Peticija dėl pirotechnikos naudojimo uždraudimo Vilniaus miesto parkuose
Parašų: 68
€ Paramos: < 20 EUR
Pasiekus 100 parašų ir 250 EUR paramos, peticija bus priimta administravimui VŠĮ Peticijos.- Autorius: Ieva Budraitė, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkė
- Adresuota: Vilniaus miesto savivaldybės taryba, Vilniaus miesto meras V. Benkunskas
- Parašai renkami iki: 2025-08-31
- Kategorija: Kita
Prisidėkite prie šios peticijos:
Pasirašyti Pasidalinti € Paremti
Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatymo 17 straipsnio 4 dalimi, kuri suteikia savivaldybėms teisę nustatyti vietas, kuriose draudžiama naudoti civilines pirotechnikos priemones, bei atsižvelgdami į visuomenės sveikatos, aplinkos apsaugos ir viešosios tvarkos interesus,
reikalaujame, kad Vilniaus miesto savivaldybės taryba nedelsiant:
- paskelbtų visus Vilniaus miesto parkus, skverus ir želdynus „zona be pirotechnikos naudojimo“ visus metus, išskyrus atvejus, kai to reikalauja ekstremalių situacijų valdymas (karinės grėsmės, nacionalinis saugumas ar pan.).
- pakeistų arba papildytų savivaldybės tarybos sprendimus, aiškiai įtraukiant draudimą tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims naudoti civilines pirotechnikos priemones minėtose teritorijose.
Pirotechnikos naudojimas tiek asmeniniais, tiek komerciniais tikslais nėra suderinamas su tvaraus ir socialiai atsakingo miesto vizija:
- Kelia neigiamą poveikį vaikams, ligoniams ir jautriems asmenims
Vaikai, senjorai, asmenys, sergantys autizmo spektro sutrikimais, potrauminio streso sindromu, turintys klausos, psichologinių ar kitų sveikatos sutrikimų dėl fejerverkų keliamo triukšmo patiria didelį diskomfortą, panikos priepuolius.
- Daro neigiamą poveikį gyvūnų savijautai ir elgsenai
Sprogimai ir ryškūs blyksniai stipriai gąsdina laukinius ir naminius gyvūnus – ypač šunis, kates, paukščius. Tai gali sukelti traumas, pabėgimus ar net mirtį dėl streso. Kiekvienais metais gyvūnų globos organizacijos fiksuoja šimtus pasimetusių augintinių per šventes, kurių metu masiškai naudojama pirotechnika.
- Kelia aplinkos taršą
Pirotechnika teršia aplinką sunkiųjų metalų liekanomis, degėsių, plastiko ir popieriaus atliekomis. Kelia gaisro pavojų sausuoju metų laiku ar esant žolei.
- Didina viešosios tvarkos pažeidimų ir nesaugumo riziką
Savavališkai leidžiami fejerverkai neretai kelia grėsmę žmonių sveikatai ir turtui. Yra užfiksuota nelaimių, kai pirotechnika sužalojo praeivius, ypač masinių susibūrimų vietose.
Vilniaus miesto gyventojai reikalauja ne simbolinių gestų, o realių sprendimų. Savivaldybė turi aiškiai pasirinkti – ar ji atstovauja gyventojų, gamtos ir bendruomenės interesams, ar pasiduoda siauriems komerciniams spaudimams.
Pirotechnikai neturi būti vietos nė viename miesto parke. Vilnius gali tapti pirmuoju miestu Lietuvoje, kuris ryžtingai paskelbia: žaliosios erdvės priklauso žmonėms, gyvūnams ir gamtai – ne triukšmui, šiukšlėms ar sprogstamajam verslui.
- 1
- 1
- 445
- Parašai
- Komen. (5)
- Žemėlapis
- Kopijuoti nuorodą
Pasirašyti peticiją
# | Vardas | Komentaras |
---|---|---|
1 |
Milda
2025-07-05 / 12:04
|
Stresą kelia ne tik mano vargšui šuniui bet ir man pačiai... |
2 |
Gabrielė
2025-07-05 / 10:38
|
Fejerverkai kelia stiprų stresą biologinei įvairovei |
3 |
Edgaras
(Panevėžys)
2025-07-05 / 10:31
|
Iš viso reikia uždrausti pirotechnika, suteikti jautriems gyvūnams ramybe mūsų žemės gabaliuke. |
4 |
Martynas
(Vilnius)
2025-07-05 / 10:26
|
Vienintelis peticijos trūkumas yra AI paveiksliukas. |