Dėl teisminės valdžios moralinio pakrikimo

0 PARAŠAI

Kategorija:

Dėl Lietuvos teisminės valdžios moralinio pakrikimo

Mes, okupacijos metais dažnai ir lietuviškų pavardžių okupacinių marionetinių LSSR KGB, milicijos ir teismų įstaigų pareigūnų persekioti asmenys, pasiremdami savąja gyvenimo patirtimi, įdėmiai stebėdami jau Nepriklausomoje Lietuvoje vykstančius procesus, deja, esame priversti konstatuoti, kad Lietuvos teisminės valdžios moralinis pakrikimas vis didėja ir yra tapes didžiule grėsme valstybei.
Turime galiojančią Konstituciją, kurią Tauta priėmė referendum 1992 metais. Čia labai aiškiai teigiama, kad suverenitetas priklauso Tautai, kur gali ir privalo nustatyti ribas bet kuriai valdžiai, taip pat ir teisminei.
Deja, pagrindinis valstybės įstatymas nenumatė mechanizmo, kaip valstybė turi būti saugojama nuo vidinio griovimo, kuris tapo ypač stiprus, nes Lietuvoje taip ir neįvyko nuosekli ir principinga liustracija ir okupacinio režimo marionetės galėjo išsaugoti įtakingus postus ir Nepriklausomybę paskelbusioje Lietuvoje.
Tenka tik apgailestauti, kad teisminė valdžia nesugebėjo, o dažniausiai ir nenorėjo ginti valstybinio turto, tirti privatizacijos proceso metu atsiradusių piktnaudžiavimo atvejų. Teismai, užuot gynę Tautos interesus ir siekia tikrojo teisingumo, veikiau persekiojo tuos, kurie sąžiningai ir drąsiai bandė atskleisti korupcijos ar net valstybės išdavystės atvejus, taip pat, tenka konstatuoti, puldinėjo nekaltus asmenis. Taip ir lieka iki galo neištirtos Sausio 13-osios bei Medininkų žudynių, Bražuolės tilto sprogdinimo, EBSW aferų, VSD pulkininko V. Pociūno sunaikinimo ar D. Kedžio bylos. Tuo pat metu tetorizuojama Eglė Kusaitė, sovietmečio disidentams keliamos bylos dėl neva įžeisto sovietmečio koloborantų orumo.
Tikrai nenorime kaltinti visų Lietuvos teisininkų nesąžiningumu ir bailumu, tačiau matome, jog daugumoje abejotinai svarstomų atvejų kartojasi tos pačios teisininkų pavardės.
Galima tik apgailestauti, kad į visuomenės susirūpinimą situaciją teismuose paprastai reaguojama tūžmingais “etatinių bylotojų” tekstais ir komentarais, kurie jau seniai nieko neįtikina. Visuomenėje kyla vis didesnis nepasitenkinimas tuo, kad niekaip nereaguojama į rimtus, faktais paremtus, kaltinimus Generalinei prokuratūrai ir teismams, kurie išsakomi viešojoje erdvėje.
Situacija vis labiau komplikuojasi, todėl esame įsitikinę, kad butane kuo greičiau imtis konkrečių priemonių, kaip galima būtų keisti teisminę sistemą.
Per valstybingumo dvidešimtmetį yra išaugusi nauja teisininkų karta, tačiau šių jaunų specialist profesinei karjerai keliai uždaryti dabar vyraujančio teisininkų klano, kuris yra atradęs tarsi nepramušamą skydą – Konstitucinio Teismo teisėjų interpretacijas, kurios vis labiau pretenduoja užimti Tautos valios vietą.
Todėl raginame Lietuvos Prezidentę Dalią Grybauskaitę imtis ryžtingų veiksmų, pertvarkant susikompromitavusią teisminę sistemą, Vienas iš pirmųjų žingsnių galėtų būti – įvairiuose pasaulio valstybėse gyvenančių lietuvių teisininkų, nesusijusių su dabartine korumpuota sistema, pasitelkimas, sudarant komisiją, kuri įvertintų susidariusią situaciją ir pateiktų aiškias rekomendacijas, kas ir kaip turi būti keičiama.
Raginame Seimo ir Vyriausybės narius pasisakyti dėl susidariusios situacijos ir teikti pasiūlymus, kaip užtikrinti Tautos suverenitetą.
Visus Lietuvos piliečius raginame pasirašyti šią peticiją. Regionuose organizuoti komitetus, skirtus teisiminės valdžios veiklos nalaizei, rinkti faktus apie teismų, atskirų teisėjų darbą bei surinktus duomenis apie galimus pažeidimus teikti Lietuvos Prezidentei.

Peticiją teikia Antanas Terleckas, Vladas Terleckas, Algirdas Endriukaitis, mons. Alfonsas Svarinskas, sesė Nijolė Sadūnaitė.

# Vardas Komentaras
1 Vytautas
Palaikau, kadangi teisinis nihilizmas musa visus rekordus!
2 Vladas
renkami teisėjai, renkami tarėjai, renkamas generalinis prokuroras
3 Algirdas
Mokykimės iš estų. Tie dar 1992 metais iš visų savo slaptųjų tarnybų pašqalino SSSR laikų kadrus. Buvusių KGB-istų nebūna...
4 Saulius
gera mintis - lietuvių teisininkų iš užsienio pasitelkimas
5 Algis
Lietuvoje ne teisesauga, bet nusikalstama organizacija. Nuo to ir reikia pradeti, o tada islys visi, kuriuos toji dangsto
6 Petras
Teisingumas Lietuvoj nepasiekiamas neturint pinigų daugiapakopiams teismams,ypač nuskurdintiems pensininkams.
7 Genovaitė
Pritariu tekstui: "Dėl Lietuvos teisminės valdžios moralinio pakrikimo"
8 Juozas
Sudaryti komisiją ir aruošti tekstą referendumui
9 Roki
Nebetikiu nei grybausku nei grybauskaite, bet pasirašau

Atšaukti privalomą saviizoliaciją jūreiviams po reiso (615)

Pavardenis. Adresuota: Sveikatos apsaugos ministerija

Jūreiviai, grįžę iš reiso, kur išbuvo neturėdami kontaktų virš 2 savaičių neturėtų būti verčiami saviizoliuotis grįžę namo! Jūreivių gyvenimas sustojo kovo mėnesį, nes nuo tada vienas šeimos narys visuomet turi arba dirbti arba izoliuotis nuo šeimos, nuo kitų žmonių. Daugelyje ES šalių jūreiviai iš darbdavio gauna pažymą apie darbą laive, ir jiems neprivaloma saviizoliuotis. Prašome peržiūrėti saviizoliacijos tvarką jūreiviams, grįžusiems iš reiso.

Prieš Plungės rajono ligoninės, vaikų skyriaus uždarymą. (377)

Viktorija. Adresuota: Plunges rajono savivaldybes merui Audriui Klišoniui

Plungės savivaldybė uždaro Plungės rajono ligoninės, vaikų skyrių. Plungės rajone yra daug vaikų, todėl norime turėti savo rajono ligoninėje vaikų skyrių, kad nereiktu važiuoti į kitų miestų ligonines.

Uždrausti traukinių eismą Klaipėdos Rimkų pervažoje piko metu (328)

Karolis. Adresuota: Susisiekimo ministerija, Klaipėdos meras

Prasidėjus naujiems mokslo metams (tačiau ir atostogų metu) Klaipėdos Rimkų traukinių pervaža eismo piko metu (darbo dienomis ryte nuo 7 iki 9 val. ir vakare nuo 16 iki 18 val.) užsikemša dėl pastoviai reisuojančių traukinių. Mašinų kamštis nusidriekia virš dviejų kilometrų ir taip gaišinamas brangus žmonių laikas. Šios peticijos tikslas sustabdyti traukinių eismą ties Rimkų pervaža eismo piko metu (darbo dienomis nuo 7:00 iki 9:00 bei nuo 16:00 iki 18:00) val.

Sprendimo paversti bendrabutį socialiniu būstu Bukiškio k. stabdymas (125)

Artūras. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybės administracija, Lietuvos Respublikos seimas, Finansų Ministerija, LR Vyriausybė, Vyriausioji Tarnybinės Etikos komisija

Turto bankas nemokamai perduoda Bukiškio bendrabutį, unikalus Nr. 4198-5068-1012, 1N5/p, bendras plotas 2370,31 kv. m), esantį Vilniaus r. sav., Avižienių sen., Bukiškio k., Mokyklos g. 6. Vilniaus rajono savivaldybės administracijai. Dabar jame planuojama įrengti 38 socialinius būstus. Žmonių, kurie patiria socialines problemas, negalima segreguoti sukišant į vieną daugiabutį. Problema yra ne soc. būsto atsiradime, bet būstų koncentracijoje. Vilniuje yra ne vienas rajonas (pvz. Pilaitė), kuriame akivaizdu, kad didelė koncentracija žmonių, kurie turi tam tikrų socialinių problemų, nesprendžia problemų, netgi atvirkščiai - jas didina bei sukelia socialinę atskirtį. Tai yra pagrindinis integracijos trūkumas. Prašome, kad VRSA (Vilniaus rajono savivaldybės administracija) nedelsiant stabdytų sprendimo priėmimą ir inicijuotų viešą klausimo svarstymą. Taip pat prieš priimant sprendimus šiuo klausimu - jų detales derintų su Bukiškio bendruomene. Šis pastatas reikalingas bendruomenės veikloms, apie jo likimą nebuvo diskutuojama su bendruomene ar bent jau kaimynais. Mes jaučiamės nesaugūs, kai neturime jokios informacijos apie tai, kas vyksta aplink.