ne kosminems šildymo kainoms

17 261 PARAŠAI

Adresuota: Lietuvos Kainų komisija, Lietuvos Respublikos seimas,Vilniaus m. Savivaldybė ir Lietuvos respublikos Vyriausybė.
Kategorija:

Mes, žemiau pasirašę Vilniaus m. ir visos Lietuvos gyventojai, nesutinkame su perskaičiuotomis ir patvirtintomis Kainų komisijos šilumos kainomis tiek sostinėje, tiek kituose Lietuvos respublikos miestuose. Matome, kad iškilo reali grėsmė daugumos Lietuvos žmonių išgyvenimui. Plataus vartojimo prekės smarkiai pabrango, kai kurios dvigubai. Šilumos kainos Vilniuje šiemet kyla 50%, nors pernai jos kilo taip pat. Tuo metu atlyginimai didėja tik vos kelias procentais per metus, o daugeliui žmonių ir visai nedidėja. Mūsų netenkina, kaip Kainų komisija atstovauja visuomenės interesą reguliuodama šilumos kainas. Kainų komisija leidžia šilumos tiekėjui, t.y. monopolistui, diktuoti sąlygas ir nepagrįstai kelti kainas už šildymą. Šilumos tiekėjas vartotojams nuolat pateikia sąskaitas už nesuteiktas arba tik iš dalies suteiktas paslaugas. Neįmanoma išsiaiškinti sąskaitose nurodytų sumų pagrįstumo, nors aiškiai matosi, kad jos didesnės nei turėtų būti. Niekas mūsų negina - Kainų komisija gina monopolisto interesus, bet ne visuomenės. Matome, kad Kainų komisijos kontrolė yra tik darbo imitacija, beje, apmokama iš mūsų visų pinigų, t. y. valstybės biudžeto. Esame skriaudžiami tiek finansiškai, tiek psichologiškai. Daugumai Lietuvos žmonių nebelieka kito pasirinkimo kaip emigruoti į kitas valstybes, kur pajamų ir išlaidų santykis leistų normaliai gyventi, o ne balansuoti ant išgyvenimo ribos, visas pajamas atiduodant monopolistams, kurių niekas Lietuvoje nekontroliuoja.
Šiuo raštu reikalaujame:
- Sustabdyti Kainų komisijos perskaičiuotų šilumos kainų vykdymą ir jas perskaičiuoti, atsižvelgiant į bendrą kainų kilimo tendenciją, pateikiant skaičiavimus ir išvadas viešai.
- Atlikti valstybinį Kainų komisijos auditą ar kitą patikrinimą .
- Pakeisti šilumos įstatymą iki kainų kėlimo taip, kad būtų nuimti visi apribojimai atsisakyti monopolininkų persamų paslaugų ir atsijungti nuo centrinio šildymo sistemos būtų galima vien tik buto savininko pareiškimu.
- Kadangi tiekėjas vienašališkai pakeitė paslaugų teikimo sąlygas, laikyti, kad iki siol galiojusios šilumos tiekimo sutartys nustojo savo galios, todėl įstatymiškai įpareigoti šilumos tiekėją sudaryti naujas tiesiogines sutartis su kiekvienu vartotoju nepriklausomai nuo to ar tai būtų fizinis ar juridinis asmuo, įrengti individualius apskaitos bei reguliavimo prietaisus galutiniam vartotojui ir vykdyti apskaitą tik pagal realiai pateiktą šilumos kiekį.
- Uždrausti tiekėjams tarpinius nuostolius įtraukti į šilumos tarifus, tokiu būdu priverčiant renovuoti šilumines trasas bei optimizuoti šilumos ūkį.
Neatsižvelgus į pateiktus reikalavimus, pasiliekame teisę kreiptis į teismą ir savo konstitucines teises ginti tiek LR tiek ir ES institucijose.

# Vardas Komentaras
1 Neskelbiama kiek gali kelti kainas jau ir taip baisu kas daros Lietuvoje
2 Neskelbiama Visi šilumos kainų perskaičiavimai turi būti pagrįsti ir visuomenės išdiskutuoti.
3 Neskelbiama ...ir kaip reiks išgyventi vienišam pensininkui..a
4 Neskelbiama kas kaimieciams sildima kompensuos,mums per ziema irgi 1000-ka reikia pakloti ir dar patiems susipjauti ,sukapoti irkurenti.
5 Neskelbiama kai kurie neuzdirba tiek kiek gali sumoketi musu seimunai,tai jiems ir kelkite kainas,jeigu algos bus nors po 5000 galima ir moketi.
6 Neskelbiama Kol neliberalizuotas silumos ukio istatymas, valstybe turetu dengti pen puse sildymo islaidu visiems gyventojams
7 Neskelbiama senius ir vaikus numarinus neliks problemu ir SODROS deficito VALIO!!!!
8 Neskelbiama Isleiskit istatyma, kuris be didelio vargo ir be kaimynu sutikimo leistu atsijungti nuo centralinio sildymo. Kodel musu valstybeje visos institucijos tarnauja ne zmogui, o tik tam, kad lobtu valdinink
9 Neskelbiama Čia jau nebėra ką ir kalbėti ,nes ta valdžia vistiek nesupras ,kol patys nepagyvens gaudami 800lt algos
10 Neskelbiama kas gyvens senos statybos butuose, jei naujos statybos bute pigiau gyvent mokant paskola ir komunalinius, nei senos tik komunalinius :))) juokinga
11 Neskelbiama ir nuosaviems namams reik lengvatu kaip ir buto seimininkam tai pat sunku gyventi ir nuosavame name kai malku kainos labai dideles
12 Neskelbiama nuverskim prezidente nes moteris valdizioj suzlugdys lietuva
13 Neskelbiama prasau adresatu inicijuoti istatymo projekta, kuriuo vadovaujantis butu sudaryta galimybe patikrinti vand. skaitikliu parodymus, kai gyventojai vagia vandeni. Sugalvokite buda to isvengti!
14 Neskelbiama Kodel vargingiausia europoje salis turi moketi uz sildyma daugiausiai ?
15 Neskelbiama išprotėjėliai, tegul mažiau šildosi savo pingais užaugintais pilvais, kuriu "pagalba" vos i siemo kėdę telpa :D
16 Neskelbiama Atlikus audita ir perskaiciavus kainas, patraukti baudziamojon atsakomyben visus prasizengusius uz valstybes pilieciu lesu grobstyma stambiu mastu.
17 Neskelbiama neleisiu savo sąskaita nepagrįstai pilninti valdininkų kišenės
18 Neskelbiama TIEK LAIKO NERA MASTOMA KAD RADIJATORIAI TURI BUT SU PADALOMIS-KAD TURI BUT IDIEGTOS NAUJOVES SILDYMO APSKAITOJE-JUK YRA IS KO MOKYTIS-VOKIETIJA NETOLI
19 Neskelbiama kas cia per nesamone ! silumininkai naujom masinom vazineja, o mes badu turim per juos sukas dvest?
20 Neskelbiama Manau būtų didesnis poveikis peticijos, jei visi pasirašytų vardu ir pavarde. Nebijokite!
21 Neskelbiama atlyginimas 800lt,komunaliniai mokesciai su sildymu dabar siekia 600 kaip uz 200lt pragyventi menesi laiko,ka???
22 Neskelbiama Ekonominės krizės metu didinti mokesčius būtų ne tik neprotinga, bet ir ganėtinai pavojinga. Ar tik tas mechaniškas diržų veržimas neprepjaus Lietuvos visuomenės..?
23 Neskelbiama Tikiuosi jusu palaikymo ir del dvigubos pilietybes, kurios mums tikrai reikia. Chicago, IL.
24 Neskelbiama UAB lobsta už vargšų žmonių pinigus kartu su savivaldybių valdininkais.
25 Neskelbiama Pvz.,druskininkietis Eimantas Mitkus įrodė, kad neprivalo mokėti už kaimynų šildymą. Manau, kad kainos už šilumą taip pat yra nerealios ir išpūstos, todėl būtinai reikia jas perskaičiuoti.
26 Neskelbiama po simts pipiru! tos kosmines sildymo kainos mane uzbirbino! tie knysliu bendrijos nariai(seimunai) sildo savo seime nuzulintas subines naudodami savo aptaskyus pinigus...
27 Neskelbiama Pagrįsti gyvatuko mokestį, nes visa pastatui tiekiama šiluma jau apskaitoma įvadiniu namo šilumos apskaitos prietaisu
28 Neskelbiama aš nesuprantu valstybes... zodziu, sukelia nesveikai visas kainas ir paskui skundziasi,kad visi is tos LT isvaziuoja... nu tai blembacki,kiekvienas veiksmas turi ir atoveiksmi...
29 Neskelbiama Man labai aktualus sis klausimas, noretusi isgirsti atsakyma (mane smaugia Traku rajonas)
30 Neskelbiama Lauk korumpuotus pareigunus ir ta "kainu komisija"

Už Dumsių kopos išsaugojimą (261)

N.Žvilienė. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas, Krašto apsaugos ministerija

Mes, žemiau pasirašiusieji, NESUTINKAME su karinio poligono ir karinio mokymo...

Dėl Aplinkos apsaugos departamento direktorės Olgos Vėbrienės grąžinimo į pareigas bei nepasitikėjimo pareiškimo ir interpeliacijos procedūros inicijavimo Aplinkos ministrui Simonui Gentvilui (121)

J.. Adresuota: Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai Lietuvos Respublikos Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei Lietuvos Respublikos Vyriausybei Lietuvos Respublikos Seimui Lietuvos žurnalistų sąjungai

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas 2021-04-09 netikėtai ir dėl abejotinos...

Nacionalinė gedulo diena gerb. Maestro Ostapenko netekčiai paminėti (6)

Ervinas. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

2021-04-14 Netekome visiems gerai pažįstamo, širdžiai artimo draugo, bičiulio, nuostabaus...