VAIDOTŲ K. GYVENTOJŲ KREIPIMASIS DĖL VAIDOTŲ K. BLOGOS INFRASTRUKTŪROS BŪKLĖS

86 PARAŠAI

Adresuota: Pagirių seniūnija
Kategorija:

2019-2020 m. įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuotą projektą „Eismo saugos priemonių diegimas Vilniaus rajono Pagirių seniūnijos Baltosios Vokės ir Vaidotų gyvenvietėse (Parko g., Krantinės g., Statybininkų g., Šaltinio g.)“ įdiegtos saugaus eismo priemonės (pėsčiųjų ir pėsčiųjų dviračių takų danga – betoninės trinkelės, apšvietimas, uždari grioveliai paviršinio vandens surinkimui) 2,065 km ilgio Krantinės g., Statybininkų g., Šaltinio g. ir Parko g. atkarpose.
Tačiau privažiavimai prie daugiabučių namų, kuriais apstatyta didžioji dalis Vaidotų gyvenvietės, priklausančios Vilniaus rajono Pagirių seniūnijai, iš buvusios asfalto dangos pavirto į žvyrkelius, visiškai nėra ir neplanuojamos transporto priemonių stovėjimo aikštelės, todėl gyventojai transporto priemones turi statyti ant apželdintų arba augalinio grunto teritorijų, nes neturi kito pasirinkimo, trūksta apšvietimo, o želdynai visiškai netvarkomi.
Kita opi problema yra viena iš pagrindinių kaimo gatvių – Krantinės gatvė, kurios dalyje (0,37 km) buvo įgyvendintas aukščiau minėtas projektas, tačiau didelė dalis šios gatvės nuo sankryžos su Statybininkų gatve iki Vokės upės liko netvarkyta, nors 2019 m. veiklos plane buvo numatyta šioje atkarpoje įrengti apšvietimą, bet Seniūnija savavališkai nusprendė darbų nevykdyti dėl mums nežinomų priežasčių, bet užtai įrengė ten, kur nebuvo numatyta. Krantinės gatvė, kurioje yra vaikų darželis, kelios viešojo transporto stotelės, ja kasdien juda šimtai suaugusiųjų ir vaikų, – skendi visiškoje tamsoje. Šalia tokios judrios gatvės nėra jokio šaligatvio, o gyventojai priversti eiti šalikele ar važiuojamąja kelio dalimi, kai dėl oro sąlygų arba krūmais ir medžiais apžėlusių šaligatvių šalikele eiti neįmanoma. Bloga yra ir netoli Vokės upės esančio autobusų žiedo su stotele būklė – stotelė be jokios užuovėjos, apaugusi medžiais, želdynai nesutvarkyti, nėra jokių kelkraščio ir eismo juostų bei perėjų žymėjimų.
Krantinės g. vyksta intensyvus eismas į Vaidotų pramonės zoną, kurioje veikia keliolika stambių įmonių, kurios verčiasi logistika, gamyba, turi sandėliavimui skirtas patalpas ir teritorijas. Krantinės g. 17 teritorijoje supiltas pjuvenų kalnas, kuriam suvežti reikėjo daug sunkvežimių, kurie gyvenvietės gatvėmis važinėjo pirmyn ir atgal. Skelbimų portaluose talpinama informacija apie nuomojamas naujai statomas sandėliavimo/gamybines patalpas – 560–4080 kv. m ploto angarus Vaidotuose, Krantinės gatvėje. Vaidotuose, Rėvos gatvėje ir ant kalvos yra plėtojami dideli gyvenamųjų namų projektai (aštuonių hektarų plote suformuoti gyvenamosios paskirties 6–12 arų sklypai). Pagrindinės susisiekimo gatvės yra Krantinės ir Vėjo. Vėjo g. priklauso Vilniaus miesto savivaldybei, Krantinės – Vilniaus rajono savivaldybei.
Kitose Pagirių seniūnijos gyvenvietėse, kur gyventojų skaičius yra nepalyginamai mažesnis, todėl sumokama ženklai mažiau mokesčių, bet gauna neproporcingai didesnes investicijas, nei Vaidotų gyvenvietė, kurioje 2013 m. duomenimis gyveno 1268 žmonės . Pateikiame kelis pavyzdžius iš Pagirių seniūnijos 2020 m. veiklos plano: 2.2. Asfaltbetonio dangos įrengimas (nauja danga) su kelkraščiais Mažųjų Lygainių k. Ilgučio g. atkarpa ilgis 881 m, plotis 5,5 m. (Mažuosiuose Lygainiuose gyvena – 2011 m. surašymo duomenimis 61 registruotas gyventojas, demografinė padėtis neigiama), 1.3. Pagirių g., Pagirių k., Guobų g., Juodbalių k. apšvietimo įrengimas (Juodbaliuose gyvena – 2011 m. surašymo duomenimis 171 registruotas gyventojas, kuomet Vaidotų viename daugiabutyje dažnu atveju gyvena tiek žmonių, bet iki šiol negali sulaukti kelių apšvietimo stulpų. Čia tik keli pavyzdžiai, bet nagrinėjant ilgesnius Pagirių seniūnijos veiklos periodus matome, kad čia yra tendencija, todėl prašome atsižvelgti į Vaidotų gyventojų pagrįstą prašymą ir į Pagirių seniūnijos veiklos 2021 m. planą įtraukti:
- Privažiuojamosios gatvės asfaltavimo, transporto priemonių stovėjimo aikštelių asfaltavimo ir apšvietimo įrengimo prie Pramonės g. A3 ir 5 daugiabučių namų;
- Privažiuojamosios gatvės asfaltavimo, transporto priemonių stovėjimo aikštelių asfaltavimo ir apšvietimo įrengimo prie Pramonės g. 3 ir 7 daugiabučių namų;
- Privažiuojamosios gatvės asfaltavimo, transporto priemonių stovėjimo aikštelių asfaltavimo ir apšvietimo įrengimo prie Statybininkų g. 6, Šaltinio g. 1 ir 3 daugiabučių namų;
- Įvažiavimų asfaltavimo, transporto priemonių stovėjimo aikštelių asfaltavimo ir apšvietimo įrengimo prie Šaltinio g. 4, 5, 6 ir 11 daugiabučių namų;
- Transporto priemonių stovėjimo aikštelių asfaltavimo ir apšvietimo įrengimo prie Statybininkų g. 4 ir 8 daugiabučių namų;
- Apšvietimo įrengimo prie Statybininkų g. 12 daugiabučio namo;
- Transporto priemonių stovėjimo aikštelių asfaltavimo darbus prie Statybininkų g. 14 ir Šaltinio g. 2 daugiabučių namų.
- Rėvos g. asfaltavimo darbus;
- Eismo saugumo priemonių įrengimą, medžių genėjimą ir perteklinio grunto nukasimą Krantinės g. dalyje nuo sankryžos su Statybininkų g. iki Vokės upės.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Jevgenij
2020-11-11 / 22:22
Pritariu iniciatyvai dėl Vaidotų infrastruktūros gerinimo.
2 Darius (Vilnius)
2020-10-30 / 08:08
Pritariu iniciatyvai dėl Vaidotų infrastruktūros gerinimo.
3 Lina (Vilnius)
2020-10-29 / 21:00
Jai ne navigacija nežinotum kad galima važuoti šuo keliu,važuoti pabrėžiu nes eiti nera kaip, nera net kelkrascio...!

Karių, atliekančių privalomąją karinę tarnybą, paleidimas namo savaitgaliais ir švenčių dienomis. (891)

B.. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kariai, atliekantys privalomąją karinę tarnybą, dėl karantino Lietuvoje nėra išleidžiami net savaitgaliais namo, ir taip jau ketvirtas mėnuo. Kariams jau darosi psichologiškai sunku be namų ir artimųjų. Peticijos tikslas iškovoti, kad kariai savaitgaliais ir šventinėmis dienomis būtų išleisti namo.

Jurbarko smurtautojui - REALIĄ LAISVĖS ATĖMIMO BAUSMĘ! (138)

Centro. Adresuota: Generalinė prokuratūra | Lietuvos Respublikos prokuratūra

Jurbarko prievartautojas negavo realios laisvės atėmimo bausmės, padarius tokį sunkų nusikaltimą prieš merginą. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus už mažesnius nusižengimus žmogui gręsia realus laisvės atėmimas. Sulaikius M.I., jam buvo nustatytas 1,12 promilės girtumas. Tai taip pat sunkinanti aplinkybė. Atsiprašyti taip pat neatsiprašė asmeniškai, tai padarė per savo advokatą ir tai pasak tėvų neatrodė įtikinamai. Raginame Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros kreiptis į Aukščiausią Teismą dėl teisingo nuosprendžio skiriant realią laisvės atėmimo bausmę.

Dėl apšviestų šaligatvių įrengimo Nemėžyje (24)

Indrė. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybė

Mes Nemėžio rajono gyventojai, labai prašome įrengti apšviestą šaligatvi- pesčiųjų- dviratininkų taką Nemėžyje (Baltarusių g - Sirokomlės g) ir pesčiųjų perėjas, kad aplinkiniai gyventojai galėtu saugiai keliauti iki viešojo transporto stotelių, o vaikai iki mokyklos. Nesutvarkyti kelkraščiai verčia pėsčiuosius pažeidinėti eismo taisykles, bei apsunkina eismą vairuotojams. Vaikai - keliaujantys į mokyklą dviračiais, paspirtukais ir pėsčiomis - turi eiti šalikele.

Vilniaus Naujamiesčio rajono žalios zonos išsaugojimas (29)

Tatjana. Adresuota: A.Vivulskio g., Vilnius

Prašome panaikinti šiuo metu patvirtintą 506-osios bendrijos projektą sumažinti kiemą, kuriuo dalijasi namų Muitinės g. 34, A. Vivulskio g. 31 ir 35, Savanorių pr. 6A gyventojai. 506-osios bendrijos nariai didelį kiemą nori sumažinti beveik trečdaliu – medžiais, krūmais apaugusią jaukią kiemo vietą paversti privačia automobilių stovėjimo aikštele. Nepaisant to, kad bendrijos sprendimas yra legalus, mes, bendro kiemo kaimynai, manome, kad jis yra prieštaraujantis mūsų sveikatai ir gerovei. Šis kiemas pritraukia daugybę įvairių žmonių. Šiltuoju metų sezonu ant suoliukų pilna bendraujančių senjorų, vasaros stovyklų vaikų, mažylius prižiūrinčių tėvų, žaidyvietėje ir ant žolės nuolat dūksta vaikai, paaugliai žaidžia futbolą, kiemas atviras, gyvas, bendraujantis, jungiantis. Mūsų kvartalo senjorai ir neįgalieji praleidžia nemažai laiko šiame kieme, nes neturi galimybės nueiti iki Vingio parko. Aplinkinių kiemų aikštelės uždaros, rakinamos, betonuotos, todėl čia suplūsta daugybė naujamiestiečių. Vis daugiau Europos miestų mažina automobilių kiekį, kuria žalias erdves gyventojams, didina parkų, žaidyviečių plotus. Norint pagerinti daugiabučių gyventojų fizinę ir psichinę sveikatą, kiemuose įrengiamos sporto aikštelės, suoliukai, sodinami krūmai ir augalai. Džiaugdamiesi jūsų moderniu projektu ,,Mažiau ratų-daugiau batų!“, tikimės palaikymo ir prašome apsaugoti mūsų kiemo žalią erdvę – neleisti jos dalies paversti automobilių stovėjimo aikštele.