0 PARAŠAI

Kategorija:
# Vardas Komentaras
121 Eglė
laikas pradėti politikams gerbti Lietuvą
122 Vidmantas
Rašyti svetimžodžius adaptuotai: pagal lietuvių bendrinės kalbos rašybos bei morfologijos taisykles.
123 R.Kukulskienė
Įdomu ,kaip reikėtų perskaityti kiniškus hiroglifus.
124 Tadas
Išsaugokime ateities kartoms!
125 Zigmas
pritariu peticijai,būtina stiprinti kalbos kultūrą
126 R.Canderienė
pritariu!
127 G.Paplauskas
Mano namai mano taisyklės... ir taškas...
128 Aušra
Sunaikink kalbą - sunaikinsi tautą!!!
129 Vilius
Kalba - tautai tai nediskutuotina vertybe!!!
130 Jolanta
tai zingsniai sunaikinti lietuvybe
131 Edvardas
Pasirašiau,nors nepritariu pasiūlymui pavardę skliausteliuose rašyti užsienietiškai
132 Valdonė
Pritariu
133 Vytautas
pvz., UŽ pvz.:Lechas Kačinskis (Lech Kaczynski).
134 Ro.Matelis
-
135 Aurelija
Kalba mūsų turtas ir mąstymo raktas
136 Danguole
nesuprantu, kam mums lysti lenkams i sikna???
137 Birutė
Įdomu kokia kalba bus užrašytas L.Kačinskiio vardu pavadinta gatvė?
138 Liudgarda
Vėl lietuvių kalbai iškilo grėsmė. Saugokime ją, nes tai amžinas VISOS TAUTOS turta, o ne laikinų politikų reikalas, kuriems norėtųsi priminti, kad gerbiantį save gerbia ir kiti.
139 Algirdas
Lietuva pirmiause turi rupintis lietuvių kalbos išsaugojimu, o ne lenku ekspancijos į Lietuva, per lenkų kalbą.Nekiršinkite dviejų tautų.
140 N.Kučinskiene
Pritariu
141 Arūnas
Nesunaikinkim vienos seniausių indoeuropiečių kalbų! Ją išvis reikėtų įtraukti į JUNESCO kultūrinį paveldą!
142 Danutė
kada gi valdininkai(grobuonys) atsigręs į savo tautą?
143 V.
pritariu
144 Daiva
Ar lenkui patiks, jei jo pavardę, parašytą lenkiškai, skaitysiu ir tarsiu lietuviškai? Ar tai nebus jo įžeidimas, kurio taip baiminamasi? Jei lietuvių k. būtų paaukota, siūlau taip ir elgtis.
145 G.Vičytė
Gerbkim ir tausokim savo kalbą.
146 Kazimieras
šiandien parašysim lenkiškai rytoj kiniškai, poryt neįskaitysim ir savo vardo
147 Evaldas
Pavardės pase, asmens dokumentuose, rašomos tik valstybine (lietuvių) kalba ir lietuvišku raidynu.Įrašymas ne lietuvių (bet originalo) kalba ir raidynu leistinas tik paso įklijoje.
148 Janina
Manau, teisingiausia vardus ir pavardes rašyti lietuvių kalba, o skliausteliuose ( lotynų arba originalia kitos kalbos rašmenimis )
149 Aiste
lietuviais esame mes gime,jai ir turime likt....
150 Martynas
Palaikau

Prieš kaukes visiems ugdymo įstaigose esantiems vaikams. (5814)

Dovilė. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimos

Nuo pirmadienio kaukės bus privalomos visiems ugdymo įstaigose (ir pamokų metu) esantiems vaikams, kurie yra vyresni negu šešerių metų. Neleiskime vaikams kentėti! Užkirskim kelią tokiam sprendimui! Sakom pagaliau NE, priimtiems jų sprendimas! Pasirašom peticiją!

Nestabdyti sporto ir sveikatingumo veiklos uždarose erdvėse karantino laikotarpiu (4271)

Karolis. Adresuota: LR Vyriausybė

Didžioji sporto klubų dalis taip ir nesulaukė grįžtančio prarasto žmonių srauto po pirmos karantino bangos dėl to, kad dalis yra įbauginti ir bijo kontakto, kiti jau laukė antrosios karantino bangos, žinojo, kad pradėjus sportuoti greitai teks atsisveikinti su sportu, nes greitai turėsime antrą karantino bangą ir sporto ir sveikatingumo klubų veikla bus nutraukta, kuri ir taip nėra labai pelninga. Kenčia netik verslas, sportas, sveikatingumu užsiimantys asmenys, tačiau treneriai, asmeniniai treneriai, profesionalūs sportininkai, kurių dauguma neturės kur sportuoti, nors aukšto meistriškumo sportininkams neuždrausta sportuoti, tačiau retas, kuris turės galimybę sportuoti, nes dėl vieno ar kelių sportininkų sporto salės neatidarinės. Kokia žala kūnui daroma staigiai nutraukiant fizinį krūvį. Jau nekalbant apie įdėto darbo praradimą raumenų nusilpimą ir riebalinio audinio kaupimąsi, tačiau ir gali skatinti lėtinio nuovargio sindromo pasireiškimą, kurio metu ypač sumažėja nuotaika, protinis, kognityvinis ir socialinis intelektas, žmogus darosi irzlus ir piktas, padidėja agresyvumas. Didžioji žmonių dalis sportuoja dėl sveikatos, dažnas dėl pasireiškiančių nugaros skausmų, kurių pagrindinis vaistas yra sportas. Juolab PSO taip pat pasisako už fizinį aktyvumą šiuo laikotarpiu. Dalis sportuojančių tikrai bandys sporto ne apleisti ir toliau sportuoti lauke, kada ateina šaltasis laikotarpis, tada tikrai turėsime plaučių uždegimų, anginų, sinusitų ir t.t. su teigiamais covid-19 rezultatais. Safe ACTiVE tyrimo rezultatai rodo itin žemą Covid19 rizikos lygį sveikatingumo klubuose. Europe Active, vedančioji ir ne pelno siekianti asociacija Europos sveikatingumo ir fizinio aktyvumo sektoriui, su džiugesiu ir viltimi praneša, kad išankstiniai King Juan Carlos universiteto ir AWRC-Sheffield Hallam universiteto surinkti duomenys atskleidžia ypač ŽEMĄ Covid-19 rizikos lygį laisvalaikio ir sveikatingumo klubuose. Išanalizavus daugiau nei 62 milijonus apsilankymų, vidutinis infekcijos lygis siekia 0,78 per 100 000 apsilankymų. Duomenys gauti iš Vokietijos, Prancūzijos, Švedijos, Belgijos, Nyderlandų, Ispanijos, Portugalijos, Norvegijos, Šveicarijos, Čekijos Respublikos, Lenkijos, Danijos, Liuksemburgo ir Jungtinės Karalystės. Pasirašome, KAD BŪTŲ LEISTA VYKDYTI VEIKLĄ SPORTO IR SVEIKATINGUMO KLUBAMS laikantis nustatytų saugumo reikalavimų darbuotojams ir klientams, kurių srautas ir taip yra ženkliai sumažėjęs. Sporto klubų lankytojai yra supratingi saugo save ir kitus, tad siūloma: Dėvėti kaukes ne sporto metu patalpose; Tikrinti visų ateinančių kūno temperatūrą; Dezinfekuoti rankas ateinant ir išeinat iš sporto klubo; Laikytis saugaus nustatyto atstumo kaip ir turgavietėse 10 kv.m asmeniui; Dezinfekuoti įrangą prieš ir po naudojimo.