PASIŪLYMAS DĖL MOKYKLŲ DARBO TARYBŲ NARIŲ DARBO KRŪVIO

18 PARAŠAI

Adresuota: Švietimo, mokslo ir sporto ministrei Jurgitai Šiugždinienei
Kategorija:

LR Darbo kodekso 168 straipsnis numato, kad darbuotojų atstovavimą įgyvendinantys asmenys jų pareigų vykdymo laikui atleidžiami nuo darbo ne mažiau kaip šešiasdešimt darbo valandų per metus. Už šį laiką jiems paliekamas jų vidutinis darbo užmokestis. Laikantis šios kodekso nuostatos mokytojo darbo krūvio sandaroje darbuotojų atstovams turi būti numatyta ne mažiau 60 valandų per metus jų pareigoms vykdyti.

Mokytojų, dirbančių pagal bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir neformaliojo švietimo programas (išskyrus ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas), veiklų mokyklos bendruomenei apraše numatytos veiklos, kurios gali būti sulygstamos su mokytoju individualiai. Vadinasi, mokykloje galima sutarti, kad darbuotojų atstovai savo pareigas vykdo tomis valandomis, kurios skirtos veikloms bendruomenei. Deja, neretai mokyklose tariantis dėl darbo tarybų narių atlygio už darbą atstovų pasiūlymai ignoruojami ir dėl atlygio už pareigų vykdymą susitarti nepavyksta, taip pažeidžiamos Darbo kodekso nuostatos. Darbuotojų atstovai pareigas turi vykdyti savo laisvalaikio ir poilsio sąskaita.

Siekiant išvengti Darbo kodekso pažeidimų ir įvesti visišką aiškumą, kaip mokyklose įgyvendinti minėtą Darbo kodekso nuostatą, mes, žemiau pasirašę mokyklų darbo tarybų nariai, siūlome veiklų mokyklų bendruomenei apraše keisti 6.1.1. punktą taip: „dalyvavimas, vadovavimas darbo taryboms, darbo grupėms ar komisijoms, jų veiklos administravimas ar koordinavimas.“ Toks reglamentavimas leistų netrikdyti ugdymo proceso. Mokytojai, išrinkti darbuotojų atstovais, savo pareigas galėtų atlikti ne kontaktinių valandų sąskaita.

Pasirašyti peticiją

Peticija gali būti panaudota politinėje ar partijų veikloje, teikiant siūlymus valstybinėms institucijoms.
# Vardas Komentaras
1 Neskelbiama (Nemenčinė)
2021-04-12 / 17:07
Vilniaus r. Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazija

NE pradinukų testavimui! (256)

A.. Adresuota: Mažeikių rajono savivaldybė, Švietimo ir mokslo ministerija

Peticija rengiama prieš "savanorišką" pradinių klasių mokinių testavimą. Sugrąžinot mokinius...

SDK kodo atšaukimui (275)

N.. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Įvedus šią nuostatą atsirado begalės problėmų. Kodel pirkejas turi kreiptis...

Prievartos prieš D.Kedytę įrašo paviešinimas Didžiajame Šeimos Gynimo Marše (76)

"Drąsos. Adresuota: Šeimų Sąjūdis, Raimondas Grinevičius, Viktoras Jašinskas, Algimantas Rusteika, Adelina Sabaliauskaitė, Artūras Orlauskas, Vitolda Račkova, Arvydas Daunys, Antanas Kandrotas

Mes, Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo dalyviai, prašome šio renginio organizatorių...

Mes palaikome "Didįjį šeimos gynimo maršą"! (67)

Kristupas. Adresuota: Lietuvos Respublikos Seimas, Lietuvos Respublikos Prezidentas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė

Didysis šeimos gynimo maršas - tai taikus, visuotinis Lietuvos žmonių...