsi ,,prasisukti tam kartui''. Mokymosi sąlygos visiems vienodos, todėl faktas, kad visi išlaikys prasčiau. Bet vieni mokėsi tam kartui, kiti tam, kad išlaikytų maksimaliam rezultatui.
8 Neskelbiama (Vilnius)
2020-03-28 / 14:41
Yra gausu mokinių, turinčių gerus pažymius (8-10), tačiau ne taip daug tokių, kurie galėtų išlaikyti VBE 80-100 balų ir pademonstruoti tikras žinias, o ne tik skaičius iš dienyno. Manau, egzaminų atšaukimas, žvelgiant iš sunkiai dirbančių ir stropių mokinių perspektyvos, būtų nesąžiningas, kadangi automatiškai susidarytų žymiai didesnė konkurencija įstoti į aukštąsias mokyklas ir, be abejo, pažymiai neparodo tikro žinių lygio.
9 Neskelbiama (Pabradė)
2020-03-26 / 10:50
Brandos egzaminai reikalingi. Tai ne paskutinių mėnesių, o ištisų metų mokykloje mokymosi rezultatas.
10 Neskelbiama (Žiežmariai)
2020-03-26 / 03:12
Manau egzaminų nebuvimas būtų nesąžiningas kitų atžvilgiu, reikėtų atkelti jei ne šiais, tai kitais metais.
11 Neskelbiama (Vilnius)
2020-03-26 / 00:55
Ruošimosi laikas žinių patikrinimams yra skaičiuojamas tikrai ne mėnesiais, bet metais, todėl nuotolinio mokymosi įvedimas nėra toks svarus argumentas, kad egzaminai galėtų būti atšaukiami – nuoseklus abiturientų mokymas(is) yra orientuotas į tai, kad mokiniai būtent VBE parašytų kuo puikiau. Pažymiai skirtingose mokyklose gali stipriai skirtis.
12 Neskelbiama (Vilnius)
2020-03-25 / 23:59
Pažymiai neparodo mokinio lygio, kiekvienas mokytojas skirtingas, kiekviena mokykla skirtinga. Neįmanoma vertinti visų vienodai, nes kontroliniai, pamokų darbai, namų darbai nėra vienodi visose mokyklose. Tam ir yra egzaminai, kad būtų galima pagal vieną didelį kontrolinį "surūšiuoti" dvyliktokus pagal jų lygį, tam, kad visi turėtų vienodas sąlygas ir būtų lygybė.
13 Neskelbiama (Vilnius)
2020-03-25 / 23:13
Mokosi 12 metų, o ne paskutinius 3 mėn. Neteisinga būtų pagal vienų metų metinius, o ir jie neparodo tikrų mokinio žinių
14 Neskelbiama (Vilnius)
2020-03-25 / 23:01
Čia juk ne kokie PUPP'ai, kurie galėtų nevykti. Brandos egzaminai nulemia žmogaus ateitį.
15 Elze (Vilnius)
2020-03-25 / 22:51
Valstybiniai brandos egzaminai parodo tikrą mokinio išprusimą ir sugebėjimus. Metiniai pažymiai gali neatitikti mokinio realių sugebėjimų.
16 Neskelbiama (Vilnius)
2020-03-25 / 22:47
Egzaminai puikiai sulygina visą Lietuvos švietimo lygį, o pažymiai yra per daug subjektyvu
17 Neskelbiama (Kaunas)
2020-03-25 / 21:57
Valstybiniams egzaminams TIKRAI galima pasiruošti savarankiškai, juolab naudojantis nuotolinio mokymosi teikiama alternatyva, tai puiki galimybė konsultuotis su mokytojais įvairių uždavinių klausimais, taip pat gauti įvairios medžiagos iš mokytojų lygiai tokiu pat principu kaip gaudavote ir anksčiau. Sėkmės visiems! :)
18 Neskelbiama
2020-03-25 / 14:37
Tiek ruoštasi ir VBE atšaukimas būtų visiškai nesąžininga.
19 Neskelbiama (Vilnius)
2020-03-25 / 14:00
Turiu vilties, kad asmenims, atsakingiems už šalies studentų, moksleivių, taigi, ir abiturientų, išsilavinimą, mes kažkiek rūpime. Egzaminai šiandien optimaliausia gebėjimų ir žinių įvertinimo forma bei tokia buvo ne vienerius metus vien jau todėl, kad laikant egzaminą sukuriamos vienodos sąlygos, priešingai, nei vertinant pažymiais, kurie priklauso nuo mokyklos lygio, kurioje mokomasi ir savitos mokytojo metodikos.
20 Neskelbiama
2020-03-25 / 12:34
Egzaminai yra būtini. Nejaugi nepagalvojate, kad prasidės mokytojų papirkinėjimai dėl pažymių?
21 Neskelbiama (Vilnius)
2020-03-25 / 11:51
Egzaminai daug konkrečiau parodo mokinio lygį nei metinis pažymys.
22 Neskelbiama
2020-03-25 / 10:56
Egzaminus reikia daryti, kas gali būti čia per nuolaidos?
23 Neskelbiama
2020-03-25 / 03:14
Egzaminai - tai visko ko išmokome žinių patikrinimas. Egzaminai yra gerai. Aš tik už juos!
24 Kajus
2020-03-25 / 03:14
Egzaminus reikia daryti, kas gali būti čia per nuolaidos? Tegul laiko kai viskas praeis.
25 Neskelbiama
2020-03-25 / 00:22
Egzaminai yra gerai, tai renkalinga stresinė situacija, su kuria reikia susidoroti.

Dėl adekvačios paramos grožio sektoriui, nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės (1540)

Inga. Adresuota: LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai

Labai prašome jūsų pasirašyti peticiją-atvirą laišką LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, kuriame reikalaujama paramos grožio sektoriui,  ypatingai nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės.   COVID-19 pandemija smarkiai paveikė visą grožio sektorių. Grožio paslaugos uždraustos ir salonai uždaryti antrą kartą nuo 2020 m. gruodžio 16 dienos.   Šiuo sudėtingu metu individualia veikla besiverčiantys žmonės gauna 257€ subsidiją. Grožio  srities specialistams individuali veikla beveik visada yra jų pagrindinė veikla, bei vienintelės asmens pajamos. Specialistai nuomojasi patalpas, kuriose dirba, o teikiama 257€ parama dažnu atveju nepadengia net patalpų nuomos ir išlaikymo kaštų.   Subsidija patalpų nuomai nebeteikiama nuo 2020 m gruodžio mėn. 1 dienos.   Susidarė nepriimtina situacija, kai grožio specialistai, šiuo karantino laikotarpiu sustabdžius veiklą, liko be pajamų pragyvenimui.   Pajamų praradimas kelia tiesioginę grėsmę gyvenimo kokybei ir kosmetologams, kirpėjams, manikiūristams, permanentinio makiažo meistrams ir visiems kitiems grožio srities specialistams. Pažymėtina, kad daugelis iš jų ir iki šios pandemijos nebuvo užtikrinti savo finansine gerove bei socialinėmis garantijomis.   Individuali veikla yra įprasta veiklos forma, kai veiklą vykdo vienas žmogus, susikurdamas sau darbo vietą, ir įprastomis veiklos sąlygomis nereikalaujanti ir negaunantis jokios paramos. Todėl esant karantino sąlygoms ir pereinamajame laikotarpyje reikalaujame lygiateisiškumo, adekvačios paramos skyrimo dekoratyvinės ir higieninės kosmetikos bei grožio srities specialistams, bent tais pačiais principais, kaip subsidijuojami pagal darbo sutartis dirbantys žmonės, šiuo sunkiu metu esantys prastovose (šiuo metu Valstybės subsidija prastovose atsidūrusiam asmeniui siekia 910,5€). Taip pat prašome atnaujinti subsidijas patalpų nuomai.   Šia peticija kreipiamės į LR Seimą, Vyriausybę, Ekonomikos ir inovacijų ministeriją ragindami imtis neatidėliotinų bendrų veiksmų, kad būtų sušvelnintos neigiamos COVID-19 krizės pasekmės grožio sektoriui, ypač individualia veikla besiverčiantiems meistrams.  

Už teisę būti GAMTOJE! (1246)

Linas. Adresuota: LR Seimui, Vyriausybei, Vidaus reikalų ministerijai

LAISVĘ JUDĖJIMUI Į GAMTĄ TARP SAVIVALDYBIŲ! Šia peticija kreipiamės į LR Seimą, Vyriausybę, Vidaus reikalų ministeriją, ragindami imtis veiksmų dėl Lietuvos gyventojų psichinės bei fizinės sveikatos ir prašome sušvelninti judėjimo tarp atskirų savivaldybių apribojimą, kad gyventojai turėtų daugiau galimybių leisti laisvalaikį, sportuoti ir žvejoti gamtoje. Psichologai, psichiatrai perspėja, kad jau beveik metus besitęsianti pandemija gali palikti ryškių pėdsakų visuomenės psichinėje sveikatoje. Europos trauminio streso tyrimų asociacijos tyrimas, kuriuo siekta išsiaiškinti, kaip Covid-19 pandemija paveikė žmonių psichologinę savijautą per pirmąjį karantiną, parodė, kad pandemija padarė stiprų neigiamą poveikį Lietuvos žmonių emocinei sveikatai: 51 % žmonių patyrė stipresnį nerimą, 38 % – liūdesį, 29 % jautėsi vidutiniškai ar labai vieniši. Taip pat tyrimo rezultatai parodė, kad net 46 % apklaustųjų psichinė savijauta buvo prasta. Lapkričio 27 d. vykusioje 5-ojoje tarptautinėje savižudybės intervencijos metodų konferencijoje akcentuotas augantis nerimo lygis, depresyvios mintys, kylanti savižudybių kreivė. Priverstinis užsidarymas namuose lėmė ir išaugusį smurto artimoje aplinkoje atvejų skaičių – daugėjo smurto tiek prieš vaikus, tiek prieš moteris. Daugybė mokslinių tyrimų rodo, kad buvimas gamtoje, sportas, fizinis aktyvumas teigiamai veikia kraujotaką, kuri aprūpina visą organizmą didesniu deguonies ir kitų maisto medžiagų kiekiu, buvimas lauke stiprina imuninę sistemą, padeda sumažinti su depresija susijusias nuotaikas, nes sportuojant, aktyviai leidžiant laiką gamtoje gerėja seratonino apytaka, todėl mažėja nerimo lygis. Todėl, siekiant sumažinti neigiamą psichologinį ir fizinį karantino apribojimų efektą, prašome kuo greičiau sušvelninti judėjimo tarp atskirų savivaldybių apribojimą, kad gyventojai turėtų daugiau galimybių leisti laisvalaikį, sportuoti parkuose, pažintiniuose takuose ir žvejoti prie vandens telkinių, kurie yra nutolę nuo savivaldybės, kurioje jie gyvena.

Dėl sankcijų panaikinimo sanatorijai “Belorus” Druskininkuose (446)

Sanatorijos. Adresuota: Lietuvo Respublikos seimas ir vyriausybė

VšĮ sanatorija „Belorus“ – gydymo ir reabilitacijos paslaugas vaikams ir suaugusiesiems teikianti įstaiga, veikianti nuo 1946 m. Gruodžio mėnesį mūsų įstaigai nepamatuotai buvo pritaikytos ES sankcijos, dėl to buvo įšaldytos įstaigos sąskaitos ir beveik 400 žmonių atsidūrė nežinioje. Šiuo metu LR Seime priimamos įstatymo pataisos, kurios mums neužtikrina jokio ateities garanto ar stabilumo – tik bedarbio pašalpą. Sieksime, kad ES sankcijų taikymas mūsų įstaigai būtų dar kartą peržiūrėta ir neabejojame, kad Europos Taryba yra numačiusi išimtis. Pandemijos laikotarpis ypatingai sunkus – darbuotojai yra prastovose ir kiekvieną mėnesį gaunama suma, siekianti kiek daugiau kaip 400 eurų, jiems yra vienintelis pragyvenimo šaltinis. Todėl siūlome, kad sanatorijos „Belorus“ darbuotojai gautų visas darbuotojams priklausančias garantijas ir paramą karantino bei ekstremalios situacijos laikotarpiu. Išsaugokime sanatoriją ir beveik 400 darbo vietų Druskininkų žmonėms!

Atliekų tvarkymo įmonei Kairių miestelyje NE (127)

R.Pumputienė. Adresuota: Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Aplinkos ministerija, Šiaulių rajono savivaldybė, Kairių seniūnija

Nepritariame UAB "Virginijus ir Ko" pateiktai nepavojingų atliekų tvarkymo įmonės PVSV ataskaitai, kuri parengta formaliai ir neatsakingai, pritraukiant prie leistinų higienos normų. Nepritariame nustatomos sanitarinės apsaugos zonos (SAZ) riboms, kuri sutampa su įmonės teritorijos ribomis, juntamas stiprus fizinis ir psichologinis poveikis. 100 m SAZ zonoje yra 29 gyvenamosios paskirties sklypai, iš jų 16-oje stovi gyvenamieji namai. 300 m SAZ zonoje yra 71 gyvenamosios paskirtie sklypai, iš jų 53-juose stovi gyvenamieji namai. poveikis juntamas ir toliau už nurodytų zonų ribų SAZ - gyvenamoji statyba negalima. Įmonė negirdi, MŪSŲ, žmonių nerimo ir gudrumu plečia veiklą, stato plastiko deginimo monstrą, kuris į aplinką išmes toksines medžiagas, kvapą, kels triukšmą visą parą, o "išvalytą vandenį" išleis į gamtinę aplinką. Reikalaujame stabdyti aplinką teršiančią veiklą arba įmonę iškelti toliau nuo apgyvendintos teritorijos.