Dėl biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų bazinės mėnesinės algos grąžinimo

0 PARAŠAI

Adresuota: LR Vyriausybė
Kategorija:

LIETUVOS ŽMOGAUS TEISIŲ GYNIMO ASOCIACIJA
Lietuvos Respublikos Seimo peticijų komisijai
PETICIJA
DĖL BIUDŽETINIŲ ĮSTAIGŲ IR ORGANIZACIJŲ DARBUOTOJŲ BAZINĖS MĖNESINĖS ALGOS GRĄŽINIMO
2012 m. gruodis 13 d.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutarimu „Dėl bazinės mėnesinės algos ir bazinio valandinio atlygio padidinimo 2007 m. rugsėjo 26 d. Nr. 1023, nurodė, kad „Įgyvendindama Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1993 m. liepos 8 d. nutarimo Nr.511“ Dėl biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų apmokėjimo tvarkos tobulinimo“ (Žin., 1993, Nr. 28-655;2006, Nr. 73-2787) 1 punktą, patvirtino nuo 2008 m. sausio 1 d. bazinę mėnesinę algą 128 litus ir bazinį valandinį atlygį-0,76 lito.“
Esant krizinei situacijai Lietuvos Respublikoje, Lietuvos Respublikos Vyriausybė pakeitė savo aukščiau nurodytą nutarimą ir patvirtino 2009 m. rugpjūčio 19 d. Nr. 844 Dėl bazinės mėnesinės algos ir bazinio valandinio atlygio patvirtinimo sumažinti nuo 2009 m. rugsėjo 1 d. bazinės mėnesinės algos dydį iki 122 litų ir bazinio valandos atlygio dydį 0,73 lito. ( Žin., 1993, Nr.28-655; 2006,, Nr 73-2787 1 punktas).
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, sumažinusi bazinę mėnesinę algą (BMA) biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojams, pasikeitus ekonominei situacijai, užmiršo sugrąžinti BMA iki buvusio dydžio prieš krizę.
Pakėlus nuo 2013 metų minimalų atlyginimą iki 1000 litų, biudžetinėse įstaigose dirbantiesiems aptarnavimo, administracijos srityse, aukštos kvalifikacijos darbuotojams, kuriems mokamas minimalus atlyginimas pagal nustatytus koeficientus, gaunamas atlygis už darbą eilei jų bus mažesnis už MMA, jeigu nebus pakeista bazinė mėnesinė alga.
Primename Lietuvos Respublikos Vyriausybei, kad krizinis laikotarpis baigėsi.
Todėl, remiantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 68 straipsnio 1 dalimi, nurodančiai, kad „Įstatymų leidybos iniciatyvos teisė Seime priklauso Seimo nariams, Respublikos Prezidentui, Vyriausybei“, Konstitucijos 33 straipsnio 3 dalimi , kuri nurodo ir leidžia piliečiams ruošti peticijas, LR Peticijų įstatymu 1999 m. liepos 7 d.. Nr .VIII-1313, Įstatymas skelbtas: Žin., 1999, Nr. 66-2128, aktuali redakcija nuo 2008-03-27, r e i k a l a u j a m e: skubiai grąžinti bazinę mėnesinę algą .
Lietuvos Žmogaus teisių gynimo asociacijos
Pirmininko pavaduotoja Nijolė Orentaitė
El. paštas: [email protected]

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Julita Š... Biudžetinių įst. vadovams kelia kelia priedus iki 50 proc. Mums dar palaukti...
2 Parsas P... E man edalo nera uz ka nusipirkt,parsai irgi prabangos nori
3 Algirdas J... Negi tie, kuriems skaičiuojamas atlyginimas pagal BMA NE ŽMONĖS ?
4 Vilma P... Skambinkime visais varpais, gal pabus iš krizės miego.
5 Jūratė K... Kai sumažint atlyginimą- tai greit, o kai pridėti - nesulauksi...
6 Daiva S... Dėl biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų bazinės mėnesinės algos grąžinimo
7 Linutė Š... Visiems, neaplenkiant ir pedagoginį darbą dirbančiųjų.
8 J.narkiene ... kai tik patenka į seimą taip atmintis ir pablogėja siūlyčiau nusipirkti Ginkoprim mūsų seimo nariam kurie aiškina kad krizė senai baigėsi
9 R. K... bibliotekininkų algos super mažos, ar taip gražu tyčiotis?
10 Nijolė Č... reikia grąžinti.jau 3 metai kai nagauname savo atlyginimo.
11 Saulius Š... Girdime apie spartų ekonomikos augimą ir įveiktą krizę, bet Lietuvos gyventojai toliau "susiveržę" kenčia. Pavargo..
12 Karolina T... tinkamai vertinkime valstybei dirbančius specialistus!
13 ELVYRA J... O INVALIDAI NET 1 GRUPĖS ,JIE NEUŽSIDIRBO PABRANGUSIO MAISTO NEI PASLAUGŲ?/
14 Zita R... Pritariu grąžinti bazinę mėnesinę algą skubos tvarka.
15 Ramutė V... Būtina sugrąžinti bazinę mėnesinę algą nuo 2013-07-01
16 Marija K... viskas brangsta, o atlyginimai "stovi". Baigiau du aukštuosius, o gaunu šiek tiek daugiau už minimumą. Taip ir norisi viską metus, lėkti kur nors seneliams uodegų šluostyti.
17 Sonata R... Per maži atlyginimai, o darbas labai sunkus ir atsakingas...
18 Sergejus N... Dabar kol kas tik pasirašom ,jei reikės galėsiu ir kitaip reikalaut.
19 L.Savickienė ... Pritariu! Keista, kad kai kurie pritariantys bijo parašyti savo pavardę.
20 Nijolė A... Gana tyčiotis iš mokytojų, pastoviai mažinant algas ir kraunant begalias papildomo neapmokamo darbo.
21 Raimonda G... Kuo mes išskirtinei? Mes irgi žmonės. Prašau grąžinti bazinę mėnesinę algą.
22 ZITA K... koeficientus sumazino, pamoku vos 18 susidaro- koks kipsas mane kadaise priverte patiketi, kad mokytojas-visuomenes svietejas, asmenybes skulptorius!?
23 Rira K... noriu kad butu atstatytatos ne tik algos bet ir pensijos ir vaiku pinigai.
24 Arvydas B... Nuolat pabrėžiama, kad turim lygiuotis į išsivysčiusias ES šalis, bet tai akcentuojama suvienodinus mokesčių mokęjimo klausimus (veinoda mokesčių sisitema, vienodas mokesčių dydis ir pan.).
25 Vida V... Mokytojai dabar už 18 val. su visais priedais uždirba vos ne minimumą. Stažas 30metų. Reikia streikuoti , kitap niekas neišgirs
26 J. I... tikrai taip, vyriausybei patogu užmiršti, bet mes visi priminsime
27 Aurelija G... Reikalauju, kad būtų grąžinta bazinė mėnesinė alga
28 Angelė ... Vyr.buhalteriams reikia "12 padėjėjų" tada galima ir dirbti
29 Daleta K... Nebėra atskirties tarp darbininkų ir specialistų, greit visi dirbsim už minimalų atlygį
30 Angelė P... vyr, buhalterių atlyginimas turi atitikti nešamai atsakomybei, dabartinis atlyginimas kaip pasityčiojimas

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!