Dėl teisminės valdžios moralinio pakrikimo

0 PARAŠAI

Kategorija:

Dėl Lietuvos teisminės valdžios moralinio pakrikimo

Mes, okupacijos metais dažnai ir lietuviškų pavardžių okupacinių marionetinių LSSR KGB, milicijos ir teismų įstaigų pareigūnų persekioti asmenys, pasiremdami savąja gyvenimo patirtimi, įdėmiai stebėdami jau Nepriklausomoje Lietuvoje vykstančius procesus, deja, esame priversti konstatuoti, kad Lietuvos teisminės valdžios moralinis pakrikimas vis didėja ir yra tapes didžiule grėsme valstybei.
Turime galiojančią Konstituciją, kurią Tauta priėmė referendum 1992 metais. Čia labai aiškiai teigiama, kad suverenitetas priklauso Tautai, kur gali ir privalo nustatyti ribas bet kuriai valdžiai, taip pat ir teisminei.
Deja, pagrindinis valstybės įstatymas nenumatė mechanizmo, kaip valstybė turi būti saugojama nuo vidinio griovimo, kuris tapo ypač stiprus, nes Lietuvoje taip ir neįvyko nuosekli ir principinga liustracija ir okupacinio režimo marionetės galėjo išsaugoti įtakingus postus ir Nepriklausomybę paskelbusioje Lietuvoje.
Tenka tik apgailestauti, kad teisminė valdžia nesugebėjo, o dažniausiai ir nenorėjo ginti valstybinio turto, tirti privatizacijos proceso metu atsiradusių piktnaudžiavimo atvejų. Teismai, užuot gynę Tautos interesus ir siekia tikrojo teisingumo, veikiau persekiojo tuos, kurie sąžiningai ir drąsiai bandė atskleisti korupcijos ar net valstybės išdavystės atvejus, taip pat, tenka konstatuoti, puldinėjo nekaltus asmenis. Taip ir lieka iki galo neištirtos Sausio 13-osios bei Medininkų žudynių, Bražuolės tilto sprogdinimo, EBSW aferų, VSD pulkininko V. Pociūno sunaikinimo ar D. Kedžio bylos. Tuo pat metu tetorizuojama Eglė Kusaitė, sovietmečio disidentams keliamos bylos dėl neva įžeisto sovietmečio koloborantų orumo.
Tikrai nenorime kaltinti visų Lietuvos teisininkų nesąžiningumu ir bailumu, tačiau matome, jog daugumoje abejotinai svarstomų atvejų kartojasi tos pačios teisininkų pavardės.
Galima tik apgailestauti, kad į visuomenės susirūpinimą situaciją teismuose paprastai reaguojama tūžmingais “etatinių bylotojų” tekstais ir komentarais, kurie jau seniai nieko neįtikina. Visuomenėje kyla vis didesnis nepasitenkinimas tuo, kad niekaip nereaguojama į rimtus, faktais paremtus, kaltinimus Generalinei prokuratūrai ir teismams, kurie išsakomi viešojoje erdvėje.
Situacija vis labiau komplikuojasi, todėl esame įsitikinę, kad butane kuo greičiau imtis konkrečių priemonių, kaip galima būtų keisti teisminę sistemą.
Per valstybingumo dvidešimtmetį yra išaugusi nauja teisininkų karta, tačiau šių jaunų specialist profesinei karjerai keliai uždaryti dabar vyraujančio teisininkų klano, kuris yra atradęs tarsi nepramušamą skydą – Konstitucinio Teismo teisėjų interpretacijas, kurios vis labiau pretenduoja užimti Tautos valios vietą.
Todėl raginame Lietuvos Prezidentę Dalią Grybauskaitę imtis ryžtingų veiksmų, pertvarkant susikompromitavusią teisminę sistemą, Vienas iš pirmųjų žingsnių galėtų būti – įvairiuose pasaulio valstybėse gyvenančių lietuvių teisininkų, nesusijusių su dabartine korumpuota sistema, pasitelkimas, sudarant komisiją, kuri įvertintų susidariusią situaciją ir pateiktų aiškias rekomendacijas, kas ir kaip turi būti keičiama.
Raginame Seimo ir Vyriausybės narius pasisakyti dėl susidariusios situacijos ir teikti pasiūlymus, kaip užtikrinti Tautos suverenitetą.
Visus Lietuvos piliečius raginame pasirašyti šią peticiją. Regionuose organizuoti komitetus, skirtus teisiminės valdžios veiklos nalaizei, rinkti faktus apie teismų, atskirų teisėjų darbą bei surinktus duomenis apie galimus pažeidimus teikti Lietuvos Prezidentei.

Peticiją teikia Antanas Terleckas, Vladas Terleckas, Algirdas Endriukaitis, mons. Alfonsas Svarinskas, sesė Nijolė Sadūnaitė.

# Vardas Komentaras
1 Vytautas
Palaikau, kadangi teisinis nihilizmas musa visus rekordus!
2 Vladas
renkami teisėjai, renkami tarėjai, renkamas generalinis prokuroras
3 Algirdas
Mokykimės iš estų. Tie dar 1992 metais iš visų savo slaptųjų tarnybų pašqalino SSSR laikų kadrus. Buvusių KGB-istų nebūna...
4 Saulius
gera mintis - lietuvių teisininkų iš užsienio pasitelkimas
5 Algis
Lietuvoje ne teisesauga, bet nusikalstama organizacija. Nuo to ir reikia pradeti, o tada islys visi, kuriuos toji dangsto
6 Petras
Teisingumas Lietuvoj nepasiekiamas neturint pinigų daugiapakopiams teismams,ypač nuskurdintiems pensininkams.
7 Genovaitė
Pritariu tekstui: "Dėl Lietuvos teisminės valdžios moralinio pakrikimo"
8 Juozas
Sudaryti komisiją ir aruošti tekstą referendumui
9 Roki
Nebetikiu nei grybausku nei grybauskaite, bet pasirašau

Dėl adekvačios paramos grožio sektoriui, nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės (761)

Inga. Adresuota: LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai

Labai prašome jūsų pasirašyti peticiją-atvirą laišką LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, kuriame reikalaujama paramos grožio sektoriui,  ypatingai nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės.   COVID-19 pandemija smarkiai paveikė visą grožio sektorių. Grožio paslaugos uždraustos ir salonai uždaryti antrą kartą nuo 2020 m. gruodžio 16 dienos.   Šiuo sudėtingu metu individualia veikla besiverčiantys žmonės gauna 257€ subsidiją. Grožio  srities specialistams individuali veikla beveik visada yra jų pagrindinė veikla, bei vienintelės asmens pajamos. Specialistai nuomojasi patalpas, kuriose dirba, o teikiama 257€ parama dažnu atveju nepadengia net patalpų nuomos ir išlaikymo kaštų.   Subsidija patalpų nuomai nebeteikiama nuo 2020 m gruodžio mėn. 1 dienos.   Susidarė nepriimtina situacija, kai grožio specialistai, šiuo karantino laikotarpiu sustabdžius veiklą, liko be pajamų pragyvenimui.   Pajamų praradimas kelia tiesioginę grėsmę gyvenimo kokybei ir kosmetologams, kirpėjams, manikiūristams, permanentinio makiažo meistrams ir visiems kitiems grožio srities specialistams. Pažymėtina, kad daugelis iš jų ir iki šios pandemijos nebuvo užtikrinti savo finansine gerove bei socialinėmis garantijomis.   Individuali veikla yra įprasta veiklos forma, kai veiklą vykdo vienas žmogus, susikurdamas sau darbo vietą, ir įprastomis veiklos sąlygomis nereikalaujanti ir negaunantis jokios paramos. Todėl esant karantino sąlygoms ir pereinamajame laikotarpyje reikalaujame lygiateisiškumo, adekvačios paramos skyrimo dekoratyvinės ir higieninės kosmetikos bei grožio srities specialistams, bent tais pačiais principais, kaip subsidijuojami pagal darbo sutartis dirbantys žmonės, šiuo sunkiu metu esantys prastovose (šiuo metu Valstybės subsidija prastovose atsidūrusiam asmeniui siekia 910,5€). Taip pat prašome atnaujinti subsidijas patalpų nuomai.   Šia peticija kreipiamės į LR Seimą, Vyriausybę, Ekonomikos ir inovacijų ministeriją ragindami imtis neatidėliotinų bendrų veiksmų, kad būtų sušvelnintos neigiamos COVID-19 krizės pasekmės grožio sektoriui, ypač individualia veikla besiverčiantiems meistrams.  

Dėl sankcijų panaikinimo sanatorijai “Belorus” Druskininkuose (439)

Sanatorijos. Adresuota: Lietuvo Respublikos seimas ir vyriausybė

VšĮ sanatorija „Belorus“ – gydymo ir reabilitacijos paslaugas vaikams ir suaugusiesiems teikianti įstaiga, veikianti nuo 1946 m. Gruodžio mėnesį mūsų įstaigai nepamatuotai buvo pritaikytos ES sankcijos, dėl to buvo įšaldytos įstaigos sąskaitos ir beveik 400 žmonių atsidūrė nežinioje. Šiuo metu LR Seime priimamos įstatymo pataisos, kurios mums neužtikrina jokio ateities garanto ar stabilumo – tik bedarbio pašalpą. Sieksime, kad ES sankcijų taikymas mūsų įstaigai būtų dar kartą peržiūrėta ir neabejojame, kad Europos Taryba yra numačiusi išimtis. Pandemijos laikotarpis ypatingai sunkus – darbuotojai yra prastovose ir kiekvieną mėnesį gaunama suma, siekianti kiek daugiau kaip 400 eurų, jiems yra vienintelis pragyvenimo šaltinis. Todėl siūlome, kad sanatorijos „Belorus“ darbuotojai gautų visas darbuotojams priklausančias garantijas ir paramą karantino bei ekstremalios situacijos laikotarpiu. Išsaugokime sanatoriją ir beveik 400 darbo vietų Druskininkų žmonėms!

Atliekų tvarkymo įmonei Kairių miestelyje NE (126)

R.Pumputienė. Adresuota: Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Aplinkos ministerija, Šiaulių rajono savivaldybė, Kairių seniūnija

Nepritariame UAB "Virginijus ir Ko" pateiktai nepavojingų atliekų tvarkymo įmonės PVSV ataskaitai, kuri parengta formaliai ir neatsakingai, pritraukiant prie leistinų higienos normų. Nepritariame nustatomos sanitarinės apsaugos zonos (SAZ) riboms, kuri sutampa su įmonės teritorijos ribomis, juntamas stiprus fizinis ir psichologinis poveikis. 100 m SAZ zonoje yra 29 gyvenamosios paskirties sklypai, iš jų 16-oje stovi gyvenamieji namai. 300 m SAZ zonoje yra 71 gyvenamosios paskirtie sklypai, iš jų 53-juose stovi gyvenamieji namai. poveikis juntamas ir toliau už nurodytų zonų ribų SAZ - gyvenamoji statyba negalima. Įmonė negirdi, MŪSŲ, žmonių nerimo ir gudrumu plečia veiklą, stato plastiko deginimo monstrą, kuris į aplinką išmes toksines medžiagas, kvapą, kels triukšmą visą parą, o "išvalytą vandenį" išleis į gamtinę aplinką. Reikalaujame stabdyti aplinką teršiančią veiklą arba įmonę iškelti toliau nuo apgyvendintos teritorijos.

Dėl Juodkrantės oficialaus nudistų paplūdimio įteisinimo (72)

Lietuvos. Adresuota: Neringos miesto savivaldybei

Neringos miesto savivaldybės prašome įteisinti Juodkrantės nudistų paplūdimį, nes: 1. Atižvelgiant į Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detalųjį planą (patvirtintą Neringos savivaldybės tarybos 2013 m. Vasario 21 d. sprendimu Nr. T1-48 „Dėl Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detaliojo plano patvirtinimo“) nudistų paplūdimys nurodomas konkrečioje vietoje (pietinėje Juodkrantės paplūdimio dalyje), 200 m. Ilgio. Atkreipiame dėmesį, kad iš viso Juodkrantė turi net 2470 m. ilgio paplūdimio zoną; 2. Vasarą Juodkrantėje nudistai poilsiauja Naglių gamtos rezervato teritorijoje, tai tęsiasi jau ne vieną dešimtmetį. Poilsiautojai įsikuria už apsauginio kopagūbrio esančiame paplūdimyje, taip šiurkščiai pažeidinėja rezervato režimą (https://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/rezervata-neringoje-uzpludo-nuogaliai-1641035/). Įteisinus Juodkrantės nudistų paplūdimį, nudistai nebesilankytų Naglių gamtos rezervato teritorijoje ir taip būtų apsaugotas rezervatas nuo poilsiautojų; 3. Norint išvengti nesusipratimų dėl saugomų teritorijų pažeidinėjimų, būtina įrengti oficialų Juodkrantės nudistų papludimį, nes žmonėms to reikia ir ne kartą buvo jau išreišktas poreikis; 4. Juodkrantės, kai kurie gyventojai ir turistai, nesant įteisinto nudistų paplūdimio ir neinantys į rezervato teritoriją, važiuoja į Nidos nudistų paplūdimį, pirmyn ir atgal, nuvažiuodami 64 km ir taip transportu teršdami Kuršių Neriją; 5. 2020 m. Neringos lankytojų apklausos rezultatais patraukliausi paplūdimiai yra Nidos nudistų paplūdimys ir Juodkrantės nudistų paplūdimys. Saugiausi paplūdimiai yra Juodkrantės nudistų paplūdimys ir Juodkrantės centrinis paplūdimys. Juodkrantės nudistų paplūdimys tapo patraukliausias ir saugiausias Neringos paplūdimys, tačiau jis nėra įteisintas; 6. Lietuvoje nudistų vis daugėja, tai įrodo ir Vilniuje 2020 m. birželio 1 d. oficialiai atidarytas Valakampių nudistų paplūdimys, kuriame vasarą ilsėjosi daugybė žmonių.