už ankstesnį pedagogų išleidimą į pensiją

0 PARAŠAI

Kategorija:

LIETUVOS ŠVIETIMO DARBUOTOJŲ PROFESINĖS SĄJUNGOS MOTERŲ CENTRO

PETICIJA
2011-03-06
Palanga


Mes, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Moterų centras (LŠDPS MC), pasisakome už ankstesnį pedagogų išleidimą į pensiją, kadangi:
1. Dėl specifinių ir padidintos rizikos darbo sąlygų bei didesnio psichologinio – emocinio krūvio vyriausybės nutarimu pedagogams nustatyta trumpesnė darbo savaitė, bet to nepakanka, kad būtų užtikrintas mokytojų sveikatingumas ir darbingumas.
2. Nuolat patiriamas stresas bei patyčios tiek iš mokinių, tiek ir iš jų tėvų sukelia depresiją, iššaukia susirgimus nerviniu pagrindu, onkologines ligas.
Reikalaujame:
1. Pedagogams, sergantiems profesinėmis ligomis, 100% apmokėti laikinąjį nedarbingumą iš privalomojo socialinio draudimo fondo.
2. Apdrausti pedagogus darbo vietose valstybės lėšomis ir šių lėšų sąskaita vieną kartą metuose apmokėti profilaktinės realibitacijos išlaidas, kas užtikrintų efektyvesnį ugdymą.
3. LR Švietimo įstatyme pakeisti pedagogų teisių ir pareigų reglamentavimą, remiantis galiojančiais teisės aktais, kad būtų užtikrintas pedagogų saugumas darbo vietose.
LŠDPS MC pirmininkė Nijolė Dargužienė

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 A.Banžėrytė ... Mano mama mokytoja, žinau, kaip mokytojams sunku...
2 Skaistė And... Kuo senesnis pedagogas moko tuo labiau mes jo negerbiame, saipomes ir jie tikrai didesnes naudos neduoda nej tie jaunesni pedagogai.
3 D.Mielaikaitė ... Mokytojai turi būti ne daugiau kaip 65m., nes tuomet jie paprasčiausiai tampa ne tokie imlūs į darbą
4 V.Sangokas ... UZ! Nes paskui visokios senes dirba ir eda nervus mokiniams..
5 Jelena.Kazanskaja ... mokytojams turi teise iseiti i pensija,turint 30 metu staza
6 S.Juodeliene ... tiek neimanoma dirbti, nes darbas labai sunkus ir itemptas
7 G.Višniauskienė ... Iki 65 metų paprasčiausiai dauguma neatlaikys, mielai išeičiau anksčiau.
8 Rima Pau... Butina, nes neapskaiciuoti mokytoju nervu nusilpimas, ir nepajegus mokinti siuolaikiniu
9 Aurelija Aug... butinai reikia, nes jaunimui visai neliko vietos Lietuvoje.
10 vytautas lat... abu mano tėvai mokytojai. Abu tikrai turi daugybę nervinių sveikatos sutrikimų
11 fffjfj ... Kas cia do.. tai isvis sukurkit peticija, kad moketu alga bet nieko nemokyt..
12 Viktoras Lab... Nenoriu,kad vaikus mokytų pervargę nuo nepakeliamų ir nuolat augančių reikalavimų pedagogai.Beteisiai,nuolat niekinami ir žeminami mokinių,o kartais ir jų tėvų.
13 A.Ferevičienė ... Sutinku. Visi turi teisę gauti gerą išsilavinimą.
14 Kristina Maž... 1.Jauniems pedagogams trūksta darbo.2. Pensijinio amžiaus pedagogų mokymas nėra produktyvus. 3. Vyresnius pedagogus nelabai mėgsta mokiniai.
15 Veronika Put... palaikau jusu centro (LŠDPS MC) iniciatyva, dekui
16 Almina Bar... Sveikas pedagogas-sveika visuomenė.Ką gero gali duoti jaunajai kartai nervotas, ligotas ar persenęs pedagogas. Manau, kad pedagogai savo statusu turėtų prilygti VRM darbuotojams, lakūnams ir kt.
17 T. Svi... 65 metu mokytojas dazniausia atrodo ...., negalima vaikus gadinti.
18 Lina Bri... Nesuprantama, kodėl policininkai ir kariūnai išleidžiami į pensiją pačiame jėgų žydėjime, o mokytojai turi dirbti tol, kol nebetenka sveikatos...ir ar gali būti ugdymo kokybė, kai nebėra sveikatos.
19 Ramunė Rim... Jei jau policininkai išeina anksčiau į pensiją, tai kodėl mokytojai negali
20 Violeta Luk... vardan sveikos mokinių psichikos, o taip pat ir mokytojų sveikatos...
21 Lauras Tau... Pedagogams sergantiems profesinėmis ligomis - laukan.
22 Loreta Bal... mokytojas buna visapusiskai nebedarbingas tokio amziaus...
23 Rima ... Kas Norėtų, kad jų vaikus mokytų mokytoja be atminties, sveikatos ir t. t. Dabar visi pavydi tik atostogų, o į darbo specifikos esmę nemokytojai nesigilina. Juk mokytojas irgi žmogus.Jis irgi norėtų n
24 Vitalija Jan... patiriama stresas,didelis emocinis-psichologinis kruvis, nuolatinis triuksmas, spiegimas-tai issaukia sunkias ligas, nera saugumo darbo vietoje, mokytojo niekas negina ir nesaugo.
25 Kazyte K.... Jau nuo vaiku stogas man pavaziavo, nors dar iki pensijos 2 metai. O gal dar daugiau reiks dirbti ir darbe isproteti.
26 Stanislovas Amb... Nei tėvai, o tuo labiau vaikai, nenori matyti senučiukų, vos bejudančių mokytojų
27 Margo P.... Pedagogams smegeneles nuo 50 metu isdziuva, kuo anksciua i pensija.
28 Augustė S.... Viena iš sunkiausių profesijų darbas su vaikais mokykloje. Nuolatinis emocinis krūvis, pastovus pervargimas.
29 Rimute ... senas pedagogas daugiau patyciu patirs is senuko, nei is jauno. Greiciau senukai i pensija, siokia tokia nauda bus ir mokyniai bus laimingi ir patenkinti.
30 Regina Rem... Būtina tikslinti pirmąją peticijos eilutę - koks ankstesnis išleidimas, nuo kiek metų? Diana anksčiau - jau yra ankstesnis